Анекдот дня: Народний депутат Василь Вірастюк стверджує, що голосував проти присвоєння Гераскевичу звання Героя України, хоча голосування було за орден «За заслуги»Народний депутат України від партії «Слуга народу» та почесний президент Федерації стронгмену України Василь Вірастюк прокоментував інформацію про те, що він проголосував проти відзначення скелетоніста Владислава Гераскевича орденом «За заслуги».«Не за присвоєння ордену «За заслуги» (ми взагалі за це не голосували), а за подання на президента щодо присвоєння високого звання «Герой України», – написав Вірастюк у коментарях в соцмережах Трибуни.На офіційному сайті Верховної Ради України значиться, що Вірастюк проголосував проти саме щодо відзначення Гераскевича державною нагородою України - орденом «За заслуги».Також того дня ВР не підтримала запит щодо позбавлення Бубки та Клочкової державних нагород – Вірастюк підтримав цей запит, проголосувавши «ЗА».***Ну, змішалися в голові в людини два голосування, з ким не буває?#анекдотдня
Заява президента ФК «Полісся» Геннадія Буткевича«По-перше, наполягаємо на публікації переговорів арбітрів під час ключових епізодів гри, а саме: - епізоду з відміненим голом Ліндона Емерллаху на 21-й хвилині матчу; - епізоду на 49-й хвилині першого тайму з грубою грою високо піднятою ногою гравця «Динамо» (Київ) Крістіана Біловара, що створювала ризик нанесення травми гравцю «Полісся» Ліндону Емерллаху.По-друге, закликаємо відповідні органи УАФ провести перевірку на незалежному поліграфі головного арбітра матчу Миколи Балакіна та арбітра VAR Дениса Шурмана з метою встановлення причин грубих помилок.По-третє, звертаємося із вимогою до голови Комітету арбітрів УАФ Катерини Монзуль, консультанта з арбітражу УАФ Ніколи Ріццолі та інших відповідних посадових осіб УАФ надати публічну оцінку роботи арбітрів у вказаних епізодах, а також повідомити про результати розгляду зазначених епізодів та міру відповідальності, яку буде застосовано до осіб, причетних до грубих помилок.І насамкінець. Особисто я не маю сумнівів, що керівництво клубу «Динамо» (Київ) не має жодного стосунку до брудних рішень арбітрів. Причини грубих помилок необхідно шукати в іншому місці, чим і повинні зайнятися відповідні органи УАФ».***Також хочеться й оцінку епізоду з потенційним пенальті на Волошині. Балакін та арбітр ВАР провалили гру, а по сумнівних рішеннях 2:1 на користь Динамо. Кумедно, що акцентував Буткевич на тому, що він впевнений, що то не "робота" Динамо такі рішення суддів, а є інші причини)
Учасник єврокубків ще 2,5 року тому, переможець Кубка України, один з найвідоміших історичних регіональних футбольних брендів – схоже, всеЧерез відсутність фінансування Ворскла поставила на паузу роботу клубу – чекають остаточне рішення інвестора, повідомляє Суспільне.“Думаю, команди вже не буде, адже останній тиждень була ця ситуація з харчуванням.Трансферний бан як був, так і є. І заборгованість теж, думаю, є, нічого не було погашено. Вони ж перед початком сезону якимось гравцям погасили, але потім знову були бани.Тому не думаю, що борги погасили, адже якби зняли бани – було б нове підсилення”, – розповів Трибуні захисник Ворскли Вадим Червак.***Здивування лише в тому, що клуб занадто довго протримався, враховуючи ситуацію його власника Костянтина Жеваго: санкції РНБО, судові справи, арешти активів за кордоном та в Україні, намагання української влади домогтися його екстрадиції з Франції.Це буде закономірний кінець ще одного клубу, який все своє існування знав лише одне - як освоювати гроші власника, й відстав від сучасності на десятиріччя.Скажу чесно – зовсім не шкода. Ворскла – один з останніх пережитків ще того старого давно померлого олігархічного футболу, який зовсім відмовлявся змінюватися. Не те що зараз стало набагато краще, але зараз хоча б з’являються клуби, які намагаються хоч щось робити.І навіть якщо фінансування якимось дивом поновиться, це тільки продовжить агонію. Немає тут ніякої перспективи, принаймні з тим станом справ у клубі та його керівництві, які є зараз.
З відривом найкращий матч туруІ це те, що важливо засвоїти всім - й людям футболу, й вболівальникам: не обов'язково мати топових гравців, щоб грати в цікавий футбол, який викликає симпатію та цікавість глядача. Зрештою футбол принаймні в теорії має бути в першу чергу продуктом для вболівальників. Це в Україні він лише для хазяїна.А вболівальнику не настільки важливий клас, як важлива видовищність: моменти, голи, цікаві сюжети. Кривбас та Зоря зовсім не є класними командами з точки зору якості гри - особливо в обороні. Але обидві команди грають сміливо, агресивно, налаштовані забивати та залишають простір супернику, щоб грати так само. Такі матчі хочеться дивитися, такі матчі можна продавати.Такі команди хочеться підтримувати, хвалити та ігнорувати їх недоліки. Тому що вони дарують задоволення від футболу та змушують забути, що це всього лише УПЛ.УПЛ має стати саме такою лігою, якщо колись хоче вирватися з цього замкнутого кола з футболом лише для хазяїна. І Кривбас ван Леувена та Зоря Скрипника в цьому плані мають бути прикладами, як були прикладом ті ж Карпати Лупашка до того, як впали в глибоку депресію.
Секта свідків дебюту В'ячеслава СуркісаДуже смішно, як відчутна кількість людей захищає рішення Костюка випустити воротаря В'ячеслава Суркіса, родича власників клубу, на заміну для дебюту у професійному футболі за Динамо в його 20-річчя.Аргументи очевидні:- Динамо вигравало 4:0, чому не дати дебютувати хлопцю;- В'ячеслав Суркіс добре проявив себе в Динамо Ю19, про нього хороші відгуки;- Нещерет слабкий воротар, помиляється - чому б не випустити Суркіса.Проте вся ця історія взагалі не про рахунок, як проявив себе Суркіс в юніорах чи рівень Нещерета. Вона лише про те, як відбувся цей дебют. І про очевидний факт, що його б не сталося саме в той день, якби прізвище цього молодого воротаря було не Суркіс і якби в нього не був День народження.Ігор Суркіс навіть сам після матчу сказав, що "команда зробила подарунок В'ячеславу". Зробив би Костюк такий подарунок на день народження іншому молодому воротарю, якби його прізвище було не Суркіс? Звичайно, ні. Ось і все. А решта - то взагалі не так важливо.Суркіс-молодший може вирости в топового воротаря, а може й не виросте. Він дійсно непогано показував себе в Ю19. Це нічого не змінить у тому, що саме такі дебюти для воротаря - вони не нормальні у такому контексті.Але вже дійсно формується якась невеличка Секта свідків дебюту В'ячеслава Суркіса, яка готова ігнорувати очевидне.Український футбол продовжує бути не для вболівальника - він тільки для хазяїна. Тому й головний тренер чемпіона країни вважає нормальним, що можна дати дебютувати родичу хазяїна в його день народження, щоб зробити їм всім приємно - хазяїн відкрито говорить, що його родичу зробили подарунок. Тому є й окрема категорія людей поза Динамо, які також вважають це нормальним.
Єдність українського футболу у всій красі. Навіть якось символічно, що ця заява зроблена у такий день.Потім дивуються, чому люди говорять, що український футбол треба просто закрити. Там просто повно людей, які зовсім загубилися від реальності у своїх его:«Оболонь»: «Олександрія» всіляко відмивалась від своєї недолугості та фактично звинуватила нашу команду у зриві матчу»«ФК «Оболонь» вважає, що ФК «Олександрія» недостатньо зробив для підготовки поля і поле було неготове для проведення матчу.Таке вже траплялося, що наші команди через стан поля в Олександрії не змогли зіграти восени і ми погодились зіграти весною, але тоді був певний форс-мажор і «Олександрія» мала недостатньо часу для підготовки поля.Цього разу виникла зовсім інша ситуація і часу було вдосталь для створення нормальних умов для проведення матчу.Головний суддя та офіційний представник Премʼєр-ліги прийняли рішення не проводити матч через травмонебезпечний стан поля. Однак, ФК «Олександрія», який зірвав проведення матчу, в ЗМІ всіляко відмивався від своєї недолугості та фактично звинуватив нашу команду у зриві матчу. Мало того, своїми діями виконавчий директор Дмитро Кітаєв спровокував фанів і ті агресивно закидали автобус з гравцями нашої команди сніговими кульками, розбивши лобове скло автобусу.Команда протягом півтори години чекала, що до неї підійдуть та принесуть вибачення за ситуацію, що склалася, однак цього не відбулося — жодних вибачень ми так і не отримали.Вважаємо, що за непідготовлене поле та зрив матчу ФК «Олександрія» має понести покарання згідно регламенту змагань та компенсувати нашому клубу понесені збитки», - йдеться у заяві.
Україна вже точно закінчила Олімпіаду-2026 без медалей - в головному для нас виді, командній лижній акробатиці, зайняли 6-те місце з 7 командПисав раніше, що бісить, коли спортсменів знищують за місця в топ-10 чи 20 на Олімпіаді. Проте також писав, що треба завжди враховувати контекст - і критика також має бути, якщо вона заслужена. Так ось... ...якщо ви їдете на Олімпіаду з топ-4 лідером Кубка світу (Котовський), який навіть не потрапляє у фінал (топ-12), не те що суперфінал (топ-6)......якщо ви їдете на Олімпіаду зі срібними медалями останнього чемпіонату світу, а зрештою не потрапляєте в суперфінал (топ-4), обігравши лише ледь живу команду Казахстана......якщо за усю Олімпіаду три лідери збірної на всіх приземляють лише дві спроби (Окіпнюк у кваліфікації та Брикіна у команднику)......то ми маємо говорити, що це очевидно невдалий виступ. Можемо говорити, що щось пішло не так, бо таким ж контекст цієї конкретної ситуації.Так, акробатика - це доволі рандомний вид, де мінімум простору для помилок через специфічну структуру змагань. Так, в нас дуже молода команда, особливо жіноча її частина - і на наступній Олімпіаді має бути точно краще. Так, можливо, десь цей рандом в акробатиці зіграв не на нашу користь.Проте, думаю, є очевидним, що Олімпіада є головним стартом за чотири роки. І якщо ви на такому ключовому змаганні не показуєте результат хоча б свого звичного рівня, то не можна просто сказати "молодці, що приїхали хоча б" та забути.Конкретно в лижній акробатиці на Олімпіаді - очевидна невдача для України та виступ явно нижче можливостей. Це не хейт, не образа спортсменів, а констатація факта.
Вже сьогодні УПЛ повертається, а у березні свої матчі гратимуть команди першої та другої ліг. Написали, як холодна зима та блекаути вплинули на підготовку клубів до другої частини сезону. Тут ідеться саме про команди, які не виїжджали закордон на збори. Наприклад, «Полтава», яка сьогодні грає з «Вересом». ❄️ «Полтава»: «Не бачу якоїсь великої проблематики в тому, що ми готуємось в Україні»❄️Олександр Каденко: «На цю мить всі клуби ПФЛ готові виступати далі»❄️«Локомотив»: «Не змогли заїхати на жодну із запланованих спортивних баз»❄️«Чернігів»: «Велика кількість снігу не дозволила використовувати всі поля на нашій базі»❄️«Лівий Берег»: «Це не перший рік із блекаутами, тому база та стадіон оснащені генераторами. Більше вплинула погода – морози та снігопади»❄️«Ужгород»: «На Закарпатті є багато штучних полів. Також в нас теплий клімат»❄️Василь Буртник: «Низьку температуру найважче переносить поле»«Одного дня на тренуванні було -17»: як блекаути та морози впливають на підготовку клубів в Україні
ВЧИНОК Гераскевича: пройшов перевірку на гідність, але тепер триває іспит на стійкість...З Олімпіади Гераскевичу доводиться повертатися від міжнародного визнання та захоплення до української реальності.10 мільйонів від Ахметова, мільйон від Монобанка, мільйон від Носова, марка Укрпошти, орден Свободи, особиста зустріч з президентом – це все вже не про пам’ять загиблих, необхідність інформувати світ про війну, шолом чи Гераскевича. А вистава, де кожен хоче відкусити собі частину ВЧИНКУ Влада.Тепер його очікує, можливо, ще важче випробування – на стійкість. З доволі високими шансами провалитися.Зрештою, Гераскевич все ж в першу чергу спортсмен – ідейний, ініціативний, але спортсмен. Й зараз в нього є всі шанси звернути не туди, якщо він почне ув’язуватися у політичні ігри, асоціювати себе з тими чи іншими політичними фігурами та займатися чим завгодно, але не спортом. Цього дуже непросто уникнути, враховуючи таке масове бажання використати ВЧИНОК Гераскевича на свою користь.Друга частина випробування на стійкість – тиск українського суспільства. Як красиво казав Віталій Волочай, українці – чемпіони світу з шакалячого бобслею.Якщо на міжнародному рівні завдяки цьому після дискваліфікації Гераскевича міцно дісталося МОК та Керсті Ковентрі, то на рівні національному вже зараз чимало прилітає самому Владу: «політичний проєкт Зеленського», «не міг виграти медаль, так придумав відмазку», «на нього витратили державні кошти, а він відмовився виступати», «спочатку виграй медаль, а потім щось показуй» – максимально короткий та дууууже пом’якшений переказ, з чим зіштовхнувся скелетоніст.Не все це звучить від реальних людей – це також реалії України. Проте все це потім радісно підхоплюється та розповсюджується.Чим більше Гераскевич вв’язуватиметься у внутрішні неспортивні історії, тип більше буде хейту та агресії від вже далеко за межею розпаленого суспільства. Цього ніяк не уникнути, що б він не робив та не говорив. Але градус точно залежить від подальшої неспортивної активності Влада.Зустріти таке ставлення в рідній країні після того, як пожертвував як мінімум частиною кар’єри заради повернення питання війни в Україні на денну повістку світу хоча б на кілька днів – таке може зламати та зруйнувати будь-які внутрішні ідеали. Скажу чесно, дуже переживаю за стан Гераскевича, бо в нього ніколи не було досвіду подібного тиску та досвіду, як комунікувати та зберігати правильну лінію поведінки, щоб усе ж залишитися спортсменом, а не чиєюсь іграшкою.Іспит на стійкість триває прямо зараз.ПОВНИЙ ТЕКСТ НА ТРИБУНІ
Сьогодні взяв участь у абсолютно небанальній події. Динамо зі своїм спонсором організували не просто відкрите тренування чи пресконференцію. А запросили журналістів спочатку побігати з гравцями у футбол – і вже потім поспілкуватисяМені особисто прям дуже сподобалося. Не кожен день випадає нагода пограти в одній команді з Назаром Волошиним і Миколою Михайленком проти Ігоря Костюка і Олександра ПіхальонкаЗ великою кількістю своїх друзів у житті я познайомився на футбольному полі. Воно зближує, стирає кордони, знімає маски. Тому така ініціатива – це прям топ (короткий репортаж закинув собі в сториз в Insta)Ну і пресконференція. Всю, звісно, переповідати не буду. Виділив для себе одну тему. Запитав у Владислава Кабаєва чи не здається йому, що раніше суперники боялися Динамо і коли приїздили до них, то ще до гри мирилися з поразкою, а зараз настрій інакший – ніхто не боїться, а дійсно вірить у те, що може приїхати і відібрати у них очкиІ відповідь була не просто для проформи, а щира – йому не подобається, коли статус Динамо як гранда ставлять під сумнів: «Думаю, це у вас таке відчуття, що зараз кожен може відібрати у Динамо очки. Так, ми десь втратили впевненість у першому колі. Це було видно по наших матчах. Але щоб приїжджали і думали відібрати очки – я так не вважаю. Це ваша точка зору.І мене зараз такі слова чіпляють, якщо чесно. Я не хочу в якусь дискусію входити. Я хочу просто вийти і зробити все належне у другому колі. Щоб ми потім зустрілися і обговорили знову це питання.Краще, звісно, коли команди не закриваються: грають проти нас як Полісся, Карпати, Шахтар. І вам, думаю, цікавіше дивитися такі матчі, аніж коли проти нас просто закриваються. Нам так само.Але мене це чіпляє, думаю кожного з нас у команді це буде чіпляти. Та давайте ми це будемо не словами демонструвати, а на футбольному полі».Я прям аж зарядився від такої відповіді. У п’ятницю о 18:00 у Динамо перший матч після поновлення чемпіонату. Грають проти Руха. Подивимося як це виглядатиме