Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - NE:Urban
Added 14 Jul 2024

NE:Urban

@ne_urban
Number of subscribers: 4 810
Photos: 19,100
Videos: 84
Links: 1,350
Description:
Урбаністика, історичне середовище і транспорт. Тай таке... Всі опубліковані фото належать автору каналу, якщо не зазначене інше. Зв'язок з адміністратором: @gregor_wagner В каналі свідомо можуть використовуватися діалектизми.

👥 Number of subscribers

4 810
Average/Day:: -1
Average/Week:: -10
Average/Month:: +16

👁️ Average views per message

1 178
Average/Day:: 1,180
Average/Week:: 1,115
ERR: 24.49%

📊 Messages per Day

2
Last day: 3
Week average: 1.6
Average per day: 2

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 1,420 26-01-11 07:46
Зима в маленькому містечку: магістральні вулиці – почищені від снігу, житлові – переважно ні, громадський транспорт – курсує, велорух – навіть частково присутній, велоінфраструктура – переважно у снігу, тротуари – ситуативно розчищені.В мережі, звичайно, багато нарікань на роботу комунальних служб усіх міст України. Та мені хочеться нагадати: надзвичайні погодні умови на те і надзвичайні, що моментально позбутись проблем, які вони викликають, неможливо. Задача влади полягає у тому, аби оперативно реагувати, мати певне ОБМЕЖЕНЕ число техніки, а також прописані алгоритми мінімізації наслідків.В умовах сьогодення проблема загострюється ще й недостатньою кількістю комунальників, адже багато з них наразі служать в армії. Окрім того, умови роботи та заробітна платна теж не мотивують людей працювати у комунальних підприємствах. Також нагадаю і про те, що у багатьох містах бізнес зобов’язаний доглядати за територією перед своїм фасадом. Мова йде переважно про розчистку снігу. Тож, гарної зими, і сподіваюсь ваші міста впорались зі снігопадами.П.С. Задача ж хорошої влади – проєктувати міський простір таким чином, аби наслідки надзвичайних погодніх умов були мінімальними. Проте це надто високі матерії для більшості наших міст. Окрім того, цей пост – про інше.#Україна #Волинь #Рівне_обл #Дубно
👁 1,200 26-01-05 17:56
Трохи про цьогорічну Маланку. Суб’єктивне. Те, що Маланка в Києві чи Одесі цього року була масовішою, ніж на Буковині, – прямий наслідок провальної політики місцевих посадовців. Традиція жива, громади її зберігають, але можливості реалізувати її публічно їм просто не залишають.Буковина – один з найбезпечніших регіонів України – могла би стати простором для масових подій, центром культурного життя та магнітом для внутрішнього туризму. Особливо для людей, які не мають змоги виїжджати за кордон. Але цього не відбувається.Чернівці та область відчувають нестачу туристів, водночас жодних системних кроків для зміни ситуації не видно. Навпаки: протягом тривалого часу ОВА лише поглиблювала проблему. До цього долучилися Укрзалізниця, яка вважає Чернівці островом, та місцева влада, яка так і не навчилась працювати з промоцією міста, публічною комунікацією й подієвим потенціалом.Колись у Чернівцях проходив міжнародний «Маланка-фест», який збирав тисячі людей (фото – в коментарях). Сьогодні подібний фестиваль відбувається в Сучаві (Румунія). І це було б не так боляче, якби по всій країні масові заходи були заборонені. Але вони відбуваються всюди – окрім Буковини, яка чомусь раптом стала «особливо небезпечною».#Україна #Буковина #Чернівці #захід
👁 1,000 25-12-26 12:40
🍔 У Чернівцях відкрився 2-ий у місті McDonald`s: Гравітон отримав сучасне Магдебурське право!Благоустрій нового ресторану, очевидно, в рази кращий, ніж першого – на кільці Майдану. Можна відмітити тільки кілька зауважень, які варто врахувати найближчим часом👇🔹 Озеленення. Якщо ви видаляєте частину дерев для будівництва, було б добре їх компенсовувати новими деревами (а не туями). 🔹 Доступність. Пониження зі сторони парковки не передбачені. Може підрядники не знають, але люди з інвалідністю теж водять авто. 🔹 Потрібен додатковий дорожній знак на заїзді. Деякі водії заїжджають як праворуч від напрямного острівця, так і ліворуч. 🔹 Надто широкий двосмуговий виїзд. Його варто розділити острівцем. 🔹 Відсутність пішохідного шляху до бічного входу зі сторони тротуару. Багато пішоходів користуються заїздом для авто. На відміну від McDonald`s на Майдані, новий ресторан має значно менше проблем. Причому більшість з них – взагалі не критичні. Вітаю Гравітон з надбанням!#Україна #Буковина #Чернівці #ЗГХ
👁 986 25-12-22 20:21
🤬 ТЦ «Bukovyna Mall»: чи не найгірше реалізований у Чернівцях благоустрій! Погано – абсолютно все: від проектування до якості виконаних робіт. Через це я довгий час і не збирався робити огляд на цей об’єкт, адже немає про що писати. 🔻 Дорожні знаки не відповідають розмітці, а розмітка – дорожнім знакам! 🔻 Не повністю реалізована схема ОДР, а те, що реалізоване – не відповідає погодженому проєкту!🔻 Ніяким чином не забезпечена фізична доступність території: пониження відсутністі або ненормативні!🔻 Велоінфраструктура фрагментарна, виконана з ФЕМу і її, ймовірно, не вдасться поєднати між собою!🔻 Плитка настільки криво покладена, що складається враження, що по ній небезпечно ходити!🔻 В зоні затоплення не передбачено жодних водопроникних рішень, натомість все замощено ФЕМами! 🔻 Платформа зупинки громадського транспорту ненормативна: як по висоті, так і по довжині; до того ж вона розташована у незручному для пасажирів місці! 🔻 Мощення дитячого майданчика вже виглядає погано, в цій зоні не передбачене озеленення!Погоджена схема ОДР не реалізована від слова зовсім. А те, що реалізоване, виконано відверто погано. Благоустрій заставляє плакати. Навколо торгового центру – тупо хаос.Кілька риторичних питань…🔹 Для чого відкриватись, якщо ви не закінчили ремонтні роботи? 🔹 Для чого виконувати ремонтні роботи не відповідно до проєкту?🔹 Для чого робити благоустрій настільки жахливо?🔹 Чому ЗМІ досі про це не написали? П.С. Я радію, що в Чернівцях з’явився перший об’єкт, який схожий на торговий центр, тому що існуючі – або фізично, або морально застарілі, аби їх називати торговими центрами. Проте радості від ТЦ «Bukovyna Mall» ні від кого серед своїх знайомих я не чую. Повне розчарування. #Україна #Буковина #Чернівці #ТЦ
👁 1,250 25-12-21 11:41
U-Cycle провів воркшоп для оновлення пакету пропозицій змін до ПДР у частині, що стосується користувачів велонтранспорту і легкого персонального транспорту!Учасники воркшопу були поділені на кілька груп, кожна з яких працювала над пропозиціями у конкретній сфері: Діти та перевезення пасажирів, Легкий персональний електричний транспортний засіб, Велоінфраструктура та організація руху, Безпечний інтервал та обгін, Вимоги до велосипедистів та користувачів ЛПЕТЗ, Регулювання руху та заборони, Вантажний велотранспорт.Усі пропозиції перераховувати не буду, адже про це пізніше буде окремий допис. Проте вкажу деякі важливі, щодо яких ми не раз вели «дискусію» в чаті каналу🔹 Дозвіл дітям віком від 7 до 14 років їздити на велосипеді по тротуару (з певними обмеженнями)🔹 Передбачення окремої зеленої стрілки біля червоної секції світлофора, котра буде надавати дозвіл проїзду лише велосипедистам🔹 Надання переваги в русі велосипедистам на велопереїздах поза перехрестям (з винятками, коли це робити непотрібно)🔹 Дозвіл їздити велосипедистам у двох напрямках руху по односторонніх житлових вулицях з низькою інтенсивністю руху🔹 Ліквідація заборони перевозити пасажирів на велосипеді віком лише до 7 років🔹 Регулювання нових видів легкого персонального транспорту та врахування того, що у майбутньому будуть з’являтись інші засоби пересувані, не передбачені будь-яким чітким описом з кількістю коліс, двигунів і потужністюУ планах U-Cycle продовжувати збір пропозицій в онлайн-режимі через Google-форму, оцифрувати напрацювання воркшопу та передати їх Міністерству внутрішніх справ.#Україна #Київ #захід #закон #велоінфраструктура
👁 964 25-12-13 08:17
⚡️ U-Cycle запрошує на воркшоп для оновлення пакету пропозицій змін до Правил дорожнього руху України в частині, що стосується користувачів велотранспорту і легкого персонального транспорту (ЛПТ)! Ця зустріч відкриває національний партисипативний процес напрацювання змін до ПДР України, які мають стати більш безпечними, інклюзивними та узгодженими з європейськими стандартами у сфері безпеки руху. Коли: 19 грудня, п’ятниця, 10:00 – 14:00📍 Де: місто Київ (наживо)📝 Форма реєстрації: https://forms.gle/2arUPJKvCGXCZT2n9 Зареєструйтесь до 16 грудня 18:00! Для представників і представниць з інших міст, яким буде підтверджено реєстрацію участі, організатори зможуть частково/повністю компенсувати витрати за проїзд. 👇 Чому потрібно оновити ПДР і регулювати рух ЛПТ?Після 2021 року, коли завдяки U-Cycle та партнерським організаціям був ухвалений перший «велодружній пакет змін», у ПДР не відбулося подальшого оновлення, що враховувало б актуальні потреби: стрімке поширення електросамокатів, електровелосипедів тощо, нові виклики безпеки дорожнього руху в умовах повномасштабної війни, необхідність адаптації до європейських стандартів руху та принципів Vision Zero, зростання ролі велотранспорту у сталому відновленні українських міст.🛴 Нагадаємо, у 2023 році користувачів легкого персонального транспорту було визнано на законодавчому рівні новими учасниками дорожнього руху, однак відповідні норми ПДР досі не оновлені. Потрібні сучасні, чіткі й узгоджені правила для всіх.🙌 Воркшоп у грудні 2025 — це стартова подія. У січні 2026 року плануються онлайн-консультації, які будуть анонсовані згодом. Також U-Cycle відкрив онлайн-форму для збору пропозицій, щоб всі охочі могли долучитися до процесу формування Пакету пропозицій змін до ПДР України 2025-2026. Незалежно від того, чи плануєте ви відвідати воркшоп, надішліть ваші пропозиції, заповнивши цю форму: https://forms.gle/rbRCtU9zJTMMMkY2A#Україна #Київ #анонс #захід #закон
👁 1,100 25-11-14 19:39
Популярна думка: громадський транспорт повинен бути платним!Популярна думка: громадський транспорт не може бути прибутковим!Популярна думка: міста повинні впроваджувати пересадкові квитки!Популярна думка: стабільні системи – системи, в яких присутня оплата транспортної роботи!Популярна думка: варто мінімізовувати накладання маршрутів одне на одного!Популярна думка: якісний громадський транспорт – це дорого, але необхідно!Популярна думка: новий транспорт – це добре, але потрібно забезпечувати і його якісне обслуговування!Популярна думка: бронювання лише 50% військовозобов’язаних працівників транспортних підприємств – це мало! Популярна думка: не існує безкоштовного громадського транспорту, адже в будь-якому випадку за нього йдуть відрахування з бюджету міста!Популярна думка: міста, в яких є трамвайні та тролейбусні мережі, повинні їх і розвивати, а не закуповувати електробуси!Популярна думка: електронна оплата проїзду – обов’язкова! Популярна думка: Терехов Ігор Олександрович – казковий… #Україна #Харків #транспорт
👁 1,080 25-11-13 19:03
Якщо ви встановлюєте якийсь об’єкт з нуля, і до нього треба облаштовувати пандус, значить в 99% випадків ви зробили помилку!Облаштування громадської вбиральні в центрі міста – очевидно, є «перемогою» міської влади. Те, що вона передбачає платне користування, теж є нормальною практикою. Але організація доступності цього об’єкта, як на мене, погана. Потреби в облаштуванні тут пандуса не було взагалі ніякої. Замість цього можна було покласти пару квадратних метрів плитки в нуль зі входом. Тоді не було б ні цих поручнів, ні цього жовтого кольору, ні цього постаменту, який теж КОШТУЄ грошей. Також варто сказати, що вхід тут мав би бути з двох сторін: і з двору, і зі сторони вулиці Йозефа Главки разом з демонтажем непотрібного забору. Не можуть існувати такі об’єкти у вакуумі. Зажди потрібно передбачати їх правильно розташування та інтеграцію у наколишнє середовище. На жаль, в данному випадку цього не передбачили. П.С. Попри те що туалет встановили півроку тому, а відкрили вчора, сьогодні він не працював. Буває...#Україна #Буковина #Чернівці #туалет #доступність
👁 1,180 25-11-12 21:41
balbek bureau оголошує всеукраїнський студентський архітектурний конкурс на розробку проєктних рішень для захисних споруд цивільного захисту України — Shelterscape!Мета конкурсу — отримати від студентів нове бачення захисних споруд, які можуть бути імплементовані в умовах обмежених ресурсів та надзвичайних ситуацій. Учасники можуть обрати одну з трьох категорій для розробки проєктних рішень: первинні (мобільні) укриття, адаптація наявного простору, захисні споруди для відкритої місцевості та малих населених пунктів. Хто може долучитися: конкурс розрахований для студентів 3–6 курсів архітектурних факультетів — самостійно або в команді від 2 до 5 осіб. Учасники отримають доступ до освітніх лекцій від фахівців👇🔹 Слава Балбек — архітектор, засновник і CEO balbek bureau; куратор та архітектор RE:Ukraine System; автор освітніх курсів; співзасновник «Київ Волонтерський»; засновник і куратор SIDAA.🔹 Маргарита Борисова — COO урбаністичної агенції Restart; архітекторка. Команда Restart працює зі стратегіями розвитку українських міст і громад.🔹 Леонід Купнєвич — інженер-будівельник, досліджує та впроваджує споруди цивільного захисту; виступає за формування національної системи укриттів.🔹 Олександр Мазурок — директор заводу залізобетонних конструкцій БетонЕнерго, що поставив понад 700 модульних укриттів у 21 області України.🔹 Євгеній Свєт — експерт із безбар’єрності; за 20 років дослідив понад 3000 об’єктів публічного простору для маломобільних груп населення.🔹 Олексій Дмитрюк — головний інспектор ДСНС, відповідальний за розвиток фонду захисних споруд цивільного захисту.🔹 Сергій Ободовський — заступник начальника управління ДСНС; спеціаліст з інженерного та цивільного захисту територій.Реєстрація на конкурс: до 30 листопадаДедлайн подачі проєктних рішень: 24.12Оголошення результатів: 19.01Оцінюватимуть проєкти архітектори, інженери, представники органів цивільного захисту та експерти з міського планування. У конкурсі передбачено три переможні проєкти — по одному в кожній категорії. Кожен переможець отримає грошову винагороду у розмірі 30 000 грн. Благодійний фонд Nova Ukraine окремо обере серед переможних проєктів один, який профінансує та реалізує з учасниками конкурсу протягом 6 місяців.Деталі, умови участі — https://www.reukraine.org/shelterscape Форма подачі — forms.gle/ESuGWMvn154VPi8WA#Україна #конкурс #укриття #анонс
👁 1,770 25-11-02 20:02
Петиція до Президента України з вимогою облаштування пішохідного переходу біля станції метро «Університет» підсвічує одну важливу проблему: можливість поліції блокувати потрібні, логічні й цілком обґрунтовані рішення, що відповідають нормативці, здоровому глузду та бажанню ОМС. Цей випадок – лише один із прикладів того, як поліція стає перешкодою для розвитку безпечного і зручного міського середовища.У експертному колі давно обговорюється потреба забрати у поліції невластиві їй функції. А саме: погодження схем організації дорожнього руху. По-перше, у поліції зазвичай немає фахівців з відповідною профільною освітою. По-друге, відповідальність за безпеку дорожнього руху, згідно ЗУ «Про дорожній рух», покладена на органи місцевого самоврядування. Переконаний, що адекватним представникам депутатського корпусу Верховної Ради України потрібно працювати над законопроєктом, який допоможе забрати функцію погодження схем ОДР у органах поліції, або ж суттєво обмежити її. Не може поліція блокувати погодження схеми ОДР по причині «нам не подобається тут велодоріжка», «надто багато пішохідних переходів», «а де мають водії паркуватись» абощо. Всі співпадіння з реальністю – співпадіння. Петиція Іванни Малій щодо погодження пішохідного переходу – це не стільки про конкретний пішохідний перехід, скільки про системну проблему, яку потрібно якомога швидше вирішити. Підписати петицію можна тут. #Україна #Київ #ОДР #перехід #петиція