Динамо потрібно підсилити лише одну позицію, щоб точно не провалюватися поза топ-2 в УПЛЗвичайно, окрім тренера. Це взагалі не обговорюється - Динамо потрібен досвідчений та якісний тренер, але Суркіси явно так не вважають.Тут маю на увазі чисто склад. Бо є багато розмов, наскільки поганий у Динамо склад. Проте це ж не так - для топ-2 УПЛ в них явно просідає лише одна позиція. Це голкіпер.Нещерет був весь цей час, м'яко кажучи, посереднім, якщо не гірше. Один з найгірших за попередженими голами у всій УПЛ - далеко від'ємний у цьому. Він не вражає на лінії й не компенсує нічим поза цим. Гра ногами - жахлива. І це, до речі, наслідок роботи й Костюка в U-19, де від голкіпера не вимагається нормально грати ногами, бо команда грала в максимально примітивний футбол. Немає буквально жодної дійсно сильної сторони. Решта позицій добре укомплектована. Саме для УПЛ. Про єврокубки зараз немає розмови, бо це взагалі інша історія.Так, можна говорити, що, можливо, не завадив би забивний форвард. Проте в Динамо є Пономаренко, якому треба ігровий час - і трансфер в цю позицію його відбере. А з Пономаренка дійсно може щось вийти.Так, можна говорити, що потрібен центральний захисник. Проте в Динамо є Михавко та Тіаре, яких ще можна серйозно розвивати, було б кому. А те, що це не можуть зробити - це ж питання до тренерів то клубу. Є Попов, який, коли не травмований, на рівні УПЛ - топ.Так, можна говорити, що не завадить правий захисник, бо Тимчик постійно на травмі. Але поки на рівні УПЛ Караваєв здати закривати позицію, поки Тимчик травмований. Це все позиції, де підсилення не завадить, але воно не є критичним. Саме з точки зору боротьби за топ-2 УПЛ. Й чисто з точки зору рівня гравців.Інше питання, що зміни в складі іноді потрібні просто для того, щоб в ньому завжди були свіжість, відчуття реальної конкуренції та того, що тобі твоє місце не гарантоване, бо ти просто вихованець та українець. Бо це для спорту жахливо, коли спортсмену не треба рухатися вперед, бо він знає, що зарплату все одно заплатять. Але для цього треба почати продавати. Тоді звільняться місця, які буде не так просто закрити насправді. Бо можна скільки завгодно говорити про погану форму Бражка, Шапаренка чи недоліки Буяльського або старіння Ярмоленка. Але Динамо поки не показує здатність їх замінити не те що сильнішими гравцями, а хоча б тими, хто має потенціал дорости з часом до такого рівня. Тому треба починати з малого: голкіпер, який не буде одним з найгірших в УПЛ за показником попереджених голів та просто адекватно гратиме ногами. Це вирішить чимало - і це лише одна зміна, яку реально зробити.
Кудрівка востаннє платила зарплату у вересні, Полтава запропонувала гравцям нерухомість за борги: їжаки кололися, але продовжували жрати кактусНе знаю, скільки разів повторювати, що УПЛ потрібні фундаментальні зміни: скоротити кількість команд в Лізі та зробити нормальну атестацію, щоб аматорські команди, де немає по суті клубу, не мали можливості потрапити у вищу лігу.Інакше кожен рік буде те ж саме. Потрібна система ліг, яка працює як відбір та показує, готові чи ні клуби зайти у вищий дивізіон. Можливо, ці вимоги мають бути суттєво зменшені через виклики війни, але вони мають виконуватися чітко. Якщо ти не готовий, якщо в тебе немає клубу, а тільки перша команда - сидиш далі у першій лізі. Бо хитродупо дуже виходить. Одні вкладають гроші в розвиток клубу, через що не можуть дозволити собі сильніший склад - бо академія та інфраструктура потребують грошей. А інші просто набирають гравців і не думають ні про що інше - і легко потрапляють в УПЛ, отримуючи конкурентну перевагу, яку їм дає сама УАФ, закриваючи очі, що це не клуби, а просто набір гравців на потіху власника. Щоб задовольнити його его грою в УПЛ.Це ж абсолютно ненормально. В країні, де ледь набирається 40 професійних команд, не може майже половина з них грати у вищому дивізіоні. Це абсурд. Взагалі не має значення, скільки в нас мільонів населення - має значення лише те, скільки в нас професійних клубів та чи працює система адекватно. Зараз вона буквально заохочує нічого не вкладати в розвиток, а закинути всі ресурси на першу команду, щоб пошвидше заскочити в УПЛ. І це провина самої ліги та асоціації футболу.До власників Кудрівки чи Полтави які можуть бути претензії? Вони грають за правилами, які створила система.І ці правила жахливі.
🤩 Ми на «Трибуні» зробили матч-центр, який підлаштовується саме під вас. Поспішайте зацінити!Ми працюємо над персоналізацією та хочемо подавати користувачу найбільш корисний контент. Відтепер будь-який зареєстрований користувач, який має підписки, зможе знайти на сторінці власного профілю персональний матч-центр – сторінку «Мої матчі».🤔 Як формується персональний матч-центр?Достатньо бути підписаним на теги команд, гравців або тренерів. Їхні матчі автоматично потраплять до персонального матч-центру. Наприклад, ви підписані на Віктора Циганкова. Він грає за «Жирону» та виступає за збірну України – матчі цих команд буде додано в ваш особистий матч-центр. Те ж саме і з тренерами. Захоплюєтесь Фліком та Гвардіолою? Підписуйтеся на них – і матчі «Барси» та «Ман Сіті» зʼявляться у вас в профілі! В персональний матч-центр додаються всі матчі, в яких бере учать тег, на який оформлено підписку. Таким чином ви не пропустите ні матч чемпіонату, ні кубкі чи єврокубків!👀 Як додати зустрічі в «Мої матчі»? Підписуйтеся на теги!👉 використовуйте наш оновлений пошук і натискайте на «сердечко» прямо в пошуковій видачі;👉 або переходьте на сторінки тегів і натискайте кнопку «підписатися»;Спробуйте прямо зараз!
Динамо не потрапило навіть в топ-5 за відвідуваністю, Епіцентр - несподівано другий в першій частині сезону УПЛПри тому, що Епіцентр не грає вдома, як в той же Шахтар чи багато інших клубів. Такий результат досягли завдяки матчу ще 1-го туру проти Шахтаря, який встановив рекорд за глядачами після початку повномасштабного вторгнення - майже 10 тисяч. Тоді було порушені всі можливі обмеження за кількістю глядачів.Саме обмеження за глядачами суттєво впливають й на саму відвідуваність, й, можливо, навіть на ті цифри, які потрапляють у протоколи від клубів. Тому варто тримати в голові, що за інших умов картина могла б бути іншою, тут – лише офіційні дані від УПЛ.Наприклад, частину осені в Динамо був дозвіл на лише 1800 глядачів на трибунах стадіону імені Лобановського – й лише 20 жовтня квоту збільшили до 4333 глядачів. «Динамо» провело 4 з 7 домашніх матчів з новою квотою. Але, за офіційними даними від УПЛ, все одно у підсумку навіть не змогло побити у середньому стару квоту.Знову ж, варто повторити, що це офіційні дані, і тут можуть бути нюанси.Детальніше тут
Фанати знищують Полісся за легкий тролінг Ашура. Тим часом Маркевич: «Минулого року «Карпати» підписали близько півтора десятка гравців. 80% з них – гімно»«Я півтора року намагався нічого не говорити на їхню адресу, але зараз мені вже наболіло. Минулого року клуб підписав близько півтора десятка гравців практично з усього світу. І відразу скажу, що 80% з них – гімно.Цих іноземців намагалися всунути в команду, коли я був головним тренером. Звісно, побачивши їхню кваліфікацію, я відмовився. Тому Гліб Корнієнко, який був і, можливо, є на посаді шеф-скаута «Карпат», дав зрозуміти, що в такому випадку нікого не куплять, поки я перебуваю біля керма команди. Тобто, зробили все для того, щоб я пішов.Потім це «сміття», вибачте за вираз, хотіли засунути в «Полісся», коли командою керував Імад Ашур. Але добре, що завчасно цим махінаціям завадив президент житомирського клубу Геннадій Буткевич. Тому знову повернулися до «Карпат». Як я вже сказав, в цьому замішаний Корнієнко, Гліб Платов, а ідейним натхненником всіх цих схем був генеральний директор клубу Андрій Русол. Єдиний футболіст, кого можна назвати більш-менш кваліфікованим у всій цій компанії, це Бруніньйо».***От минулого сезону грали, ледь не потрапили в єврокубки одразу після Першої ліги, й не були гімном, а тут раптом всі стали гімном - воно ж так працює у футболі. Мовчав півтора року, але більше нема сил терпіти ці пекельні борошна!
В Шахтаря є непогані шанси потрапити у чвертьфінал Ліги Конференцій - відомі чотири потенційні суперники на 1/8 фіналуТам трошки заплутана, але лише на перший погляд, схема. Якщо не вдаватися сильно в деталі, то в 1/8 фіналу на Шахтар чекає хтось з четвірки КУПС (Фінляндія), Шкендія (Північна Македонія), Лех (Польща), Самсунспор (Туреччина). З іншого боку, враховуючи, що не змогли обіграти в Лізі конференцій ані Легію, ані Рієку - команди схожого рівня з тим же Лехом та Самсунспором - то хто його зна про ті шанси. Залишається сподіватися, що за зиму буде прогрес та зі зборів Шахтар вийде сильнішою командою, ніж обігрувати тільки Кудрівки, Полтави та Динамо у стадії повної анігіляції.А ось далі поки нічого невідомо. Все залежить вже від того, в яку частину сітки потрапить сам Шахтар після жеребкування, воно буде 16 січня 2026-го.Цікаво, що якби виграли в Рієки в останньому турі, то мали б шанс потрапити на Фіорентину вже в 1/8-й. Хоча навряд таке можна було прорахувати, бо всі матчі гралися одночасно в останньому турі - й ситуація могла повернутися в будь-який бік.
UPD. Бачу, що не всі одразу дочитують до кінця, тому дам дисклеймер на початку! Картинка — стара, з весни цього року, але досі показова.***В коментарях пішло обговорення цього скептицизму щодо Костюка.Є прям детальне суб'єктивне пояснення з мого боку, яке раніше сюди в канал не закидав. Ось текст, який публікувався ще перед дебютним матчем у ролі в.о., там все розписано і трошки оновлено:🔹 Чому «Динамо» не мало залишати Костюка головним тренеромАле думаю, важливо додати акцент. Не ставлю хрест на Костюку-тренері загалом, бо це неправильно. А сенс у тому, що просто своїм бекґраундом та рішеннями він здається невдалою кандидатурою тут і зараз:– за те, що 8 років робив у молодіжці з його вертикальним футболом, де у «Динамо» виняткові унікальні умови;– за те, що за цей час так і не спробував довести свій рівень та ефективність підходу у дорослому футболі з якоюсь командою.***Щодо першого пункту, то ось уривок з тексту:«Оскільки в УПЛ у «Динамо» зазвичай є необхідність вміти грати у позиційний футбол проти закритих суперників, це означає кілька речей:📌 Костюк за багато років майже нікого не підготував для дорослої команди під умови у фазі побудови та розвитку атак, з якими вона стикається. Але справедливо зазначати, що підготував багато цікавих захисників/опорників/форвардів, де креатив є далеко не основною вимогою.📌 Сам Костюк не знає (чи не демонстрував, що знає), як керувати командою в цих умовах: коли простору для вертикального футболу немає, а у щось конструктивне потрібно перетворювати 70% володіння проти автобусів».Головна проблема Костюка – він 8 років поспіль грає з молодіжкою Динамо у той футбол, який ніяк не зможе якісно відтворити в УПЛ з дорослою командою. Бо цього просто не дадуть зробити суперники а-ля «Колос», «Металіст 1925» і т.д.***І також використаю сьогоднішню цитату Суркіса: «Він виховав не одне покоління талановитих молодих гравців, багато з яких зараз виступають на найвищому рівні у європейських топ-чемпіонатах».І це сум, що він справді має настільки викривлене сприйняття картини.За останні 8 років на ключові для «Динамо» позиції під гру в УПЛ Костюк виховав фактично лише одного футболіста – і то який мав купу проблем з адаптацією, а прогресу досягнув вже аж конкретно у дорослій команді у поточному сезоні.Йдеться про креативних вінгерів/атакувальних півзахисників — власне, під гру першим номером в УПЛ проти компактних та організованих захистів.Цей гравець — Волошин.Навесні також робив картинку, яка прикріплена сюди — вона відповідно стара, але досі показова. Причому, Циганков — продукт іспанців Реброва, Шапаренко — прийшов з «Маріуполя» вже як великий талант.Вона ще з одного тексту про молодіжку Костюка, до речі:🔹 Як академія «Динамо» працює на дорослу команду – і в чому головна проблема***🤟Vatras
Збірна першої частини сезону УПЛ - моя версіяПоловина прізвищ в півзахисті/нападі максимально очевидна –тому не буду на них зупинятися. По тих, хто може здаватися спірним:1. З четвірки Будківський, Гайдучик, Фаал, Климчук обрав першого тому, що багато хто вважав, що Пилип не впишеться у футбол Скрипника, бо зовсім не відповідає йому своїми якостями. А виявилося, що без нього зараз не можна уявити «Зорю».2. Педрінью – за переродження на позиції інсайда та хоча б часткову заміну того обсягу та креативу, який давав «Шахтарю» Судаков. 5+5 – фантастичний внесок за всього 1035 хвилин на полі.3. Бабенко – бо є системоутворюючим гравцем для «Полісся», який частіше залишається в тіні, хоча будь-кого іншого замінити в Ротаня можна, а його – ні. Та й вже вийшло, що більше жоден з гравців «Полісся» не потрапили в збірну, бо були значно яскравіші індивідуальні перфоманси. А за систему й командний футбол в Житомирі відповідає саме Бабенко – це, напевно, найсильніша риса поки «Полісся».В центрі захисту зазвичай більше звертають увагу на пасову роботу, але захотілося виділити саме тих, хто визначається надійністю. Серед гравців, які зіграли понад 1000 хвилин, окрім Краснічі (81,7%) та Муравського (81%) лише Бондар має 80% виграних єдиноборств в обороні. Але в Валерія суттєво менше самих єдиноборств. Люди, на яких тримається захист їх команд – в «Колоса» лише 13 пропущених, а ЛНЗ взалі найкращій в лізі – 8. Краснічі ще й в пасовій роботі виглядає дуже непогано, й опорника може зіграти – дуже збалансований гравець, один з найкращих в УПЛ.В Караваєва 9 результативних дій з позиції правого захисника – його не можна було не поставити в збірну, навіть якщо «Динамо» провалилося. До Олександра, напевно, в цьому провалі мінімум претензій.Зліва найскладніший вибір, бо не було явного кандидата – віддав перевагу Кузику, який був частиною найкращого захисту ліги та ще й зробив 2+2. Пахолюк – з відривом найкращий воротар УПЛ за показником попереджених голів (6,37).Тут ще ціла пачка збірних журналістів та коментаторів:10 збірних першої частини УПЛ від експертів – версії Співаковського, Волочая, Бойка, Шпірка та інших
Шахтар підписав Проспера Оба за 4,4 млн євро (якщо вірити ТТТ по сумі трансферу). 5 місяців тому ЛНЗ купив його за 700 тисячХороший бізнес для черкаського клубу, навряд сильно великі ризики для Шахтаря, навіть якщо Оба не заграє - все ж вони влітку дуже серйозну суму заробили на трансферах, і Проспер далеко не є найдорожчим з підписань. Хоча все одно сумнів певний залишається, бо в Оба лише кілька місяців хорошого футболу в УПЛ.Що подобається - Шахтар перестав дивитися лише на Бразилію. А також перестав підписувати шаблонних, майже однакових за якостями гравців. Оба має зовсім інші сильні якості. Це, з одного боку, ризик також, наскільки він впишеться, а з іншого боку - певний індикатор, що Шахтар бачить нестачу більш агресивних, інтенсивних та вертикальних гравців під певні сценарії гри.Одночасно Шахтар також послабив наразі головного конкурента в УПЛ. Хоч і навряд варто було всерйоз розглядати претензії ЛНЗ на титул й з Оба. Просто більше нема кого розглядати.Ще один ризик - перенасичення в складі атакуючими гравцями. Якщо ніхто не піде, то стане тісно, особливо якщо швидко вилетять з плей-оф Ліги Конференцій та не буде так багато матчів.А ось ЛНЗ без Оба буде важко - нема ніяких гарантій, що наступного разу вдасться так ідеально влучити з трансфером.
«Україна за атлетизмом була однією з найкращих в Європі – зараз ми одні з найгірших»: як Пономарьов став лідером УПЛ з ЛНЗ – 5 принципів від тренераПринцип №1: «Потрібно максимально раціонально використовувати футболістів. Мусиш добре проаналізувати їхні сильні та слабкі сторони – вже від цього відштовхуєшся та обираєш, в якому стилі грати»Принцип №2: «Будь-яку команду потрібно будувати з оборони»Принцип №3: «Сьогодні футбол вимагає, щоб вся команда водночас і атакувала, і захищалася. Не може бути якогось «окремого» гравця»Принцип №4: «Дуже серйозно вивчаємо суперників перед кожним матчем. Немає різниці, чи це «Динамо» або «Шахтар», чи це «Кудрівка» або «Полтава»Принцип №5: «Якщо гравець може зіграти тільки на одній позиції, і ти більше не можеш його ніде використати – то це обмежений футболіст»Діма Ватрас поспілкувався з Віталієм Пономарьовим про успіх ЛНЗ, який став головною сенсацією сезону УПЛ. Тут немає хайпу, а тільки аналіз та зовсім небанальні відповіді головного тренера клубу:ЧИТАТИВийшло одночасно й глибоко, й зовсім не скучно навіть для тих, хто не любить футбольну аналітику. Дуже-дуже раджу почитати.