Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Харків для Людей | Павло Храмов
Added 14 Jul 2024

Харків для Людей | Павло Храмов

@kharkiv_for_people
Number of subscribers: 3 343
Photos: 5,700
Videos: 586
Links: 3,420
Description:
Блог Павла Храмова про Харків, транспорт, урбаністику Запропонувати пост можна тепер за допомогою нової функції — написати на канал. Її знайдете внизу. Мої соц. мережі - https://linktr.ee/pavlo.khramov

👥 Number of subscribers

3 343
Average/Day:: +5
Average/Week:: +25
Average/Month:: +41

👁️ Average views per message

1 280
Average/Day:: 932
Average/Week:: 2,407
ERR: 38.29%

📊 Messages per Day

3.1
Last day: 6
Week average: 3.7
Average per day: 3.1

Name change history

Харків для Людей | Павло Храмов 2025-03-07
Харків для Людей 2024-07-14

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

Після відео про марність фарбування всіх бордюрів чимало хто писав, що я нічого не шарю, бо смугастий бордюр, мовляв, краще видно — отже, це покращує безпеку руху. Особливо вночі, коли бордюр малопомітний. Шкодую, що в тому сюжеті забув додати фото цієї локації. Уявіть людину, яка вночі за кермом не бачить півметровий бордюрний камінь… Думаю, бордюр — це не найбільша її проблема.А що насправді? Насправді смугастий бордюр у таких місцях лише додає впевненості на високих швидкостях і знижує безпеку. До речі, тут смуги по 4+ метри шириною.Звісно, смугасті бордюри дуже корисні в окремих ситуаціях — наприклад, коли є нетипове звуження або стирчить острівець. Але точно не на прямих ділянках дороги. Тому я й далі вважаю це типовим #марнотратствоЩодо цієї локації — краще було б зробити хоча б візуальне звуження смуг за допомогою розмітки. Попросив ChatGPT накидати, як це приблизно може виглядати. Ну і варіант з велодоріжкою теж заодно — щоб два рази не вставати. Думаю, на варіант з велодоріжкою навіть менше фарби піде.Наостанок я трохи порахував, скільки коштує фарбування такого бордюрного каменю на ділянці в 515 м з обох боків — за цінами 2021 року — щонайменше ₴140 тис. У масштабах міста це дрібниці, але можна було взагалі не витрачати. А таких "дрібниць" — багато.P.S. Смішно, що чатік замінив новобудови ЖС-1 на типові панельки. Він теж не бачить великої різниці! 😂🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#ваші_гроші #безпека #бордюри
В Каразіна вирішили похизуватись, який крутий у нас музей. Щось пішло не так, бо в коментарях почали писати, що їх режим пропуску дуже дивний [був таким до війни - зараз взагалі музей закрито]. Хто не знав, то в музей не можна потрапити без екскурсії, тобто треба збирати групу для відвідування та реєструватись з нею.Але один коментар мене вразив з іншої причини — в ньому ледь не увесь пафос Харкова. Харків'янин, який робив реконструкції для багатьох музеїв світу, розповів, що пропонував допомогти нашому музею, але не знайшов зацікавленість.Ось так, ми не цінуємо рідних фахівців, проте можемо на весь світ хизуватись, що у нас щось найбільше/найстаріше/найперше. Та й подивитись на те можуть не всі.І цей музей дійсно може бути одним з туристичних магнітів Харкова на рівні декількох сусідніх областей. Особливо взимку, коли на вулиці майже нема що ловити. І знов, подивіться відео про аналогічний музей у Львові — там вже чимало інтерактивних елементів та все відкрито для індивідуальних відвідувань. Але для нас то все не є цінністю. Ми намагаємось створити якісь нові туристичні магніти за купу грошей. 🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#музей #спадщина #туризм
Не дуже свіже відео, але дуже показове. Це місце - це алтар егоцентричному водінню. Тут майже кожного разу можна побачити водіїв-порушників. 🦌Ті, кому важко заплатити за парковку, хоча вільні місця завжди там є. Власне це красномовно доводить, що проблема не у відсутності місць, а у бажанні отримати халяву.🦌Ті, хто там регулярно розвертається через подвійну смугу. 🦌Ті, хто не йде на перехід, а переходить прямо поруч з авто. Ні, я знаю, що це звичайна практика. Але ви бачили хоча б одне відео з відеореєстраторів, де автор в цьому місці скаржиться на поганих пішоходів? Ні, бо тут всі водії, всі розуміють, що "йому треба"... Проте я бачив відео, як трохи далі велосипедист посмів перетнути 4 смуги. Скільки галасу було в коментарях.Але найцікавіше це місце, мабуть, тим, що тут максимально ідіотський нерегульований пішохідний перехід, на якому майже ніколи не пропускають. І, здається, водії мають відчути весь біль пішоходів — як це, коли тебе не пропускають, бо в залізяці зараз не ти, а хтось інший. Але ні, ефект взагалі інший — водії входять в положення та розуміють, що гальмувати складно, тому охоче пропускають на переході авто. Тобто вони повністю нівелюють функцію переходу. Навіщо ним користуватись, якщо чекаєш, поки всі проїдуть? Можна й без переходу тоді переходити. Ось він ідеальний світ такого водія! Перехід існує для того, щоб пішоходам можна було очікувати лише на ньому. Але вони не мають розраховувати на пріоритет. Це просто для того, щоб водію було зручніше їх помічати. А він вже, якщо забажає, може й пропустити. Власне своїм прикладом він показує пішоходам, що нічого складного немає в тому, щоб пропустити авто. Що тут незрозумілого? Ага, особливо, коли переходами користуєшся пару разів на тиждень...Показове місце, в якому ж самі водії нівелюють ПДР.🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#безпека #перехід #ПДР
До речі, щодо цієї блогерши...Дивує, як вона "випадково" опиняється з камерою на усіляких метроконцертах та інших заходах, які організовує наш муніципалітет. Так само випадково вона поруч з комунальниками, які монтують інсталяції. Стільки випадковостей...Але ще більше дивує, що в ТікТок акаунт у неї з червня — лише 247 днів, а відосів вона встигла зробити аж 463 — майже по 2 відео на день. Тобто вона крутиться буквально кожен день десь в центрі та шукає ці події. Майже увесь її контент — це захвалювання комунальників, інсталяцій, #чисте_місто та інше.І тут лише три варіанти: 1) вона на зарплаті та рекламні інтеграції робить, аби не палитись; 2) вона вловила слабкості харків'ян та просто хайпує на темі;3) вона звичайна блогерка, а піарники з мерії замовляють у неї контент.Всі варіанти є шкідливими, бо розбещують харків'ян. У другому це просто корисний ідіот. Але про це все не думає більшість людей. А таких блогерів чимало. І проблема в тому, що на виборах весь цей потенціал можна використовувати дуже ефективно. Можна навіть без білбордів обійтись.🚴🏻‍♂️ Читати 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#громада #пиха #популізм
Нещодавно знімав перехід на Центральному ринку й побачив, як два водії нахабно запаркувались просто на ньому. Я зробив їм зауваження, і це почув якийсь чоловік, який присів мені на вуха й почав розповідати про своє нелегке життя та особливі стосунки з машинами.Я не мучитиму вас деталями, скажу коротко: він водій, який переїхав із села до Харкова. У 2010 році він їхав велосипедом, і його на мосту збив якийсь лихач. При падінні він сильно вдарився спиною і тепер має пожиттєві проблеми з шийними хребцями. Уже багато років йому не дають інвалідність, хоча в нього й до цієї події були серйозні травми. Зараз йому 54, він міг би ще працювати, але через стан здоров’я фактично перебуває під опікою дружини. Ледь рухається.Ми дуже недооцінюємо шкоду від травм, які завдають автомобілі. Це не просто прикра випадковість, а те, чого можна було уникнути. Рішення, які ми ухвалюємо сьогодні, впливатимуть на життя людей десятки років уперед. На жаль, несерйозне ставлення влади до питання #безпека не додає оптимізму. Але й самі українці ставляться до теми на рівні: я не проти покращення безпеки на дорогах, але штрафувати за перевищення швидкості — це занадто.🚴🏻‍♂️ Читати 📹 Дивитись 🥳 Дивитись
Хочете прикол? Ви ж не раз чули від Кернеса та його фанатів, що «Харків — перше місто в Україні, яке отримало повний комплект нагород Ради Європи», чи не так? Але чи знаєте ви, коли насправді місто отримало ці нагороди та що Кернес майже не доклався до цього?• Диплом — 2003 рік (при Шумілкіні);• Почесний прапор — 2004 рік (при Шумілкіні);• Таблиця Європи — 2008 рік (при Добкіні);• Приз Європи — 2010 рік (при Кернесі).Останню нагороду місто отримало 23 серпня 2010 року, а Кернес став виконувачем обов'язків міського голови лише в березні того ж року, після того як Добкіна призначили губернатором. Тобто Кернес лише пів року перебував на посаді, коли отримав четверту, останню нагороду, на якій згодом активно робив собі політичний піар.Це нагадує старий анекдот. Приходить чоловік із подругою на день народження, але без подарунка. Перед входом у квартиру він каже подрузі: «Давай я квіти потримаю, а ти натисни на дзвінок». Вона віддає квіти, дзвонить, відкриваються двері — і чоловік, передаючи букет, каже імениннику: «Вітаємо тебе від щирого серця!»Було б смішно, якби не було так сумно. У мене чимало дискусій із досить розумними людьми, які не хочуть усвідомлювати, що Кернес — це ніякий не геніальний менеджер, який створив диво, а звичайний шоумен з ресурсами, який брав чуже й видавав за своє. Так було з усім: починаючи з реконструкції парку Горького за кредитні кошти, які місто так і не віддало до початку повномасштабки, бо кредитором був російський банк, і закінчуючи медичною реформою, яка насправді йшла з міністерства, але яку він позиціонував як свою, місцеву ініціативу.На жаль, багатьом людям досі подобається це шоу! Про нагороди можете почитати на офіційному сайті.🚴🏻‍♂️ Читати 📹 Дивитись 🥳 Дивитись
Чую сигнал клаксона та бачу, як поважний водій на Toyota Camry спокійно пригальмував перед бабусею, яка переходила дорогу на острівець (біля правої стрілки), де запарковані авто. Посигналив він їй, мабуть, щоб «нагадати її місце» — мовляв, не можна тут переходити. Або натякнути, щоб поспішала. Ніякої небезпеки вже не було, адже він її побачив та спокійно загальмував. Просто робить так, бо може.Там були ще кілька людей. Взагалі тут постійно так переходять. Ситуація трохи абсурдна, адже поруч є перехід, який додає до маршруту лише метрів 10-15. Чому ж люди все одно йдуть саме так? Думаю, це через неправильну оцінку відстаней. Коли ти йдеш прямо і маєш трохи повернути назад, аби перейти вулицю, здається, що це великий гак.І не має значення, чи ти на авто, чи пішки. Подивіться на цей намальований острівець: навіщо тут зробили розворот? Невже автомобілі не можуть проїхати зайвих 30 метрів? Це ж аналогічна історія — так само, як і пішоходи не хочуть йти трохи далі.І ще одне: чому пішоходи повинні обходити, якщо водіям дозволено паркуватися прямо на цьому острівці та виходити з авто з тими ж самими порушеннями? Чому водіям доступна опція «перейти, де зручно», а пішоходам — ні?Немає справедливих відповідей на ці питання. Єдине пояснення — автомобілецентричне середовище. Тут можна було б продовжити сквер та облаштувати зручніший перехід для людей.🚴🏻‍♂️ Читати 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#перехід #пріоритет
Взяв звідси:Ми — доньки, партнерки та подруги загиблих воїнів; медійниці, мисткині, волонтерки, військові — і нам болить, що у Харкові майже відсутня культура вшанування памʼяті захисників і захисниць. Уявіть, що на місто-мільйонник спиняється лише одне перехрестя, а деякі водії та пішоходи зустрічають це неохоче. Натомість Харків святкує прихід весни за 30 кілометрів від фронту.Ми не рахуємо кошти, витрачені на декорації, бо з цим краще впорається @anticor_kharkiv. Але бачимо, що в міста є неабиякий ресурс. То чому не направити бодай частинку з нього на памʼять про тих, хто відбив окупантів на підступах до Харкова у 2022, поліг на Купʼянщині, загинув у боях на сході або на півдні? Щоб зустрічати весну з повагою та робити селфі, памʼятаючи, якою ціною.Наше місто чудове та заслуговує гідно памʼятати героїв. Кожен і кожна можуть стати прикладом для наслідування. Ми переконані — якщо включиться місто, більше людей виділять хвилину власного часу на памʼять, поширять важливість ініціативи серед колег і сусідів.Чого ми очікуємо?👉🏼 парки та сквери можуть дати дозвіл на розміщення памʼятних табличок (така практика вже є у Вінниці та у Києві).👉🏼 завдяки гучномовцям на вулицях можна інформувати містян про Загальнонаціональну хвилину мовчання, як це вже відбувається у низці міст країни.👉🏼 харківський метрополітен може оновити оголошення, щоб харківці розуміли, навіщо та за кого їх закликають зупинитися.👉🏼 а міська влада — співпрацювати з ГО «Вшануй», Українським інститутом національної памʼяті або іншими обʼєднаннями для створення місць вшанування памʼяті у Харкові.Щосереди та щосуботи Харків долучається до Загальнонаціональної хвилини мовчання о 9:00, яку координує @moment_of_honor. Приєднуйтеся завтра, 8 березня, о 8:50 і ви! Якщо не виходить зробити це особисто, зупиніться і згадайте воїнів, де б ви не були ❤️‍🩹🚴🏻‍♂️ Читати 📹 Дивитись 🥳 Дивитись
👁 689 25-02-05 04:59
Трохи "колізій" з нашої реальності. Текст складний, треба буде напружитись трохи. Пішохід переходить проїзну частину (яка нібито належить авто) у "невстановленому місці" (часто під цим у нас взагалі розуміють будь-яке місце поза переходом) - порушення, за яке мають жорстко карати.Авто пересувається тротуаром (який нібито належить пішоходам) — норма.Враховуючи ці два факти, можна дійти висновку, що це нібито пішохід загрожує автівкам, а не навпаки. До речі, в Польщі в деяких випадках за їзду тротуаром передбачено кримінальну відповідальність.А ось інший приклад. Водія фактично не можуть притягнути до відповідальності, якщо він не пропустив пішохода, який очікував біля переходу. Покарання застосовується лише у випадку ДТП. Іншими словами, щоб пішоходу довести свою невинуватість, йому треба потрапити під колеса. Одначе пішохода, який переходив у невстановленому місці штрафують легко! Йому не треба потрапляти під колеса, щоб його винуватість довели. Отже, водій, який фізично погрожував слабшому учаснику руху - нічого не порушує, а пішохід, якому на дорозі побудували 4-смугове шосе без переходу — погрожує небезпеці.Щось треба міняти!🚴🏻‍♂️ Харків для Людей 📹YouTube 🥳TikTok#безпека #ПДР #пріоритет
👁 1,000 25-01-20 15:45
Знаєте, що НЕ надихає? Харків'яни, які ненавидять тебе лише за те, що ти намагаєшся зробити місто кращим. Левова частина коментарів у TikTok і час від часу в YouTube звучить так: "Навіщо ти ганьбиш місто?"Тобто, не можна показувати проблеми та недоліки. Треба тільки хвалити. Типу ми всі разом захоплюємось нашим містом, демонструємо любов, і через це воно стає ще кращим. Інші міста, мовляв, заздрять, і через це ми ще більше пишаємось Харковом...Мені критикувати не можна — я ледь не найлютіший ворог, а міському голові за наші гроші через кожну праску розповідати, що у нас все найкраще, — це будь ласка. Отже, говорити можна тільки хороше. Це або результат роботи політтехнологів, або просто використання ними ж такої особливості ментальності харків'ян.Цікаво, що така "любов" до міста — тільки на словах. Ці люди зазвичай нічого не роблять для Харкова. Вони хочуть пишатись ним, але не більше. Робити щось мають комунальники.Чи вважаю я, що через це на Харкові треба ставити хрест, бо "там совковий менталітет"? Ні! Просто потрібно просувати здоровий глузд. Хороші звички даються складно, але вони того варті.🚴🏻‍♂️ Читати 📹 Дивитись 🥳 Дивитись