Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - MojaPolska
Added 06 Dec 2025

MojaPolska

@mojapolskaszkola
Number of subscribers: 14 081
Photos: 964
Videos: 83
Links: 385
Description:
Школа польської 🇵🇱 мови. Польська мова від професіоналів. Ми вміємо ідеально пояснити. Це те, що нас відрізняє. 📔 Класичний підхід 🔥 Сучасні методики ❗ Чітко і доступно ✅ Цікаво і ефективно Перепости наших текстів виключно з посиланням на канал!

👥 Number of subscribers

14 081
Average/Day:: -1
Average/Week:: -17
Average/Month:: -114

👁️ Average views per message

2 013
Average/Day:: 1,520
Average/Week:: 2,107
ERR: 14.3%

📊 Messages per Day

3.4
Last day: 3
Week average: 3
Average per day: 3.4

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

👁 2,190 26-06-19 09:14
🐗🏙️ Dzikie zwierzęta obok nasІ перед тим, як писати далі, наголошу, щоzwierzęta - тварини. І це форма множини (one). Але фішка навіть не в тому, а в тому, що в однині правильно не ⛔️zwierzęto , а zwierzę! To jest zwierzę (jedno) To są zwierzętaPrzepraszam, наболіло 🫣🫣🫣А тепер до теми 🦌.Якщо вам здається, що диких тварин можна зустріти лише в лісі, то багато поляків із вами не погодяться. 😄У Польщі досить часто можна побачити новини про кабанів, які прогулюються житловими районами, лисиць біля багатоповерхівок або лосів, які раптом вирішили перевірити, що цікавого є в місті. А з цієї нагоди #słowniczek_polski 🐗 Dzik - справжній rekordzista. Особливо часто його можна зустріти у великих містах. Кабани швидко зрозуміли, що біля людей завжди можна знайти щось do jedzenia.🦊 Lis давно перестав бути лише мешканцем лісу. У багатьох польських містах лисиці почуваються майже як удома.🦌 Łoś іноді теж навідується до людей. Щоправда, на відміну від лисиці, його важко не помітити 😅.🦬 Żubr до міст зазвичай не заходить, але зате саме він вважається одним z symboli Polski.🐗 dzik – кабан🦊 lis – лисиця🦌 łoś – лось🦬 żubr – зубр🐻 niedźwiedź – ведмідь🦫 bóbr – бобер (підозрюю, що ви вже в курсі 😂😂😂)🐺 wilk – вовкА яку найнеочікуванішу дику тварину вам доводилося бачити поруч із людьми?(І ні, сусід, який косить траву о сьомій ранку в неділю, не рахується. 😏)
👁 1,570 26-06-17 09:02
Продовжуємо повторювати дуже важливу граматичну тему - czas teraźniejszy czasownika. Тому сьогодні знову #gramatyka_bez_stresu_powtórka І тепер черга дійшла до другої групи дієслів. Памʼятаємо, що поділ на групи (дієвідміни або ж koniugacje) потрібен не завжди. Лише для теперішнього часу та для наказового способу. Але вивчити мусимо, бо хто, ж якщо не ми 😄❗️ІІ koniugacja czasowników ❗️ Друга дієвідміна дієслівСпочатку нагадайчик: для для кожної групи найважливіші 🔥два моменти:1) набір закінчень2) критерії, за якими відносимо конкретно це дієслово до цієї конкретної групиОт і давайте розберемося з кожним із цих моментів.❗️Набір закінчень для ІІ групи👉 ja - ę marzę / mówię👉 ty -ysz / -isz marzysz / mówisz👉 on, ona, ono -y / -i marzy / mówi 👉 my -ymy / -imy marzymy / mówimy👉 wy - ycie / -icie marzycie / mówicie👉 oni, one - ą marzą / mówiąІ вже перша niespodzianka 👻, на яку натрапляємо: якщо для ja і для oni,one закінчення цілком зрозуміло,то для інших осіб ми маємо два типи закінчень. І питання: як же знати, що яке ставитиНасправді, відповідь очевидна. Але щоб її отримати, спочатку давайте розберемося з критеріями, за якими ми будемо відносити дієслово до цієї ІІ дієвідміни.І що нам тут допоможе? Правильно, закінчення неозначеної форми (оте саме на -ć). Отож, до ІІ групи відносимо дієслова, які закінчуються на:📌 -іć ➡️ mów, rob, trafić, jeźdz, lub📌 -yć ➡️ marz, ucz, tańcz, smaż, leczа також на📌 -eć ➡️ siedzi, leż, lecieć, wol, myślІ от тепер, повернемося до питання, яким ми задавалися вище: як знати, які закінчення вибирати - з буквою -y- чи з буквою -i-? Дуже просто! ➡️ Дивіться, на закінчення неозначеної форми: 👉 якщо там -yć (licz), то закінчення в особах мають бути з -y- (ty liczysz, my liczymy), 👉якщо ж там -ić (robić), то закінчення в особах мають бути з -i- (ty robisz, my robimy). Стоп-стоп, скаже мені мій уважний і мудрий підписник, а якщо неозначена форма закінчується на -eć? В особових закінченнях теж давати -e-? Логічно. Але неправильно 🤓.⛔️ Закінчення типу -esz, -emy у другій дієвідміні ❗️НЕ ПЕРЕДБАЧЕНЕ❗️ Вибираємо, з чого є: або -i-, або -y-. Як знати? (це одне з основних наших питань на цьому етапі). Дуже просто (наша традиційна відповідь): орієнтуйтеся на останній приголосний перед -eć. 📌 Якщо він мʼякий (напр. woleć - l мʼякий, lecieć - ci мʼякий, siedzieć - dzi мʼякий), то вибираємо закінчення з -i-👉 woleć - ty wolisz, on woli👉 lecieć - ty lecisz, on leci👉 siedzieć - ty siedzisz, on siedzi📌Якщо приголосний перед -eć твердий (зокрема, це sz, cz, ż, rz), то особові закінчення будуть з -y-👉 krzyczeć - ty krzyczysz, on krzyczy👉 leżeć - ty leżysz, on leży👉 marzyć - ty marzysz, on marzyНе втомилися 😉? То ще одне "як знати": як знати, до чого дочіпляти закінчення, ті слова всі такі різні... Даю вам чіткий покроковий алгоритм, стежте за руками 😂:1) берете слово ➡️ lecieć / tańczyć / płacić2) забираєте від нього усе закінчення до найближчного приголосного ➡️ lec-ieć / tańcz-yć / płac-ić3) уважно дивитеся на основу, яка залишилася - до неї ви будете додавати потрібне вам закінчення ➡️ lec... / tańcz... / płac...4) визначаєтеся, який тип закінчень будете додавати - з -y- чи -i- ➡️lecieć та płacić мають перед "eć" мʼякий звук, отже закінчення будуть з -і-, натомість tańczyć закінчується на -yć, отже очевидно, що закінчення будуть з -y- 5) додаєте закінчення (давайте додамо для ja і для my)➡️ ja lec-ę / my lec-imy ja tańcz-ę / my tańcz-ymy ja płac-ę / my płac-imyЦе ще не все, що треба знати про ІІ дієвідміну 🫣. Ciąg dalszy буде найближчим часом. А наразі зробіть собі ранкову каву (чи то вже обідню, чи може якусь там рожеву матчу на кокомовому молоці) і ще разочок уважно прочитайте увесь цей пост. Після цього провідміняйте у зошиті наступні слова:
👁 2,460 26-06-12 11:29
Відповідаю за запит підписниці. Дуже потрібна лексика, до речі, тому сьогодні поповнюємо наш #słowniczek_polski Питання"Ну як уже почали за чхання, то розкажіть, будь ласка, як польською: пузіхати, пукати, хропіти і т.д. Те, про що трохи соромно запитати, а знати хочеться. Наперед вдячна!" Відповідаю 👇👇👇Видавання різних odgłosów нашим тілом часто вважається непристойним, але cóż... Життя складається не тільки із фіалок. А всі ці дії потрібно вміти назвати. 👉 kichać – пчихати 🔸Kicham od rana przez ten pyłek. - Пчихаю від самого ранку через цей пилок👉 smarkać – шмаркати 🔸 Przestań smarkać przy stole. - Перестань шмаркати за столом.👉 pociągać nosem – шморгати, тягнути носом 🔸 Jesteś przeziębiona? Ciągle pociągasz nosem. - Ти застудилася? Постійно шморгаєш носом.👉 kaszleć – кашляти 🔸 Całą noc kaszlałam. - Я всю ніч кашляла.👉 chrapać – хропіти 🔸 Mój mąż chrapie tak głośno, że nie mogę spać. - Мій чоловік хропе так голосно, що я не можу спати.👉 ziewać – позіхати 🔸 Dlaczego ciągle ziewasz? - Чому ти постійно позіхаєш?👉 beknąć / odbić się – відригнути, відригнутися 🔸 Po obiedzie głośno mu się odbiło. - Після обіду він голосно відригнув.👉 puszczać bąki – пукати, пускати гази 🔸 Kto puszcza bąki w windzie?! 😄 - Хто пукає в ліфті?!👉 pierdzieć – пердіти (як ви зрозуміли, досить грубе слово) 🔸 Nie pierdź przy stole! - Не пукай за столом!👉 czknąć – гикнути 🔸 Nagle czknął i wszyscy się roześmiali. - Він раптом гикнув, і всі розсміялися.👉 mieć czkawkę – мати гикавку 🔸 Mam czkawkę od dziesięciu minut. - У мене вже десять хвилин гикавка.👉 sapać – сапати, сопіти, важко дихати 🔸 Po wejściu na czwarte piętro wszyscy sapią. - Після підйому на четвертий поверх усі сапають.👉 parskać śmiechem – пирскати / фиркати від сміху 🔸 Gdy to usłyszała, parsknęła śmiechem. - Коли вона це почула, то пирскнула зі сміху.👉 chrząknąć – кахикнути, прочистити горло 🔸 Nauczyciel chrząknął i w klasie zrobiło się cicho. - Учитель кахикнув, і в класі стало тихо.👉 mlaskać – плямкати 🔸 Nie mlaskaj podczas jedzenia. - Не плямкай під час їжі.Яке слово ви вживаєте найчастіше? І до кого? 😉 Діліться у коментарях 👇👇👇
👁 1,590 26-06-09 17:04
Kawiarnia pod KotemOdcinek 11 "Ostatnia deska ratunku"Wojtek odsunął zimne już americano i uważnie wczytywał się w tekst na ekranie. Włoskie słowa nie chciały układać się w spójny sens.— Wolałbym założyć fartuch i stanąć przy ekspresie — mruknął pod nosem i wziął łyk. — Przynajmniej to mi się udaje.Westchnął i skupił się na cyferkach w mailu. Najgorzej, że ona już o wszystkim wiedziała.Zawibrował telefon. Czat „Kawiarni” — oczywiście.Julia reklamowała nowe desery, Marek kokietował stałe klientki, zwłaszcza jakąś Mirrrę z zielonym kotem na awatarce. Lajki, komentarze, zdjęcia z kawą i kotami.Życie wrzało. Jeszcze… Wojtek zacisnął szczękę i poczuł, jak przechodzą go ciarki na myśl, że to wszystko stoi o krok od…Telefon zadzwonił.— Sì, signora. — odpowiedział ciszej, zamknął laptop, rzucił pieniądze na stolik i wyskoczył z lokalu.To była jego ostatnia szansa. Jeżeli ona się nie zgodzi…Na moment zobaczył przed oczami „Kawiarnię pod Kotem” w pierwszy dzień po otwarciu. Julię przy ekspresie. Zapach dobrej kawy.Zatrzasnął drzwi samochodu i nacisnął na gaz.Tymczasem we wrocławskim mieszkaniu Elizy Braun powietrze aż drżało od napięcia. Dwie siostry, równie eleganckie i równie wściekłe, stały naprzeciwko siebie i próbowały się przekrzyczeć.— Nigdy się na to nie zgodzę! — krzyczała Eliza.— Nie rozumiesz, o jaką kwotę tu chodzi! — odkrzyknęła Klaudia. — Zawsze byłaś nie z tej ziemi!— A ty zawsze myślałaś tylko o pieniądzach!— Bo ja chcę żyć!— Kochanie, życie to nie tylko kasa!Klaudia zamilkła i popatrzyła na starszą siostrę. Powoli wzięła torebkę.— Więc spotkamy się u notariusza. Jutro o dziewiątej. Mam nadzieję, że nie zapomnisz.Drzwi trzasnęły. Eliza przewróciła oczami.— Chodź, Adamie. Jak nie napiję się kawy u Julki, to szlag mnie trafi."Kawiarnia pod Kotem" zawsze była ostatnią deską ratunku.
👁 2,900 26-06-04 07:06
Сьогодні Польща obchodzi ще одне релігійне свято, прирівнюване за значенням до Різдва та Великодня - Boże Ciało. А отже повторюємо основну інформацію про нього#ciekawa_polska #karta_polaka_obywatelstwo Boże Ciało - Свято Божого Тіла (Святої Євхаристії, тобто Тіла і Крові Христа) - це свято рухоме, дата святкування якого привʼязана до Великодня. Завжди його відзначають на 60-тий день після Wielkanocy. Що цікаво - це завжди четвер і у Польщі це завжди вихідний (до речі, одне із часто задаваних питань на співбесіді на Карту Поляка - jakie święto zawsze obchodzimy w czwartek?). Цікаво, що у православʼї такого свята немає, тільки в католицизмі.Що більше, Boże Ciało належить до так званих świąt nakazanych, а це означає, що вірні повинні обовʼязково взяти участь в nabożeństwie (неучасть у службі на święta nakazane вважається гріхом).Саме свято відзначається надзвичайно урочисто та красиво. Згідно із традицією, після mszy усі бажаючі беруть участь у спеціальній процесії. Для цього навколо костелу спеціально ставлять імпровізовані вівтарі. Їх повинно бути чотири. Це число символізує чотири сторони світу, а також чотирьох євангелістів. Урочиста хода скеровується по черзі від одного вівтаря до іншого, при кожному процесія зупиняється, читається фрагмент із одного з чотирьох Євангелій від кожного з євангелістів - Mateuszа, Markа, Łukaszа i Janа.У процесії часто беруть участь навіть очільники міст та містечок, люди одягають національне вбрання. Але найкрасивішою традицією є, безумовно, звичай посипати перед процесією дорогу пелюстками квітів. І роблять це дівчатка, одягнуті у білі сукні. Звичайно, не бракує і народних забобонів, повʼязаних зі святом Bożego Ciała. Один з них говорить, що аби в домі водилися гроші, необхідно підчас процесії мати в кишені монети і дрібні гроші. А якщо висмикнути гілочку берези, якою обовʼязково прикрашений костел і взяти її із додому, то вона принесе щастя в оселю і служитиме оберегом.А ви святкуєте сьогодні? Пишіть і діліться фотками 👇👇👇
👁 1,660 26-06-02 13:07
Ну що, щоб не відкладати у довгий ящик, ми бігом продовжимо рубричку #gramatyka_bez_stresu_powtorkaТим більше, що ваші плюсики означають, що теперішній час тепер дууууже актуальний 😅. А хто ж розкаже про нього вам гарно і зрозуміло, як не MojaPolska? 😇🤓😉Ліричний відступ.Вище я говорила про 4 групи дієслів (зверніть увагу, що для минулого часу цей поділ не є потрібен). І от, прийшла пора розібратися з кожною з них. Найцікавіше те, що найбільш логічно їх вивчати не з першої по четверту, а навпаки - з четверої до першої. І на це є дуже вагомі причини:1 - вона найпростіша2 - вона найменша (5 слів всього)3 - тут не треба шукати закономірностей, а просто запамʼятати дві маленькі табличкиТому сьогодні ...ТЕПЕРІШНІЙ ЧАС. Розділ 1. IV koniugacja Ще один ліричний відступ.Що важливо знати для кожної, абсолютно кожної із 4-ьох груп? Це дві речі:1) схема закінчень2) критерії, за якими ось це конкретне дієслово ми віднесемо до цієї конкретної групи.Отож, у четвертій групі критерій всього один - ці дієслова потрібно завчити 🤣. Гарна новина - це лише 5 дієслів:📌 wiedzieć - знати📌 jeść - їсти📌 umieć - вміти📌 rozumieć - розуміти📌 śmieć - сміти, наважуватисяі похідні від них.Що значить похідні від них? Дуже просто: якщо ви візьмете слово wiedzieć і дочіпите до нього префікс, наприклад po- - у вас вийде похідне слово powiedzieć. Воно матиме інше, нове значення (powiedzieć - сказати), але формально у його відмінуванні нічого не зміниться. Ані зміна значення, ані префікс на закінчення не впливають:wiedzieć - знати: ja wiem powiedzieć - сказати: ja powiem opowiedzieć - розповісти: ja opowiem odpowiedzieć - відповісти: ja odpowiemprzepowiedzieć - передбачити: ja przepowiemЩе раз: Від зміни префікса закінчення не міняєтьсяЦе так само, як незалежно від зміни шапки голова залишається тією ж 😇 Тепер щодо закінчень. Памʼятаєте, ми говорили, що кожна дієвідміна - це набір закінчень. У четвертій він такий:👉 ja - em👉 ty - esz👉 on, ona, ono -e👉 my - emy👉 wy - ecie👉 oni, one -(😉)ą (смайлик не просто так, звісно)Найпростіше ці слова запамʼятати у віршованих парах1) wiedzieć i jeść📌 ja wiem, co jem📌 ty wiesz, co jesz📌 on wie, co je📌 my wiemy, co jemy📌 wy wiecie, co jecie📌 oni wiedzą, co jedzą (зверніть увагу: 😉 -DZĄ)2) umieć i rozumieć📌 ja umiem, bo rozumiem📌 ty umiesz, bo rozumiesz📌 on umie, bo rozumie📌 my umiemy, bo rozumiemy📌 wy umiecie, bo rozumiecie📌 oni umieją, bo rozumieją (зверніть увагу: 😉 -JĄ)Сподіваюся, що ви таки звернули увагу на смайлик 😉. Власне він показує, де різниця між цими двома майже ідентичними у відмінюванні парами слів.(А якже śmieć - ви про нього забули? - скажете ви.- Ні, не забула, - відповім я. - Просто śmieć відмінюється ідентично до umieć (ja śmiem, ty śmiesz...), але рідко вживається. Та і у віршик не вписується, тому ми його трішки проігнорили)Ось і все.Все, що треба знати про ІV групу дієслів. Що з цим робити?Звичайні мнемотехніки - напишіть кровʼю на пергаменті, спаліть, а попіл розсипте на 3 перехрестях під час повного місяця. 👻 👻👻Уважно, вдумливо прочитайте, краще вголосВипишіть собі у зошит - ви ж уже маєте, зошит, правда? А ще краще - мій улюблений метод: запишіть на стікерах, а стікери розвісьте там, де ви проводите багато часу.А пізніше я дам вам тестик на закріплення.Пишіть у коментах, чи все зрозуміли.
👁 1,700 26-06-01 16:04
Друзі, добираємо групи на вже: 🔥🔥🔥 Курс "Підготовка до вступу" з нуляТривалість: 10 місяцівІнтенсивність: 3 рази на тижденьФормат роботи: група, живі заняття онлайн / оффлайн у ТернополіВік: 14-18 р.Ваш результат: В1 (добре читаю тексти різної складності, розумію на слух, вільно спілкуюся на побутові теми, можу писати тексти різного плану (у т.ч. лист, оповідання, опис), володію базовими знаннями з польської граматики)Вартість: 2 690 грн на місяць (12 занять по годині)✏️РОЗКЛАД💻ОНЛАЙНпонеділок 18:00 середа 18:00пʼятниця 18:00 Викладач: Тетяна Шлега СТАРТ по мірі набору🏤ОФЛАЙНПонеділок о 15:00Середа о 15:00П'ятниця о 15:00Викладач : Тетяна Шлега Старт по мірі набору🔥🔥🔥Курс з нуля "Швидкий розмовний інтенсив"Тривалість: 5 місяцівІнтенсивність: 2 рази на тижденьФормат роботи: група, живі заняття онлайнВік: дорослі (18+)Ваш результат: А2 (добре читаю, розумію на слух майже все, даю собі ради в основних розмовних ситуаціях, можу написати смску, повідомлення, нескладний лист)Вартість: 2120 грн за місяць (8 занять по годині)✏️РОЗКЛАД Понеділок о 20:00Четвер о 20:00Викладач: Мар'яна Кацан СТАРТ по мірі набору🔥🔥🔥 Курс "Polski z A1 na А2"Тривалість: 4 місяціІнтенсивність: 2 рази на тижденьФормат роботи: група, живі заняття онлайнВік: 18+ р.Стартовий рівень: А1Ваш результат: А2 (добре читаю  нескладні тексти на базові теми, розумію на слух, можу підтримувати розмову на побутові теми, можу писати невеликі ужиткові тексти (емейл, смс, привітання), володію мінімально необхідними знаннями з польської граматики), можу здавати сертифікаційний екзамен на А2Вартість: 2120 грн на місяць (8 занять по годині)✏️РОЗКЛАД Ранкова група Вівторок, четвер о 11:00Викладач: Тетяна Шлега Старт 02.06.26Вечірня групаПонеділок о 16:30Четвер о 18:00Викладач: Діана БійчукСтарт 01.06.2026р.🔥🔥🔥 Курс "Polski z A2 na B1"Тривалість: 6 місяцівІнтенсивність: 2 рази на тижденьФормат роботи: група, живі заняття онлайнВік: 18+ р.Стартовий рівень: А2❗️ За потреби перед початком курсу пропонуємо Вам діагностичний тест.Ваш результат: В1 (добре читаю тексти різної складності, розумію на слух, вільно спілкуюся на побутові теми, можу писати тексти різного плану (у т.ч. лист, оповідання, опис), володію базовими знаннями з польської граматики), можу здавати сертифікаційний екзамен на В1Вартість: 2120 грн на місяць (8 занять по годині)✏️ РОЗКЛАДВівторок о 20:00Четвер о 20:00ВИКЛАДАЧ: Ірина БончакСТАРТ 02.06.26 📩 Запис та деталі:Telegram: @natalialobasViber: 098 32 32 332 / 098 233 55 62
👁 2,870 26-05-28 11:38
Оскільки не всі з вас знають, як багато граматики ми вже проговорили на цьому каналі за час його існування, бачу сенс в перемішку із новими темами, повторювати і ті, які були давно, але все ще постійно потрібні. Тому у нас тепер буде не тільки #gramatyka_bez_stresu, а також і #gramatyka_bez_stresu_powtorka І сьогодні почнемо повторювати ❗️czasownik - дієслово ❗️Фактично, це найважливіша частина мови. Нею ми користуємося насправді часто, оскільки все наше життя, це постійна дія 😅Czasownik дуже особлива część mowy, бо має цілу купу власних, так би мовити особиcтих граматичних категорій, з якими не працює більше жодна із частин мови. А зокрема: czas - тому він, власне, і czasownik aspekt - вид (доконаний або недоконаний, в залежності від того, доконали ви цю дію, чи вона вас 🤣 і ви її так і не завершили) tryb - спосіб (просите, наказуєте, ставите умову чи просто берете і робите) strona - стан (активний чи пасивний)Це не говорячи вже про те, що rodzaj та liczba тут також присутні (ніби мало вищеперерахованого).А, ага! Czasownik у нас не з простої сімʼї, а за багатої 😂, тому має ще багато додаткових форм типу imiesłowy чи formy nieosobowe. Одним словом, скучати не будемо і говорити (чи повторювати чи щось новеньке) будемо мати про що.А тому, почнемо вже і зараз (так, перед тим ми ще навіть не починали 😇)#gramatyka_bez_stresu_powtorkaЄ таке поняття у польській граматиці, як дієвідміни (koniugacje), і їх є цілих ЧОТИРИ. Саме тому ми кажемо 📌 ja jem АЛЕ📌 ja pi АЛЕ 📌 ja czytamТо що ж таке ці koniugacje 🐴 і від чого залежить закінчення, яке потрібно вибрати?Дуже коротко кажучи, ці чотири дієвідміни (групи) - це чотири комплекти закінчень, кожен з яких працює з певним типом дієслів. Наприклад, 3-тя група (найлегша) працює з категоричною більшістю дієслів на ać (типу czytać, kochać, śpiewać, szukać, oglądać і ще багато-багато). І при цьому з усіма цими словами ми будемо додавати типові для цієї групи закінчення:📌 ja -am czytam, szukam, śpiewam...📌 ty -asz czytasz, szukasz, śpiewasz...📌 on -a czyta, szuka, śpiewa... Це як взуття 👟: 🥾 🥾черевики на весну, 🩴🩴 сандалі на літо, 👞👞 туфлі на осінь, 👢👢чоботи на зиму. І сказати, наприклад, ja czytaję 🙈 або ja piszam 🙉 - це те саме,що взути босоніжки у грудні або гумаки на 30-градусну спеку.Якщо ця інформація для вас потрібна і цікава - ставте плюсики у коментах і я чітко та доступно розкажу тільки вам, moi kochani followersi, про кожну дієвідміну 🔥
👁 2,420 26-05-27 11:59
Бачу, що слова з недавнього мему вас зацікавили, тому присвятимо їм спеціальний пост.Отже🇵🇱 WstrzemięźliwyСлово складне не лише на вигляд 😌Бо в ньому:rz,ę,ź (так-так, саме ź, а не ż, яке підступно затесалося на картинці),і загальне відчуття, ніби його придумали спеціально для помсти іноземцям.📌 ЗначенняWstrzemięźliwy = стриманий, поміркований, той, хто себе контролює.Може йтися про емоції, слова, їжу, алкоголь чи поведінку.📍НаприкладJest bardzo wstrzemięźliwy w ocenach. → Він дуже стриманий в оцінках.Staram się być wstrzemięźliwa w jedzeniu słodyczy. → Я намагаюся бути поміркованою у солодкому.Zareagowała bardzo spokojnie i wstrzemięźliwie. → Вона відреагувала дуже стримано.🇵🇱 PrzedsięwzięcieЦе слово виглядає так, ніби хтось випадково впустив клавіатуру 😅. Але поляки його дуже люблять.📌 ЗначенняPrzedsięwzięcie = проєкт, справа, задум, велика організована дія.Зазвичай щось серйозне, заплановане, велике або важливе.📍Наприклад:To bardzo ambitne przedsięwzięcie. → Це дуже амбітний проєкт.Organizacja konferencji była trudnym przedsięwzięciem. → Організація конференції була складною справою.Nowe przedsięwzięcie biznesowe. → Новий бізнес-проєкт.А яке з цієї парочки вам більше сподобалося? Настільки, щоб навчитися його вимовляти 🤣🤣🤣
👁 1,930 26-05-25 12:07
Я знаю, знаю, що кожного понеділка ви чекаєте на #dyktando Якщо не чекаєте, то ось 5 powodów, чому диктанти варто писати✍️ Чому варто писати диктанти?1️⃣ Бо раптом виявляється, що слова «przyjechać», «krzesło» чи «wrześniowy» не такі вже й straszne 😅Диктант допомагає побачити і поправити свої помилки по-справжньому.2️⃣ Бо ви вчите не окремі слова, а цілі фрази й речення.Мозок набагато краще запам’ятовує історію, ніж список правил.3️⃣ Бо це одночасне тренування слухання і письма.Ви прокачуєте орфографію, концентрацію, розуміння на слух і пам’ять. Такий собі фітнес для мозку 🧠4️⃣ Бо з часом ви починаєте просто «відчувати», як пишеться слово польською.І все рідше вгадуєте, де має бути „rz”, „ż”, „ch” чи „ó”.5️⃣ Бо це реально приносить задоволення 🙂Спочатку людина ледь виживає біля слова „wrześniowy”, а потім раптом пише цілі тексти й сама в шоці, що в неї виходить.Ну і взагалі… у диктантах є своя атмосфера Трохи trening, трохи zabawa, трохи боротьба з власним орфографічним "nie potrafię"А zatem - nowe dyktando 👇👇👇