❗️ Національна рада на засіданні 24 квітня застосувала заходи реагування до кількох мовників.ТОВ «Радіокомпанія «Клас» з Києва отримала штраф у розмірі 1529,14 грн через те, що не повідомила регулятора про зміну місцерозташування передавача на частоті 89,2 МГц у Київській області. Закон України «Про медіа» кваліфікує це як значне порушення і передбачає штраф у розмірі 10% ліцензійного збору.📃 Регулятор також застосував приписи до трьох онлайн-медіа. 📌 У редакцій «На Васильків» з Київської області та «Молодіжний альянс «За закон і порядок» з Дніпра відсутні вихідні дані (поштова адреса, телефон, електронна пошта, ідентифікатор у Реєстрі).📌 А ТОВ «Центр безпеки «Камрат» з Кривого Рогу порушило термін повідомлення про зміну керівника. Всім трьом організаціям приписано усунути порушення протягом 7 робочих днів.📌 Щодо ТОВ «ТРК «Львівська Хвиля» зі Львова, хоча й було зафіксовано порушення (не надання документів про зміну постачальника електронних комунікаційних послуг), санкції не застосували через закінчення строку давності.Окрім того, Національна рада призначила позапланову безвиїзну перевірку «Телерадіомовної компанії «Аллюр» із Кременчука. Компанія із порушенням терміну подала заяву про внесення змін до Реєстру у зв'язку зі зміною технічних характеристик каналу мовлення. Перевірка триватиме з 15 по 23 травня.https://webportal.nrada.gov.ua/prypysy-shtraf-ta-perevirky-zahody-reaguvannya-mediaregulyatora-na-porushennya-zakonodavstva📹 Підписатись | 🏦 Задонатити😎 Долучитись | 📩 Надіслати новину
📑 Прийняті рішення на засіданні НКЕК 23 квітня 2025 року:🔵 Адміністративні послуги: ➭ видано 3 ліцензії на користування радіочастотним спектром України; ➭ переоформлено 3 ліцензії на користування радіочастотним спектром України;➭ внесено зміни до переліку дозволеного до застосування в Україні радіообладнання та випромінювальних пристроїв;➭ видано дозвіл на користування ресурсом нумерації;🔵 Розгляд проєктів законів України та нормативно-правових актів:➭ розглянуто та погоджено із зауваженнями проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України щодо схвалення Стратегії розвитку сфери електронних комунікацій України на період до 2030 року та затвердження операційного плану заходів з її реалізації у 2025 - 2027 роках.🔵 Інші рішення:➭ до реєстру операторів поштового зв’язку додано 2 товариства;➭ схвалено зміни до структури НКЕК: оптимізація департаментів і посилення функції внутрішнього аудитуБільше про рішення НКЕК та новини цифрового розвитку України — на https://nkek.gov.ua/news/pidsumky-zasidan-nkek-23-04-2025📹 Підписатись | 🏦 Задонатити😎 Долучитись | 📩 Надіслати новину
До України прийшла справжня метеорологічна весна, а з нею — і ясні дні, з тривалим періодом ефективної роботи сонячних електростанцій. Після зимових місяців і навіть ще квітневого періоду енергодефіциту — це безумовне посилення енергосистеми додатковим обсягом генерації. Але із певними застреженнями:🔹з допомогою сонячної генерації не можна балансувати енергосистему чи розраховувати на певний відсоток покриття споживання в майбутньому (через залежність від непрогнозованих у тривалій перспективі погодних факторів);🔹у денний час активна робота сонячних електростанцій спричиняє надлишок потужності в енергосистемі, що зумовлює необхідність запровадження обмежень їхньої роботи. А у години вечірнього піку споживання — енергії сонця навпаки уже немає, її потрібно заміщувати іншими типами генерації; 🔹надлишок потужності в енергосистемі у денний час складно подолати за рахунок експорту, оскільки в сусідніх державах встановлена потужність СЕС — така ж, або ще більша, ніж в Україні.Крім того, потрібно враховувати ще і вплив на енергосистему так званих «дахових» сонячних електростанцій, встановлених побутовими споживачами і бізнесом. Передусім, в аспекті їхнього впливу на рівень споживання: зараз різниця між хмарним і сонячним днями дорівнює потужності кількох енергоблоків великих теплових електростанцій.За таких умов, дуже важливо дотримуватись рекомендацій щодо перенесення енергоспоживання на денний час у сонячні дні. Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00 — тоді, коли ситуація в енергосистемі максимально цього потребує.🔹Facebook🔹YouTube🔹Instagram🔹Linkedin
🇫🇷 Французький медіарегулятор Arcom наказав супутниковому провайдеру Eutelsat припинити трансляцію російських телеканалів STS і Channel 5. Рішення ухвалене після розслідування, яке виявило зв'язок комерційних угод провайдера з організацією, що перебуває під санкціями.Канали контролюються російською компанією «Национальная Медиа Группа», яка з грудня 2022 року перебуває під європейськими санкціями та має заморожені фінансові ресурси. Eutelsat має припинити трансляцію протягом трьох днів, інакше компанії загрожує штраф. Представники провайдера заявили про готовність виконати наказ, хоч і зазначили, що російська медіагрупа не є їхнім прямим клієнтом.🔷 Французька неурядова організація Comité Diderot привітала це рішення, однак зауважила, що воно стосується лише невеликої частини проблемних частот. За словами координатора організації Андре Ланге, пріоритетом мало бути припинення трансляції каналів російської армії «Звезда» та каналу «Спас» російської православної церкви.📹 Підписатись | 🏦 Задонатити😎 Долучитись | 📩 Надіслати новину
📺 Торік улітку канал «Megogo Спорт» розпочав мовлення у цифровому ефірі (Т2). Ліцензію мовник отримав у державному мультиплексі МХ-7. Канал розрахований на широку аудиторію і став підмогою для державного мультиплекса, який прагнув отримати такий контент, щоб привабити користувачів.🤝🏻 Платформа Megogo основною метою бачить вихід каналу на беззбитковість. Незабаром планує укласти угоду з вимірювачем телевізійної аудиторії Nielsen. Свій контент канал монетизує з допомогою прямої реклами, спонсорства тощо. Однак рекламних надходжень на всіх учасників ринку зараз не вистачає.«Доходи від телевізійної реклами, принаймні поки що, не можуть зрівнятися з прибутками від цифрової реклами (ОТТ)», — сказала в інтерв’ю «Детектору медіа» Марія Панченко, директорка з контенту Megogo. Компанія шукає оптимальну модель, щоб вивести свій спортивний напрямок на самоокупність.🏟️ Ще одним нововведенням є те, що з березня 2025 року матчі збірної України з футболу транслюватимуть винятково на ОТТ-медіасервісі Megogo й ефірному телеканалі «Megogo Спорт». Нагадаємо, раніше Megogo продавав права на цифровий ефір матчів Суспільному мовнику.👉🏻 Детальніше про всі плани каналу «Megogo Спорт» — в інтерв’ю Марії Панченко.ДМ | ДМ WhatsApp | ДМ Viber
НКЕК інформує:Послуги VoLTE та VoWiFi -додаткові переваги 4G для абонентівТри загальнонаціональні оператори мобільного зв’язку запровадили на своїх мережах послуги VoLTE та VoWiFi. Технологія 4G (LTE) надає не тільки набагато вищу швидкість передачі даних у порівнянні з 3G та 2G, але з її допомогою можна також значно покращити якість передачі голосу, а також бути на зв’язку навіть там, де сигнал занадто слабкий.«Voice over LTE» (VoLTE) дозволяє телефонувати через мережу 4G замість традиційної голосової мережі 2G/3G, забезпечуючи абоненту кращий зв’язок і якісну передачу звуку.«Voice over WiFi» (VoWiFi) дозволяє телефонувати через бездротову мережу Wi-Fi там, де слабкий сигнал мобільної мережі, наприклад, у помешканнях, розміщених у підвальних та напівпідвальних приміщеннях або інших локаціях, куди не пробивається сигнал від вашого мобільного оператора. Це гарна і зручна альтернатива встановленню «репітора» (пристрій, який дозволяється встановлювати на локації абонента виключно оператору, тільки в такому разі це не несе ризику створення радіозавад сусіднім абонентам мобільних мереж).Тож починаючи з грудня 2024 року українські абоненти 4G всіх трьох операторів, які мають сучасні моделі смартфонів, мають можливість користуватись обома цими послугами.Зверніть увагу, що для користування VoLTE достатньо лише того, щоб цю функцію підтримував ваш смартфон (інколи є необхідним увімкнення в налаштуваннях), а для підключення за вашим номером послуги VoWiFi потрібно звернутись до свого мобільного оператора.📹 Підписатись | 🏦 Задонатити😎 Долучитись | 📩 Надіслати новину
СБУ повідомила про підозру ексведучому телеканалів Медведчука та Мураєва, який, перебуваючи у Києві, поширював російську пропагандуСлужба безпеки України зібрала масштабну доказову базу і отримала висновки незалежних експертиз, що підтверджують антиукраїнську діяльність ексведучого підсанкційних телеканалів «Наш» та «NewsOne», які належали Віктору Медведчуку та Євгену Мураєву.За матеріалами справи, після початку повномасштабної війни фігурант створив свій канал на відеохостингу Ютуб, де продовжив поширювати наративи кремля.Для цього блогер регулярно запрошував на свої ефіри проросійських «політекспертів», значна частина з яких наразі переховується в рф.Під час інтерв’ю і сам автор, і гості студії неодноразово намагалися виправдати збройну агресію росії проти України, а також воєнні злочини рашистів, зокрема ракетні удари по цивільній інфраструктурі нашої держави.Частим гостем фігуранта був ще один прокремлівський блогер, який у лютому 2024 року вже отримав підозру від слідчих СБУ.Тоді суд обрав для нього запобіжний захід – домашній арешт, але згодом блогер продовжив підривну діяльність в інтересах москви.Обоє фігурантів публічно намагалися дискредитувати Україну на міжнародній арені та розхитували суспільно-політичну обстановку всередині нашої держави.Ініційована СБУ судово-лінгвістична експертиза підтвердила факти вчинення злочинів з боку обох блогерів. Наразі слідчі Служби безпеки повідомили їм про підозру за чч. 2, 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).Вирішується питання про обрання фігурантам запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Їм загрожує до 8 років увʼязнення з конфіскацією майна.Комплексні заходи проводили слідчі СБУ у м. Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.
Ну що, ділюсь досвідом спілкування з компанією Воля в ролі простого смертного абонента: 1) Підключили швидко - ОК!2) Питання до представників Волі: а хто той ГЕНІЙ, який прийняв у рукожопих підрядників проведення магістралі у пожежній вентиляційній шахті??? - Як абонент я тепер переймаюсь за долю майна компанії, яке представники Міністерства з надзвичайних ситуацій ЗАКОННО можуть обрізати!!3) Після підключення треба чекати до 24х годин поки монтажник внесе данні договору в базу і тільки тоді в кабінеті будуть доступні опції для оплати і вибору тарифу - ШТА???4) Спробував підключити послугу в кабінеті - без результатів.. див. п35) Дзвінок до колцентру - 11 хвилин 32 секунди очікування! - ШТАААА??6) З дзвінка я отримав інформацію про те що маю очікувати до 24х годин.. - монтажник такої інформації не надавав7) Зранку в системі з`явилась інформація про гроші.. і можна було обрати тарифний план - ОК! але чекати годин 18 не ОК!8) Можна обрати тариф і БОНУС - супершвидкість до Гігабіта на 6 місяців. - ОК!9) Вирішив дізнатись інформацію про Лайфсет. - в кабінеті про це інформації НЕМАЄ!10) Телефоную в кол-центр. Ви в черзі перший, раді бачити та чути - 16 хвилин хх секунд ОЧІКУВАННЯ!! Карл, 16 хвилин!!11) Оператор кол-центру на питання про перехід на 1Гбіт почала розповідати про підключення порту!! - Воля давно не підключає DOCSIS, Карл! Я ж новий АБОНЕНТ! Який DOCSIS? PON!!12) Щоб підключити lifecell і тариф Лайфсет треба:- зробити це при підключенні.. про що забув колцентр повідомити! - зробити це після підключення, і це не 175грн, а 300..бо я вже старий абонент))) 13) Існує 2 законних способи як це реалізувати: через кол-центр.. - чекайте 10-20 хвилин щоб дозвонитись.. або ніжками в пункт прийому абонентів... - Оболонь, Чоколівка, Голосіїво, Звіринецька чекають на мене)) досліджуємо далі....📹 Підписатись | 🏦 Задонатити😎 Долучитись | 📩 Надіслати новину
НКЕК інформує:📲 Мобільні оператори почнуть вимикати свої 3G мережі вже цього року, щоб звільнити місце для 4G та забезпечувати швидші та кращі послуги.НКЕК прагне забезпечити справедливе ставлення до клієнтів під час цього процесу, тому пересвідчились, що мобільні оператори забезпечуватимуть максимальне інформування та вигідні пропозиції для абонентів при переході з 3G на 4G👉 Оператори повідомлять вас перед вимкненням 3G у вашому регіоні.👉 Якщо ваш телефон уже підтримує 4G, жодних дій не потрібно.👉 Якщо ваш смартфон не підтримує 4G/LTE, розгляньте можливість заміни пристрою на сучасніший. Це дозволить вам залишатися на зв’язку та користуватися мобільним інтернетом без обмежень.❗️ Відключення 3G не вплине на можливість здійснювати дзвінки, надсилати SMS чи використовувати інші базові послуги. Однак, для швидкісного інтернету варто вже зараз перейти на 4G, щоб уникнути незручностей у майбутньому.📌 Як перейти на 4G?Для смартфонів на Android:1. Відкрийте “Налаштування”2. Перейдіть у розділ “З’єднання” або “Мережі”3. Оберіть пункт “Мобільні мережі”4. Знайдіть налаштування “Тип мережі” або “Режим мережі”5. Встановіть режим “4G” або “LTE”Для смартфонів на iOS:1. Відкрийте “Налаштування”2. Перейдіть у розділ “Стільникові дані”3. Активуйте “Стільникові дані”, і пристрій автоматично підключиться до доступної мережі🚀 Будьте завжди на зв'язку та користуйтесь усіма перевагами сучасних технологій!📹 Підписатись | 🏦 Задонатити😎 Долучитись | 📩 Надіслати новину
Держспецзв'язку на XV Форумі кіберкомандувачів: посилюємо співпрацю в сфері кіберзахисту Заступник Голови Держспецзв'язку Олександр Потій взяв участь у XV Форумі кіберкомандувачів у місті Малага (Іспанія).Завдяки участі у форумі вдалося:обговорити з керівниками кіберкомандувань країн НАТО та партнерів Альянсу питання подальшої підтримки України в боротьбі з агресією рф.провести окремі зустрічі з керівниками кіберкомандувань США, Канади, Бразилії, Естонії, Фінляндії, Франції, Японії, Польщі та Великої Британії з обговорення питань взаємодії, у тому числі реалізації безпекової угоди.поділитися аналітикою хакерських атак проти України за 1 півріччя 2024 року від CERT-UA.зустрітись з керівництвом Іспанського національного інституту кібербезпеки (INCIBE) та подякувати партнерам за навчання українських фахівців.Форум кіберкомандувачів – це щорічна зустріч керівників кіберкомандувань країн НАТО та партнерів Альянсу, де обговорюються актуальні питання кіберзахисту, кібербезпеки та кібероборони.