Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - NE:Urban
Added 14 Jul 2024

NE:Urban

@ne_urban
Number of subscribers: 4 810
Photos: 19,100
Videos: 84
Links: 1,350
Description:
Урбаністика, історичне середовище і транспорт. Тай таке... Всі опубліковані фото належать автору каналу, якщо не зазначене інше. Зв'язок з адміністратором: @gregor_wagner В каналі свідомо можуть використовуватися діалектизми.

👥 Number of subscribers

4 810
Average/Day:: -1
Average/Week:: -10
Average/Month:: +16

👁️ Average views per message

1 178
Average/Day:: 1,180
Average/Week:: 1,115
ERR: 24.49%

📊 Messages per Day

2
Last day: 3
Week average: 1.6
Average per day: 2

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 1,400 25-05-29 13:03
Лозівська міська територіальна громада – то є любов 🤌Цей допис свідчить про неймовірно низький рівень фахівців органів місцевого самоврядування. Одна, проте не єдина, з основних причин цього полягає у тому, що кваліфіковані кадри не хочуть працювати з такою величезною кількістю обов'язків і такою низькою оплатою праці. А далі – трішки про цей треш👇🔹 Хтось у відповідному структурному підрозділі міської ради погодив цей ремонт 🔹 Після завершення робіт ні в кого не виникло питань, що щось зроблено не так🔹 Комунікаційники міської ради видають абсолютно недолугий ремонт, як перемогуПроте, навіть якби всі пониження на фото були нормативними, а тактильна плитка покладена правильно, це допомогло би зробити простір кращим, АЛЕ НЕ КОМФОРТНИМ ТА ДОСТУПНИМ! Стан міського вуличного простору в Україні настільки плачевним, що зробити цей простір доступним виключно поточними роботами – не-мож-ли-во!П.С. Сподіваюсь, комунікаційники Лозівської МТГ помилились, і ці об’єкти на світлинах будуть покращені в межах реалізації Маршруту безбар’єрності. Якщо ж ні, можна припустити, що Лозівська МТГ дискредитує національну програму?#Україна #Харківщина #Лозова #доступність
👁 1,100 25-05-01 20:26
Простір перед палацом «Юність Буковини»: у 2015 та 2025 роках…🔹 Паркування приватного транспорту. У 2015 році на цьому місці був облаштований хаотичний майданчик для паркування авто під кутом до бордюру. Згодом його було ліквідовано. 🔹 Зупинка громадського транспорту. Спершу вдалось адвокувати потребу облаштування зупинки для автобусів, згодом – й для тролейбусів. Іронічно, що основний аргумент щодо неможливості зупинку тут тролейбусів був обумовлений значним ухилом вулиці. При цьому жодних проблем з цим з моменту організації тут зупинки так і не сталось. Чудеса!🔹 Павільйон зупинки. Він був перенесений минулого року з поки ще недіючої платформи на площі Соборній. Попри те, що у цій локації популярнішою є висадка, ніж посадка у громадський трансопрт, все ж павільйоном активно користуються. 🔹 Велисипедна інфраструктура. Повз зупинку минулого року була обштована велодоріжка. Її спеціально не проклали через кишеню для громадського транспорту у зв’язку з наявністю місця для транзиту пішоходів та значним ухилом безпосередньо самої вулиці. 🔹 Озеленення. Лунки для дерев були об’єднані й доповнені кущами та корою цьогоріч. Окрім того, на ділянці з’явились три магнолії. Натомість озеленння перед самою будівлею є старішим проектом 2022-го року. Тож, як би не хотілось хейтити урбаністів, вони за останні 5 років перетворили хаотичний і абсолютно нефункціональний простір в одну з найбільш затребуваних зупинок середмістя Чернівців. Чи ідеальна ця ділянка? Очевидно, ні! Проте варто розуміти, що всі ці речі були здійснені без капітального ремонту всієї вулиці. Зміни відбувалися виключно у межах тротуару.#Україна #Буковина #Чернівці #порівняння #зупинка
👁 1,200 25-04-25 09:17
🚧 У Чернівцях оголосили тендер на капітальний ремонт частини вулиці Головної: від проспекту Незалежності до вулиці Ольги Гузар.Місто знову не опублікувало схему ОДР на вулицю, тому я ділюсь з вами нею👇🔹 Двостороння велодоріжка зі сторони стадіону та одностороння доріжка з протилежної сторони🔹 Смуга руху для громадського транспорту в сторону центру, на яку також буде спрямований рух велосипедистів у вузьких місцях – там, де неможливо облаштувати повноцінну велодоріжку🔹 Використання асфальту замість бруківки (брукування залишається лише на смугах для паркування)🔹 Один фізично облаштований острівець безпеки (на перехресті вулиць Головної та Володимира Залозецького), один – у розмітці (на перехресті вулиць Головної, Олександра Щербанюка та Степана Руданського🔹 Новий світлофорний об’єкт на перехресті вулиць Головної та Ольги Гузар🔹 Відсутність кишені на зупинці, котра попадає на ділянку зі смугою для руху громадського транспорту, що сприятиме кращій доступності вулиціВідкритим залишається питання, чи буде каналізування ліній електропередач? Без нього капітальний ремонт буде неповноцінним. П.С. Чи потрібен ремонт вулиці Головній? Очевидно. Про це вже був один допис раніше. Усім, хто вболіває за залишення бруківка, пропоную скинутись коштами на нові тролейбуси. Бруківка на вулиці Головній залишиться, але ЛИШЕ у центральній частині міста.#Україна #Буковина #Чернівці #ОДР
👁 1,100 25-04-24 11:37
🕍 Велика синагога в Острозі – пам'ятка юдейської архітектури, один із найбільших історичних молитовних будинків єврейських громад України. Довгий час споруда занепадала (фото – у коментарях під дописом). Проте у 2016 році Григорій Аршинов розпочав її активне відновлення. Варто зазначити, що з юридичної точки зору початок робіт був незаконним. Попри це, з часом вдалось вирішити частину бюрократичних моментів. Реставрація молитовного будинку – одна з найважливіших та найцінніших справ життя Григорія Аршинова. Йому вдалося виконати навіть більше, ніж планувалось: розчистити приміщення, відновити покрівлю, фронтони та перекриття, зафіксувати стіни, змайструвати металеву підтримуючу раму, залатати отвори, поштукатурити стіни тощо. На жаль, Григорій Аршинов помер через наслідки пандемії COVID-19. З того часу активне відновлення припинилось. Останнім часом в медіа попадає велика кількість кейсів нищення історичної спадщини. Перед нами – яскравий приклад відновлення пам’ятки, про який теж варто говорити. Сподіваюсь, у найближчому майбутньому знайдуться ресурси на продовження усіх розпочатих робіт.#Україна #Волинь #Рівне_обл #храм
👁 1,700 25-04-15 18:22
🚎 Я, звичайно, не дезігнер, але це крінж: не завжди проведення конкурсів дозволяє отримати хороший результат!У Тернополі затвердили нову ліврею громадського транспорту, котра нещодавно отримала перемогу на конкурсі. Щоправда, експерти зазначають, що шортліст конкурсу був далекий від ідеалу. Про це свідчить, до прикладу, той факт, що у шортліст попала абсолютно незмінена ліврея київського транспорту та недолуго «модифікована» ліврея львівського транспорту. При якісно проведеному конкурсі ці дві лівреї в принципі не повинні були проходити технічній відбір. Тож, ліврея-переможець конкурувала лише з двома варіантами інших ліврей. Багато цікавих пропозицій взагалі не попали на публічне голосування. Тож, у чому ж недоліки переможця?🔹 Рисунок Тернопільського замку попадає на вікна🔹 Запропований варіант не є універсальним для усіх типів транспорту🔹 Контури кольорів не повторюють контури елементів кузова🔹 Низька естетичність дизайну Попри те, що останній пункт є винятково суб’єктивним, він не скасовує усі попередні. Сподіваюсь, цю ліврею не будуть використовувати. Це нормально, коли окремі конкурси не дозволяють отримати хороших результатів. В таких випадках не потрібно «миритися» з поганим варіантом. Варто робити висновки щодо того, чому так сталось, і проводити повторні голосування: краще складати технічне завдання, залучати більше експертів, підвищуватити призовий фонд тощо. #Україна #Галичина #Тернопіль #транспорт
👁 959 25-04-03 17:21
Університет третього віку при комунальному центрі «Турбота»: установа, що реалізує комплексні програми, спрямовані на задоволення потреб літніх людей та промоцію активної старості.Міста часто думають про дитячі майданчики та молодіжні центри, рідше – про спортивні об’єкти, та майже ніколи – про забезпечення активного дозвілля та навчання людей у віці 60+, обмежуючись лише соціальними пільгами. Це призводить до їхнього поступового виключення з міського середовища, що в той же час поглиблює й інші проблеми: погіршення ментального та фізичного здоров’я, ізольованість від процесу прийняття рішень, втрату професійних навичок тощо.Тож, університет третього віку – необхідна для міста установа, котора забезпечує людей 60+ якісним дозвіллям, фізичною активністю, навчанням, можливістю самореалізації та здобуттям нових навичок. Наразі у Чернівцях у центрі «Турбота» діють: кінозал, комп’ютерний клас, кабінет психологічної підтримки, факультет іноземних мов (вивчення італійської, англійської, української та румунської мови), факультет здорового способу життя, релігійні читання, історія світової літератури, основи комп'ютерної грамотності та ін. Надання послуг є безкоштовним.#Україна #Буковина #Чернівці
👁 1,000 25-03-29 18:40
🚘 Вулиця Кохановського в Чернівцях – тупикова вулиця в самому центрі міста, котра впирається в пішохідну вулицю Кобилянської, сполучаючи її з основною вулицею міста – Головною. Наразі вона є запаркованою автомобілями під кутом до тротуару (так званою «ялинкою»). По вузьких тротуарах складно ходити, адже вони мають клаптикове старе мощення. На початку вулиці розташований відкритий контейнерний майданчик, в кінці – літній майданчик закладу громадського харчування. ОДР на вулицю Кохановського розроблена у 2023 році. Вона значною мірою вирішує наявні проблеми, але має певні недоліки, тож, як на мене, потребує коригування👇🔹 Ліквідації непотрібних знаків, які лише створюють візуальний шум, а не покращують безпеку дорожнього рух: знаку 2.4, таблички під ним 7.1.1, знаку 3.1, дубльованого знаку паркування 5.4.3 і табличок під ним 7.6.1 та 7.14, а також знаку 5.2.9🔹 Ліквідації жовтої рамки навколо знаку пішохідного переходу 🔹 Додання невеликих зелених зон між місцями для паркування, без зменшення кількості паркомісць🔹 Виконання вулиці в одному рівні (+-2 см між різними функціональними зонами) та відділення проїжджої частини стовпцямиЧому це все важливо? Вулиця Кохановського – це тупикова вулиця центру міста, яка впирається у пішохідну вулицю Кобилянської. Загалом таких вулиць є 5. Саме тому потрібно, аби ремонт вулиці Кохановського був зразково-показовим, що дозволило б реплікувати цей досвід на інші (або ж робити висновки щодо того, які рішення працюють, а які – ні).🚸 З хороших речей, які передбачені проєктом, є підвищений пішохідний перехід, антикишені та паралельне паркування. Важливо, аби тут було каналізування повітряних лінії і ринв. Чернівцям ПОТРІБНО перестати економити, відмовляючись від таких рішень. Тендер на реконструкцію вулиці Кохановського був оголошений у вересні 2024 року, але не відбувся. Тож, я вважаю, зараз хороша нагода внести необхідні зміни у проєкт. Якщо у вас є якісь пропозиції, або у ваших містах є схожі вулиці, діліться досвідом. В цьому плані варто опиратись на приклад вулиці Римлянина у Львові. #Україна #Буковина #Чернівці #ОДР
👁 1,500 25-03-17 17:01
♿️ Погіршуємо доступність в погоні за доступністю: НСЗУ хоче паркомісця для людей з інвалідністю біля кожного медичного закладу, але думати НСЗУ не хоче! Очікування: хороша ініціатива, яка чудово працює і робить середовище доступним!Реальність: заклади намагаються погодити абсолютно недолугі схеми паркувальних майданчиків біля себе, адже в іншому випадку з ними розірвуть договори! НСЗУ не в курсі, що медичні заклади в Україні часто відкривались в рандомних спорудах комунальної власності, які не до всіх норм доступності можна пристосувати? НСЗУ не в курсі, що в цілому переліку випадків організувати паркувальний майданчик біля таких медичних закладів неможливо? Наприклад👇🔹 через вузькі параметри вулиці🔹 через розміщення споруди в історичному ареалі🔹 відсутність твердого покриття на вулиці В результаті медичні заклади хочуть погоджувати паркомісця перед своїми дверима, на тротуарі, на смугах руху, в близькості до пішохідних переходів. ЦЕ ВСЕ ПОГІРШУЄ ДОСТУПНІСТЬ! Таким чином, НСЗУ маючи бажання покращити доступність – лише погіршує її! Окрім того, так як НСЗУ не дає грошей на облаштування паркомісць для людей з інвалідністю, медичні заклади хочуть обмежуватись лише дорожніми знаками та розміткою, не передбачаючи інші інфраструктурні зміни для покращення доступності цих же паркомісць. Тож, з’являються БАЖАНІ паркомісця, але доступними вони НЕ Є. Усі збіги з реальними подіями – збіги. Як на мене, умови до обласної лікарні чи амбулаторії на 2 кабінети в житловому мікрорайоні повинні бути різними! П.С. Не пишіть мені про київські, дніпровські чи харківські вулиці, де облаштування паркомісць в більшості випадків реальне (!) через параметри вулиць! Нормативка повинна бути гнучкішою та відповідати нашій реальності, а не ігнорувати її. Спойлер: Україна не настільки багата країна, щоб одномоментно перемістити всі медичні заклади в доступні приміщення.#Україна #доступність #лікарня
👁 1,700 25-02-16 15:37
У Чернівцях відбулося голосування за перехід трьох найбільших храмів міста з УПЦ МП (РПЦвУ) до ПЦУ: Собора святого Духа, Церкви святого Миколая та Церкви Петра та Павла. З 2019 року до початку повномасштабного вторгнення з УПЦ МП до ПЦУ в області перейшло 18 храмів, від початку повномасштабного вторгення до листопада 2024 року – 25. Проте вже цього року парафії активізувались, тому за 1,5 місяці відбулись голосування у 15 храмах області. Очевидно, УПЦ МП добровільно не передасть найбільші храми міста ПЦУ, тож очікую ДРАКИ! Цікаво, що віряни навіть не віддають паркувальний майданчик за собором, який нещодавно став комунальною власністю. Варто зазначити, що Буковинське єпископство функціонувало на території краю з кінця 1770-их років до 1873 року. Опісля його статус був підвищений до митрополії як окремої церковної одиниці, яка підпорядковувалась Константинопольскому патріархату. В румунський період митрополія підпорядковувалась Румунській православній церкві. Еклезіальна структура в Чернівецькій області стала частиною Московського патріархату лише у 1944 році, тобто з «споконвіків» російської церкви тут не було, як люблять заявляти деякі. #Україна #Буковина #Чернівці #доступність
👁 712 25-02-05 09:27
У Львові на транспортному хабі, що на перехресті вулиць Бандери та Чупринки, відбуваються фінальні роботи щодо облаштування павільйонів очікування ГТ!У цьому контексті хочеться поговорити загалом про те, яким чином повинні виглядати зупинки. Чи є доступним, зручним і комфортним павільйон на три сидячих місця, якщо одномоментно на зупинці знаходяться 30-40 пасажирів, що очікують громадський транспорт? Очевидно, що ні. Саме тому у багатьох місцях містам України потрібно брати приклад зі Львова, облаштовуючи довгі та досить місткі павільйони (якщо для цього є технічна можливість). Не можна говорити про створення доступної транспортної інфраструктури, встановлюючи на важливих транспортних вузлах короткі 6-метрові зупиночки. З цього і випливає наступне питання: доступна зупинка ГТ – це тільки та, яка відповідає ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення»? Типові зупинки – це дуже добре, але не треба цуратися і зупинок індивідуального проектування залежно від навколишніх умов і пасажиропотоку на конкретній ділянці.П.С. Львову треба перестати продовжувати договори щодо рекламних конструкцій у цій локації. Вони виглядають жахливо. #Україна #Галичина #Львів #зупинка