Голова Держспецзв’язку Олександр Потій взяв участь у Munich Cyber Security Conference (MCSC) у Мюнхені. У фокусі – досвід України у протидії гібридним загрозам енергетичному сектору та трансформація підходів до національної кібербезпеки.Під час виступу Олександр Потій представив аналіз ключових уроків, засвоєних Україною за десятиліття кіберпротистояння з рф, звернув увагу на методи, які використовує ворог, та поділився з міжнародними партнерами рекомендаціями щодо захисту. Голова Держспецзв’язку також зауважив, що кібератаки на енергосектор часто супроводжуються спробами підірвати довіру до влади. Зокрема, через телефонні TDoS-атаки зловмисники перевантажують контакт-центри об'єктів критичної інфраструктури, що заважає громадянам повідомляти про інциденти та має на меті посилення паніки серед населення. При цьому, рівень критичності кіберінцидентів в Україні поступово знижується. Оскільки рф не здатна знищити нас у кіберпросторі, вона переходить до фізичного знищення інфраструктури.🔎Деталі
🔤 "Товаріщ палковнік, а разрєшітє спросіть?" Ок, друзі-читачі, дивіться ще одну маленьку частину із загальної великої картини успішної спільної кібероперації 256-ї КіберШтурмової Дивізії, InformNapalm та MILITANT з ханіпотом щодо "(де)активації Starlink" російським військовим:Показуємо вам ще цікавий скрін з наслідками: тут рашист пише, що канал, який був частиною спеціалізованої мережі - давно не його, бо його ще рік тому (!) зламали та угнали 🙃 (тобто навіть коли операція здається вам "швидкою", є процеси, умови та передумови, які можуть роками чекати своєї черги)Тут рашист йде прогнозованим шляхом - радить іншим "спросіть у товаріщєй" перш ніж користуватись послугами "активації". І, до речі, ми взагалі не проти такої поради. Навіть можемо похвалити, бо ніхто не гарантує, що акаунт "товаріща", у якого вони то будуть запитувати, на той час буде контролюватись саме тим "товаріщєм", на якого вони будуть розраховувати 🙃І так, деякі спостережливі читачі помітили та писали нам, що початок блокування Telegram на Росії дивно "співпав по таймінгу" з кульмінацією нашої кібероперації 🙃І щось в цьому дійсно є. Бо коли у ФСБ осягнули масштаби скільки їм доведеться розгрібати авгієвих конюшень та перевіряти "товаріщєй", то, мабуть, вирішили форсувати радикальне блокування Telegram, що спричинило другу хвилю колапсу зв'язку і фронтової комунікації (перша хвиля була під час блокування Starlink).Далі вони хочуть затягнути всіх в Max, бо сподіваються, що це допоможе їм знизити масштаби кіберінцидентів. Це рішення також прогнозоване, але не будемо спойлерити до чого воно далі призведе. Вчора багато хто нам писав, що ця операція за своїм масштабом, ефектом та значенням тягне на цілу "(кібер)Павутину". В цьому дещо є, бо масштаби цієї кібер павутини дійсно вражають і ворог панікуючи заплутується в ній ще більше. Далі буде.
Київстар офіційно закрив угоду по Tabletki.ua за рекордні $160 млн і готує "супермонополію" з VodafoneВчора оператор придбав 100% акцій сервісу бронювання ліків. Ціна питання виявилася значно вищою за попередні оцінки – 160 мільйонів доларів (близько 6,8 млрд грн).Тепер пазл "цифрового монстра" в медицині склався остаточно. Маючи у руках Helsi (запис до лікаря) та Tabletki.ua (бронювання ліків), Київстар повністю контролює шлях пацієнта та його дані. Додайте сюди Uklon для логістики, Київстар ТБ для дозвілля та Мій Київстар для всього іншого і ви отримаєте компанію, яка знає про українців більше, ніж державні органи.Але апетит "монстра" росте. Зараз в АМКУ розглядається ще одна тривожна заява: Київстар (через свою вежову компанію UTC) хоче отримати контроль над вежами Vodafone Україна. Це вже не просто екосистема, це – монополізації інфраструктури.Lifecell вже офіційно виступив проти, і їх можна зрозуміти. Здорова конкуренція є фундаментом для розвитку телекомунікаційної інфраструктури, яка прямо впливає на якість і доступність послугНе втомлюємося повторювати, що Київстар – це зразок управлінської якості. Те, як професійно вони вибудовують свій "цифровий маховик", скуповуючи лідерів (Uklon, Tabletki.ua, Helsi), заслуговує на вивчення в бізнес-школах. Але ця ефективність стає все страшнішою, коли згадуєш, що це капітал з російським корінням та впливом.Ми бачимо, як під соусом "інвестицій в Україну" відбувається м’яка монополізація критичних сфер життя. ЗМІ продовжують мовчати, бо рекламні контракти від Київстару – це надто великий шматок пирога, щоб ризикувати ним заради принципів.Така концентрація влади, даних та інфраструктури у руках компанії з російським корінням – це міна сповільненої дії для національної безпеки.Ми не проти якісного сервісу, ми – за зміну власника. Націоналізація російської частки та подальший вихід на IPO для західних інвесторів – це єдиний шлях, щоб цей технологічний "алмаз" працював в інтересах України, а не на кишеню підсанкційних олігархів та інтереси ворога.Більше дивіться у нашому відео про КиївстарОстанній Капіталіст | MonoBase | Співпраця по рекламі
Чому не буде російського аналога СтарлінГа? років 30 моніторю лаптєногу космічну індустрію..Що лапті добре навчились, так це: 1) обіцяти. іноді із презентаціями та мультиками; 2) вішати свій шильдік на іноземне корисне навантаження для супутників. Thales Alenia Space, Airbus Defence and Space, MacDonald, Dettwiler and Associates - ті, чиє обладнання стоїть на "російських" телекомунікаційних супутниках;3) красти.. тут треба хвалити...запуск болванок в небо із подальшим знишенням - окремий вид спортуАналог старлінГа неможливий, бо : 1) немає технологій супутників для низьких орбіт - імпортне все 2) немає багаторазової дешевої ракети як Falcon для запусків пачками супутників і розгортання угрупування3) Обладнання для систем управління, збору телеметрії супутників, прийому, передачі даних - все імпортне, і в більшості випадків це - не Китай4) який ідіот в Міжнародному союзі електрозв'язку проголосує за місце на орбітах та частоти для балалаєщніков?5) кажуть, Байконур вийшов із чату, Капустін Яр та Плєсєцк - така собі радість.. грета Тумблєр би напряглась 6) гроші.. треба багато📹 Підписатись | 🏦 Задонатити😎 Долучитись | 📩 Надіслати новину
Запускаємо верифікацію терміналів Starlink в УкраїніУряд ухвалив постанову про впровадження «білого списку» для терміналів супутникового Starlink. Незабаром в Україні працюватимуть лише перевірені й зареєстровані термінали. Усе інше буде відключено. Це реакція на використання росіянами Starlink. Російські дрони, оснащені терміналом, складно збити. Вони летять на низькій висоті, стійкі до РЕБ та керуються оператором у режимі реального часу навіть на великих відстанях.Єдине технічне рішення для протидії — запровадження «білого списку» та авторизація всіх терміналів. З ініціативи українського уряду ми втілюємо його у взаємодії зі SpaceX. Процес реєстрації Starlink для українців буде максимально простим. Лише один візит у найближчий ЦНАП — безоплатно, швидко й без зайвої бюрократії. Для бізнесу також буде простий та зручний алгоритм верифікації терміналів Starlink — онлайн на порталі Дія. Військовим звертатися до ЦНАПу не потрібно — для Сил оборони вже діє окремий захищений канал через DELTA. Також вам не треба ставити власні термінали на баланс військової частини чи передавати дані облікових записів — лише убезпечити свій термінал від блокування, внісши його в «білий список». Завдяки «білому списку» ми зберігаємо стабільний звʼязок для українців, посилюємо безпеку й позбавляємо ворога технологічних переваг. Це вимушений крок уряду, щоб зберегти життя українців та обʼєкти нашої енергетики.Детальну інструкцію щодо реєстрації терміналів надамо найближчим часом.
Багато користувачів системи супутникового зв'язку Старлінк в Україні вже спостерігають перші контрзаходи, які СпейсХ вжив на прохання Міністерства оборони України. Я не можу публічно озвучувати все, що вже зроблено, робиться і буде зроблено, але всі ці дії спрямовані на одну мету: Захист жителів нашої країни (як військових, так і цивільних) і наших об'єктів інфраструктури від загрози з боку ударних БПЛА противника. Хочу наголосити, що поточні рішення є ТИМЧАСОВИМИ (або скажу по-іншому ЕКСТРЕНИМИ ) і будуть замінені глобальним, продуманим рішенням, на яке нам знадобиться час. Також, давно настав час зібрати всю інформацію по країні щодо користувачів послуг SpaceX в Армії. Не приховую, такі спроби вже були, але багато солдатів, які використовують волонтерські Старлінкі та особисті Старлінкі, не хотіли подавати інформацію командуванню. Раптом командир забере, або новий не дасть, або ще щось. Ми обов'язково придумаємо спосіб, як зібрати інформацію по Армії, так щоб солдати довірили нам цю інформацію. Хочу також сказати, що компанія SpaceX залучена до процесу і допомагає фахівцям Міністерства оборони. Я ще раз прошу вибачення у тих, кого тимчасово торкнулися вжиті заходи, але для безпеки країни зараз це дуже важливі і необхідні дії.
Гра проти lifecell або банальна оптимізація витрат: чи схвалить АМКУ «злиття» веж «Київстар» і «Vodafone Україна» та що кажуть експерти 2026 року в Україні може з’явитися гравець, який домінуватиме на ринку пасивної інфраструктури (веж для базових станцій мобільних операторів). За даними «Forbes Україна», нещодавно «дочка» Veon – Ukraine Tower Company (UTC) – подала до АМКУ повторну заявку на набуття контролю над активами Ukrainian Network Solutions (UNS). Друга компанія – у власності «Vodafone Україна». Джерела видання говорять про можливий паритетний контроль власників в об'єднаній компанії.Про який паритет йдеться, якщо об’єднуються «різновагові» активи? Чи схвалить АМКУ таку угоду? Чому в lifecell можуть виникнути проблеми після злиття конкурентів? На ці та інші запитання шукав відповіді Mind. https://mind.ua/publications/20300443-gra-proti-lifecell-abo-banalna-optimizaciya-vitrat-chi-shvalit-amku-zlittya-vezh-kiyivstar-i-voda📹 Підписатись | 🏦 Задонатити😎 Долучитись | 📩 Надіслати новину
Німеччина готує «copper switch-off»: DSL поетапно вимикатимуть на користь FTTHФедеральний регулятор Bundesnetzagentur запропонував сценарій поступового відключення мідних мереж (DSL) із переходом на пряме оптоволокно до дому (FTTH). Поки це рекомендації для галузі та законодавців, але вони задають технічну «дорожню карту» майбутнього вимкнення міді.Триггер для старту в конкретному регіоні — FTTH має покривати щонайменше 80% домогосподарств (без «останньої милі» по міді). Другий критичний пункт — Open Access: оператор, який володіє основною ВОЛЗ у зоні, повинен запропонувати конкурентам оптові продукти на прийнятних умовах, щоб ті могли продавати власні тарифи поверх тієї ж інфраструктури.Міграція в кожній зоні має тривати до 3 років, а за 2 роки до дати переходу пропонують заборонити підключення нових абонентів на базі DSL. Зони міграції планують визначати за топологією мідної мережі, по можливості прив’язуючи до адмінмеж.Перші примусові відключення очікують не раніше 2030-го, а весь перехід може зайняти до 10 років. Deutsche Telekom критикує ініціативу та пропонує врахувати коаксіальні мережі, але регулятор наполягає: без фокусу на FTTH і Open Access є ризик перенесення монополії з «міді» на оптику. Додатковий технологічно-економічний бонус — вивільнена мідь зі старих кабелів: її можна переробляти й продавати, зокрема під потреби інфраструктури AI-датацентрів.📹 Підписатись | 🏦 Задонатити😎 Долучитись | 📩 Надіслати новину
У грудні до НКЕК надійшло 5️⃣3️⃣1️⃣ звернення громадян.Згідно розподілу звернень по регіонам найбільше звернень до НКЕК надійшло з м. Києва (89), Дніпропетровської (74), Харківська (37), Київська (35), Львівської (32).🔍 З яких питань частіше звертались споживачі?☑️Мобільний голосовий зв’язок — 239 звернень (45,0%).☑️Інтернет-послуги:• фіксований — 106 звернень (20,0%),• мобільний — 39 звернень (7,3%).☑️Поштові послуги — 56 звернень (10,6%).☑️Фіксований голосовий зв’язок — 11 звернень (2,1%).☑️Інші питання, включно з пов’язаними послугами, радіомовленням та сферою РЧС — понад 15%.✅ Як НКЕК реагує?Розглянуто 100 % звернень громадян вчасно, зокрема:☑️61 звернення було вирішено позитивно.☑️на 150 звернень було надано роз’яснення та необхідну інформацію.☑️59 звернень не підлягало розгляду відповідно до статей 8 і 17 Закону України «Про звернення громадян».☑️42 звернення надіслано на розгляд за належністю іншим органам влади відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян».На кінець звітного періоду у стадії розгляду (вирішення) знаходилось 219 звернень.Робота зі зверненнями — це інструмент аналізу, який дозволяє виявляти слабкі місця на ринку, фіксувати системні проблеми й в подальшому удосконалювати регулювання..📹 Підписатись | 🏦 Задонатити😎 Долучитись | 📩 Надіслати новину
ніщо так не поєднує автократії - як любов до пропагандита її дистрибуціїкремлівський режим активно допомагає північно корейському режиму розбудовувати телевізійне мовленняна російському супутнику "експрес" в позиції 103 гр.сх.д. з'явився ПАКЕТ північнокорейських телеканалів... тепер ви знаєте, що у чучхе телеканалів більше ніж один.. і що якогось дива там навіть є що кодувати..))) може мейджорський контент чи крадений, як ліга чемпіонів на головному північнокорейському телеканалі?)) Телеканали закодовано російською системою умовного доступу "ГостКріпт", з неймінгом у росіян завжди був "совєцко-ностальгічєскій" колапс. Тією самою, якою закодовано на супутниках пєрвий канал, росія1, росія24 та телеканал матч для роздачі по мережі ртрспоки "цивілізований світ" длубається у носі і чухає потилицю у роздумах: чи на нашкодять їх дії тиранам чи автократіям, фюрери різних мастей та калібру - допомагають один одному як можуть... і чим можуть.. і плювати хотіли на точку зору тих кому не подобається або кому нашкодить висновків не буде📹 Підписатись | 🏦 Задонатити😎 Долучитись | 📩 Надіслати новину