Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Наші Гроші
Added 14 Jul 2024

Наші Гроші

@NashiGroshiUA
Number of subscribers: 12 594
Photos: 1,810
Videos: 20
Links: 2,330
Description:
Новини про тендери, корумпантів, хижацькі та злодійські ціни. nashigroshi.org
Source

Наші Гроші | після припинення транзиту в України лишилось лише три джерела газу, як...

Telegram community logo - Наші Гроші Наші Гроші @NashiGroshiUA
3 700 Views/Reach 2025-03-07 17:50 Message №2116
...після припинення транзиту в України лишилось лише три джерела газу, який ми у тому числі використовуємо для вироблення елетроенергії: це власний видобуток, газосховища і імпорт. Власний видобуток і імпорт влітку закачують у сховища, а взимку витягують назад. Так ось. Зараз вже кінець опалювального сезону і газосховище вже пусте. Тож лишився імпорт і видобуток. З початком вторгнення у нас настільки скоротилась кількість працюючих заводів і контрольованих територій, що нам вперше за всю історію стало вистачати власного газу – 19 млрд кубів на рік. Це означає в середньому 52 млн кубометрів в день. І от тепер трохи заніматєльной арфіметики.Нам треба 52 млн кубів в добу (насправді більше, бо зараз ще всетаки не літо і споживання більше, але пренєбрєжом подробицями). Як я говорив вище, майже половини цього вже нема. І невідомо скільки ще Путєн виб’є. А газ треба еврідей – опалення, конфорки, виробництво електроенергії. Нестачу компенсували імпортом з Європи близько 20 млн кубів на добу.Тепер питання – скільки газу треба на наступний опалювальний сезон, який почнеться всього через півроку? З арифметики розйобаних скважин слідує, що майже половини з необхідних 19 млрд кубів у нас вже нема. Ну щось частково поновиться, але щось Путєн може роздовбати. Тому давайте візьмемо за базу, що нам треба буде майже половина від цих 19 мільярдів. Ну нехай 8 млрд кубометрів. Ці 8 млрд кубів після припинення транзиту ми можемо тільки фізично закачати з Європи. Уявимо навіть, що у нас є купа грошей на цей газ. Але встає питання фізичної спроможності цей газ закачати. Ще до вторгнення у нас були ці розбори, і з тих пір відомо, що пропускна здатність перетину – в районі 40 млн кубів на добу. А значить 8 мільярдів кубів ми тягнутимемо 200 днів, це приблизно сім місяців, а значить що якщо з повною закачкою почнемо імпортувати прямо сьогодні, то до наступного сезону встигнемо фізично наповнити сховище. Впритик. Без надлишків. І це якщо Путєн нічо нового не розїбе. І у європейців буде взагалі можливість постачати газ у такій кількості.Але тут виникне абсолютно інше питання. В Україні ціна газу для населення саме за рахунок дешевого власного газу тримається на штучно низькому рівні. А імпорт з Європи – це західний прайс, вищий від соціалістичного піршества популізму в Україні. Тобто виходить так, що на наступний сезон різко зменшиться можливість халяви. Бо якщо ти купуєш в Європі по 16 гривень, а продаєш в Україні по 8 – то це кагбе вапріс: де брать гроші? І тут має виникнути неочікувана відповідь: підвищувати тарифи для українців. Щоб звикали економити як в Німеччині чи Британії.Але щось мені підказує чуйка, що не виникне. Зеленський категорично планує переобратись президентом. Тому він після наказу «Ліки, дешевійте!» ніколи не дозволить підняти ціну газу. А значить залишиться випрашувати гроші у партнерів. Бо тільки на це свято популізму треба буде понад 1 мільярд доларів.Однак всі ці розрахунки будуть до одного місця, якщо Путєн розїбе нам ще купу скважин. Бо тоді навіть на піку імпортних можливостей ми не встигнемо накачати газу на наступну зиму. І тоді доведеться тупо відключати заводи по графіку. Тобто фактично те саме, що зараз з електроенергією.І тому не можна виключати, що хтось вирішить закрити очі на смердючість теми і повернеться до транзиту рашистського газу. Фізика!