Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Наші Гроші
Added 14 Jul 2024

Наші Гроші

@NashiGroshiUA
Number of subscribers: 12 594
Photos: 1,810
Videos: 20
Links: 2,330
Description:
Новини про тендери, корумпантів, хижацькі та злодійські ціни. nashigroshi.org

👥 Number of subscribers

12 594
Average/Day:: -20
Average/Week:: +163
Average/Month:: +1304

👁️ Average views per message

2 791
Average/Day:: 2,240
Average/Week:: 1,836
ERR: 22.16%

📊 Messages per Day

2.9
Last day: 3
Week average: 2.4
Average per day: 2.9

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 3,300 24-10-12 09:38
Одеська міськрада замовила відновлення житлового будинку по вул. Середня вартістю 33 млн грн. Він постраждав через російський ракетний удар 29 грудня 2023 року. Основні роботи на 30 мільйонів гривень мають виконати до кінця цього року.Ціни будматеріалів у кошторисі високі, а зарплати будівельників низькі - середня розрахункова по проекту 13 708 грн. Таке враження, що додаткові гроші в бетон зашивають для виплат зарплат в конвертах, щоб уникнути високих податків з зарплатного фонду. Хоча ціни завищені настільки, що навіть і після виплат нормальних зарплат будівельникам залишиться маржі.Наприклад, найбільша сума 3,90 млн грн припадає на дрібні стінові блоки з ніздрюватих бетонів В1,5 щільністю 500 кг/куб. м по 5 885 грн/куб. м.Ми знайшли, що будівельна база «Куб» в Одесі пропонує стінові газоблоки Ju-Ton D500 такої ж щільності та міцністю В1,0-В2,5 по 3 583 грн/куб. м.Тобто лише на стінових блоках маржа може скласти понад 1,5 млн грн. А окрім неї завищені ціни і по іншим будматеріалам. Докладніше
👁 3,400 24-10-08 07:39
Маємо перший великий провал у 2020 році, коли Зеленський з Єрмаком вичищали спадок Авакова, і через кадрову чехарду не встигали налагодити нормальні потоки. І з заходом Камишіна тоді якраз ситуація налогодилась.Провал 2022 зрозумілий - війна зупинила все. А потім розвал стосунків Кубракова і Голика привів на вершечок Лященка. І ситуація знову почала налагоджуватись.Потім детективи НАБУ розвалили внутрішньозалізничну вертикаль сбушника Артема Шила, з яким у Лященка ще до роботи в УЗ були ділові стосунки на рівні кума. Кілька детективів реально звільнились з НАБУ і зайшли у внутрішню безпеку УЗ. Після цього тендерні потоки, де з відсотка і формулась неуставні отношенія, знову впали. Як видно з графіка, за три чверті цього року УЗ протендерило вдвічі менше торішніх показників. А значить новому керівництву ще є квартал дотендеритись до старих показників.В Інтерфаксі пишуть, що вірогідними кандидатами є Олег Перцовський з пасажирських перевезень, Вячеслав Єрьомін з вантажних перевезень і Роман Черніцький з колійного господарства (я його ще з часів Дубневича пам'ятаю). Кого оберуть - реально не знаю, інтерфаксівці кажуть, що Перцовський в приорітеті. Поживем побачим.
👁 4,700 24-10-03 12:26
Дам додаткових роз'яснень по "Охматдиту". Те, що відбувається з зимовою консервацією - не те щоб ахтунг-ахтунг, бо зрив швидкого ремонту «Охматдиту» був прогнозований з моменту, коли міністр Ляшко заявив, що забирає бразди конкурсу в свої руки і потягне всю історію від гріха подалі в «Прозорро». Хоча у нього був сценарій як зробити все швидко. І про нього я розповідав стопіцот разів у ефірах під час серпневого скандалу. Я пропонував не зносити скандальну закупівлю благодійного фонду, а примусити цей фонд заново відкрито провести переоцінку всіх конкурсних пропозицій від півтора десятка учасників торгів. У тому числі і тих, які спочатку були проігноровані. І зробити це в прямому ефірі в ютубі, щоб відразу було чутно аргументи кого і за що викидають з тендеру. У мене була комфортна впевненість, що кілька проігнорованих пропозицій в таких обставинах вже б стали задовільними і тоді ремонт вдалось замовити набагато дешевше ніж за 360 млн грн у запорізьких зальотчиків з екскаватором. І швидше ніж по нинішній процедурі.Але міністр тоді просто зніс все, що було на столі, прийшов на прес-конференцію до керівника Охматдиту Жовніра і заявив про початок нової процедури. І я розумію чому. Бо це б однозначно показало, що під час першої тендерної спроби його друзі з керівництва «Охматдиту» брали участь у банальному розпилі у змові з благодійним фондом. Честь мундира виявилась дорожчою, головлікаря заховали у «відсторонення від виконання обов'язків», і почалась сповнена бюрократичних нюансів нова довга пісня.Наскільки я розумію, зараз мало кому відомий дефектний акт чи проект ремонту, який зробили державні проектанти «НДІпроектреконструкція» (директор Матфей Кізіменко, його брат Марк в "Хозхімсервісі"). Тобто загальна вартість і обсяги робіт невідомі, і можливо стануть публічними лише коли оголосять основний тендер.Чи буде цей тендер відкритий і в «Прозорро»? Так декларувалось на початку. Але почались розмови, що замовником будівництва визначать не саму лікарню Охматдит. І не навіть не Міністерство охорони здоров’я. А закордонну фірму «Eptisa». МОЗ з «Ептісою» раніше вже мав справу. Вони вже мали справу по добудові лікарні в Хмельницькому, що було пов’язано з бажанням отримати фінансування на цей проект від Світового банку. З цього я можу зробити обережний висновок, що і з Охматдитом може теж бути така історія. Гроші благодійників так і залишаться у оскандалившогося фонду. А фінансувати ремонт вже будуть за гроші Світового банку. І тоді можливо тендер теж буде по правилам Світового банку. А по цим правилам торги в «Прозорро» геть не обов’язкові. І тоді проект, обсяг і ціна робіт так і залишаться невідомими широкому загалу.Однак цілком можливо, що тендер таки буде в «Прозорро». І зрештою лікарню відремонтують. Пізніше.
👁 2,700 24-08-15 14:10
Дуже приємна новина! Вже кілька джерел з Верховної Ради, у тому числі й зі "Слуг народу", повідомили, що в Офісі президента не наполягають на зборі голосів під законопроект про непрозорий розпил мільярдів на багаторічній добудові Хмельницької АЕС. Відтак принаймні найближчим часом законопроект пхати не будуть. Мені це повідомили після публікації "Невмолима потреба у Великому атомному будівництві", яку ZN.UA ще й переклала на англійську, а ви полайкали/пошерили)))Не буду наполягати, що "після публікації" означає "внаслідок". Бо свічку в Офісі президента ми не тримали))) Але новина від цього не стає менш приємною. Бо йдеться справді про тектонічний по міркам України масштаб грошей на фоні скорочення можливостей по освоєнню потоків в Україні .На жаль, в пакеті з цим не йдуть новини про відставку самого Галущенка. Хоча дії НАБУ останнім часом не викликаються сумнівів у тому, що цей вихованець Деркача зібрав під дахом Міненерго і Енергоатому відбірну команду "жуліков і воров". Але всьому свій час)))
👁 3,500 24-08-12 16:06
Це не так гучно, як затримання замміністра на хабарі в півмільйона доларів. Хоча тут і тендер і пʼять разів більшого розміру.«Облводоканал» Запорізької облради вирішив за 56 млн грн відремонтувати насосну станцію у Вільнянську. Ціни деяких звичайних будматеріалів виявились у півтора раза вищими від ринкових цін.Портландцемент загально-будівельного призначення марки 400 без добавок врахували по 8 520 грн/т. «Леруа Мерлен» продає портландцемент Dyckerhoff по 5 720 грн/т, що на третину дешевше. У прайсі самого «Дікергоффа» цемент ще дешевший – 5 172 грн/т.Фінішну фасадну шпаклівку Ceresit CT 225 враховали по 49,14 грн/кг. Магазин «Леруа Марлен» у Запоріжжі продає таку білу шпаклівку по 32,76 грн/кг, що на третину дешевше.Більше прикладів завищення цін за посиланнямДоговір також дозволяє оплату коштом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в рамках його підтримки «Облводоканалу» в здійсненні заходів, пов’язаних із забезпеченням належного доступу до безпечної питної води та покращених санітарних умов в Україні.
👁 3,800 24-08-11 14:30
Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України замовив чергову розкішну автівку. Цього разу це чорний автомобіль Hyundai Staria вартістю 2,67 млн грн у найвищій комплектації Top із розширеним пакетом активної безпеки Hyundai Smart Sence та додатковим пакетом опцій Bronze. У такій комплектації повнопривідний автомобіль матиме камеру заднього виду, оздоблене шкірою кермо з підігрівом, багатокольорову підсвітку оздобленого замшею салону, електропривід дверей салону, регульовані сидіння водія, переднього пасажира і середнього ряду, преміальну акустику тощо. Пакет опцій Bronze стосується оздоблення сидінь шкірою Nappa, дисків з напиленням, радіатора, накладок і логотипа. Загалом «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України» під час вторгнення закупив вже майже десяток легкових автомобілів на 13,4 млн грн. У тому числі два Hyundai Staria по 2,6 млн грн за штуку, одну Toyota Camry за 1,5 млн грн та шість Skoda Octavia A8 Ambition по 1,1 млн грн за штуку.
👁 4,800 24-08-09 12:12
https://t.me/plinskiymedia/5549 Уфффф)) Зараз у вас закружиться голова, але ви поймете чому у пості про арешт 4,7 мільйонів євро я тегаю Ярослав Железняк Vitaliy Shabunin Tetiana Shevchuk.Цей багажнік чорного кешу – фото з обшуку і арешту грошей. БЕБ прийшло до фірми «Міт пром» з кубла тієї самої Тетяни Глиняної, що багато років сиділа на харчових потоках Міноборони. Саме одна з фірм з її кубла «Актив компані» домовилась з міністерством Резнікова про яйця по 17. А коли грянув гром – ту контору злили, і замість неї на поставки харчів для ЗСУ вийшло нове юробличчя «Міт пром». Жодних сумнівів у тому, що це обгортка Глиняної не було – бо вона надавала послуги поставки харчів, орендуючи склади у родини Гляняної (докладніше тут https://nashigroshi.org/2024/06/07/top-tendery-tyzhnia-dlia-zsu-zamovyly-kharchi-na-17-mlrd-hlyniana-povernulas-a-varus-ne-proyshov-cherez-vymohy-zamovnyka/) Отже цю купу чорного кешу готувались вивезти в Хорватію, де Глиняна набудувала собі готелів і вже вела курортне життя, та розвивала більш фотогенічний бізнесу – готелі для відпочинку на березі моря. Тож зрозуміло чому гроші в євро – бо долари у Євросоюзі не в честі.А тепер чому я тегнув тих кого тегнув. Бо це люди, які зробили овердофіга для реформи БЕБ тут і зараз. Там вже готуються до нового відкритого конкурсу на посаду керівника під пильним наглядом міжнародних донорів нашої молодої демократії. І тому діючі службовці БЕБ розуміють, що без справжніх досягнень буде важко відмитись від «татарівських» пятен в біографії. Тому і проявляють більше активності, ніж раніше.Звісно, арешт готівки – це взагалі не кінець корупції. В Україні кеш дуже часто повертається власникам після сеансу спортивної риболовлі. Або ж конфісковується в обмін на втрату цікавості до самих корупціонерів. Тому я і не празную))) Але фіксую факт, що в ході передвиборчої боротьби корупціонери вже хоч трохи постраждали. Бо могли і далі працювати як ні в чому не бувало.Тепер важливо, щоб Державний оператор тилу Arsen Zhumadilov був готовим до проблем «Міт прому». Бо у цієї фірми діючий контракт на поставку харчів для військових у фронтовій Харківській області. Звісно, що конфіскація багажніка грошей не має відображатись на роботі фірми. Бо це і так необлікований в потоках кеш, тобто вже виведений з оборотки. Але чим чорт не шутить. Вдруг ображена готельєрша вирішить помститись державі за те що у неї віджали трохи відмитих грошей.
👁 4,200 24-08-08 08:11
Мерія Вишневого неподалік Києва вирішила утеплити дитсадочок на зиму. На все про все за результатами тендеру піде 43 мільйони гривень. Підряд віддали консорціуму "Смартінфрабілд", який створили харківські бізнесмени. І ціни у кошторисі ремонту київського дитсадка виявились такі, нібито будматеріали будуть везти з Харкова. Тобто неймовірно високими.Наприклад, щебінь фракції 40-70 мм з доставкою замовили по 820 грн/т. І це дуже висока ціна.Нещодавно «Київпастранс» замовляв такий щебінь з доставкою по 295 грн/т, а Виробниче управління комунального господарства Переяславської міськради по 432 грн/т, включаючи доставку в м. Переяслав. Вони замовляли щебінь в одного постачальника «Експрес Техбуд», який продає такий щебінь по 222 грн/т без доставки. На сайті постачальника вказано, що вартість доставки кількістю від 30 т складає 2,5 грн/ткм. Ми порахували, що відстань від складу «Експрес Техбуд» (Повітрофлотський, 100) до адреси садочку у Вишневому складає 6 км, тобто доставка мала б коштувати 15 грн/т. Тому якщо б для ремонту у Вишневому щебінь купували б у цього постачальника, то орієнтовна ціна щебню з доставкою склала б 237 грн/т (222 +15), що в 3,5 рази дешевше ніж в кошторисі.І так там розмазано по всьому кошторису.
👁 4,600 24-08-07 06:54
Головне управління Національної поліції в Одеській області замовило ремонт своїх приміщень за 57 млн грн. Журналістка «Центру публічних розслідувань» проаналізувала кошторис і знайшла багато позицій, в яких дбайливі руки поліцейських замовників запакували купу маржі для приватних підрядників. Тут і сталева арматура по 50 тисяч при ринковій ціні 32 тис грн за тону. І особливо випукло в кондиціонерах. Для поліції в південному місті кондиціонери необхідні, це зрозуміло. Бо люди падатимуть і не працюватимуть в жару. Тому їх тут замовили два десятки. Але виявилось, що по тім цінам в кошторисі за них заплатять стільки грошей, що можна було б купити тих самих кондиціонерів у півтора рази більше. Наприклад, на колажі ви бачите, що китайські спліт-системи Gree внесли в кошторис по 70 тисяч гривень, а на ринку вони вільно продаються значно дешевше. Коротка версія розслідування https://nashigroshi.org/.../odes-ka-politsiia-zamovyla.../Повна версія https://cpi.org.ua/.../odeska-policiya-mozhe-zaplatiti.../
👁 11,100 24-08-06 11:51
Міносвіти Оксена Лісового поставило касу на друку підручників по супер завищеній ціні. Схему розміром 180 млн виконують на тій самій друкарні, що і за часів Дмитра Табачника.Журналісти «NGL.media» звернули увагу, що міністерська установа за останні два місяці уклала низку угод на друк підручників з новеньким ТОВ «Видавництво Атлант». Виявилось, що це такий собі кооператив, заснований трьома конкурентами – власниками крупних видавництв, що в останні роки і отримували замовлення МОН на підручники: Віктор Круглов (видавництва «Основа», «Ранок»), Олег Фурман («Генеза») та Олег Костенко («Оріон»). Ці бізнесмени об’єднались, щоб недайбоже їхні видавництва не почали конкурувати між собою, та не знижувати ціну на підручники.В результаті Міносвіти без конкуренції замовило цьому кооперативу підручники по вдвічі(!)-втричі(!!) завищеній ціні. Журналісти звернулись до низки інших видавництв з проханням скласти кошторис виготовлення аналогічних книжок такого ж тиражу, що замовляло Міносвіти. І вони порахували вдвічі менші прайси.Але одна друкарня з Харкова «ПЕТ» підрахувала, що може виготовити подібний підручник взагалі в 5(!!!) разів дешевше. Не по 455, а по 109 грн за екземпляр.І це найцікавіше. Бо виявилось, що саме цьому «ПЕТ» підрядне видавництво «Атлант» і замовляє друк підручників для Міносвіти. Більше того. Раніше Рахункова палата виявила, що протягом 2010-2011 років усі видавництва, яким Міносвіти Дмитра Табачника доручало видання підручників, замовляли поліграфічні послуги у ТОВ «ПЕТ». Проте компанія не мала достатніх виробничих потужностей і і замовляла друк в реальних друкарнях, залишаючи собі 60-90% коштів, виділених на видання підручників. А сам Табачник після втечі з України після Майдану, жив у Ізраїлі в квартирі власника «ПЕТ» Михай Шифріна.І вообще, рашисти вже зруйнували будівлю в Харкові, де у «ПЕТ» була друкарня. Але Міносвіти дозволило кооперативу видавників влаштувати гігантський розпил. «NGL.media» підрахувало, що тільки за останні місяці маржа «Атланта» склала понад 100 млн грн. Тобто це гроші які тупо пішли на збагачення організаторів схеми.Докладніше https://ngl.media/2024/08/05/atlant-rozpravyv-plechi/ УПД. В Міносвіти пообіцяли провести «службове розслідування». До цього ж вони не розуміли і не знали що там взагалі відбувається на потоках розміром сотні мільйонів гривень. Просто дивились як йде дощ з грошей. І навіть не омивали в ньому свої ніжні руці.