#зайде_не_зайдеПро новачків та легіонерів у грі проти Полтави: Лобко - як для дебюту, то дуже добре. 1 гра на дорослому рівні, заробив пенальті, яке вирішило подальшу долю гри.Люсін - чекали на дебют, але через слизький рахунок тренерський штаб забоявся випускати хлопця. Шкода. Чекаємо на його вихід в наступній грі.Тіаре - на нашу думку, то зіграв сенегалець дуже добре. Не дав нічого створити гравцям Полтави, зʼїв всіх опонентів. Довів, що дарма його маринували та він ще дуже багато чого може. Нарешті не наварив, як раніше грішив в контрольних іграх ( але тоді це можна було списати на навантаження, але Тренерський штаб відправив легіонера в запас, без шансів на вихід на поле🤦🤦🤦) Шола - отримав високу оцінку від софаскор, але вже вкотре, на нашу думку, грає погано. Він мав багато можливостей відзначитись голом/асистом, але тільки марнував моменти. При Костюку гравець сильно деградував, бо ще взимку, здавалося, що пройшовши повноцінні збори разом з командою, зможе отримати набагато краще розуміння з партнерами та покращити свою гру. Але сталося все навпаки, гравець віддає передачі де нікого не було/ніхто не планував забігати в ту зону, куди йде передача, та відкривається «в недодачу».
👑Забирай бездепозитний бонус 1000 грн для гри в betking по промокоду IDEALFCDK Ідеальне Динамо | Підпишись
Захисник «Динамо» Денис Дикий зіграв свій останній матч за команду u19. За три сезони лівий захисник став одним з основних гравців команди, які не одноразово рятували ворота, проявляли надійну гру та уже втретє допомогли динамівській обороні стати найкращою в юнацькому чемпіонаті. За цей період він провів 69 матчів та забив 3 голи. Денис прокоментував свій відхід з U19 та перспективу залишитись в команді. - Сьогодні ви отримали дискваліфікацію на наступну гру, а з наступного сезону не зможете грати через обмеження по віку. Що відчуваєте із цього приводу? Наскільки для вас це знаковий момент?- Якщо чесно, зараз я усміхаюся, але насправді мені трохи сумно через те, що я стільки часу провів у цій команді, а тепер час її залишати. Можливо, ще залишуся в «Динамо», подивимося, як буде далі. Я дуже багато грав у чемпіонаті U19, допомагав команді, тому для мене це емоційний момент. Сумно, бо це моя остання гра в чемпіонаті U19. Я багато років провів у «Динамо» Київ, також грав за «Зорю» U19. Але нічого, треба рухатися далі. Мені вже скоро 20 років. А як думаєте ви, чи заслужив захисник на шанс в основі, якщо врахувати, що в нас проблемна позиція лівого захисника?
👑Забирай бездепозитний бонус 1000 грн для гри в betking по промокоду IDEALFCDK Ідеальне Динамо | Підпишись
🎙🇺🇦 Ігор Костюк: «Притислися до власних воріт. Ця нервозність призвела до гола»Головний тренер 🇺🇦 «Динамо» відверто розібрав перемогу над «Колосом» 🇺🇦 (2:1) у день 99-річчя клубу.🎙 Про спад у другому таймі та помилки:«Почали зʼявлятися помилки у захисті, гравці почали нервувати. Трохи просіли, як і у матчі з „Шахтарем“ . Суперник почав грати за рахунок довгих передач, ми ж почали програвати боротьбу і підбори, внаслідок чого притислися до власних воріт».
🎙 Про причину пропущеного м'яча:«Знову проблема з другим темпом на підборі, з тієї ж зони ми пропустили гол. Однак ми зробили вчасні заміни, завдяки яким відвели гру від наших воріт і довели матч до логічної перемоги. Але проблема є».
🎙 Про кадрові рішення: Чи вийде 🇺🇦Пономаренко❓«Працюємо над тим, аби глядачі його ще побачили у грі в цьому сезоні».
Про кредит довіри 🇳🇬Огундані: «У нього є якості, які ми хочемо використовувати. Сподіваємось, що та невпевненість втілиться у те, що він буде давати нам перевагу за рахунок своєї швидкості».
🎙 Про спадщину Лобановського:«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять Метра - вже 24 роки як його немає з нами, але і досі його ідеї працюють. Він зробив великий внесок у розвиток цього клубу».
👑
Забирай бездепозитний бонус 1000 грн для гри в betking по промокоду IDEALFCDK
Ідеальне Динамо | Підпишись
В'ячеслав Суркіс: «Ми сильніші, ніж Шахтар»Воротар юнацької команди «Динамо» поділився думками щодо переможного матчу з «Колосом»:— «Динамо» перемогло «Колос» 2:0. 2 тури до завершення, гра на нуль, три очки. По цій грі прокоментуй- Звісно, що приємно вигравати. Також відіграти на нуль. Ми зробили свою справу, у нас зараз нема права на помилку (загубити очки). Три залікові бали є, отож рухаємось дальше. - В 2026 році - 12 матчів, а 8 з них ти відіграв на нуль. 14 пропущених за весь сезон, а за гру 0,5 м'ячі. Найкраща оборона сезону. Поділишся секретом?- Секрету нема, це заслуга моїх партнерів по команді - захисників та нападників. Всі обороняються, допомагають. Десь я рятую, десь хлопці наші. Всі працюють заради того, щоб стати чемпіоном. - Завершення сезону - це ще більша мотивація. Три матчі за 8 днів, два тури до кінця. - Мені подобається більше грати, коли ти граєш. Мотивація є завжди Ми на кожну гру виходимо перемагати. На жаль, від початку сезону ми втратили важливі очки, але ми перемогли двічі «Шахтар», отож я вважаю, що ми сильніші за них. Сподіваємось, що хтось забере в них очки та ми станемо чемпіонами
А це вам приємний спогад з того самого матчу в Щасливому 🌝 та уже класичний жест нашого голкіпера)Ідеальне Динамо | Підпишись
💜 ЛНЗ 0:0 Динамо 💙xG графік 🎥💜 ЛНЗ - 1.08 xG; 7 ударів (2 в площину) з середньої дистанції 15.5 метрів (3 з-за меж штрафного)💙 Динамо - 0.92 xG; 11 ударів (1 в площину) з середньої дистанції 18.7 метрів (5 з-за меж штрафного)Досі не можу зрозуміти, що мене найбільше в цьому матчі дратувало:• немічність тренерського штабу Динамо в теоретичній частині проти якісного низького блоку• чи свідома відмова ЛНЗ від другого місця накористь гарантованої бронзи• чи те, що після гри наговорили Захарченко з ПіхальонкомУ матчі першого кола ЛНЗ багато уваги приділяли грі без мʼяча, створюючи хороший тиск на задню лінію киян. А тут все якось акуратніше:• мінус 39 передач• мінус 15 повернень мʼяча (-7 на чужій половині)У Києві через тиск ЛНЗ кияни виконали 21% усього масиву передач на своїй третині, у Черкасах - лише 13%!Ніколи не був фанатом Костюка, і з нинішнім треком немає передумов, що це тривала сторінка в історії клубу, але віддам належне: він змусив суперника його переоцінити.ТШ ЛНЗ розумів, що Шахтар Турана не відмовиться від стилю. Певно ж, розуміли, що і Динамо Шовковського ближче за духом до горизонтальної команди, ніж до бий-біжи.Однак із Костюком умови гри змінилися, ЛНЗ боялося, що їх будуть смажити на власних шампурах:• у Києві в ЛНЗ було 24 повернення мʼяча на чужій половині та 15 у фінальній третині• а в Черкасах уже кияни тиснули (34:17 на чужих половинах та 22:9 у фінальних третинах)Тому футбол і був таким сумним:• середня висота дії з мʼячем у гравців ЛНЗ впала на 4.3 метра в порівнянні з першою грою, а темп конструювання впав з 0.40 на хвилину до 0.25 (одна атака раз на 4 хвилини), бо боялися, що прилетить за спину• а в киян навпаки зросла висота дії з мʼячем на 2.2 метра, але дещо впала частота атак - з 0.56 до 0.43Костюк не визнає жодного іншого футболу, окрім так званого «динамівського». Інші варіації для нього не існують. Точніше, інша варіація в нього виглядає так: Буяльський та Ярмоленко, підіть щось зробіть! Проти посередніх захистів це працює завжди. Проти злагоджених - навіть двох геніїв замало, їм потрібна допомога.Дивимося на кроси:• за Шовковського виконали 19 штук (9 точних) при середньому триманні мʼяча 20 секунд• за Костюка із так званими «бистрими флангами» лише 11 (4 точних) при 19 секундахІ це тягне за собою інший прикол: співвідношення атак через центр (9) та фланги (33) прям тотально «костюківське». Команда навіть рандомну подачу з флангу в космос не могла підготувати. Але… намагалася робити це далі. Ви теж випали з післяматчевого коментаря? Виходить Бленуце на 9 хвилин (бо високий). Скільки кросів виконує за ці 9 хвилин Динамо? Один. Т - тактика.Журналісти, цвіт еміграції в Чехії та прості вболівальники чомусь погано рахують. Бо Костюк працює з командою НЕ півроку! Відкрийте Google або ТМ та порахуйте правильно, скільки ігрових хвилин під керівництвом Костюка провели Нещерет, Біловар, Коробов, Михавко, Михайленко, Волошин і далі за списком в U19. Всі ті, кого називають вихованцями. Не варто чіплятися лише за прізвище Пономаренка. Є ж ще інші.Такими підрахунками можна дійти простого висновку: Костюк працює із цими гравцями довше за ті півроку. Якщо за стільки часу немає успіхів в цій роботі, то що змінять ще 100 днів? Він же фактично виховав більшість цього складу для себе і піде себе, а тепер чуємо ось таке: «Динамо потрібне підсилення в усіх ланках, тому що в нас є амбіції на наступний сезон». Там уже й до «я не можу працювати з цими немічними», як у Шовковського, недалеко. Буквально декілька ганебних ігор у єврокубках.#ДКмікроскоп #ЛНЗДинамо #УПЛ
Представляємо суперника «Динамо» в 27 турі – ЛНЗ Черкаси:1. Порівняно з попереднім матчем команда-суперник підписала кілька нових гравців – це Абдул Авуду, Адам Якубу, Єгор Твердохліб та Артур Микитишин.2. Зокрема 6 футболістів покинули черкащан – це їхня зірка Проспер Обах, Ейнел Соареш, Ярослав Кисіль, Артур Авагімян, Олександр Каплієнко та Іван Єрмачков.3. З академією динамівців пов’язано четверо гравців: Кирило Самойленко, Денис Кузик, Євген Пастух та Марко Подоляк.4. Наш суперник займає 2 місце у турнірній таблиці з 53 очками.5. Останні три матчі ЛНЗ не перемагало – 2 нічиїх (0-0, 1-1) та 1 поразка (1-0)6. Останні три матчі «Динамо» - 2 перемоги (3-1 та 5-6) та 1 поразка (1-2)7. Арбітр матчу – Віталій Романов, суддя на ВАР – Віктор Копієвський.8. За всю історію команди зустрічались п’ять разів, 3 з них динамівці вигравали (2-4, 2-1, 1-0), один раз грали внічию (1-0), а в матчі в першому колі ЛНЗ виграло 1:0.9. Гравці «Динамо» вийдуть грати в синій формі, а воротар вдягне жовту футболку. Гравці ЛНЗ – в білій, а кіпер одягне бірюзову.10. Найкращим бомбардиром у матчах з черкащанами є Андрій Ярмоленко – 3 м’ячі, а ще по 1 м’ячі на рахунку Костянтина Вівчаренка, Назара Волошина, Віталія Буяльського та Володимира Бражка.Нагадаємо, що матч відбудеться 09 травня о 15:30 на «Черкаси-Арені» у Черкасах.Ідеальне Динамо | Підпишись
💙Іван Андрейко: LW/RW, 18Хз, що нового можна сказати про матч Динамо та Шахтаря. Розумів, що з позиції сили проти колгоспів Костюку буде важко, бо він ментально не розуміє такий футбол. Але справді вірив, що проти сильних команд (типу ШД) Костюк розправить крила і покаже, як грали діди в 70-80-ті. Пращітался, но гдє? 🤔Черговий непереконливий перф Богдана змушує шукати варіанти. Кремчанін десь загубився між дублем та основою передостанньої команди УПЛ, з якою в нього вже контракт. Може заграє в Першій лізі, коли якісь легіонери повтікають. Слесар так само вже на контракті в Зорі.Маткевич награв близько 100 хвилин за Епіцентр, програвши конкуренцію Рохасу, Сидуну та Сіфуентесу. Повернеться назад, і Костюк ставитиме в основу за красиві очі та паспорт? Решта останніх випускників або вже в Динамо (Богдан та Зая), або дограватиме десь у Гідропарку.Тому варто звертати увагу на молодших. Шанс виростити гравців для першої команди з них вищий - якщо уникнути помилок, допущених із попередниками. А з цим, бачу, важко...Отож, Іван Андрейко. Залучався до U19 ще рік тому: 9 стартів і 4 голи. З Кремчаніна та Маткевича Костюк довго витискав золото та максимум. Хоча вже було очевидно, що першій команді від них ні холодно, ні гаряче. Основним Іван став уже цього сезону, і тут головна цікавинка:• доки в першій половині сезону грав Редушко, Іван діяв справа• щойно Богдана підняли до першої команди - перейшов налівоЄ натяк на «волошиноподібність» - відсутність жорсткої прив’язки до однієї ролі, на відміну від того ж Редушка. У моїй топ-трійці улюбленців першим завжди був Люсін, а Іван випереджав Богдана саме через потенційну варіативність застосування. Що подобається - адекватно успішно використовує обидві ноги. Це завжди плюс. Як це проявляється:• суттєво більше ударів із правого напівфлангу, ніж із лівого• більше кросів із лівого флангу (26 проти 17), але точність радикально різна: 46.7% справа проти 19.2% зліваОсь це і є варіативність. Зліва - більше передач у штрафний і кросів, фактично плеймейкерська роль. Справа - більше зміщень під удар, менше загострення передачами. Акцент на ліву ногу більший, але при зближенні з воротарем зліва може використовувати і праву - і такі голи теж були.До речі про завершення. На фоні Редушка, який марнує big chances в основі, в Івана індуси нарахували 4 таких моменти (0.3+ xG) - реалізував усі 4. Б’є багато - понад 3.5/90. Усього 52 удари, точність 44.2%:• 21 удар із меж штрафного (52.4% у площину) - 6 голів• 31 удар з-за меж (38.7%) - 0 голівЗамкнув 2 кроси - обидва результативно. Теоретично, за умови розвитку, може закривати обидві функції на фланзі - і ресивера, і плеймейкера, як Волошин.Візуально Редушко швидший і більше покладається на спринт. Андрейко повільніший - але без трекінг-даних це поки лише окомір. На якість дриблінгу це не впливає: 69 із 99 успішних спроб у фінальній третині (69.7%):• після обведень - 33 удари (12 у площину) на 3.26 xG• з них 2 голиБез м’яча Іван залученіший, ніж Редушко:• 8.25 вдалих дій у захисті проти 7.1/90• 4.53 перехоплення (з поправкою на володіння) проти 3.1034 високих повернень м’яча перетворилися на 10 ударів (5 у площину) на 1.12 xG -> 2 голи.Що турбує. Подивіться на теплову мапу і напрямки передач:• з глибини під 45 градусів точність висока - це транзиції, передачі за спину або в недодачу• натомість поперечні передачі і ті ж 45 градусів у позиційці на висоті штрафного - усі в червоній зоніЦе маркер проблем проти низького блоку.Висновок. Андрейко - цікавий пластилін. Може обіграти, подати, вдарити, відпрацювати без м’яча. З Редушком у складі - одна модель, без нього - інша. Не одноманітний.Головний ризик типовий для цієї генерації. Є відчуття, що Костюк уже не дає більше, ніж дав. Гравці можуть дошліфувати якісь навички, але не отримати вирішального ігрового контексту для рівня УПЛ.Андрейку, як і Редушку, Яцику чи Коробову, цього багажу замало, щоб безболісно замінити Караваєва, Буяльського чи Ярмоленка без просідання Динамо до рівня Зорі або Кривбасу.#ДКмікроскоп #ДинамоU19 #Андрейко
💬🇺🇦 Ігор Костюк: 🇺🇦 «Шахтарю» такий пенальті у воротар «Зорі» 🇺🇦 поставили, а нам такий пенальті не ставлять»Головний тренер «Динамо» Ігор Костюк в етері UPL.TV прокоментував поразку від «Шахтаря» у матчі 26-го чемпіонату України.— Ігоре Володимировичу, для вас сьогодні перше Класико у ролі головного тренера першої команди «Динамо». Це особливе протистояння?— Звісно, сьогодні було свято для вболівальників. Це дербі, яке заслуговує уваги. Що стосується самого поєдинку, то ми зіграли дисципліновано. Два моменти не дограли — отримали два м’ячі. Потрібно реалізовувати свої моменти, щоб вигравати. Такі стовідсоткові моменти треба забивати.
— Можливо, сьогодні варто було випустити у стартовому складі більше молодих гравців?— Те, що сталося, — сталося. Ми планували так грати. Не змінював би нічого.
— Наскільки ви задоволені тими футболістами, які вийшли на заміни? Мова про Яцика і Герреро.— У Яцика був стовідсотковий момент, він пробив з п’яти метрів вище воріт. Герреро забив гол, який не зарахували. Після кутового Пономаренка тримав гравець команди суперника. Коли «Шахтар» грав проти «Зорі», їм такий пенальті поставили. Нам такий пенальті не ставлять. Це вже на розгляд арбітра.
— Акцентували уваги підопічних на грі проти Траоре?— Ми говорили, що потрібно закривати центральну зону, грати на підборі. Два моменти не дограли — пропустили голи.
@idealnoedynamo
Іван Андрейко vs Богдан РедушкоДриблінг в U19Останні роки я був прибічником ідеї, що на дистанції сезону грамотне орієнтування в часі та просторі у володінні стабільно переважає «голий» дриблінг. Автономний, розвинений ігровий інтелект вирішує більше задач, ніж набір фінтів і заздалегідь заданих тренерських патернів. Цю тезу активно підтримують і індуси в Х на аналітичному рівні - її неодноразово намагалися підтвердити через дані. І загалом вона мені близька.Водночас радянська школа історично наполягала на іншому: без дриблінгу - нікуди. Але якщо подивитися на сучасну УПЛ, то «чисті» бігунки-дриблери не визначають чемпіонські команди. Ключовими гравцями стають футболісти іншого профілю:• Судаков (Педріньйо) з Бондаренком• Шапаренко з БуяльськимНавіть кейси на кшталт Олександрії з Беззерою чи ЛНЗ з Обахом це лише підкреслюють - дриблінг сам по собі не масштабується на результат по сезону. При цьому важливо не впадати в іншу крайність. Футбол змінюється:• пресинг вже давно не екзотика навіть в УПЛ• низькі блоки - базова реальністьУ цих умовах дриблінг стає не фундаментом, а додатковим інструментом створення переваги. Одна виграна дуель 1-в-1 може зламати персональну опіку і далі розвалити структуру захисту суперника за принципом доміно. Але без ігрового інтелекту це не працює: успішне обведення занадто часто закінчується поганим таймінгом передачі або слабким кросом. Це вже інша тема, про неї не сьогодні.Минулорічне чемпіонство киян ілюструє альтернативний підхід. Буяльський залишався ключовим елементом проти низьких блоків. Паралельно Владислав Кабаєв був важливою частиною структури, навіть без стабільного фінального продукту. Це маскувалося через ротації:• кроси забирав Владислав Дубінчак• тонкий плеймейкінг у напівфланзі - Микола ШапаренкоТобто вінгер був частиною системи, а не ізольованим дриблером під крос. У Ігоря Костюка інша модель:• менше складних ротацій або вони взагалі відсутні• вінгер - це пряма функція: обіграти і подати (або закрити свій коридор, якщо обіграв і подав вінгер/фулбек/інсайд на протилежному фланзі)Саме так і зʼявився Богдан Редушко та потреба в ньому. Зараз фактично дриблер №1 у Динамо.З огляду на обмежені ресурси і поточний вектор розвитку, є відчуття, що ще один вінгер з U19 може отримати шанс в кубку ліги за рік чи два, вне залежності хто буде на той момент тренером. Мова про Івана Андрейка. Чимало прилітає запитань про малих, зокрема й про Івана. Детальніше - після гри молодіжки із Шахтарем. Замість тизеру базовий факт, який варто зафіксувати. Андрейко - один з найкращих дриблерів молодіжного чемпіонату. І Андрейко як дриблер точно не слабший за Редушка на цьому рівні- ні кількісно, ні якісно:• більш того Іван переважає на ~2 спроби дриблінгу (8.78 обведень проти 6.73)• Іван переважає і в їх успішності (54.7% проти 45.5%)#ДКмікроскоп #ДинамоU19
☄️Динамо Київ запускає новий проєкт у садочках Києва та області.Dynamo Kids - це про активність, рух і перші кроки у спорті.Усе у легкому та зрозумілому для дітей форматі. В основі занять буде підхід мультиспорту: різноманітні вправи та ігрові формати, які допомагають дитині розвиватись комплексно. Футбол є базою, але головне загальний фізичний розвиток і любов до активності.Тренування побудовані у форматі гри з елементами супергеройської історії.Діти проходять рівні, розвивають свої навички та поступово рухаються вперед, як у грі.У кожної дитини буде свій щоденник, де вона зможе відслідковувати свій прогрес, отримувати нові рівні та досягнення. Це додає мотивації, інтересу і робить процес ще більш захоплюючим.Також в межах проєкту діти отримуватимуть форму Динамо Київ в подарунок, відчуваючи себе частиною справжньої футбольної команди з перших занять. Заняття проходитимуть прямо у дитячих садочках у знайомому та комфортному середовищі для дітей.Ми поступово запускаємо проєкт у садочках Києва та області, формуючи новий підхід до дитячого спорту з найменшого віку.Старт вже зовсім скоро 💙🤍 Ідеальне Динамо | Підпишись