Віктор ТрегубовОтже, що поки що відомо по Дніпру достоменно.1. Машина прямо на очах в патрульних чинить грубе порушення - лівий поворот з правої полоси. Є відео.2. За кермом в той момент перебуває чоловік, 38-річний Джумбері Силогава. Є фото.3. Поліція починає переслідувати машину. Машина тікає, зупинити її вдається не відразу, вже на іншій вулиці.4. Під час зупинки водій та його жінка, що сидить на пасажирському, намагаються помінятися місцями.ОСЬ ТУТ ПРИПУЩЕННЯ. Єдиний реальний привід робити таке - якщо водій напідпитку. Навіть якщо він без прав - там штраф 450 грн.Далі - все на відео.5. Поліцейські вимагають від жінки вийти з авто, на відмову починають її витягати, оголосивши про затримання.6. Жінка спокійно просить дітей знімати на телефони, потім починає кричати, що їй боляче. Потім знов спокійно перепитує дітей, чи знімають. Потім знов кричить, що боляче.7. Жінку витягають та просять лягти на живіт.8. Чоловік вискакує з авто та нападає на копів.9. Копи задувають чоловіка з газового балончика.10. Це не допомагає. Чоловік б'ється з копом. Напарниця копа намагається допомогти своєму колезі, але її обхватує ззаду дружина водія.11. Чоловік скидує копа на землю через стегно та біжить до його напарниці.12. В кадрі коп витягає зброю та впродовж однієї секунди робить три постріли. В той же час чутно жіночі крики.13. За дві секунди камера повертається. Напарниця копа лежить на землі без свідомості (потім з'ясовується, що їй зламано носа та лицьову кістку). Нападник лежить поруч з нею.Отже. Чолов'яга, незважаючи на дітей в авто, високовірогідно сів за руль бухим і точно грубо порушував правила, створюючи небезпеку для інших. Коли копам вдалось його зупинити, спробував помінятися місцями з жінкою, щоб уникнути відповідальності. Коли копи затримували жінку, напав на них, завдавши поліцейській серйозних тілесних ушкоджень. І лише в цей момент коп відкрив вогонь на ураження.Я тут не бачу інших варіантів. Хлоп був смертельно небезпечний для поліцейських, а до того - для всіх учасників дорожнього руху, включаючи себе та свою родину. На кожному етапі взаємодії він вів себе максимально агресивно та максимально протиправно. Фінал був очікуваним.
Ми не знаємо, як виглядатимуть наші вулиці після війни. Скільки на них буде людей, які відрізнятимуться від нас мовою, кольором шкіри та релігійними переконаннями. Наша депопуляція вимагатиме складних рішень – а будь-яке бажання замкнути кордон для мігрантів супроводжуватиметься стрімким зростанням цін через дефіцит робочої сили. Ми станемо куди менш гомогенними, ніж були 2021-го – і фотографії з майбутнього нас нинішніх теж напевне вразять. У березні 2022-го ми готові були вважати перемогою у війні вихід на кордони 23 лютого. Сьогодні не готові погоджуватись на менше, ніж кордони 91-го року. Під час боїв за Бахмут ми вважали "Вагнер" найбільш боєздатною частиною окупаційної армії. А у червні 23-го стежили за тим, як ці найманці збивають російські гелікоптери та йдуть на Москву. Перемога правих популістів у Італії в жовтні 22-го сприймалася нами як тріумф прибічників Путіна. А потім ми виявили, що Рим перетворився на одного з основних адвокатів військової допомоги Україні. У наших підручниках історії ми, звісно, зв'яжемо точки А з точками Б за допомогою прямих ліній. Заднім числом вирівняємо траєкторії, вигадаємо пояснення, підготуємо логічні формули. Стовп – це добре відредагована ялина, а тому всі отримають несуперечливі біографії та передбачувані мотивації. Але поки доведеться визнати, що наша здатність будувати прогнози неабияк кульгає. Обставини не статичні, люди змінюються, випадковості руйнують плани. Нам простіше вірити в існування закулісних ляльководів та непорушних сценаріїв – бо інакше доведеться звикати до думки, що світом правлять ще й "чорні лебеді". Якщо вам здається, що ви знаєте майбутнє – найімовірніше, вам здається.
Переворот у Нігері висвітлює новий погляд на уран, – LexДля сировинних інвесторів уран вже давно є токсичним активом. Ціна на цей метал, який у збагаченому вигляді використовується для палива на атомних електростанціях, не зростає з часу катастрофи на Фукусімі у 2011 році. Політичний хаос у Нігері, де військовий уряд призупинив експорт урану до Франції, має спонукати до переосмислення.Криза не призведе до негайного дефіциту. Нігер є основним постачальником для ЄС, який купує чверть свого урану в цій західноафриканській країні. Але в глобальному масштабі його значення блідне у порівнянні з Казахстаном, який є найбільшим виробником, Канадою, Намібією та Австралією. До того ж, уран має великі запаси. У 2022 році світові запаси приблизно в 3,8 рази перевищували попит.Основний вплив нестабільності в Нігері буде полягати в тому, щоб підкреслити покращення фундаментальних показників. Ринок вже є вузьким. Низькі ціни протягом останнього десятиліття призвели до скорочення виробництва, яке впало на чверть з 87 тисяч тонн у 2013 році до 65 тисяч тонн минулого року. Як наслідок, світовий попит вже перевищує пропозицію приблизно на 22 тисячі тонн на рік. Це виснажує запаси.Розрив буде зростати. Зміна клімату насувається, і відновлювані джерела енергії не можуть повністю замінити викопне паливо. Хмара несхвалення навколо ядерної енергетики, на щастя, розсіюється. У 2022 році буде введено в експлуатацію близько 8 ГВт нових атомних потужностей. Досягнення чистого нуля до 2030 року потребуватиме щорічного додавання більш ніж у чотири рази більшої кількості потужностей.Кінцевим результатом має стати зростання ціни на уран. Сьогодні ціна становить 57 доларів за фунт і зросла на 16% за рік. Це все ще нижче ціни, необхідної для виведення нових виробництв на ринок, яка становить 62,5 долара за одиницю.У секторі вже з'явилися ознаки життя. Австралійська компанія Paladin оголосила про плани перезапустити свою шахту в Намібії. У вівторок Казатомпром збільшив прогноз продажів на 2023 рік на 13%.
В теорії кожна теорія працює...Брати Райт в 1900-х намагалися побудувати перший літак, але вони були не єдині на цьому шляху, була ще одна людина, в яку вірили більше, Семюель Ленглі. Ленглі був поважним та знаменитим науковцем астрофізиком, отримав грант від держави на побудову керованого літального засобу з двигуном. Всі були впевнені, що він досягне успіху. Його принцип підходу в конструюванні базувався на математичних розрахунках та інженерних принципах. Всі його підрахунки та формули мали сенс, але тільки в теорії.В той самий час, можливо на кілька років пізніше, брати Райт пішли іншим шляхом - вони сфокусувались на кількості експериментів та спостережень, щоб побачити те, як вітер впливає на різні літаючі конструкції. Вони запускали літаючих змій, запускали планери багато, багато разів. Це дозволило їм накопичити емпіричний досвід під час дослідження різних форм крил, механізмів керування та отримати глибоке розуміння аеродинаміки.Тільки після цього вони почали експерементувати з аеропланами на двигунах. Згодом їх літак полетів і залишалось тільки покращувати результати.Ленглі провалився, він повністю закопався в теорії замість того, щоб більше експерементувати та цим піддавати сумніву загальноприйняті ідеї та власні розрахунки на практиці. В бізнес школах сидять такі самі академіки, які виводять теорії. В теорії кожна теорія працює, але на практиці багато з них ні...Фундаментал
НАК "Нафтогаз України" запропонував нові умови власникам єврооблігацій з погашенням у 2022 та 2026 роках, за якими він допустив дефолт влітку минулого року.Випуск єврооблігацій 2022 року: 5% виплату основної суми, виплату нарахованих прострочених відсотків, купонний платіж із терміном сплати в липні 2023 року та додаткові відсотки. Термін погашення основної суми буде подовжено 50% основної суми до липня 2024 року та 50% у липні 2025 року. Відсотки до сплати в січні 2024 року буде відкладено до липня 2024 року з опцією капіталізувати такі відсотки. Купонна ставка зросте до 7,65%.Випуск з погашення в 2026 році: період відстрочки основної суми: відстрочити виплату непогашеної основної суми до 8 листопада 2027 (50%) і 8 листопада 2028 (50%). Виплатити всі відсотки + відсотки на не виплачені відсотки. 0,5% від номіналу виплачується тим, хто проголосують за Пропозиції.Не умови, а цукерочки. Ціна осінню 2022 року на ці облігацій коливалася між 10% і 20% від номіналу. Не є інвестиційною рекомендацією.
ЄС підготував пакет для України на 50 мільярдів євро, – BloombergПропозиція Європейської комісії допоможе профінансувати поточні витрати українського уряду та оплатити нагальні пріоритети реконструкції.Пакет допомоги, до якого ще можуть бути внесені зміни, буде оголошений у вівторок напередодні конференції в Лондоні, де донори обговорюватимуть шляхи відновлення України, а урядовці шукатимуть залучення приватного сектору.Комісія хоче уникнути обтяжливого інструменту відбудови для країни, що перебуває у стані війни, і запропонує допомогу у вигляді грантів, пільгових кредитів і гарантій.Пропозиція, яка є частиною перегляду довгострокового бюджету ЄС, охоплює період з 2024 по 2027 рік. Вона передбачатиме меншу щорічну фінансову допомогу, ніж 18 мільярдів євро, які ЄС пропонує цього року. На відміну від попередніх фінансових пакетів для України, цей план фінансуватиметься за рахунок внесків країн-членів, а не запозичень на ринках. Пакет має на меті об'єднати допомогу, яка використовується для виплати заробітних плат, пенсій та деяких державних послуг, з витратами, пов'язаними з відновленням основної інфраструктури.Гроші будуть виділені за умови, що Україна здійснить реформи, спрямовані на покращення верховенства права та боротьбу з корупцією. Реформи мають на меті вивести Україну на шлях до членства в ЄС, і до кінця року лідери країн-членів ЄС мають вирішити, чи розпочинати переговори про вступ до ЄС.Комісія раніше заявляла, що покриє основну частину потреб у відновленні, хоча блок очікує, що інші донори та приватний сектор зроблять свій внесок у ці зусилля. @OstanniyCapitalist
Путін виступив публічно на тему, як захопити світ не привертаючи увагу санітарів. Або як мати змогу знищити будь яку будівлю в Києві, але не робити цього, бо просто не хочеш, а не тому, що не можеш.Дуже інформативний виступ, насправді. Хоч він і відбувався під час театру абсурду на економічному форумі. Багато чого пояснює. В тому числі, навіщо росіяни весь травень заважали спати мешканцям Києва.Що стало ясно з виступу Путіна? Що саме для нього робот андроїд коношенков влаштовує всі ці щоденні виступи, протягом яких вони доповідають про нищення 100500 хаймерсів і мільйонів найманців з Польші. Це шоу для одного глядача. Для Путіна. І він в це вірить. Всі внші дивляться і ржуть, а Путін вірить. А тоді виходить Путін і каже, що знищив навколо Києва 5 комплексів патріот. Із двох, що Україна отримала.Здавалося б, обстріли Києва у травні не мали ніякого сенсу. Економити ракети весь березень і квітень, щоб потім, напередодні українського наступу, тупо злити їх на беззсмістовні нічні обстріли? Щоб в чернві знов лише обмежено обстрілювати. Тут же не було ніякого сенсу. Якщо слідувати логіці і вважати, що всі мають достатній обьєм інформації.А якщо ні? Якщо військові стріляють і доповідають Путіну, що знищили дуже багато важливих цілей. Від патріота до Буданова. Тоді сенс з являється. Тоді можна повторювати майже кожну ніч. Бо ти тоді не бьєшся головою об українське ппо, руйнуючи сон киянам (така собі військова ціль), а робиш результативні атаки. І звісно їх треба повторювати, не жаліючи дефіцитні ракети. Щоб знову заслужити похвалу диктатора. Якому знов в папочці напишуть, а по телевізору Коношенков доповість, про вражаючи успіхи.Вони стріляють не щоб попасти. А щоб доповісти Путіну, що попали. І забезпечити цим комфортне перебування для себе на фінансових потоках.Це все дуже нагадує історію португальського диктатора Салазара, який в кінці свого життя все ще правив, але був вже не сповна розуму. І от для нього видавали в одному екземплярі газету, де все було зашибісь. В тому числі пони вигравали постійно в колоніальних війнах. А для Путіна от навіть по телевізору виступають. І в бункері дід радіє, що патріотів у цього НАТО скоро не залишиться.А далі Путін так у це вірить, що сам виходить позоритися з цими тезами на люди. Бо навряд він би це робив, якби думав, що то лише пропаганда для лопухів. І від довгого сидіння в бункері в нього просинається жага до навчання інших і вилазить вся піднаготна. Від побутового шовінізму і расизму (а вони ж рік думали як пояснити нацистів в Києві і єврея президента і за рік змогли придумати тільки цю ганьбу) до нищення 5 комплексів патріот.«Умом Россию не понять». Це правда. Якщо мислити виходячи з критеріів, координат цивілізованого світу. Але якщо знати правила гри, то все відразу з цією Росією зрозуміло.Сергій Фурса
Зменшення чисельності населення не є унікальним для Росії: більшість посткомуністичних країн спостерігали падіння, хоча й не таке, як у росіян. Їхнє скорочення було повільним, але також керованим. Населення Росії за останні десятиліття пережило стрімке падіння, потім часткове відновлення (завдяки періоду високої імміграції з країн колишнього СССР та більш щедрим виплатам на дітей після 2007 року), після чого знову почалося падіння.У 2020 і 2021 роках разом населення країни скоротилося на 1,3 млн осіб; смертність перевищила народжуваність на 1,7 млн осіб. Найбільше скорочення було серед етнічних росіян, чисельність яких, за даними перепису 2021 року, зменшилася на 5,4 мільйона у 2010-21 роках. Їх частка в населенні впала з 78% до 72%. Ось вам і слова Путіна про розширення "русского мира".Все це почалося ще до війни і відображає жахливу пандемію ковіду в Росії. Офіційна кількість смертей від хвороби склала 388 091, що є відносно низькою цифрою; але журнал The Economist оцінює загальну кількість надлишкових смертей у 2020-23 роках від 1,2 до 1,6 мільйона. Це можна порівняти з кількістю смертей у КНР та Сполучених Штатах, які мають набагато більшу чисельність населення. Росія, можливо, має найбільшу кількість смертей від ковіду у світі після Індії та найвищий рівень смертності серед усіх країн – 850-1100 смертей на 100 000 людей.Якщо додати смертність від пандемії до жертв війни та втечі від мобілізації, то Росія втратила від 1,9 до 2,8 млн осіб у 2020-23 роках на додачу до свого звичайного демографічного погіршення. Це навіть гірше, ніж на катастрофічному початку 2000-х років, коли населення скорочувалося приблизно на півмільйона на рік.Що це може означати для майбутнього Росії? Демографія не завжди є долею; і Росія на деякий час почала зупиняти своє падіння в середині 2010-х років. Вплив демографічних змін часто є комплексним, як показує російська військова мобілізація.Незважаючи на такі ускладнення, загальний ефект демографічного спаду призведе до глибоких змін у Росії, причому в гірший бік. Більшості країн, які зазнали падіння чисельності населення, вдалося уникнути великих соціальних потрясінь. Росія може бути іншою. Її населення скорочується надзвичайно швидко і до середини століття може зменшитися до 130 мільйонів. Скорочення пов'язане зі зростанням бідності: очікувана тривалість життя при народженні російських чоловіків впала з 68,8 у 2019 році до 64,2 у 2021 році, частково через ковід, частково через хвороби, пов'язані з алкоголем. Зараз російські чоловіки помирають на шість років раніше, ніж чоловіки в Бангладеші, і на 18 років раніше, ніж в Японії.Демографічна петля приреченості, схоже, не зменшила тягу росіян до війн. Але вона швидко перетворює Росію на меншу, гірше освічену і біднішу країну, з якої тікає молодь і де чоловіки помирають у віці 60 років.Побажаємо росіянам поглиблювати цю кризу.2/2@OstanniyCapitalist
Цікаве (не про війну)НАЙШВИДШІ АВТОМОБІЛІ• Було встановлено 92 рекорди швидкості на суші.• Перший офіційний рекорд швидкості був встановлений у 1898 році (125 років тому), і він становив 63 км/год (39 миль/год).• Перші 6 найшвидших автомобілів були електричними.• 7-й найшвидший автомобіль працював на паровому двигуні (120 км/год або 75 миль/год).• 17 з перших 18 рекордів швидкості були встановлені в Франції, в основному бельгійськими водіями.• 7 з наступних 10 рекордів були встановлені в Великобританії.• З 1927 року кожен рекорд швидкості встановлювався в Сполучених Штатах, хоча в деяких випадках британськими водіями.• З 1963 року всі рекорди швидкості встановлювали автомобілі на ракетних двигунах. Всі американські. Основна причина - це не стільки технології, скільки наявність висохлих озер, які забезпечують милі перфектно рівної місцевості, що є унікально підходящою для рекордів швидкості.• Рекорд швидкості для автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння становить 659 км/год (409 миль/год), встановлений автомобілем з двигуном Chrysler V8 у 1965 році. За 54 роки не було нових рекордів!• Абсолютний рекорд швидкості на суші був встановлений у 1997 році. Автомобіль працював на турбовентиляторному двигуні Rolls-Royce (такий же, як вони ставлять на літаки). Він рухався зі швидкістю 1,228 км/год (763 миль/год), перший і єдиний надзвуковий автомобіль.• За 25 роки не було нових рекордів швидкості на суші.Василь Тарас
Про державний борг США. Російська пропаганда вже багато років істерить щодо розміру боргу Штатів і начебто життя американців за чужий рахунок. Зараз і наші стрічки новин заповнені інформацією про можливий дефолт Штатів. Тож давайте трохи розберемось що то за борг і чому ніяких реальних причин оголошувати дефолт немає. 1. Кому винні Штати? На графіку структура боргу. Найбільше, тобто 40%, уряд США винен сам собі і ФРС(приблизно однаково). Як так сталось? Справа в тому, що різні підрозділи уряду США мають свої бюджети і навіть доходи. Тому деякі з них мають профіцити, тобто заробляють більше ніж витрачають. На ці гроші вони купують державні борги. Борг ФРС - це фактично емісія долара. Цей показник активно зростав у 2008-2009 роках, а також під час пандемії. Зараз ця частка скорочується. Треба розуміти що ця частина боргу фактично не несе навантаження і дефолтних ризиків. Ще 5% - це борг, куплений штатами і муніципалітетами. 26% боргу складають борги, що належать різним американським фондам, страховикам і т.д. Що ж Штати винні іноземцям? 24,4% боргу. Це трохи менше 30% від ВВП. Насправді, американці не живуть за рахунок когось, а свій борг фактично самі і фінансують.Врешті решт, саме ці 30% і треба порівнювати з зовнішніми боргами інших країн. Але навіть при такому порівнянні, Штати мають суттєву перевагу. 2. Чи буде дефолт? Вищезазначена перевага в тому, що американський борг номінований у американській валюті. І дефолт по таким боргам теоретично неможливий. На практиці, звісно, росія спромоглась об'явити навіть такий дефолт по ГКО у 1998му році, але ж там "асобий путь". Тобто, Штати можуть хоч зараз з усіма розрахуватись по боргам, просто надрукувавши гроші(зі всіма, крім ФРС, але це фактично квазічастина держави) Це зовсім не означає що ймовірності дефолту немає, просто тому, що він може стати результатом політичних рішень(якщо республіканці с демократами не домовляться про нову стелю боргу), але ніяк не економічної ситуації. А ймовірність того, що американські політики не дійдуть згоди у такому важливому питанні, навряд чи можна назвати суттєвою.Ігор Петріченко