Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Сергій FLASH | Про технології
Додано 14 лип 2024

Сергій FLASH | Про технології

@serhii_flash
Кількість підписників: 161 701
Фото: 5,010
Відео: 998
Посилання: 471
Опис:
Присылайте интересный контент сюда @serhii_flash_contact_bot Помощь на исследования и разработки по теме РЭР, РЭБ, связи для армии Украины Банка https://send.monobank.ua/jar/8iMJTXaHi5 Картка 4441 1144 4885 6722 PayPal [email protected]

👥 Кількість підписників

161 701
Середній/День:: +3
Середній/Тиждень:: +417
Середній/Місяць:: +649

👁️ Середній перегляд на повідомлення

109 180
Середній/День:: 91,000
Середній/Тиждень:: 126,186
ERR: 67.52%

📊 Кількість повідомлень на день

1.6
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 1.6
Середнє за день: 1.6

Історія змін лого

Історія змін назви

Сергій FLASH | Про технології 2025-12-29
Про зв'язок від Сергія Флеш 2024-07-14

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Дистанційне керування та розвідувальна діяльність «Шахедів» і «Гербер» за допомогою МЕШ-модемів стає дедалі актуальнішою. Ми фіксуємо прольоти БПЛА з МЕШ-модемами все глибше в наш тил. Наразі зона дії керованих «Шахедів» з півночі сягає Києва, із заходу — Полтави, а з півдня — Дніпра, Кривого Рогу, Одеси та Миколаєва. Як я вже розповідав, технологія МЕШ дозволяє формувати ланцюжок з БПЛА з радiомодемами, по якому в повітрі передається інформація.Система побудована таким чином. На території противника на високих точках і щоглах стоять спеціальні антени далекого зв'язку (саме такі ми знищили і в Білорусі). Зв'язок з безпілотником може бути на відстані до 220 кілометрів. Але щоб зв'язок був, безпілотник повинен бути дуже високо. Інакше викривлення поверхні Землі не дасть організувати канал зв'язку.У випадку, коли мене намагалися вбити, два реактивні Шахеди кружляли біля мого будинку, ще два були в дорозі за кілька кілометрів від мене. Ті два «Шахеди», що були в дорозі в момент удару по мені, перебували на висоті 2200 метрів. Дуже простий розрахунок показує, що при такій висоті зв'язок міг бути лише на відстані 200 кілометрів, і якщо виключити Білорусь, то чітко видно єдиний варіант, звідки здійснювалося керування. Далі ці два БПЛА на висоті 2200 метрів передавали сигнал на інші два, які опускалися низько, щоб атакувати мене.Такий ланцюжок з БПЛА посередників для передачі може бути довгим, але практика показала, що зі збільшенням кількості ретрансляцій швидкість падає, а затримка зростає. Тому противник застосовує не більше 2–3 ретрансляцій радіосигналу.Така тактика застосування МЕШ-модемів стосується не тільки мого випадку. На момент удару Шахеди намагаються перебувати поруч один від одного, щоб створити сильний радіосигнал, який складніше придушити.З того боку за цією технологією проти нас працює велика група пілотів і фахівців Алабуги. Самих пілотів налічується близько 40 осіб. У них вже є і досвід, і тактика. Одне з моїх завдань подумати як організувати протидію цій технології. Ми вже працюємо, але поки цього недостатньо. Адже всім очевидно, що РЕБ, яке пригнічує супутникову навігацію, не працюе, якщо пілот керує БПЛА в ручному режимі за приладами навігації.
Я добре пам’ятаю, як масово увійшли у війну БПЛА. Невдовзі з’явилися ударні катери. І, звісно, наземні роботи. Війна БПЛА розпочалася у трьох стихіях.В Україні швидко з'являються десятки команд розробників найрізноманітніших моделей. В один момент я нарахував їх понад 50. У країні спостерігається справжній бум НРК. 15 НРК отримують сертифікат НАТОУ багатьох інтерв'ю я називаю 2024-2025 роки роками НРК. На мою думку, це майбутнє наземної війни. Це те, що змінить хід наземних боїв. А потім... вся тема НРК котитися в нікуди. Роботи чомусь не потрібні армії, роти НРК розформують, виробники розбігаються. Сказати, що я був у шоці, це нічого не сказати.І зараз я дуже радий, що ця тема стає нашим пріоритетом. У нас немає стільки мобілізаційного ресурсу, як у ворога. Тому воювати замість піхоти будуть наші роботи. Ні, це не фантастика, це те, що вже демонструють багато бригад.Чи буде ворог знищувати НРК? Звичайно, буде. Чи вартує одне життя нашого солдата навіть 100 НРК? Звичайно, да. Це лише залізо
SpaceX оголосив про відключення певної навігаційної служби з 20 травня, але не всі зрозуміли, про що йдеться: "We are updating how location data is accessed on Starlink terminals. Effective May 20, dish location will no longer be available via the local device gRPC AP"Розповідаю хронологiю по пунктах1. У терміналі Starlink є GPS, який забезпечує якісну роботу терміналу з супутниками. 2. Згодом GPS почали придушувати РЕБом, і Starlink почав глючити (перестав працювати в русі, довго шукав сигнали, страждала швидкість).3. Тоді СпейсХ придумав визначати місцезнаходження без GPS. За допомогою своїх супутників. Їх багато, і придушити цю систему навігації мабуть нереально.4. Інформацію про поточні координати на основі своїх супутників можна було отримати від Старлінка через програму5. Звичайно, всі відразу придумали, що можна брати цю інформацію і застосовувати для польотів БПЛА. Кожна сторона вважала, що противник не знає цієї речі.6. Пару днів тому СпейсХ оголосив усім, що з 20 травня цю інформацію більше не можна буде отримати для своїх цілей з терміналу. Інформацією користуватиметься тільки сам термінал.Це добре для нас чи ні? Я вважаю, що скоріше добре, тому що та "гора Старлінгів", яка лежить у ворога мертвим вантажем (а цифри я важаю сягають до ста тисяч), після появи у нас білого списку могла застосовуватися ними для навігації. А так, будуть і надалі закривати старлінгами дірки в крилах. Ну, а ми якось розберемося.
У росії є кілька операторів мобільного зв’язку, але є один, який наш противник максимально використовує для терору в Україні. Цей оператор називається «Теле2» (now t2).У кожному шахеді встановлено SIM-карту «Теле2». Партії цих SIM-карт спеціально замовляються оператором і постачаються виробникам шахедів. В Україні роумінг для SIM-карт оператора «Теле2» на «Шахедах» заблоковано, але вздовж кордонів «Шахеди» отримують послуги роумінгу, наприклад, від білоруських операторів. Також SIM-карти можуть працювати в роумінгу від польських або румунських операторів, пролітаючи вздовж кордонів з цими країнами. Я не виключаю ймовірності, що SIM-картки цього ж оператора використовуються для керування загадковими БПЛА, які з’являються в різних країнах Європи.Я вважаю, що оператори мобільного та фіксованого зв'язку всього цивілізованого світу повинні припинити ділові відносини з оператором, який використовується російською федерацією для терористичних цілей. Мова йде про договори роумінгу та міжнародний інтерконект. Теле 2 має стати локальним внутрішнім російським оператором зв'язку.Я вже обговорював цю тему з Vladyslav Vlasiuk————————-There are several mobile operators in Russia, but there is one that our enemy exploits to the fullest for acts of terror in Ukraine. This operator is called “Tele2.”Every “shahid” is equipped with a “Tele2” SIM card. Batches of these SIM cards are specially ordered by the operator and supplied to the manufacturers of the “shahids.” In Ukraine, roaming for “Tele2” SIM cards on “Shaheds” is blocked, but along the borders, “Shaheds” receive roaming services, for example, from Belarusian operators. SIM cards can also operate in roaming with Polish or Romanian operators while flying along the borders with those countries. I do not rule out the possibility that SIM cards from this same operator are being used to control the mysterious UAVs that are appearing in various European countries.I believe that mobile and fixed-line operators throughout the civilized world must sever business ties with the operator used by the Russian Federation for terrorist purposes. This concerns roaming agreements and international interconnection. Tele2 should become a local domestic Russian telecommunications operator.
Мені нічого не відомо про будівництво аеродромів для запуску шахідів з Білорусі.Я в шоці від того, як перекручується інформація. Таке викривлення інформації нажаль чинить психологічний тиск на наш народ. котрому i так важко.23 березня Президент України заявляє, що в Білорусі було 4 пункти управління «Шахедами» на далекi вiдстанi, але ми знищили ці антени. Однак є інформація, що вони можуть повторити цей досвід.Ось джерело: https://www.facebook.com/share/v/178C6Vx3eH/Далі 5 квітня виходить стаття Forbes, в якій автор неправильно формулює слова Президента і називає антени дистанційного керування дронами «базами дальньої дії» Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy warned that the Russian Federation would increase these attacks on Ukraine by building new long-range bases in BelarusДжерело https://www.forbes.com/sites/marktemnycky/2026/04/05/russia-establishing-long-range-drone-bases-in-belarus-warns-ukraine/Сьогодні всі ЗМІ поширюють жахлиму новину, що в Білорусі будуються 4 бази для запуску «Шахідів» по Україні. Посилаються на Forbes.
Якщо нашому противнику заважає наш РЕБ на частотах управління, він застосовує наземні станції з підсилювачами. Підсилювачів доступно багато на різні діапазони на Алі. Якщо підсилювача немає, а завдання важливе, вони застосовують як підсилювач вихідний каскад модуля РЕБ. Потужність підсилювачів сягає десятків ват. Я навіть бачив кілька разів під сто ват. Там, де окопний РЕБ захищає на 100 метрів, з підсилювачем на наземці в 70 ват, РЕБ не захищатиме ніяк. Тут відразу хтось скаже: «Така наземка буде світитися на всю округу». Так, і що? Будь-яка наземна станція з висоти або ретранслятор і так видни в ефірі без будь-яких підсилювачів.Якщо нашому супротивнику заважають наші перешкоди по відео, вони намагаються застосовувати нестандартну сітку частот, вузькоспрямовані антени, додаткові малошумні підсилювачі і, головне, смугові фільтри. Весь цей комплекс заходів дозволяє збільшити рівень сигналу від VTX на вході приймача вiдносно заваг.Для професіоналів я не розповів нічого нового, але ж не всі є професіоналами.
У нас у Міністерстві оборони відбулися нові кадрові зміни, пов’язані з оптимізацією процесу закупівель.Я людина відверта, тому напишу як є. У багатьох людей у країні слово «Міністерство оборони» асоціюється, зокрема, зі словом «корупція» після низки скандалів у далекому минулому. Завдання Федорова і нашої команди — зробити процес закупівель максимально прозорим і ефективним. І в нашій команді немає місця корупції та немає місця «схемам». І одне з наших завдань — вибудувати вертикаль закупівель вниз з такими ж принципами та поглядами, як у керівників МО, і ми це зробимо. Красти гроші у воюючій країні можуть тільки кончені виродки, і якщо такі знайдуться, вони сидітимуть у в'язниці. Незважаючи на посади. Це слово Міністра оборони і моє слово. Якщо щось піде не так і я не зможу на це вплинути, я просто покину команду.Я вже передбачаю якісь скептичні коментарі, тому кажу відразу: ми не можемо відповідати за те, що було раніше, ми змінюємо МО зараз. Звисно ми фізично не можемо все змінити за тиждень. Будь ласка, дайте нам час. Ми справді працюємо 24/7 по усім напрямкам.А якщо побачите ознаки корупції в закупівлях, пишіть мені, я обіцяю особисто донести інформацію до Міністра.
Одним із важливих напрямків, над яким я зараз працюю, є захист «Укрзалізниці» засобами РЕБ. Якщо із захистом стаціонарних об’єктів засобами РЕБ все більш-менш зрозуміло і питання полягає лише у фінансах, то із захистом поїздів все не так просто.Питання захисту РЕБ контролює голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський, з яким ми постійно на зв'язку. Залучено багато фахівців, як військових, з головного управління радіоелектронної та кіберборотьби Генерального штабу, так і цивільних, і не тільки з теми РЕБ.З поганого: на жаль, змушений визнати, що ми запізнилися з заходами протидії ударам БПЛА по «Укрзалізниці» на багато місяців.З хорошого: ви навіть не уявляєте, скільки поїздів нам уже вдається врятувати завдяки поточним комплексним рішенням. Деталі не можу озвучувати, тому просто прошу мені повірити.Відкрите питання: щоб захистити всі поїзди та всі електрички вздовж фронтів на глибину 30-60 кілометрів від ФПВ, «Ланцетів» і «Крилатих» БПЛА, на кожен поїзд треба поставити десятки модулів РЕБ, і це не гарантує захист, тому що «Ланцети» та багато ФПВ мають автозахват цілі та систему донаведення. А якщо поїзд довгий, то треба ставити РЕБ і на початку, і в кінці. Закривати сiтями колії з високовольтним живленням теж неможливо. Ми не здаємося, шукаємо рішення в найрізноманітніших площинах: РЕР, РЕБ, ППО велике і мале, але що б ми не робили, випадки потрапляння БПЛА по поїздах у прифронтовій зоні періодично будуть. Як нажаль вони будуть і по автобусам, і по цивільним автомобілях 🙁
Чи перейде противник на цифрові системи передачі відео для FPV? На мою думку — ні. І головне тут не ціна. В аналоговому режимі у оператора відеосигнал може зникати, шуміти, мигати, але будь-якими засобами пілот доведе дрон до цiлi. У цифровому режимі зображення ідеально чітке, а потім — синій екран.Але цифрові технології вже застосовуються для зенітних дронів, і їх там буде дедалі більше. Тому що противник не хоче на 50 кілометрів навколо транслювати для всіх, за ким і як він полює. Чи будуть шифрувати аналогове відео? Таких систем і у нас, і у ворога десятки. Але тут уже відіграє роль ціна. Ніхто не хоче їх ставити за поточними цінами. Як ви знаєте, у FPV рахують кожен долар собівартості.Але є й винятки — на фото складний шифратор сигналу, який був знятий з «Молнії». Тобто для якихось завдань він може застосовуватися.Резюме: детектори перехоплення відео в аналоговому форматі ще довго будуть актуальними, ворог, як і ми, буде експериментувати з новими діапазонами.Хто у нас виробляє подібні шифратори? Я не вивчав наш ринок. Чув про ось цих хлопців https://carrier.in.ua/chameleon
Як і обіцяв, після вивчення історії з «Ланцетом» можу розповісти вам трохи більше.Останнім часом наша ППО працює дуже ефективно, а російським чиновникам дуже потрібно давати путіну і жителям РФ хоч якісь знакові новини, і так народжується інформаційний проєкт «Ланцетом по Києву».Для цього вони готують цілу операцію з шахедами і Ланцетами. Завдання — будь-якою ціною продемонструвати жителям РФ і верхівці рф уламки «Ланцета» у Києві.Чому саме електричний Ланцет, адже для такого шоу є набагато кращі вироби. Думаю, хайп навколо «Ланцета» в РФ стих, і виробникам був потрібен якась гарна історія для нових закупівель.З цією метою вони запускають на Київ..... 40 «Ланцетів». Уявіть собі, наш ворог витрачає 40 дорогих виробів, які призначені для інших завдань, лише для показухи. До «Ланцетів» додають «Шахеди» з фрагментами «Ланцетів», і вранці вся ця зграя вилітає на Київ.Оскільки Ланцет — це засіб ближнього фронтового ураження на 30–80 кілометрів, вони вичікують сприятливого вітру в бік столиці, знаходять найближчу до Києва точку і звідти стартують. Шансів у базового Ланцета долетіти 200 км до Києва — нуль. Тому на «Ланцетах» знімають бойову частину, ставлять додатковий акумулятор замість бойової частини. Акумулятори замінюють на дорогі батареї нової технології.На такі відстані керувати «Ланцетами» по радіоканалу на висоті 1,5 кілометра можна, але ось атакувати до землі — ні. Але це й не потрібно, завдання інше.Уся ця процесія в польоті розтягнулася по висотах фактично від Чернігова до Києва. Наші відомства добре попрацювали, і до Києва з зграї якимось дивом дісталися кілька одиниць, які, звісно, ніякої шкоди не завдали, але уламок на Майдан все-таки занесли.Ми вдячні РФ за цю операцію, тому що:1. Ці 40 «Ланцетів» могли накоїти лиха, атакуючи нашу техніку та людей на фронтах або підстанції. Ланцет на фронті — це точна зброя.2. Ми ще раз відпрацювали тактику виявлення та протидії малим повітряним цілям.3. Маємо можливість дослідити електроніку збитих «Ланцетів»