Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Нескромний Маркетолог - Василь Волошин
Added 14 Jul 2024

Нескромний Маркетолог - Василь Волошин

@neskromnyy_marketolog
Number of subscribers: 3 779
Photos: 428
Videos: 279
Links: 613
Description:
Я інтернет-маркетолог, з нескромними результатами🤘 Пишу про проблеми з рекламою та як їх вирішити Авторські статті Графіку публікацій немає, пишу коли "підгорає" Є питання? Питай @x_marketolog Підписуйся, не зволікай

👥 Number of subscribers

3 779
Average/Day:: -4
Average/Week:: -8
Average/Month:: -6

👁️ Average views per message

1 057
Average/Day:: 968
Average/Week:: 1,104
ERR: 27.97%

📊 Messages per Day

0.4
Last day: 0
Week average: 0.4
Average per day: 0.4

Logo change history

Name change history

Нескромний Маркетолог - Василь Волошин 2026-05-31
🇺🇦 Нескромний Маркетолог 😎 - Василь Волошин 2024-10-08
🇺🇦 Нескромний Маркетолог 😎 - Василь Волошин | Google Shopping & Merchant Center & Performance Max- Контекстна реклама 2024-07-14

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

Потрібно уникати бізнес-моделі - роботи за відсоток…Так і не інакше міг би хтось подумати, прочитавши про мої факапи, але не я.До речі, була історія практично ідентична тій, що я описував про майстра побутових приладів, але з фотографом. Тут я також зафіксував лише витрати часу та невеликих коштів, не отримавши жодного зиску. Тож я проаналізував свої помилки та зрозумів, що без нормального чеку на послуги працювати за відсоток від закритої угоди не варто.В нас була невелика квартира, а доньці було вже 2 роки і виникла потреба купувати ліжко для неї. Все, що дивилися по магазинам для цієї квартири було велике та нормально не влазило в цей простір.Тож я цією проблемою поділився з колегою. Вона каже: у мене знайомі роблять меблі на замовлення, якщо даси розміри, все зроблять. Я обрав не ліжко, а розкладний диванчик, бо воно максимально “вписувалось” сюди та надіслав їм приклад. Вони заїхали взяти передплату та пояснити всі нюанси. Обговорили все та отримали свій диванчик за 3 тижні.Історія далі стандартна, розговорилися, вони займаються не лише меблями на замовлення, а й фотозонами. Я про таке направлення не чув, думав це окремі студії роблять під свята. Домовились, що 10% від оплати клієнта мої і вдарили по рукам. Запросив у них всі матеріали для сайту, купив SEO-домен, зробив лендінг та оптимізував його. Так як популярність і конкурентність в цій ніші була мінімальна, то сайт швидко зайшов в ТОП-10 Google і почались дзвінки.Схема була та ж, телефонують мені, а я перевожу на напарника. І з першого дзвінка раз і заробив 800 грн. Думаю норм, треба включити і рекламу, щоб у конкурентів не було шансів.Включив рекламу 20-30 грн на день і все стало ще веселіше. Не кожного дня були дзвінки, але конверсія мені дуже подобалася.Не конвертувалися лише ті, хто хотів фотозону на завтра, з малим бюджетом чи ще якісь неадеквати.З поганого в цій тематиці було те, що вона дуже сезонна, бо в більшості фотозони ставлять на вулиці. Ми так пропрацювали два сезони по пів року.Таким чином я мав додатково в середньому 10000 грн на місяць.Далі щось стало не до того, це все діло закинув.Тож якщо чек нормальний, то модель “оплата за угоду” працює прекрасно, але про умови обов’язково домовитися на початку.Не треба боятися “працювати за %”. Треба боятися працювати за % там, де чек смішний.Віриш у “%” як норм модель, чи це завжди розводняк?
Якщо борщ прокис, то їсти його вже не хочеться…Так само буває коли обираєш професію неправильно і далі продовжуєш їсти той прокисший борщ і результату немає і змінювати все так не хочеться, бо тут погана, але стабільність.Коли шукаю собі співробітників, то зазвичай всі хочуть бути профі в контекстній рекламі і не хочуть розмінюватися на менше, в плані трохи інших спеціалізацій.Завжди пояснюю обов'язки та зони відповідальності кожного спеціаліста і далі даю право вибору.Перший місяць це тренувальний табір та оцінка можливостей. А далі як в Гаррі Поттері - шляпа розподілу між відділами. І от була така ж ситуація і потрібні були люди саме в контекстній рекламі і довелося поставити одну дівчину на цей напрямок.Два місяці мучив її, її тімліда та й себе, тим, що не по душі і все йде боком, багато помилок, мало питань, поганий аналіз і все таке.Загалом бачу, що так більше не може продовжуватися, бо робота на такому рівні лише всім шкодить і запропонував зробити ZOOM-зустріч.Співробітниця погодилася та ми поговорили, привів аргументи поганої роботи та низької зацікавленості. З чим вона також погодилася. Я їй зробив пропозицію спробувати себе в іншому відділі, у відділі розблокувань і вона на це погодилася.Ні від кого не чекаю дивовижних досягнень в перший місяць в новому відділі і тут також не було виключення. Але другий місяць вже було 3 розблокування. На третій вже 7 (два з яких закордонні, їх розблоковувати складніше).Сьогодні її запитав як їй в іншому відділі працюється, каже, що “все подобається”. Уточнив чи краще ніж у відділі контексту, вона відповіла - “Так, набагато 😅”.Це лише одна з історій в агенції PPC.ROCKS, де буває “контекстна реклама не моє” чи вже ловлю гарного співробітника майже біля дверей, але зробивши крок в бік людина стає гарним спеціалістом, але просто в іншому відділі чи іншій команді.Вам подобається те, чим ви зараз займаєтесь?
Сьогодні помітив, що PPC.ROCKS знову отримала статус Google Premier Partner.Ось профіль в каталозі Google Partners:https://www.google.com/partners/agency?id=5792509411Поруч з нами там не “гаражні” команди, а нормальні агенції. Каталог по Україні:https://partnersdirectory.withgoogle.com/intl/uk/?regions=UA&premier=true&company_name=pРаніше я казав, що сам по собі цей статус мало що значить без персонального менеджера. Схоже, мене почули, бо дали персонального менеджера саме на наш MCC, а не “десь там по окремих акаунтах”.Тепер це вже не просто бейджик “для понтів”, а реально корисна штука.По цифрах за 2025.Бюджети клієнтів зросли на 70 000 000 грн.Вийшли на 184 000 000 грн. Це +60%.Які українські агенції по Google Ads ви реально знаєте? Назвіть 1-3, без "всі ТОП".P.S. Я не сперечаюсь, статус приємний. Але математика цікава. Google пише, що Преміум-партнерів лише 3%. В той самий час у каталозі по Україні 924 партнери і 61 Преміум-партнер. Якщо це порахувати, то виходить 6,6%. Тому питання просте: це помилка, чи Google бере ці 3% не від усіх, кого показує в каталозі? P.S.S. Сподіваюсь за цю задачку Google не відбере у нас менеджера 😅
Остання пʼятниця місяця - це традиційний Zoom нашої команди Без порядку денного і щоденних “давайте швиденько по проектам”.Але цього разу сходу занесло в екстрим 😅Почали з історій про покатушки на лижах. Для когось це класний вид відпочинку «з вітерцем» і глінтвейном для сміливості. А хтось боїться замість красивого спуску отримати швидке знайомство з ялинкою чи забором. Цікаво, що в команді є дівчата, що полюбляють швидку їзду на мотоциклах і авто.А так і не сказав би..Було багато історій про шкільні дискотеки, підкорення «заброшок» і студентські пригоди..А для когось екстремальний досвід — це не гори і пригоди, а виховання дітей (тут важко не погодитися). Було багато сміху.Трохи самоіронії.І моменти, коли слухаєш і думаєш:“Як добре, що ми можемо спілкуватися не тільки про роботу”.Запланували обов’язково розвіртуалізуватися і зібратися разом на корпоратив. Zoom закрили через дві з половиною години, хоча щоразу думаю «на годинку-півтори і розходимося».Люблю ці зустрічі за простоту. Кожна така п’ятниця трохи більше «зшиває» нашу онлайн компанію у справжню команду.
Пише мені декілька днів тому потенційний клієнт…- Потрібна консультація. Яка вартість налаштування реклами мерчант?- Яка адреса сайту?- Сайту немає.- Якщо сайту немає, то ще дуже завчасно говорити про налаштування реклами.- А скільки продажів буде, якщо бюджет 1000 грн на день?- Неможливо спрогнозувати до запуску..Він зник на день, а сьогодні прилітає від нього повідомлення: “Ось адреса сайту….”Дивлюсь, сайт створений на піддомені Пром (це безкоштовний домен Пром і на ньому не можна підтвердити права в мерчант) і завантажені рандомні товари. Товари дуже різні і тематику сайту не визначити взагалі: і годинники, і павербанки, і мікросхеми, і багато всього різнотематичного. Питаю, чи годинники - це підробки брендів.- Китай. Так, підробки, - відповідає.- З підробками не працюємо.- Ви “мошенніки”, інші працюють, а ви ні. Я знайду тих, хто зможе працювати.Питаю, з чого він взяв, що ми “мошенніки”. Він одразу видалив всю переписку та заблокував мене.Розумію, що якщо у людини настільки викривлене розуміння безпеки та адекватності, то співпраця з нею була б великим тягарем. Бо по суті, якщо ти не йдеш на злочин і ти значить злочинець за його логікою.Тому мені сьогодні дуже пощастило.На якому етапі ви зазвичай вже розумієте, що перед вами майбутній гемор?
🔥 Свіженький Merchant Center розблоковано Merchant Center у ніші автотоварів — зона підвищеного ризику.Навіть незначні неточності у формулюваннях можуть призвести до статусу “введення в оману”.Ніша: автомобільні килими та аксесуариГеографія: УкраїнаПричина блокування: введення в омануhttps://drive.google.com/file/d/1-druhqKtAzpHWXw6oxrjzkQllLjDDu75/view?usp=sharing🔎 Що ми зробили1. Провели аудит сайту згідно політик Google2. Привели сторінки до коректного формату3. Усунули потенційні тригери блокування4. Відкоригували службові розділи5. Підготували повторну аргументовану апеляціюУ ніші автотоварів дрібниць не існує.Google оцінює цілісність подачі, прозорість бізнесу і відповідність формулювань.Розблокування — це не випадковість. Це системна робота.📩 Потрібно розблокувати Merchant Center?Пиши 👉 @xvoloshinx — розберемо кейс індивідуально.💬 Чат для обговорень: https://t.me/Google_Shopping 📢 Канал з кейсами та порадами: https://t.me/neskromnyy_marketolog #GoogleMerchantCenter #MerchantCenter #GoogleShopping #РозблокуванняMerchantCenter #PPCУкраїна #EcommerceУкраїна #НескромнийМаркетолог
Двічі в одну річку не ввійдеш…Про те, чому “по накатаній” спрацьовує не завжди.У нас зламалася пралка та я викликав майстра. Майстер приїхав і за хвилину її відремонтував. Питаю, що там було і він неохоче каже, що ми просто “захист від дітей” ввімкнули (мала наклацала). Оплата лише за виклик.Так як у нас тоді вже була непосидюча дитина, то це було очевидно, але не для нас. Я заплатив йому та провів на вулицю.Ми розговорилися, що до чого, і я думаю, можна запропонувати йому залучення клієнтів за % від угод. Запропонував і він каже, що, звісно, цікаво. Домовилися про деталі та я повернувся додому.Я розповів дружині, що от по накатаній схемі буду “бабки лопатою гребти”. Їй було не до цього та вона скептично каже: “Біжи за лопатою..”Написав цьому майстру ввечері, що потрібні матеріали: список робіт, ціни, відгуки, до/після і все, що тільки є по його роботі.Він написав, що зайнятий та надішле через 2-3 дні. Я нікуди не поспішав, тому відповів, що чекаю.Пройшов тиждень, я вже якось і забув, але телефонує майстер та каже, що надіслав фото. Але по цінам не може сказати чітко, бо для різних брендів по-різному коштують, заміни тих же деталей. Наша розмова була тривала та дуже заплутана. З тих пір я ненавиджу телефонні дзвінки без запису, бо правди добитися неможливо. Це було на вихідних і ми в той час були в парку Шевченка. Тож я повернувся додому та записав, що пригадалося.З лендінгом я промучався 3 тижні. Він вийшов непоганий, але все наліпив на одній сторінці. Довелося багато інформації брати з сайтів конкурентів, бо цей клієнт все казав без конкретики.Все зробив, запустив, підкорегував все під SEO та закупив трохи посилань. Місяць пройшов, позиції сайту в пошуковій видачі хтозна-де, приблизно на 70-100.Думаю, ну вже непогано. Я тоді вже вмів налаштовувати рекламу та захотів протестувати лендінг над яким мучився такий тривалий час. Налаштував пошукову рекламу Google на мінімальний бюджет 20-30 грн на день. Конкуренція була гарна, але я не ліз на перші позиції в рекламі.Пішли поступово заявки. Їх було не багато, але конверсійність лендінгу все-таки була. Загалом прокрутив я рекламу майже місяць та почав підраховувати цей тест.Конверсійність лендінга була низькою. Зазвичай односторінкові сайти конвертують з більш ніж 10% конверсією, але у мене, так як я все наліпив на одну сторінку, конверсія була близько 3%.Конверсійність з дзвінку мені в перехід цієї заявки до майстра - близько 75%.Конверсійність від майстра до грошей в касі - близько 75%.Середня ціна на послугу ремонту - 500-700 грн.Відсоток про який домовилися - 10%.Витратив я сумарно близько 2000 грн (бюджет, домен, хостинг, свій час не рахував).По факту отримано 7 клієнтів.Неозброєним оком видно, що ця схема мінусова. Не став навіть за цих клієнтів брати гроші.Запропонував цьому майстру продати лендінг за собівартістю (оцінив мінімально свій час), але він не погодився. Тож я його просто закрив.Отака історія, і висновків тут два:1 - без ініціативи клієнта все перетворюється в метушню та по факту в “гів*о”;2 - з низьким середнім чеком погоджуватися на низький відсоток це просто витрата свого часу.Яка найтупіша партнерка у вас була? Напишіть, щоб інші не повторювали.
Якось з другом пішли на пари, але запізнилися і викладач нас не пустив в аудиторію. Тож ми пішли в студентську їдальню. Замовили їжу, поїли та помітили двох дівчат через декілька столиків.Трохи повитріщалися на них. Одна з них мені одразу приглянулась, бо висока, струнка, чорненька. Ми їм попосміхалися, а вони дивилися на нас як на придурків. Далі прийшли їх одногрупники хлопці та нам вже посміхатися стало якось не зручно.Пішли на наступні пари. Після однієї ми зрозуміли, що на іншу ніхто вже не йде, та поїхали в гуртожиток.Я зайшов на кухню в гуртожитку та побачив саму ту дівчину. Вона готувала смажену картоплю. І я такий подумав - вона буде моя, це доля.А історія, як виявилось потім, була така: дівчата з одногрупниками приїхали провідати іншого свого одногрупника, який захворів та тиждень не приходив на пари. Хлопці взяли вина дівчатам та собі пляшку горілки доки дівчата не бачать. Приїхали вони в гуртожиток і дівчата побачили горілку. А закусити було просто нічим: один огірок в банці і все. Тож дівчата вирішили приготувати картоплю.Дівчина була дуже здивована, що хлопець який витріщався на неї в їдальні, прийшов у гуртожиток та живе в одній кімнаті з одногрупником, до кого вони прийшли. Це точно доля! В гуртожитку я був на своєму місці. Тож познайомився, розговорилися, посміялися та пізніше відвів її додому. Свій номер телефону вона мені не дала, бо думала це щось несерйозне. Але на наступний день я її скрізь шукав по нашій академії та випадково зустрів і запропонував піти в кіно. Вона зверхньо так, глянула на мене та не охоче погодилася. Сходили на американську комедію та домовилися зустрітися на наступний день і так все закрутилося....Це було 18 років тому, але відчуття - як сьогодні.За цей час було по різному: і скрутно, без грошей, і важко у роботі, і купа проблем,і ремонти квартир (а тут важко не розлучитися), і весело та натхненно, і навіть один раз я чув вибачення (хоча це було в дусі, пробач, що я не ідеальна) - це просто неймовірний шлях.Вона моє натхнення (в голові нарізка з фільму: де мільярд с*ка), мій генератор геніальних ідей, моя любов та моє життя.
👍 Як ми повернули магазин у Google Shopping за 10 днівСвіженьке розблокування Merchant Center. Google не блокує інтернет-магазини просто так.Особливо в ніші автозапчастин, де алгоритми дуже уважно перевіряють сайт і контент.Ніша: АвтозапчастиниCMS: OpenCartГеографія: УкраїнаСтатус: введення в омануЧас розблокування: 10 днів👉 Результат:https://drive.google.com/file/d/1EDZzq9i3v73sx4pT91Nrasaz99Pmr8eC/view?usp=sharing🔎 Що зазвичай призводить до блокування:— непрозорі умови на сайті— помилки у службових сторінках— невідповідність інформації між сайтом і Merchant Center— занадто агресивні маркетингові формулюванняУ ніші автозапчастин критично важливі точність, структура і відповідність політикам.Розблокування — це не удача. Це процес і досвід.✍️ Якщо твій Merchant Center теж під баном — пиши в особисті. Розберемо кейс індивідуально.Всіх обійняв 🥰☕️ Чат: https://t.me/Google_Shopping📢 Канал: https://t.me/neskromnyy_marketolog#GoogleMerchantCenter #MerchantCenter #GoogleShopping #РозблокуванняMerchantCenter #блокуванняMerchantCenter
Ти обіцяв це! Ні, я такого не говорив…Напевно, знайома ситуація тикання пальцем один на одного. Зазвичай це неприємні ситуації. І я, і мої співробітники в таких ситуаціях були. Один раз я написав технічне завдання програмісту, щоб зробити скрипт. Ми зідзвонились, і я навіть увімкнув запис на початку розмови, щоб зафіксувати це і не тикати пальцем один в одного. Але програміст сприйняв це все по іншому і зробив на 10% готовий продукт. Я почав шукати запис, але згадав, що все видалив до тижневої давності через брак пам'яті на ноутбуці, а зустріч з програмістом була два тижні до цього. І як би я не розмовляв з ним, його відповідь: покажи запис. І все - нуль результату, немає скрипта і купа витраченого мною часу в переписці.Також була ситуація роки три тому з моєю співробітницею. Телефонує мені і жаліється: “Провела з клієнтом зустріч, він хоче і це, і це. Я буду лише з цим проєктом цілий місяць сидіти, їм потрібно купу кампаній запустити в цьому місяці”.Кажу, розберуся. Телефоную клієнту, пояснюю, що на жаль, треба спочатку погодити це все, а далі вже запускати. І, так як це тест, ми не можемо ризикувати результатом, що вже є. Та за рахунок таких масштабних тестів ми можемо скотитися суттєво по результатам. Він це все вислухав і каже: так це твоя співробітниця запропонувала. І я просто онімів. Кажу, а запис зробили? Каже, що ні, навіщо? Кажу - от для таких ситуацій. З цього всього я зробив висновки. Твоя сра*а прикрита, якщо є запис. Далі хто що сказав - легко розібрати і докопатися до правди.Правило 1. Ненавиджу ходити на зустрічі, коли я не організатор Google Meetу чи ZOOM. Бо 99% хтось щось нафакапить з записом чи надіється на транскрибацію і правду вже суттєво важче знайти. Бо програма транскрибації може вирізати якісь важливі моменти і все, просто не знайти що і як.Правило 2. Кожна зустріч з клієнтом чи працівником повинна бути записана. Навіть телефонні дзвінки можна записати на голосові в телеграм. В такому разі твоя дупа буде прикрита. Виняток, це конфіденційні розмови.Правило 3. Після зустрічі чи дзвінка запис повинен надсилатися чи співрозмовнику чи в чат з клієнтом. Тоді він збережеться і ти будеш захищений на 100%, або не зможеш викрутитися.Бонус. Пишу навіть короткі зустрічі по питанням якогось проєкту чи ситуації і далі їх використовую для навчання команди, якщо розумію, що це питання вспливе через місяць чи два у когось з спі. Дуже часто питання ті ж самі, але інша тематика чи інша складність проєкту. Показавши рішення всій команді навчаю всіх гуртом.Ви записуєте зустрічі? Чи у вас теж бували ситуації “ти обіцяв” - “ні, не обіцяв”?