...після припинення транзиту в України лишилось лише три джерела газу, який ми у тому числі використовуємо для вироблення елетроенергії: це власний видобуток, газосховища і імпорт. Власний видобуток і імпорт влітку закачують у сховища, а взимку витягують назад. Так ось. Зараз вже кінець опалювального сезону і газосховище вже пусте. Тож лишився імпорт і видобуток. З початком вторгнення у нас настільки скоротилась кількість працюючих заводів і контрольованих територій, що нам вперше за всю історію стало вистачати власного газу – 19 млрд кубів на рік. Це означає в середньому 52 млн кубометрів в день. І от тепер трохи заніматєльной арфіметики.Нам треба 52 млн кубів в добу (насправді більше, бо зараз ще всетаки не літо і споживання більше, але пренєбрєжом подробицями). Як я говорив вище, майже половини цього вже нема. І невідомо скільки ще Путєн виб’є. А газ треба еврідей – опалення, конфорки, виробництво електроенергії. Нестачу компенсували імпортом з Європи близько 20 млн кубів на добу.Тепер питання – скільки газу треба на наступний опалювальний сезон, який почнеться всього через півроку? З арифметики розйобаних скважин слідує, що майже половини з необхідних 19 млрд кубів у нас вже нема. Ну щось частково поновиться, але щось Путєн може роздовбати. Тому давайте візьмемо за базу, що нам треба буде майже половина від цих 19 мільярдів. Ну нехай 8 млрд кубометрів. Ці 8 млрд кубів після припинення транзиту ми можемо тільки фізично закачати з Європи. Уявимо навіть, що у нас є купа грошей на цей газ. Але встає питання фізичної спроможності цей газ закачати. Ще до вторгнення у нас були ці розбори, і з тих пір відомо, що пропускна здатність перетину – в районі 40 млн кубів на добу. А значить 8 мільярдів кубів ми тягнутимемо 200 днів, це приблизно сім місяців, а значить що якщо з повною закачкою почнемо імпортувати прямо сьогодні, то до наступного сезону встигнемо фізично наповнити сховище. Впритик. Без надлишків. І це якщо Путєн нічо нового не розїбе. І у європейців буде взагалі можливість постачати газ у такій кількості.Але тут виникне абсолютно інше питання. В Україні ціна газу для населення саме за рахунок дешевого власного газу тримається на штучно низькому рівні. А імпорт з Європи – це західний прайс, вищий від соціалістичного піршества популізму в Україні. Тобто виходить так, що на наступний сезон різко зменшиться можливість халяви. Бо якщо ти купуєш в Європі по 16 гривень, а продаєш в Україні по 8 – то це кагбе вапріс: де брать гроші? І тут має виникнути неочікувана відповідь: підвищувати тарифи для українців. Щоб звикали економити як в Німеччині чи Британії.Але щось мені підказує чуйка, що не виникне. Зеленський категорично планує переобратись президентом. Тому він після наказу «Ліки, дешевійте!» ніколи не дозволить підняти ціну газу. А значить залишиться випрашувати гроші у партнерів. Бо тільки на це свято популізму треба буде понад 1 мільярд доларів.Однак всі ці розрахунки будуть до одного місця, якщо Путєн розїбе нам ще купу скважин. Бо тоді навіть на піку імпортних можливостей ми не встигнемо накачати газу на наступну зиму. І тоді доведеться тупо відключати заводи по графіку. Тобто фактично те саме, що зараз з електроенергією.І тому не можна виключати, що хтось вирішить закрити очі на смердючість теми і повернеться до транзиту рашистського газу. Фізика!
Мерія Дніпра замовила півсотні сонячних електростанцій китайського виробництва для шкіл за 60 млн грн. Питома вартість цих станцій із батареями і монтажем складає $2 233 за один кВт. Приблизно 15% від ціни становить монтаж. Ми подивились почім в Україні пропонують подібні СЕС. Наприклад, сайт «Правильне електроживлення» з Львівської області пропонує «під ключ» гібридну сонячну електростанцію Premium по $1 141 за один кВт. Це вдвічі дешевше від тендерної ціни у Дніпрі. (Докладніше про підрахунки маржі тут)На тендері не було конкуренції, підряд забрала фірма «МБК Синергія», що давно є одним з фаворитів мерії Дніпра. І всі конкуренти мали ще на старті тендеру зрозуміти, що їм тут не раді. Замовник виставив умову, що не буде ніякого авансу, а оплату зробить впродовж чотирьох місяців після установки СЕС. Тобто підприємець мав за рахунок власних обігових коштів купити обладнання в Китаї, доставити, змонтувати, а потім майже півроку чекати оплати. Що звісно є неприйнятним для нормального бізнесу.
В цьому тексті я не стібався над справою про яйця по 17, яка роками потужно лежить в НАБУ і чекає незламних експертиз про ціну сельдерея на початку вторгнення. Я тут про дрони, які за наші з вами гроші роблять багатими і кінопродюсерів, і друзів президента, і урядовців. А НАБУ пєчально спостерігає за процесом і навіть не арештовує нікого. Бо війна. Да.Але я до соплєй вєжлівий і конструктивний. І тому в тексті навіть наводжу приклад, де НАБУ може швидко показати результат на топ-рівні і саме по темі війни, по якій вони до сьогоднішнього дня взагалі нікого не чіпали (навіть СБУ і ДБР знаходять бариг на крові, а детективам все ніяк не вдається). Це історія про 23 млрд грн, які Умєров віддав Дейнеці, щоб злити на польського посередника. Виявляється, що насправді це історія вже на 60 млрд. Бо коли поляки рік тому кинули «Агенцію оборонних закупівель», зірвавши поставку снарядів, Умєров відразу почав накачувати грошима прикордонників для контрактів з цією конторою. Тому у детективів є шикарна нагода взяти всі(!) контракти з поляками і порівняти їх з іншими контрактами на боєприпаси, які в 2024 році укладали інші замовники в Україні.Я розумію, що військова таємниця. Подробиць нам знати не можна. Але що поганого буде, якщо ми дізнаємся ЦІНУ ЗА ОДИНИЦЮ снарядів та мін, та ВІДСОТОК виконання поставки? Не треба казати скільки саме боєприпасів привезли- не привезли. Просто відсоток. І ціну за одну міну чи снаряд. Не треба розповідати про виробників тих боєприпасів. І так зрозуміло що то імпорт. Плюс зразу можна дослідити хто в Міноборони і які доручення давав на закупівлі «АОЗу». І коли давав. І коли гроші давав. Я тоді хочу подивитись на всіх оціх піар-асів, що зараз розповідають страшні вєщі про кляту Безрукову і як Жумаділов з Ісмаілом зараз миттєво все поправлять.
«Держоператор тилу» Міноборони провів перші вдалі торги на забезпеченню харчів ЗСУ по новій схемі. Переможцем у логістичних торгах вартістю 1,43 млрд грн стала фірма з групи власників торгових мереж «Eva» і «Varus».У пілотному проекті по поставці харчів для військових у Києві та Київській області запропонована така формула. «Держоператор тилу» проводить окремі торги серед виробників по кільком групам: овочі та фрукти, ковбасні вироби, м’ясо, молочні вироби, риба, бакалія/кондитерські вироби/напої, яйця, хліб. Їхні продукти разом зі своїми, що не будуть з якихось причин розгірані на «товарних» торгах, переможець «логістичних» торгів «Ют компані» розвозитиме по військовим частинам. За розвозку харчів з складів постачальників він отримає так звану «сервісну складову» у розмірі 22,29 грн за комплект вагою 2,35 кг. Тобто це близько 10 гривень за кілограм. Це вдвічі більше від тарифу «Нової пошти» на рівні 5 гривень за кілограм.Цю різницю в ДОТ пояснили тим, що у «сервісну складову» включено не тільки доставку, а й додаткові процеси, яких немає у «Нової пошти»: зберігання продукції на складах із трьома температурними режимами (сухий склад, -18°C, 0…+5°C), комплектація замовлень для військових частин, пакування, в тому числі з використанням тари, яка не повертається, доставка різними типами транспорту на понад 120 точок приймання, а також документаційний супровід і фінансові розрахунки з виробниками.Більше подробиць про пілотний проект тут
НАБУ затримало одного з братів Дубінських, які в останні роки були домінаторами в тендерах Дніпропетровської області. Вони були настільки просунуті, що на початку сторіччя навіть пробували підняти в США. Але там отримали кримінальне провадження від ФБР за махінації з нерухомістю в Каліфорнії і повернулись в Україну. Де і закрутили справи і з куратором Великого будівництва Голиком та його партнером Резніченком, і мерією Філатова/Корбана.В липні 2023 року «Наші гроші» написали чергову новину про те, як одна з фірм з угрупування Дубінських отримала підряд на ремонт водогону на Дніпропетровщині за 350 млн грн. Ми з’ясували, що у цьому підряді труби мають вдвічі завищену ціну порівняно з ринковим рівнем.Через три дні після нашої новини свою справу відкрило НАБУ, і через півтора роки оголосила підозру одному з братів – Леоніду Дубінському. Це вам для кращого розуміння чому «Наші гроші» галасують, коли бачать завищені ціни десь в якихось скучних регіональних закоулках. Бо крадуться великі гроші.
Державне агентство України з питань кіно наприкінці 2024 року оприлюднило в «Прозорро» угоди про створення фільмів на 518,84 млн грн. Найбільше отримає анімаційний фільм «Наша файта», який пропагує долучення хлопців до ЗСУ – 30 млн грн.Сюжет описано так: «Сергій, 30-річний заправник, невдаха по життю, після випадкової смерті отримує від небес другий шанс. Але щоб його реалізувати і повернутись до життя, йому треба знайти людину, яка його щиро любить і якій він дійсно потрібен. У Сергія немає на Землі геть нікого, окрім батька, якого він в житті ніколи не знав, та вибору він немає. Пошуки приводять Сергія на війну у підрозділ «Чопські пірати», який складається з колишніх закарпатських контрабандистів».Компанія «Анімаград» створила мультфільм «Мавка. Лісова пісня». Вона належить продюсеру і композитору Єгору Олесову, а також ТОВ «Фільм Ю Ей Менеджмент та інвестментс», бенефіціарами якого є Ірина Костюк та юристи Сергій Созановський і Сергій Коннов.Про решту найдорожчих фільмів за посиланням
Нам вдалось знайти ще один клондайк маржі(((В Одеській області повернулись до ремонту школи в селі Маяки, початому ще під час «Великого будівництва» до вторгнення. Ціни будматеріалів накрутили згідно старих традицій.Арматура по 60 тисяч гривень за тону при ринковій ціні на рівні 33 тис. Непластифікована полівінілацетатна дисперсія коштує 292 грн/кг, тоді як різні компанії продають її по ціні від 113 до 175 грн. Антисколіозні столи із регулюванням висоти замовили по 2 856 грн/шт. Фірма «Промінь» продає такі столи на чверть дешевше за 2 034 грн/шт, а «Vіtal Style» пропонує антисколіозний стіл для «Нової української школи» вдвічі дешевше – за 1 392 грн/шт.«Наші гроші» тільки на п'яти позиціях з кошториси нарахували переплату майже на мільйон гривень, чого вистачило б на півсотні 10-дюймових FPV-дронів.Але окрім цього у кошторисі є позиції, які замовник прописав дуже нечітко, щоб його не попрікали порівнянням з ринковими цінами. Наприклад, двоповерховий підйомник для людей з обмеженими фізичними можливостями коштуватиме 1,89 млн грн. Його характеристики та габарити невідомі. Це дуже дорого. Нещодавно лікарня у Нікополі за такі гроші замовила ліфт на сім поверхів. Більше того, «Наші гроші» також зв’язалися з компаніями, які виготовляють підйомне обладнання для людей з обмеженими фізичними можливостями. Фірма «Підйомні технології» пропонує шахтні ліфти такого призначення від 600 тис грн. За 1,08 млн грн там запропонували ліфт із кнопками Брайля, італійським насосом і турецькими дверима. «Євроліфт» пропонує ліфт іноземного виробництва за 30,5 тис євро, що з монтажем обійдеться у 1,40 млн грн.https://nashigroshi.org/2024/11/05/velyke-budivnytstvo-bude-shche-bil-she-shkolu-v-maiakakh-vidremontuiut-za-85-mln-po-zavyshchenykh-tsinakh/
Мерія Києва оголосила тендери на проектування і будівництво першої черги дороги до аеропорту в Жулянах загальною очікуваною вартістю 1,56 млрд грн.Аеропорт зараз не працює як і усі інші в Україні через війну, яка невідомо чим і коли завершиться. Однак в КМДА вирішили, що вже пора для будівництва дороги від проспекту Валерія Лобановського (поблизу примикання вулиці Володимира Брожка) до міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни). Виконання планують до середини 2026 року. Вже очевидно, що торги проводять з заточками під посвячених. Бо учасники ринку вже попросили мерію відкрито прописати типи асфальтобетону і товщину покриття, а також надати відомість матеріалів, які використовуються, та креслення. Інша – розмістити кошторисну документацію в програмному комплексі. Це означає, що зараз ці дані закриті, а відтак перевагу має той, кому ці дані неофіційно вже дали. Всі інші учасники ринку йдуть фактично на мінне поле, банально не знаючи що і як прописувати у своїх пропозиціях.В общім, саме час будувати цю дорогу.
Бо поліції треба таке(((«Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України» купила за 2,69 млн грн автомобіль Hyundai Staria. Це мінівен у найвищій комплектації Top із розширеним пакетом активної безпеки Hyundai Smart Sence та додатковим пакетом опцій Nappa у чорному кольорі «abyss black».У такій комплектації повнопривідний автомобіль матиме фронтальні та бокові подушки безпеки водія та переднього пасажира, клімат-контроль, круїз-контроль, камеру заднього виду, передній та задній парктроніки, систему кругового огляду, оздоблене шкірою кермо з підігрівом, перемикання передач під кермом, багатокольорову підсвітку оздобленого замшею салону, електропривід дверей салону, регульовані сидіння водія, переднього пасажира і середнього ряду, преміальну акустику тощо. Пакет опцій Nappa стосується оздоблення сидінь шкірою Nappa.Зі спецобладнання там будуть сигнально-гучномовний пристрій, чотири світлодіодні фари-стробоскопи, а також система супутникового зв’язку з інтернет-зв’язком Starlink на даху.
Прокурори-інваліди - на фронт, Батько радника Єрмака в МСЕК, Унітази - замість зброї ШАБУНІН/НІКОЛОВЦе заголовки до нашої розмови в гостях у Трибушної. Екстреної настільки ж, наскільки Зеленський вчасно побачив, що вороги і корупціонери ще є і не всі виїхали. Верховний головнокомандуючий вирішив зібрати РНБОУ через тиловий піздарєз у медичних комісіях і прокуратурах.І я думаю, що збори РНБОУ – це черговий спосіб просто збити хвилю гніву, в ОПі напевне поміряли соціологію і вирішили, що розкачана історія про корупцію в МСЕК достойна зібрати цей нікчемний орган, де зазвичай хіба що санкції якісь странні накладають на контрабандистів. Хотіли б в’їбать прокурорів – вже б провели перевірки. Якщо незрозуміло – є критерії як відрізнити інваліда. У них є проблеми з самоосблуговуванням та життєдіяльністю. Якщо у прокурора є фейкова справка, на основі якої він за всі роки отримав мільйони і десятки мільйонів гривень пенсії – це нанесення збитків в особливо крупних, це можливість змити вину на фронті.Ну і да. Рівно рік тому після чергового витка напруги з військовими лікарняними комісіями Зеленський вже збирав РНБОУ, строго наказував цифровізувати. І що – багато зробили після того РНБОУ?В общім, горить-палає. І я побачив в коментарях велику зміну. Зараз все частіше говорять не про люстрацію в мусорних баках чи судово-кримінальні розслідування. А про застосування фпв-дронів, які зараз тисячами щодня взлітають на фронті. Це реально не шутки. У корумпантів не вистачить ребів на свої маєтки.https://www.youtube.com/watch?v=v_oMZjWtaLc&t=31s