Source
Наші Гроші | Дам додаткових роз'яснень по "Охматдиту". Те, що відбувається з зимово...
4 700 Views/Reach
2024-10-03 12:26
Message №1859
Дам додаткових роз'яснень по "Охматдиту". Те, що відбувається з зимовою консервацією - не те щоб ахтунг-ахтунг, бо зрив швидкого ремонту «Охматдиту» був прогнозований з моменту, коли міністр Ляшко заявив, що забирає бразди конкурсу в свої руки і потягне всю історію від гріха подалі в «Прозорро». Хоча у нього був сценарій як зробити все швидко. І про нього я розповідав стопіцот разів у ефірах під час серпневого скандалу. Я пропонував не зносити скандальну закупівлю благодійного фонду, а примусити цей фонд заново відкрито провести переоцінку всіх конкурсних пропозицій від півтора десятка учасників торгів. У тому числі і тих, які спочатку були проігноровані. І зробити це в прямому ефірі в ютубі, щоб відразу було чутно аргументи кого і за що викидають з тендеру. У мене була комфортна впевненість, що кілька проігнорованих пропозицій в таких обставинах вже б стали задовільними і тоді ремонт вдалось замовити набагато дешевше ніж за 360 млн грн у запорізьких зальотчиків з екскаватором. І швидше ніж по нинішній процедурі.Але міністр тоді просто зніс все, що було на столі, прийшов на прес-конференцію до керівника Охматдиту Жовніра і заявив про початок нової процедури. І я розумію чому. Бо це б однозначно показало, що під час першої тендерної спроби його друзі з керівництва «Охматдиту» брали участь у банальному розпилі у змові з благодійним фондом. Честь мундира виявилась дорожчою, головлікаря заховали у «відсторонення від виконання обов'язків», і почалась сповнена бюрократичних нюансів нова довга пісня.Наскільки я розумію, зараз мало кому відомий дефектний акт чи проект ремонту, який зробили державні проектанти «НДІпроектреконструкція» (директор Матфей Кізіменко, його брат Марк в "Хозхімсервісі"). Тобто загальна вартість і обсяги робіт невідомі, і можливо стануть публічними лише коли оголосять основний тендер.Чи буде цей тендер відкритий і в «Прозорро»? Так декларувалось на початку. Але почались розмови, що замовником будівництва визначать не саму лікарню Охматдит. І не навіть не Міністерство охорони здоров’я. А закордонну фірму «Eptisa». МОЗ з «Ептісою» раніше вже мав справу. Вони вже мали справу по добудові лікарні в Хмельницькому, що було пов’язано з бажанням отримати фінансування на цей проект від Світового банку. З цього я можу зробити обережний висновок, що і з Охматдитом може теж бути така історія. Гроші благодійників так і залишаться у оскандалившогося фонду. А фінансувати ремонт вже будуть за гроші Світового банку. І тоді можливо тендер теж буде по правилам Світового банку. А по цим правилам торги в «Прозорро» геть не обов’язкові. І тоді проект, обсяг і ціна робіт так і залишаться невідомими широкому загалу.Однак цілком можливо, що тендер таки буде в «Прозорро». І зрештою лікарню відремонтують. Пізніше.