🚀 Три кванти допомоги. Збір-розіграш на позашляховик для 53ОМБр імені Князя Володимира Мономаха.Відомий волонтер Віталій Бонюк, з яким ми вже робили спільний збір, разом з nastyaseniak відрили збір на позашляховик для 53ОМБр імені Князя Володимира Мономаха. Я вирішив доєднатися до них та відкрив допоміжну банку на 50000 гривень (згідно опитуванню в нашому ТГ - це найкраща сума)Загальна мета збору: 200000 гривеньНаша ціль: 50000 гривень🫙 Посилання на наш збір:https://send.monobank.ua/jar/3DSmmQT5RJ🖋 Умови розіграшу:✅ Донатите на банку сумму від 200 гривень й вище. Більше донат - більше шансів виграти (200 гривень - один шанс, 400 - два шанси тощо). Задонатили 800 гривень - я впишу ваше імʼя чотири рази в список. 1000 гривень - 5 разів ваше імʼя буде повторюватися в списку.✅ Залишаєте під цим оригінальним дописомкоментар зі скріншотом переказу (щоб хоча б частину було видно, що переказ відбувся та сума переказу) та вашим ніком в ТГ або ФБ для зв’язку.✅ Терміни розіграшу - поки не закриємо банку.🎁 Призи розіграшу:📚 Романи “Блакить” і “Мерехт” Владислав Бондарук, серія “Бронзовий пугач”. Обидві книги з автографом автора. Дякую видавництву “Nebo BookLab Publishing” за книги.📚 Роман “Відділ 32. Служба Магбезпеки” Катерина Пекур. Роман з автографом письменниці.📚 Збірка українського кіберпанку в двох томах “Кіберпанк. Код майбутнього”. Дякую Зоряну Костюку за надані примірники книг.📚 Роман “Душниця” Володимир Аренєв з автографом автора. Дякую пану Володимиру за надіслану книгу.📚 Роман “Сапієнси” Володимир Аренєв. Раритетне перше видання цього фантастичного роману. За надіслану для збору книгу дякую підписниці каналу Arche [r]📚 Роман “Артеміда” Енді Вейр. За надіслану для збору книгу дякую підписниці та спонсору каналу Nyliss🎁 Додатковий приз розіграшу:Переможець або переможниця зможе вибрати книгу, на яку я зроблю відеоогляд. Звісно книга повинна бути в межах жанрів каналу та бути в наявності українською. І після того як книга буде обрана, я кидаю всі справи, читаю або перечитую книгу, пишу сценарій та випускаю відео про неї.😎 І все це отримає один переможець або переможниця розіграшу. Тож пропоную всім підтримати ЗСУ та отримати шанс виграти чудові книги та замовити огляд книги, про яку ви б хотіли почути розповідь на каналі “Три кванти опівночі”Дякую всім за допомогу.❤️ Буду вдячний за репости цього збору.
Сезон кабачків розпочався навіть у книжках— І ні згадки про пташиний пеньок єпископа, — промовив я, поглядаючи на руїни. — Отже, він десь тут.— Не знайшов? — запитав Карратерс.— Не знайшов, — підтвердив я. — Які шанси, що хтось прийшов раніше і забрав його?— У такому разі це були точно не наші, — сказав Карратерс. — Девіс та Пітерс навіть не дістались потрібного року. Мені знадобилося чотири спроби, щоб підібратися так близько. Вперше я прибув дев'ятнадцятого числа. Вдруге опинився середині грудня. Втретє влучив у яблучко: той місяць, той день, десять хвилин до початку рейду, але висадився посеред поля на півдорозі до Бірмінгема, а довкола мене — одні качки.— Качки? — перепитав я, думаючи, що не розчув. — Скільки там тих качок водилося?— Кабачки, — роздратовано виправив мене Карратерс. — Посеред овочевого поля кабачків. І нема в цьому нічого смішного. Дружина фермера вирішила, що я німецький десантник і замкнула мене у повітці. Чортзна-що. Ледве звідти вибрався.
(Конні Вілліс «Не кажучи про пса»)
Джо Аберкромбі цикл «Потрощене море» видавництво @nebobooks Ця трилогія стала для мене своєрідним відкриттям в творчості Грімдарклорда. Фентезійний світ в явно скандинавському сетингу, похмурий, жорстокий, що пережив велику трощу та Велике розділення Єдиного божества на чотириста Малих Богів, шість Великих Богів, а ще Смерть, яка вартує Останні Двері. І як в такому світі вижити каліці, що успадкував престол, але якого не поважає ніхто? Велика та могутня держава замість захистника та опори трону отримала …. лише пів короля. Єдиний спосіб вижити у світі, де відповідь на все сталь, тільки перемагати розумом, хитрувати та обманювати. В світі, що летить у прірву через велику війну мало мати треновані мʼязи, щит та меч, треба мати і гострий розум. Адже тільки пів війни ведеться мечами на полі бою і головний герой це чудово усвідомлює. Пройшовжи всі кола пекла та загартувавшись, як меч в горнилі Отче Ярві не зупиниться ні перед чим, щов виконати свою клятву, і хай хоч пів світу згорить у вогні. Маємо цілком класичну історію дорослішання, становлення та сходження до мети, долаючи всі можливі та не можливі перепони разом із вірними друзями, яких зовсім трохи треба «мотивувати» задля досягнення власної мети. І перед нами вже не маленький ні на що не здатний каліка, а справжній Павук, що сплітає свої тенета, і охоплюють вони не одну країну. Герої та світ прописані досить гарно та якісно, в них віриш і переймаєшся за їх долю. Світоустрій досить оригінальний, але розкривається не до кінця. Ми можемо тільки здогадуватись, що трапилось у цьому світі. Перші дві книги вважаю досить сильними, фірмовий стиль пана Джо у всій красі, якщо раптом вам сподобався герой, навіть не сумнівайтесь він чи вона обовʼязково відгребе від цього життя по повній, цей світ не жаліє нікого) Третя книга та завершення історії мене трохи здивувало, а використання прийому Deus ex machina щоб вирішити всі проблеми героїв виглядало, як напростіше рішення автора. Але це ЙОГО історія і йому вирішувати, як її закінчувати. Цілком можу радити всім фанам фетезі і Аберкромбі ознайомитись з цим циклом і скласти власне враження.#джоаберкромбі #фентезі #потрощенеморе #видавництвонебо #оглядкнигЮтуб Архіви Аркхему
Якось в мене так склалося, що на найкращі книги, які от прямо максимально до душі, я натрапляю випадково. Так було з “Уявний Друг” Чбоскі, або “Старість Аксолотля” Дукая. Зараз я готую відео про мій топ 5 сучасної нової або такої, що пройшла повз увагу читачів, української фантастики. Чотири книги вже в сценарії, а от з п’ятою виникла проблема - три підряд книги, які я взявся читати, потрапили в недочитане. І от стояв я, сумно дивився на шафу, думав щодо “Відділ 32” Катерини Пекур, але про неї хочеться окреме відео. І раптом побачив книги Дмитра Буксина, я робив про них допис, коли він мені їх надіслав. Вирішив спробувати почитати “Магічний Шлях. Барбуль” щоб додати до НФ трохи фентезі і можу сказати, що від цієї книги я в абсолютному захваті. Настільки, що останні дні навіть не робив особливо дописів та відгуків, тільки те, що було заготовлене заздалегідь, бо вечорами постійно читав цю книгу.Ця книга є рідкісним представником оригінального казкового фентезі, яке добре читається як в 12 років та і в 100. Мені досить складно назвати багато гарних книг в цьому жанрі, ну, наприклад, це моя улюблена дилогія “Ельфійський корабель” Джеймса Блейлока, яка є сумішшю казкового фентезі та стімпанку і так сподобалась читачам, що вони вмовили автора на третю книгу про пригоди другорядних персонажів. Або “Гобіт, або Туди і звідти” Толкіна.В книзі автор створив оригінальний світ, заснований часткового на класичному фентезі і частково на баченні та ідеях самого автора. Тут оригінальна система магії, яка спочатку здається дуже простою, але поступово ускладнюється. Вкрай оригінальний світ, зі своєю міфологією та історією, який теж розкривається поступово. І головне, що автор нічого надміру не ускладнює. А які тут персонажі, ух, мені навіть складно назвати улюблених. Чого тільки варті діалоги буркотливого Барбуля та його ворона Карла, або дуже смішні карколомні пригоди ворона Карла та кота Чорнявчика. Мої улюбленці - це трійця лісових гномів-розбійників Кренц, Бізлі та Тофі, яких королева Лютиція послала наглянути за Барбулем та його супутниками. Дуже хитрі гноми, які постійно вигадують якісь схемки і потім все йде не за планом. Вони навіть примудрилися сісти не в той візок, що потрібно)Кожен персонаж, від Улі, племінника Барбуля, до кам’яних тролів (насправді не зовсім тролів, а їх крихітних втілень…хоча, самі дізнаєтеся) прописаний на неймовірному рівні. Всі вони дуже швидко стали для мене майже рідними. Й звісно всі вони постійно потрапляють в пригоди, що дратує Барбуля, який хоче просто дістатися до кристалу та поповнити запаси магії. За мірою подорожі героїв відкривається все більше й більше нових дивних місць цього світу, і кожне таке місто буквально відчуваєш, наче ти сам там знаходишся. Настільки це добре та атмосферно прописано.Особисто я насолоджуюся кожною сторінкою цієї книги. Якщо ви шукаєте почитати щось легке,атмосферне, з гарним гумором, персонажами та пригодами - ця книга підійде просто ідеально. Вона буквально заряджає гарним настроєм і єдине, що мене хвилювало - чи буде продовження? Автор запевний, що восени вийде друга книга в цій серії. Особисто я зроблю все від себе залежне, щоб про цю книгу та автора дізналося як можна більше українських читачів. Абсолютний діамант українського оригінального фентезі. Скоро розповім про цю книгу в новому відео, а також після того, Як прочитаю фінал, будуть відгуки тут, в телеграмі. Також автор відкрив сайт, де можна багато дізнатися про світ та персонажів - https://magicway.com.ua/hero#КаджитЧитає #фентезі #Барбуль #ДмитроБуксин
📕 Недочит: “За межею швидкості” Антон ЕйнеЗ цією книгою в мене склалася парадоксальна ситуація. В книзі багато оригінальних ідей, цікавий світ, гарні персонажі але при цьому я не зміг її дочитати. Автор створив дійсно оригінальний світ, абсолютно сучасний, але технологічний розвиток в ньому забезпечила магія. Маги, або програмаги, пишуть спеціальний магічний код, який описує та робить можливим функціонал всіх заклинань, а це дає змогу наділити чарівними властивостями різні предмети. Маги використовують різні мови, від яванських гліфів до Хрест-Хрест або мови Боа, чим більше мов знаєш, тим більш універсальним магом стаєш. В цьому світі працюють магічні хмарні сховища, безпілотні літаючі карети та міжміські кораблі й навіть космічні кораблі. І все це працює на прошивках та заклинаннях програмагів. Фактично в цьому світі місце програмістів зайняли маги. І виписано це на дуже високому рівні. Це не просто “а хай буде так”, а дійсно вкрай оригінальне та цікаве бачення автором сучасного світу, якби в ньому існувала магія. В книзі є багато описів принципів роботи магії в різних сферах, від побутової до космічної або військової.Персонажі теж на висоті. Це Саджар Ранндар, маг найвищого рангу, який забезпечує захистом державне сховище найнебезпечніших магічних артефактів. Та його помічниця, перший в світі штучний дух (так, шикарний аналог ШІ в магічному світі) на ім’я Спіріт. Вони прекрасно прописані, особливо Спіріт, мають власні історії, риси характерів, історію стосунків, бачення світу тощо.Здавалося б, що могло піти не так в оригінальному світі з цікавими персонажами? Я прочитав 170 сторінок, це майже половина книги, і проблема тут в тому, що це книга, де нічого не відбувається. Спочатку герой швидко розплутує справу про злам своєї Вогняної Стіні, яка захищала артефакти, потім гине його друг, і він на прохання його друзів та рідних береться розслідувати це, бо вони не вірять, що то був нещасний випадок на гоночній трасі. І все це відбувається в послідовності: герой довго спілкується з Спіріт, вони будуть теорії щодо того, що відбувається, потім він ходить, спілкується з різними людьми, потім знову спілкується зі Спіріт і так по колу до 170 сторінки. Але ж автор від початку задав дуже високу планку герою, він один з найкращих та найсильніших магів, тому очікуєш відповідного протистояння, де він би застосовував і свої навички, в тому числі можливо і в бою. Але цього немає. Екшену, пригод, бойових сцен - нуль. І відповідно не відчувається загроза, тобто фактично не відчувається антагоніст, або антагоністи чи якісь сили, які протидіють героєві та його штучному духу. Ну так, зовсім трішки, натяками це є і там одразу ламається логіка. Бо автор прямо каже про те, що Саджар дуже сильний маг і він мав доступ до найпотужніших артефактів. Але, коли далі по сюжету (вже будучи звільненим з посади) він зустрічається з військовою розвідкою, ті ставляться до нього край зневажливо, типу ти старий програмаг-невдаха, якого давно звільнили, пішов геть звідси. Серйозно? Військова розвідка так ставиться до одного з найсильніших та найрозумніших магів, досвідченого, такого що мав доступ до державних таємниць та будував їх захист? І тут би створити конфлікт, де герой показав би свої навички, але цього немає.Можливо сам автор вважав, що цікавість читача повинна викликати детективна інтрига, але вона знаходиться не на рівні серйозних детективів та трилерів, я б сказав рівень середній, не такий, який здатен тримати увагу читача від першої до останньої сторінки.В підсумку мені стало нудно. Нескінченні розмови по колу, пересування головного героя між різними персонажами, з якими він повинен побалакати. Протистояння, екшена, цікавих антагоністів та пригод я до 170 сторінки не побачив. На жаль, в мене просто немає часу, щоб шукати це далі по книзі.#недочитано #ЗаМежеюШвидкості #АнтонЕйне
🌌«Згасання Аврори» Емі Кауфман, Джей КрістоффДуже складно написати щось суттєве без спойлерів👀.Фінальна частина трилогії вийшла для мене неоднозначною. З одного боку, було дуже приємно знову повернутися до Загону 312. За три книги герої справді встигли полюбитися, і спостерігати за їхніми пригодами, суперечками та взаєминами було так само цікаво, як і на початку серії.Але сам фінал мене не зачепив. Ще наприкінці другої книги було досить добре видно, до чого саме ведуть автори, тому розв'язка не стала несподіванкою. Через це кульмінація втратила частину емоційного ефекту, на який, схоже, розраховували автори.Втім, книга залишається дуже динамічною: тут багато пригод, небезпечних ситуацій, гумору та моментів, коли героям доводиться робити складний вибір. Саме персонажі для мене були головною причиною дочитати цикл до кінця.Не найкращий фінал трилогії для мене особисто, але я точно не шкодую, що провела цей час разом із Тайлером, Авророю, Зілою, Фініаном, Скарлетт і Келом. Саме вони стали найбільшою силою цієї серії. ✨4/5🔥
📚 «Брунатні історії» - збірка затишних оповіданьПоки за вікном палке літо, творча спільнота «Безцензурні» вже готують для вас ідеальну осіньЗнаєте це відчуття, коли посеред липневої спеки раптом хочеться прохолодного туманного ранку, затишного светра і гарячого какао? «Безцензурні» вирішили не чекати перших холодів і відкрили передзамовлення на збірку «Брунатні історії».«Брунатні історії» — це атмосферна збірка оповідань від українських авторів і авторок про осінь як стан душі, час змін і внутрішнього вибору.У цій книзі реальність межує з магією, буденне — з містичним, а прості розповіді розкривають важливі сенси. Кожен з авторів створив свою неповторну історію — зі щирими почуттями, прикрашену жовто-багряними барвами осіннього листя, туманними ранками та приправлену особистим.Осінь — це сумна музика дощу, що навіює спогади й ностальгію за прожитим і втраченим. Це вірні друзі та неквапні розмови в тихій кав’ярні. Це відверті слова й пристрасні поцілунки під парасолькою. Це час сміливих рішень і складних обітниць, пошуки себе самих та одне одного.«Брунатні історії» — для читачів, які шукають емоційну глибину, пастельну естетику та якісну сучасну українську літературу. Тож сідайте зручніше, загортайтеся в теплий плед, беріть чашку гарячого какао й пориньмо в осінній світ наших «Брунатних історій»!
Це 23 автори та 22 абсолютно різні історії, які хрустять сторінками, мов сухе осіннє листя під ногами. Вони зігріють, затягнуть у свої таємниці й залишать по собі неповторний посмак дрібки осінньої магії.Обкладинка: тверда, soft-touch із лакуванням деталей.Сторінок: 342.Папір: кремовий.Всередині: ексклюзивні чорно-білі ілюстрації.Ціна: 480 грн (після виходу з друку – 550 грн).Листівка у подарунок для тих, хто першими оформить передзамовлення.📙 Щоб замовити книгу — переходьте за посиланням на сайт збірки https://vladakova55.wixstudio.com/brownstoriesчи видавництва - https://pankotskyi.com.ua/shop/brunatni-istorii/Щоб отримати книгу з автографом, обирайте на сайті збірки автора та напишіть йому особисте повідомлення.Також деякі автори підготували особливі подарунки.Замовляйте свій примірник і починайте зворотний відлік до сезону теплих пледів
Ну що ж, я обіцяла накинути гівенця на Лабораторію - виконую обіцянку. По-перше, якщо зайдете на сторінку "Міфу про красу" на сайті видавництва, то ви не знайдете жодної згадки про позицію авторки. ВЗА-ГА-ЛІ. Лише примітка, що вона займається науковою та правозахисною діяльністю. Тобто, видавництво свідомо вводить покупця в оману стосовно особистості авторки. По-друге, я лишила відгук на книжку, де написала про авторку. Лабораторія відгук опублікували, але написали і свою відповідь. І от із цієї відповіді чітко видно, що в Лабораторії чітко знали у кого купують права. Це було свідоме рішення видавництва - придбати права у подібної персони. Що ще тут можу сказати, окрім того, що це видавництво сміливо стає в один ряд з Фоліо і заслуговує почесне місце поруч в чорному списку. Ну і актуальний жартик: псссс, булґаківці, ви тепер знаєте, до кого йти з проханням видавати Булґакова в Україні. P.s.: 1-3 скріни перемішались і йдуть в зворотному порядку.#шкварки #лабораторія #наомівулф #міфпрокрасу
📚 Нагадуємо: триває благодійний розіграш комплектів сучасної української літератури від НЕБО для збору на «Вампірів» для 116 ОМБр на Харківщині!Відкриваємо допоміжну банку для «Вампірів» на Харківщині!А серед усіх, хто задонатить, розіграємо комплекти сучасної української літератури від НЕБО Ми долучаємося до ініціативи «Книголють» та фонду «Повернись живим», аби зібрати кошти для бійців 116 ОМБр. Зараз хлопці тримають оборону на Куп’янському напрямку, одній із найгарячіших точок фронту. «Вампіри» — це надійна логістика в темну пору доби, саме вони забезпечують доставку провізії до позицій наших захисників. 💥 Потреби: 5 дронів «Вампір» та 5 систем дистанційного керування дронами R2D2 💥 Загальна мета: 2 000 000 грн 💥 Наша мета: 50 000 грн ПРИЗИ ЗА ДОНАТИ 1. Трилогія «Тиша» Редгрейн Лебовскі2. Серія «Книга змін» Андрія Новіка3. Серія «Бронзовий пугач» Владислава Бондарука4.«Дея та всі її прокляття» Валерії Вести + «Грімзнащо» Ярини Кендзьор5. «Убивство на поромі» + «Неріздвяна історія» Катерини Литвин6. Серія «Не час для пророцтв» Тати ЛінтуМінімальний донат: 50 грнЗа донат від 50 грн учасник/учасниця потрапляє в рандомний розіграш одного з 6 лотів. *❗️ Для участі в розіграші, будь ласка, обов’язково додайте свої контактні дані у поле «коментар» (ваш нікнейм та відповідну соцмережу)*Посилання на банку :https://send.monobank.ua/jar/g5zhNmpS8
Дуже цікавий огляд на книгу "Послухач" Петри Стеглікової на сайті Зоряної фортеці😎Ми любимо наукову фантастику за те, що вона завжди промовляє про проблеми в повний голос, правда ж? За критику суспільства на безпечній відстані, новизну, що вмикає наше прагнення до пізнання, та за відчуження, що на мить вириває нас зі звичного світу перед тим, як повернути в нього ж зі трохи зміненою оптикою.
«Послухач» — книга чеської авторки Петри Стегликової. На перший погляд, простий текст. На другий — жанрова плутанина з фентезі, young adult, антиутопії, наукової фантастики та гри з історичними фактами. Давайте розбиратися, чому ж герої цього роману не зовсім ті, ким здаються.Світ, побудований на каменіВ основі роману вигадливий світоустрій з цілком очікуваними для антиутопії передумовами. Після великої війни, що спустошила світ, людство вижило, але половина континенту була втрачена. Ми не знаємо, з ким була ця велика війна, та важко не здогадатися.До міст увійшли переможці. Обличчя вони мали людські, але душі звірячі. Забрали нашу волю, нашу мрію, наше щастя. Зробили нас примарами. Із власних домівок нас вигнали у гето — оточені високими мурами території, які не вільно було залишати.
Якщо вас трохи втомив такий довгий і розлогий опис, то першу частину книжки вам буде важко. Ми знайомимося зі світобудовою цього світу через розповідь про його історію. Миролюбні склянарі, що не втручалися у війни, займалися видобутком мінералу, присвятивши цьому себе настільки, що за певний час вже змінилися на клітинному рівні. Вони мали особливий дар видобувати, обробляти та «чути» скляніт, проте стали повністю безправними. Те, що спочатку виглядає як привілей, стає підставою для поневолення. Але не сприймайте це як великий спойлер, бо ми з вами дійшли лише до тринадцятої сторінки книжки.Читати далі: https://starfort.in.ua/page/posluhach