Джерело
Телеком-кружок | Німеччина готує «copper switch-off»: DSL поетапно вимикатимуть на кори...
1 110 Охват/переглядів
2026-01-25 20:02
Повідомлення №20416
Німеччина готує «copper switch-off»: DSL поетапно вимикатимуть на користь FTTHФедеральний регулятор Bundesnetzagentur запропонував сценарій поступового відключення мідних мереж (DSL) із переходом на пряме оптоволокно до дому (FTTH). Поки це рекомендації для галузі та законодавців, але вони задають технічну «дорожню карту» майбутнього вимкнення міді.Триггер для старту в конкретному регіоні — FTTH має покривати щонайменше 80% домогосподарств (без «останньої милі» по міді). Другий критичний пункт — Open Access: оператор, який володіє основною ВОЛЗ у зоні, повинен запропонувати конкурентам оптові продукти на прийнятних умовах, щоб ті могли продавати власні тарифи поверх тієї ж інфраструктури.Міграція в кожній зоні має тривати до 3 років, а за 2 роки до дати переходу пропонують заборонити підключення нових абонентів на базі DSL. Зони міграції планують визначати за топологією мідної мережі, по можливості прив’язуючи до адмінмеж.Перші примусові відключення очікують не раніше 2030-го, а весь перехід може зайняти до 10 років. Deutsche Telekom критикує ініціативу та пропонує врахувати коаксіальні мережі, але регулятор наполягає: без фокусу на FTTH і Open Access є ризик перенесення монополії з «міді» на оптику. Додатковий технологічно-економічний бонус — вивільнена мідь зі старих кабелів: її можна переробляти й продавати, зокрема під потреби інфраструктури AI-датацентрів.📹 Підписатись | 🏦 Задонатити😎 Долучитись | 📩 Надіслати новину