Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Павло Бойко
Added 16 Nov 2021

Павло Бойко

@pavloboikoU
Number of subscribers: 4 605
Photos: 1,670
Videos: 248
Links: 386
Description:
З Україною в серці та турботою про ваші гроші: інвестиції, економіка, історія та політика. gonzoinvest.com.ua

👥 Number of subscribers

4 605
Average/Day:: 0
Average/Week:: +6
Average/Month:: -1

👁️ Average views per message

3 119
Average/Day:: 2,790
Average/Week:: 2,474
ERR: 67.73%

📊 Messages per Day

0.8
Last day: 1
Week average: 0.7
Average per day: 0.8

Logo change history

Status change history

Officially not confirmed 2022-05-25

Wall

Telegram statistics channel

👁 878 23-05-25 18:38
Бульбашки та доходи інвесторівНа початку ХХ століття почався бум автоіндустрії, кожна компанія називалась "Щось-там-моторс", якщо в назві було Motors - ти мільйонер. Потім "Tronics" бульбашка 1959-1962, так само, кожна компанія, що містила "tron" в назві Astron, Dutron, Vulcatron, Videotronics росли як не в себе. На Волл Стріт виправдовували це тим, що "this time is different", що такі компанії є новою економікою та не підлягають стандартним методам оцінки, купуйте, бо дешевше вже не буде. Через 3 роки інвестори втратили весь свій капітал.Далі "The Nifty Fifty" в 1970-х. Увага інвесторів переключилась на якість, ідея була інвестувати в 50 найкращих, якісних бізнесів США(голубі фішки типу IBM, Walt Disnay) не зважаючи на ціну. Ну і дійсно, хто буде продавати супер стабільний бізнес. Це здійняло мультиплікатори P/E до 80-90. Судьба була не минуча в 1980 всі зустріли падаючі доміношки одна за одною, хоча бізнес не змінився.Потім те саме з Біотех компаніями в 1980. Далі Semiconductors та Dotcoms. Потім нерухомість. Крипта. Електромобілі. AI. Інвестори в бульбашки часто праві, людство починало жити в новій реальності, у кожного автомобіль, а інтернет як вода та їжа, з криптою стираються кордони, але вони всеодно втрачали капітали.Малі бульбашки трапляються раз на декілька років, великі раз на 10. Мега бульбашки десь раз в 40. І постає питання, якого фіга, ви забули як було? А все просто за 40 років повністю стирається памʼять і не залишається тих, хто б розказав новим інвесторам про забуте минуле.Фундаментал
👁 1,200 23-05-20 07:18
Україна і Росія отримали успіхи в небі.Але є нюансУкраїна отримає літаки F-16 набагато раніше самих оптимістичних сподівань. Судячи з усього вже до кінця року, а може й до кінця літа, ці літаки вже будуть на озброєнні ЗСУ. З усіма чудовими наслідками для любих росіян, які так люблять бути тими самими сусідами, що заважають спати. І тепер ЗСУ зможе ще ефективніше виконувати настанови з пісні російської співачки.Чому відбулися такі різкі зміни? При тому знов на фоні бідкання «ось зараз захід нас точно зіллє і примусить до компромісу з Путіним»? Яким не заважає, бідканням, навіть спільна заява країн G7, що китайці можуть засунути свій мирний план Путіну в дупу. Хто зна. Може американці переконалися на прикладі Патріотів наскільки ефективними можуть бути українці і як це сприяє продажам. А може переконалися, що погрози росіянами ескалації нічого не варті, адже їх кінжали тепер не страшні нікому. У будь-якому разі, виходить, що росіяни своїми безглуздими нічними атаками Києва самі наблизили цю мить. Стратегі. Як раніше вони зробили все, щоб Україна отримала сучасні системи ППО, включно з тими самими Патріотами, своїми безглуздими і жорстокими терористичними атаками проти енергетики. Путін знов всіх переграв.А можливо просто час настав. І треба привітати українських дипломатів і всіх інших, хто тиснув у цьому напрямку.При тому, щоб росіяни не змогли в дусі «це все ескалація», дозвіл наждадуть американці, тренування будуть проходити у Британії, а літаки, судя чи з усього, нададуть Нідерланди і компанія (Данія і Бельгія найбільш ймовірні). І що тепер Мєдвєдєву робити? Розриватися у своїй ненависті? Кого лякати? Але й у росіян були успіхі у небі. Цього тижня Росія і Уганда підписали договір о нерозміщенні зброї в космосі першими. От так і закінчилась космічна гонка озброєнь.Можна, звісно, подумати, що росіяни то підписали просто, щоб хоч щось підписати. Для демонстраціі відсутності ізоляції. А Уганда, чомусь, дуже полюбляє росіян і готова підписувати будь що. Але є і інша версія. Може Путін сплутав Уганду і Ваканду….?Сергій Фурса
👁 1,100 23-05-14 06:47
«Завдяки українцям краще почав розуміти американців.Попри мою чверть століття в США/Канаді, до минулого року, один елемент американської культури мені був незрозумілий. А саме, американська обсесія з військовими. Де тільки хтось скаже, що служив у війську, відразу всі кажуть "дякую за службу". Навіть якщо не в формі. Десь якийсь студент робить коментар і згадає, коли я був у війську, і відразу кілька інших студентів "дякую за службу". В аеропортах солдатів пускають першими в літак і дають купу різних преференцій. І завжди і клерки кажуть, і з натовпу чути "дякую за службу". На кожній, навіть самій локальній грі в баскетбол чи хокей, завжди починають з гімну, але перед тим запитують, чи є серед глядачів люди з військовим досвідом. Завжди кілька піднімають руку, і завжди всі кажуть "дякую за службу". Або оце на днях був на церемонії посвяти в громадяни США (цього разу як гість). І теж, червоною ниткою через всі виступи було, що будьте вдячні нашим солдатам, які воювали за нашу свободу, і (разів 3, в тому числі у власне клятві нового громадянина), обіцяйте і будьте готові брати зброю в руки в інтересах США. Мені така мілітарність і зашкальна повага для людей у формі завжди здавалася дивною, явним перебором. До 2022. Зараз розумію важливість і правильність такого підходу.»Василь Тарас
👁 693 23-05-10 16:08
Україна кандидат на вступ в ЄС і цього року почне переговори про вступ. У 2022 році ВВП України скоротилося з 200 млрд до 150 млрд. (2015 рік падіння з 183 млрд дол до 90 млрд дол), державний та гарантований державою борг на 1.03.2023 року 116 млрд дол. Цього року доларове ВВП буде рости і до 2027 року виросте мінімум до 250 млрд дол. В серпні 2022 року уряд України домовився про продовження терміну всіх єврооблігацій на 2 роки і відтермінування сплати відсотків на той самий період з умовою, що на несплачені відсотки також будуть нараховувати відсотки по тій самій ставці. В другій половині 2024 року уряд проведе новий раунд переговорів з власниками єврооблігацій і можливі різні комбінації з відтермінуванням, частковим списанням чи конвертацією у ВВП-варранти, але 75% списання з дуже великою ймовірністю не буде. Дохід і ризик асиметрічні в даній інвестиції, ймовірність отримати збитки мала, а значно примножити свій капітал висока.Сьогодні ви можете купити у нас за гривню єврооблігації України в доларах або євро з дисконтом 75% від номінальної вартості. Пишіть Олександрі по усім питанням 0503439770. Зробили стрім на цю тему https://youtube.com/live/4rdXNAmTaCY
👁 710 23-05-06 18:57
BlackRock підписало договір з Мінекономіки на супровід Фонду розвитку УкраїниОсновною метою створення фонду є залучення приватного та публічного капіталу для реалізації масштабних бізнес-проектів в Україні.Започаткування та запуск фонду дадуть змогу залучити капітал і розпочати відновлення економіки країни та створення нових підприємств одразу після припинення активних бойових дій.Чарльз Хатамі, який курує роботу BlackRock FMA, заявив: «Ми пишаємося тим, що допомагаємо уряду України у створенні Фонду розвитку України. Для BlackRock велика честь допомагати українському народу, консультуючи уряд щодо запуску Фонду розвитку України. Відновлення країни створить значні можливості для інвесторів взяти участь у відновленні економіки. Інвестиційний виклик, що стоїть перед Україною в найближчі роки, буде величезним. І лише завдяки тісній співпраці державного та приватного капіталу ми зможемо вирішити проблему необхідного фінансування».BlackRock – найбільша у світі інвестиційна компанія, розмір активів під управлінням якої складає понад 10 трильйонів доларів.@OstanniyCapitalist
👁 837 23-05-05 14:32
До речі, ситуація з технологічними гігантами, Alphabet, Meta, Microsoft та іншими, на яких тримається ринок, не краще, і усвідомлення того факту, що вартість компаній не відповідає їх реальному стану, може дорого коштувати інвесторам.Останньою інтригою цього тижня був Звіт про стан ринку праці у квітні, який здивував, шокував і напевно виправдав «завзятість» ФРС, продемонструвавши, що ринок праці США залишається в розігрітому стані: минулого місяця було додано 253 тисячі нових робочих місць, а безробіття впало до найнижчого рівня з 1969 року. Очікувалося, що кількість нових робочих місць складе 185 тисяч, а рівень безробіття сягне 3.6%. І що зовсім неприємно – оплата праці продовжує зростати. За місяць середня погодинна оплата виросла на 0.5%, очікувалося 0.3%, а за рік на 4.4%, очікувалося 4.2%. Так що, боротьба з інфляцією триватиме і надалі.Отже, тиждень, повний драматичних подій пройшов, а драми, станом на ранок п’ятниці, так і не трапилося – індекси тримаються. Але це точно не привід, щоб розслаблено чекати нових злетів найближчим часом. Врешті решт, ви не Джеймі Даймон з JPMorganChase, щоб перетворювати кризові явища на суцільну вигоду для себе. Хоча, хто знає?Іван Компан
👁 965 23-04-29 06:13
Складнощі і цікавинки на медія-ринку СШАЯк я писав раніше, в результаті позову про дезінформацію, канал "новин" Фокс Ньюз заплатив без малого мільярд доларів. Загалом, канал міг би віднєкуватися і казати, що ми лише повідомляли те, що чули від різних осіб. Однак, величезна кількість переписки керівництва і репортерів каналу (імейли, смс-ки, записи розмов) показала, що ці люди знали, що інформація - деза. Більшість таких повідомлень зводилося до наступної тези:. Так це ж брехня! Цей "свідок" тупо бреше. Цей кандидат - мудак, брехун, загроза для країни. Такі повідомлення не лише брехня, але і підстрікають людей на насильство і держ переворот.. Нічого-нічого, даєм то все в ефір. Наші глядачі хочуть це чути. Якщо ми скажемо правду, наша аудиторія зменшиться. Жени по повній. Найбільш цинічно, що ті, котрі в приватній переписці визнавали, що це брехня і заклики до неоправданого гніву і насильства, через 5 хвилин давали то все в ефір під вивіскою "тільки ми вам кажемо правду, а всі інші брешуть". Той самий Карлсон дуже негативно відгукувався про Трампа і про все, що відбувалося навколо нього. І тут же, як нівчьомнебувало, зовсім інакше про це говорив в своїх "репортажах". За кілька днів після сплати колосальної суми позивачу, Фокс Ньюз звільнив Такера Карлсона, найпопулярнішого коментатора каналуКарлсон працював в форматі, скопійованим пізніше Соловйовим в РФ. Тобто, не новини, а саме "коментар" чи "пояснення". Як правило з душком конспірології, натяками, що всякі снн-и і ббс-і кажуть, що вигідно урядам, і лише я вам розкажу, як є насправді. Так само часто з фразою "Совпадєніє? Нє думаю".Його програма виходила о 20 годині щовечора і він цілу годину розжовував глядачам, як треба сприймати події. Часто доходило до абсурдів рівня "ядєрного пєпла".Приміром, його останній сегмент прямо перед звільненням був про "скоро вас заставлять їсти жуків замість м'яса". Десь там якась контора розглядає можливість виготовлення протеїнової їжі з комах. Що в принципі не ново. Карлсон подав це як таємний план світових ліберальних еліт заборонити ваш улюблений стейк і натомість привчити нас їсти личинки і жуків. Примітно, що раніше Карлсон працював на CNN і MSNCB (каналах, що більше хиляться вліво), звідки теж його "попросили". І ось останні 7 років на Фокс Ньюз, який дуже сильно хилиться вправо. Так от, побоювання керівництва Фокс Ньюз виявилися недаремними. Після звільнення Карлсона, кількість глядачів каналу впали на 50%. ПОЛОВИНА глядачів покинули канал. І перекочували на Ньюсмакс. Маргінальний канал, який спеціалізується на антиліберальних темах і конспірології. Їх аудиторія зросла в 5 разів за цей тиждень. Десь забралось, десь додалося. Фокс Ньюз, однак, очікує, що ситуація нормалізується. Кілька років тому вони звільнили Білла О'Райлі, а перед тим Гленна Бека. Точно та сама історія, що і з Такером. І теж, спершу глядачі, які серйозно присіли на контент тих коментаторів, в гніві, пішли на інші канали. Але з часом повернулися і навіть в більшій кількості. Очікується, що і цього разу, побурлять-побурлять і повернуться. Особливо, якщо на місце Карлсона візьмуть когось однаково одіозного. Та й таке. Я так розумію, що ці речі не дуже турбують українців. Але якщо комусь цікаво, як з цим в США, то ось. Чи турбують?Василь Тарас
👁 1,100 23-04-24 11:51
Південна Корея відновлює привілейований торговельний статус ЯпоніїПівденна Корея відновила Японію у списку своїх пріоритетних торговельних партнерів, що є важливим кроком у налагодженні відносин з давнім суперником, який також відповідає зусиллям Вашингтона зі створення глобального ланцюга поставок, менш залежного від КНР.Повернення Японії до "білого списку" надійних торгових партнерів Південної Кореї скоротить бюрократичну тяганину для експортерів, скоротивши термін розгляду та затвердження стратегічних товарів, що прямують до Японії, до п'яти днів з 15, а кількість необхідних документів - до трьох з п'ятим.Цей крок є частиною більш широких спроб обох країн налагодити напружені дипломатичні зв'язки, в основі яких лежать розбіжності щодо праці у воєнний час та компенсації, а також занепокоєння щодо обміну чутливими технологіями. Відносини погіршилися у 2019 році, коли Японія виключила Південну Корею зі свого списку преференцій, що призвело до відповідних дій у відповідь.Нещодавні зусилля з примирення символізують значний крок вперед для двох азійських економік, які відіграють вирішальну роль у глобальному ланцюгу поставок і мають міцні зв'язки зі Сполученими Штатами.Президент Південної Кореї Юн Сук-Йол вирушає до США у супроводі понад 100 керівників провідних компаній країни.Юн прихильник азійської стратегії Вашингтона, в тому числі ініціативи Байдена щодо реструктуризації глобальних ланцюгів поставок з метою зменшення залежності від Китаю.Останнє рішення Південної Кореї, ймовірно, сприятиме подальшій співпраці з Японією і США в таких сферах, як регіональна безпека, технології і зміна клімату.
👁 615 23-03-31 18:08
15. Очікувано, ті, хто вважають, що Трамп "наслідив" по купі інших питань, хоч і не дуже впевнені, чому саме судитимуть за якусь аферу з порнозіркою, а не щось серйозніше, все ж радіють, що хоч за щось.16. Варто зазначити, що іде слідство по кількох інших справах, зокрема ухилянню з податками, неправильне поводження з секретними документами, і фінасові махінації, тому не виключено, що незабаром буде більше судових справ. 17. Важливо також зазначити, що це ще не вирок суду, а лише початок судового розгляду. США - правова країна, де поважають презумпцію невинності. Трамп не винуватий, допоки суд не винесе вирок. І ще невідомо, яке буде рішення суду. ЧОМУ ЦЕ ДОБРЕ? 1. Багато хто вірить, що Трамп порушив багато законів і мусить нести відповідальність, і ось...2. Якщо ми беремо за базу, що верховенство права понад усе, і якщо ми довіряємо американській судовій системі, то після всіх необхіних процедур, суд і присяжні прийшли до висновку, що було аж 30 порушень закону і незалежно від твого хто ти. Ніхто не є понад законом. 3. Хто вважає, що Трамп - "погано для України", ця справа суттєво обмежує його шанси стати знову президентом. Хоча, знову ж, дехто вважає, що можливо навпаки, дає йому безкоштовну рекламу, як і образ "мученика" чи "несправедливо переслідуваного", що може для тих, хто проти Трампа - погано. ЧОМУ ЦЕ ПОГАНО:1. Бо кримінальна справа проти колишнього президента дуже негативно забарвлює імідж країни. Пропагандисти в країнах, де ненавидять захід будуть мати чим підкріплювати байку, що захід "загниває" і "розкладається". Те, що скандал з порнозіркою лише додає до того наративу. 2. Бо це ще більше поляризує і розколе американське суспільство. "Ліві" і "праві" і так ненавидять один одного, а такі речі збільшують прірву між ними ще більше. Я особисто бачу таку поляризацію НАЙБІЛЬШОЮ загрозою американському суспільству. Колосальна загроза. І тепер вона буде ще більша.3. Бо це все відвертати увагу від дійсно важливих речей. Як від війни в Україні, так і від серйозних внутрішніх проблем США. Замість розбиратися, що робити з путіним, економікою, охороною здоров'я, і тисячею інших важливих проблем, знов всі будуть смакувати деталі хто з ким де спав, будучи одруженим, а потім платив, щоб то не сплило. 4. Бо це підриває довіру до судової системи. США - країна дуже строката. Всі можливі раси, релігії, економічні класи. Порохова діжка. Все тримається на довірі до судової системи. Хто б ти не був, справедливість є, і вона буде дотримана. Ця справа дуже похитне віру в справедливість в великої кількості американців. Під сумнів будуть ставити і інші рішення суду, з можливими надзвичайно негативними наслідками для майбутнього країни. ЩО ПРИМІТНО, що наразі видано ордер на арешт лідерів двох супер держав. Куди котиться цей світ? Чи навпаки, все з цим світом ОК, раз навіть лідери супер держав не є понад законом?Василь Тарас
👁 1,200 23-03-29 08:19
Це дивно, але більшість росіян реально не розуміють, за що проти них запровадили санкції. Не вловлюють вони причинно-наслідкові зв'язки.Якось їхав я по Папуа – Новій Гвінеї джипом у місцеве село. Дорога була розбита, тому їхали повільно, часу було багато. І я став діймати водія запитаннями, чи залишилися в них ще людожери. Свого часу в Папуа справді процвітав поголовний канібалізм. Та й нині в них у столиці стоять хмарочоси, а за сто кілометрів від неї, у джунглях, місцеві ходять у пальмовому листі й живуть полюванням. Мало що там у джунглях коїться.— ЗІЗНАЙСЯ, ЇСТЕ ТУРИСТІВ? — уп'яте запитував водія.⠀ — Містере, відчепіться від мене. Не їмо ми нікого! — утомлено відмахувався водій, намагаючись вести машину прямо.Папуаси здебільшого невисокі на зріст і щуплої статури. Принаймні я нависав над водієм, як Ейфелева вежа над сигаретним кіоском.⠀— Але ж раніше їли? Їли ж?⠀ — Та коли це було, то мій дідусь їв. Тато вже не їв, — виправдовувався папуас.— Ну гаразд, у столиці не їсте, але ж племена в джунглях точно білих не проти з'їсти тушкованими в банановому листі, — не вгавав я.⠀ Водій сердито сплюнув у зачинене вікно, зупинив машину і почав мені пояснювати на пальцях.— Дивіться, містере. Якщо зникне турист, його обов'язково почнуть шукати. Приїде поліція, рейнджери, кожного допитуватимуть багато днів, усіх дорослих мисливців повезуть до міста. Плем'я весь цей час голодуватиме, а потім ще довго збиратиме велику суму, щоб викупити в поліції своїх чоловіків назад. І все заради чого? Тоді як банка китайської тушонки коштує менше ніж долар. Е-К-О-Н-О-М-І-Ч-Н-О невигідно туристів їсти! — підняв палець папуас.Папуас розуміє причинно-наслідкові зв'язки, що якщо з'їсти туриста, то чекають санкції поліції та неминучий крах економіки племені. А ось для росіян чомусь не очевидно, що якщо напасти на сусідню державу й почати там убивати людей, то чекають санкції. Папуаси розуміють, а росіяни ні.ПАРАДОКС! 🤷Константін Сімоненко