Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Сергій FLASH | Про технології
Додано 14 лип 2024

Сергій FLASH | Про технології

@serhii_flash
Кількість підписників: 161 701
Фото: 5,010
Відео: 998
Посилання: 471
Опис:
Присылайте интересный контент сюда @serhii_flash_contact_bot Помощь на исследования и разработки по теме РЭР, РЭБ, связи для армии Украины Банка https://send.monobank.ua/jar/8iMJTXaHi5 Картка 4441 1144 4885 6722 PayPal [email protected]

👥 Кількість підписників

161 701
Середній/День:: +3
Середній/Тиждень:: +417
Середній/Місяць:: +649

👁️ Середній перегляд на повідомлення

109 180
Середній/День:: 91,000
Середній/Тиждень:: 126,186
ERR: 67.52%

📊 Кількість повідомлень на день

1.6
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 1.6
Середнє за день: 1.6

Історія змін лого

Історія змін назви

Сергій FLASH | Про технології 2025-12-29
Про зв'язок від Сергія Флеш 2024-07-14

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Противник продовжує застосовувати на «Молніях» логоперіодичні спрямовані антени. На фото це вже мабуть не 5,8, а 3,3.Плюси для ворога 1. Широкий діапазон роботи антени 2. Значне збільшення дальності 3. Стійкість проти придушення відео 4. У антени поляризація або вертикальна, або горизонтальна, а ми звикли тиснути і перехоплювати круговою поляризацією. Завдяки цьому наша ефективність падає 5. Якщо виготовляти антену з металу за допомогою лазера, то ціна може бути дуже низькою 6. Засобам РЕРскладніше перехопити відео, оскільки антена випромінює не в усі боки, а назад.Мінус для ворога1. У антени діаграма близько 50 градусів. Тобто «Блискавка» у польоті може маневрувати, але якщо повернеться боком або задом на великій відстані, втратить зв'язок. Переймайте досвід ворога, кому потрібен варіант — прилетів прямо і далеко та завдав удару.Важаю всіх зацікавить пункт про боротьбу зі Шторою ( бо она усіх достала): по-перше, це поляризація антени, як я вже казав, а по-друге, це те, що БПЛА випромінює більш потужний сигнал завдяки антені, і він надходить на приймач із сильнішим рівнем, тому заглушити його Шторою складніше.
Багато хто відзначає інтерес на Близькому Сході до наших технологій. Кажуть, готелі Києва переповнені іноземцями. Напишу свої думки з цього приводу.Іран почав атакувати багато країн за допомогою «Шахедів», і всі різко зрозуміли, що під час масових атак на одних лише ракетах "далеко не заїдеш". Звичайно, всі згадали про Україну та наш досвід. РЕБ, МВГ та авіація — це зрозуміло, але всі іноземці відразу зробили акцент на наших дронах-перехоплювачах. У нас фактично всього кілька виробників, які перевірені часом і бойовою практикою. До них зрозумило и звертаються іноземці.Світовий вiйсковий ринок побудований таким чином, що дуже швидко попит на дрони-перехоплювачі закриють інші розвинені країни, американці вже виробляють хороші дрони, тому для наших виробників саме зараз є унікальне вікно можливостей вийти на світовий ринок. Я часто читаю, що наших військових виробників різних виробів чекають у всьому світі. Це неправда. Вся світова сфера військового ВПК дуже жорстко поділена у світі корпораціями і лобіюється на високому рівні. Тому такий унікальний шанс, як зараз, випадає дуже рідко, і я хочу вірити, що наші хлопці його використають, щоб вийти на світовий ринок.Звичайно, у цьому процесі не повинні постраждати інтереси України, якій теж потрібні зенітні дрони. Ну і не повинні постраждати інтереси наших партнерів, які всю війну допомагають нам і чиї прохання для нас важливі. Гадаю, що виробники підуть шляхом створення десь у Румунії чи Польщі підприємств, які працюватимуть з іноземними замовниками за окремими квотами, і це зовнішнє додаткове виробництво не вплине на український оборонний сегмент. Виробники зможуть формувати свої ціни на ринку, отримувати прибуток і спрямовувати його на розвиток технологій які згодом застосовуватимуться у нас в країні проти російських БПЛА.Я дуже мрію, щоб наші хлопці вийшли на світовий ринок. Вони цього заслужили.
Це ті сто детекторів FPV, на які я, колись зібрав гроші, купив і відправив по армії незнайомим людям. І ось таких відгуків я отримав чимало. Ці відгуки не мені, а всім Вам, хто тоді допоміг у зборі коштів. Я відразу під час збору написав, що ми врятуємо багато життів.Допомогти військовим було одним із завдань, але сто приладів не вирішать проблеми всіх фронтів. Я купив прилади різних виробників, щоб зібрати статистику щодо їх надійності та зручності. Детектори зібрані на основі рішення "Фізика". Це людина з ЗСУ, яка разом із командою розробила детектор і надає його технологію різним виробникам. Тому ціна зрозуміла і у всіх плюс-мінус однакова.Я також передав зразки на тести в управління РЕБ ГШ. Якщо все буде нормально, то закупимо їх через МО тисячі. Виробники готові. Ціну я знаю з першого дня і простежу, щоб ніхто нічого не "заробляв" зайвого.Справедливості заради скажу, що МО вже закуповує різні пристрої, але їх недостатньо. Ціна цих буде в районі 15 тисяч гривень. Не 30, як у багатьох.
Сьогодні підняли цікаву тему СОРМа в рф. СОРМ — це система оперативно-розшукових заходів. Колись, до 14 року, я спілкувався з системними інтеграторами з рф і багато чого дізнався по цiй темi.Як це все працює. Абсолютно у всіх країнах світу оператори мобільного зв'язку надають спеціальні можливості правоохоронним органам. Більш того, всі виробники обладнання роблять спеціальний інтерфейс для таких систем. А системи, в свою чергу, виробляють спеціальні профільні світові компанії. Тобто це окрема платформа, яка за стандартними інтерфейсами працює з будь-яким обладнанням у світі.Функціонал цієї платформи скрізь у світі однаковий і всім зрозумілий. Слухати розмови злочинців і терористів, дивитися їх переміщення тощо До цієї платформи немає доступу з інтернету. Все побудовано відповідно до всіх норм кібербезпеки.Але рф пішла далі. Уряду росії був потрібен контроль за УСІМ населенням. Реалізували це наступним чином. З серверів мобільного зв'язку в режимі онлайн витягуються всі події (дзвінки, повідомлення, переміщення тощо) на окремий сервер. Далі спеціальне ПЗ працює з цією базою даних, щоб не навантажувати сервери операторів. Все це написано російськими програмістами за багато років. Ще раз акцентую Вашу увагу, що змінювати програмне забезпечення виробників ніхто не може. Все відбувається на окремих серверах.Що вони реалізували в РФ? Тотальний контроль за всією країною. Наприклад, якщо в якомусь місці збереться більше людей, ніж зазвичай, система подасть сигнал, якщо до контрольованого абонента підійде більше, ніж N людей, система подасть сигнал. Система в рф аналізує все, що роблять абоненти мобільного зв'язку в реальному часі. Мені показували на скріншотах, як це працює, і я був у шоці.
Що зараз відбувається зі скиданням FPV з БПЛА. Я вважаю, що всі громадяни країни мають право знати і розуміти події, що відбуваються, тому що заходи протидії можуть торкнутися всіх.Наш противник придумав найпростіший спосіб управління FPV. Точніше, не так. Наш противник взяв цей спосіб у нас. Йдеться про управління FPV через мережу мобільного зв'язку LTE.Вони додумалися, що можна доставляти FPV дрони на крилатих БПЛА в ті місця, де мобільний зв'язок хороший і стабільний, і там скидати дрони на об'єкти. Таким дроном керує оператор з росії, час польоту дрона становить буквально хвилини. Для цих завдань використовуються, зокрема, українські SIM карти.Чи працюємо ми над цією проблемою? Так, буквально 24/7 і працюють сотні людей. Але ви повинні розуміти, які б хитрі алгоритми протидії ми не придумали, противник завжди буде шукати спосіб їх обійти. Чи відповідаємо ми симетрично противнику в темі LTE? Звичайно так. Росіяни у себе давно вводять карантини на послуги передачі даних. Чи рятує це їх? Ні.Чому я вважаю, що всім потрібно розуміти, що відбувається. Одне з рішень, яке допоможе вплинути на процеси, це продаж SIM-карт за паспортами з обмеженнями кiлькостi. Рішення "політично непопулярне", рішення вимагає зміни в Законах (винесення питання на голосування ВР). Але я б таке рішення прийняв хоча б на час воєнного стану.Чи допоможе це на 100%? Звичайно, ні. У Росії давно SIM-карти продаються за паспортами, при цьому купити SIM-карти у злочинців або безхатченків не є проблемою.Чи допоможе це хоч якось? Так! Уявіть, що зараз будь-який «ждун» може купити 3000 карток без будь-яких проблем і відправити їх до рф. Продаж за паспортами хоч якось обмежить гігантські масштаби цього безконтрольного процесу. Звичайно ж, ворог для своїх завдань використовує нові сім-карти. «Бігати» викуповувати, наприклад, у пенсіонерів сім-карти бу для FPV, ніхто не буде.Також одним із варіантів може бути відключення послуг передачі даних в тому чи іншому форматі, але ми всі розуміємо, наскільки ці дії болючі для країни.На жаль, друзі, це війна. Вона стосується всіх нас у всіх своїх проявах.
Як і обіцяв, пишу окрему публікацію про радіостанції КХ.Основна відмінність радіостанції КХ від радіостанцій УКХ — це можливість передавати інформацію за межі прямої видимості. Хвилі цього діапазону відбиваються під кутом від іоносфери і падають знову на землю, потім знову відбиваються під кутом і так багато разів. І буває навіть, що так хвилі можуть обійти земну кулю по колу.Другий вид застосування - це зв'язок без відбиття через іоносферу, але при цьому незначно далі зв'язку на УКХ за рахунок властивостей огинання хвиль цього діапазону рельєфу місцевості і кривизни Землі.Тому КХ зв'язок у військових активно застосовувався, коли супутники ще не були так поширені.Про плюси ми розповіли, а в чому ж мінуси.1. На хвилях даного діапазону проблематично передавати потоки інформації великої швидкості. В реальності бойового застосування максимум це 30-40 кбс. Тобто про хороше відео можна забути.2. За рахунок різного поширення радіохвиль доводиться вибирати нічні частоти, денні частоти, зимові та літні, враховувати активність сонця. Також у зв'язку на КХ є мертві зони, які теж треба враховувати.Відмінність радіоаматорського зв'язку від військового в тому, що військовий зв'язок повинен бути гарантованим, а не випадковим.3. Радіомережі на коротких хвилях можна фіксувати і придушувати навіть з тилів противника (за рахунок далекого поширення хвиль).Всі ці складнощі застосування призвели до того, що на початку війни наші військові фактично поклали всі тактичні радіостанції КХ «на полицю». А що ворог? Противник активно застосовує КХ для зв'язку з тактичною авіацією. Також у противника досі на базі радянських апаратних радіозв'язку подекуди працюють мережі передачі даних (навіть азбукою Морзе). На коротких хвилях працюють російські системи оповіщення (наприклад, легендарна станція УВБ).Чому військові КХ станції не варто зовсім забувати? Їх можна застосовувати як резервний або аварійний канал далекого зв'язку на випадок виходу з ладу супутникових і наземних каналів. У всіх фільмах під час апокаліпсису герой намагається шукати допомоги і тих, хто вижив, саме на коротких хвилях.Старлінк нас розбалував, але до його появи саме на радіостанції діапазону КХ покладалися завдання зв'язку на довгі дистанції і я вважаю, що наші військові повинні обов'язково продовжувати будувати і підтримувати працездатність резервних каналів зв'язку на коротких хвилях.
Багато користувачів системи супутникового зв'язку Старлінк в Україні вже спостерігають перші контрзаходи, які СпейсХ вжив на прохання Міністерства оборони України. Я не можу публічно озвучувати все, що вже зроблено, робиться і буде зроблено, але всі ці дії спрямовані на одну мету: Захист жителів нашої країни (як військових, так і цивільних) і наших об'єктів інфраструктури від загрози з боку ударних БПЛА противника. Хочу наголосити, що поточні рішення є ТИМЧАСОВИМИ (або скажу по-іншому ЕКСТРЕНИМИ ) і будуть замінені глобальним, продуманим рішенням, на яке нам знадобиться час. Також, давно настав час зібрати всю інформацію по країні щодо користувачів послуг SpaceX в Армії. Не приховую, такі спроби вже були, але багато солдатів, які використовують волонтерські Старлінкі та особисті Старлінкі, не хотіли подавати інформацію командуванню. Раптом командир забере, або новий не дасть, або ще щось. Ми обов'язково придумаємо спосіб, як зібрати інформацію по Армії, так щоб солдати довірили нам цю інформацію. Хочу також сказати, що компанія SpaceX залучена до процесу і допомагає фахівцям Міністерства оборони. Я ще раз прошу вибачення у тих, кого тимчасово торкнулися вжиті заходи, але для безпеки країни зараз це дуже важливі і необхідні дії.
Прийняв пропозицію міністра оборони приєднатися до його команди на посаді радника міністра. Всі розуміють, що сучасна війна – це війна розумів і технологій.Я вірю, що Федоров і наша команда, частиною якої я став, зможуть досягти значних результатів у цій складній сфері. Я постійно буваю на фронтах, спілкуюся з солдатами та офіцерами, знаю всю проблематику армії. Мені довіряють багато військових нашої країни. До мене надходить найрізноманітніша інформація з перших рук. За горизонтальними зв'язками я давно працюю з усіма відомствами і структурами. Моє коло спілкування – це найрозумніші і найтолковіші люди країни, як серед військових і силовиків, так і серед розробників і виробників.Чого мені не вистачало? Швидкої і результативної реакції військового керівництва країни на мої пропозиції, ідеї і побоювання. Весь цей час у багатьох технологічних напрямках ми не випереджали противника, а тягнулися за ним. Бюрократія, байдужість, лобіювання чиїхось інтересів не давали нам динамічно розвиватися. Чому ворог багато чого робить швидше за нас? Чому він миттєво масштабує наші ж рішення швидше за нас? Може, щось у нас не так і нарешті пора це змінювати?Звичайно, вся система буде чинити опір змінам і нам буде складно, але я вірю, що у команди Федорова все вийде. З радістю та оптимізмом приступаю до виконання своїх обов'язків.
ЗАСТОСУВАННЯ ВСІХ ЗАЗНАЧЕНИХ СПОСОБІВ Є РИЗИКОМ ДЛЯ ЖИТТЯ. ЯКЩО ВИ НЕ РОЗУМІЄТЕ, ЯК ПРАВИЛЬНО І БЕЗПЕЧНО НИМИ КОРИСТУВАТИСЯ, КРАЩЕ НЕ НАМАГАЙТЕСЯ.Питання від багатьох знайомих. Чим грітися в квартирах без опалення, якщо немає і електрики.Варіантів рівно два1. Автономний дизельний обігрівач. Ціна від 7 тисяч гривень. Здатний обігріти кімнату. Бака 5 літрів дизеля ціною 300 гривень вистачає на 8 годин роботи. Мінус у тому, що доведеться постійно доливати дизель і якщо це робити не акуратно, то може бути запах. Ще мінус у тому, що треба виводити на вулицю трубку вихлопу, не всі зможуть це зробити в квартирі. Але зате також можна вивести трубку забору повітря і обігрівач не буде брати кисень з приміщення. Забув про ще один нюанс. Для роботи дизельної системи обігріву потрібен хороший автомобільний акумулятор.2. Балон газу і газовий пальник. Здатний опалити кімнату. Балон 8 літрів газу буде давати тепло 20 годин. Тобто 320 гривень на 20 годин. Мінус у тому, що треба буде носити або возити балон на газову заправку, яка не завжди є поруч. Також пальник відкритого типу буде забирати кисень з приміщення і доведеться періодично провітрювати кімнату хоч на пару хвилин. Ціна набору від 3000 гривень.За таким типом обігрівача потрібно постійно стежити. Не спати в приміщенні, де працює пристрій. Створити для нього безпечне місце в квартирі (щоб він не впав). Мати поруч вогнегасник.3. Ще підказали, що є гасові обігрівачі. 4 літри гасу на 15 годин. Я, правда, не знаю, де його продають. Але зате запас гасу, на відміну від газу, можна тримати вдома.Також радять купити датчик контролю вуглекислого газу в повітрі. Коштує від 800 гривень.ЗАСТОСУВАННЯ ВСІХ ЗАЗНАЧЕНИХ СПОСОБІВ Є РИЗИКОМ ДЛЯ ЖИТТЯ. ЯКЩО ВИ НЕ РОЗУМІЄТЕ, ЯК ПРАВИЛЬНО І БЕЗПЕЧНО НИМИ КОРИСТУВАТИСЯ, КРАЩЕ НЕ НАМАГАЙТЕСЯ.
Одна з проблем застосування зенітних дронів – це Френдлі Файр. У пілота зенітного дрона дуже мало часу на ідентифікацію цілі. А командири часто вимагають результатів. На відео наш екіпаж збиває Свічблейд 600, який летить атакувати ворога, прийнявши його за V2U.Це не вина пілотів, дрони дуже схожі, але якось вирішувати це питання потрібно.Іноді бувають випадки, коли наші пілоти збивають дипстрайки ціною по 300 тисяч доларів. Також мені постійно надсилають на вивчення уламки збитих БПЛА і я впізнаю в них наші вироби. Друга частина цієї проблеми: пілоти бояться збивати незнайомі борти, думаючи, що це дорогі БПЛА СБУ або ГУР, а це БПЛА ворога і вони йдуть додому.Чим більше у нас буде зенітних дронів і пілотів, тим проблема буде більшою.UPD Поговорил з пілотами, які збили цей БПЛА. Ситуація ще складніша, він летів у наш бік і вивчав наші позиції.UPD2 Горизонтальні зв'язки допомогли мені за 5 хвилин провести розслідування. Група моїх друзів запустила свитчблецд по важливій цілі. Заяву на роботу подали як належить. Всіх повідомили. У момент польоту одна загальновідома система моніторингу позначила цю ціль... як ворожу. По ній почав працювати РЕБ, Світч втратив управління і повернувся назад на резервну точку зв'язку, де і став намотувати кола. Але зв'язку не було. Наш РЕБ гарно працював. Пілоти зенітних дронів, бачачи, що ціль позначена як ворожа і поводиться як ворог, виконали своє завдання і її збили. Розпізнати різницю зовні не змогли, тому що ці БПЛА схожі. Якби я не вивчав свічблейд, то теж би не зрозумів швидко.