Статистика telegram каналу - @onamidojo_ua

Логотип телеграм спільноти - Традиційне окінавське карате в Україні ⛩ONAMI DOJO 2023-05-24

Традиційне окінавське карате в Україні ⛩ONAMI DOJO

Кількість підписників:
75
Фото:
132 
Відео:
97 
Посилання:
211 
Категорії:
Telegram | Блоги | Здоров'я та Фітнес | Спорт
Опис:
Блог про окінавське карате Уечі Рю в Україні. Дуже ретельно розбираємось у нюансах цієї школи. Сайт Onami Dojo: onami.kiev.ua Э питання? Пишіть - @onamidojobot

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Одине з зображень історіі логотипів цієї спільноти
2023-07-16
Одине з зображень історіі логотипів цієї спільноти
2023-05-24

Історія змін назви

Традиційне окінавське карате в Україні ⛩ONAMI DOJO
2023-07-05
Traditional Karate Dojo⛩Onami🇺🇦
2023-07-03
⛩Onami Dojo🇺🇦
2023-06-16
⛩Onami Dojo⛩Ukraine🇺🇦
2023-05-24

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2023-05-24

Стіна канала Onami Dojo-окінвське карте Уечі Рю в Україні - @onamidojo_ua

Спорт і бойові мистецтва, незважаючи на схожість у фізичній підготовці, сильно різняться за своєю суттю і призначенням.
Спортом "займаються" і спорт часто асоціюється з поняттям "гра" (гра у футбол, волейбол), і ним займаються з метою виграти змагання, поліпшити власні результати або просто розважитися.
Бойові мистецтва ж, навпаки, "вивчаються" - це дисципліна, що виходить за рамки простих фізичних вправ, включає в себе елементи самодисципліни, самоконтролю, рефлексії.
Бойові мистецтва не обмежуються змаганнями, вони проходять шлях особистісного і духовного зростання, спрямованого на самовдосконалення і розуміння глибоких цінностей.

41
24-09-09 05:14

Добрий день!
Нажаль моє війскове відрядження буде ще десь 34-35 днів. Багато ворога=багато роботи.
#словасили
"Постав над собою сто вчителів - вони виявляться безсилими, якщо ти не зможеш сам змушувати себе і сам вимагати від себе."
©Сухомлинський В. А.

80
24-09-01 11:15
#особистадумка
Коли ця стаття вийде я вже буду в місці своєї дислокації, а може я ще буду дома).
Це моя версія про явлення пузатих каратистів, буду радий прочитати в коментарях ваші допущення.
"Припущу, що багатьом із вас доводилося бачити майстрів бойових мистецтв із великими пивними животами. Особисто я завжди дивувався цьому феномену. Здавалося б, люди регулярно тренуються, тож чому ж у них з'являється те, що ми називаємо пивним пузом? Та й тіла виглядають, будемо чесні, далеко не такими, щоб сказати: "У здоровому тілі здоровий дух." Ви, напевно, чули ці історії про те, як той чи інший майстер розповідав про те, якій він Був крутий.
Виявляється, сюрприз – тренування по багато годин щодня протягом року, без правильного підходу можуть бути контрпродуктивними. Навіть попри те, що в карате тренування проходять в високому інтенсивному режимі, вони, тим не менш, спалюють не так багато калорій, як нам хотілося б. Крім того, перетренованість також може призвести до проблем зі здоров'ям, і вишенькою на торті стане нездорове харчування, що й призводить до утворення того самого пузика і, як наслідок, до проблем зі здоров'ям. Збільшення часу тренувань не веде до збільшення кількості спалених калорій."
ЧИТАТИ ДАЛІ....
117
24-08-14 14:44
#особистийдосвід
Який тип бойових мистецтв близький мені, в контексті Уечі Рю?
Це моя суб'єктивна думка, заснована на моєму досвіду.
Щоб зрозуміти ширше бойовий аспект Уечі Рю я практикував китайський "І Цюань", це мені дало поняття такого аспекту як "структура позиції" та Фа-Лі (викид сили).
Дуже недовго практикував Крав Мага. Я знаю, що це гарна ізраїльська система, але мені в Україні вона не зайшла. Не побачив структури та методології на заняттях.
Однозначно мені зайшли дві схожі системи бою (в цивільному варіанті, для військових не бачив живих інструкторів в Україні) - Defence Lab та її молодший брат КFM (Keysi Fighting Method).
Ці два методи схожі за ідеєю - не бути жертвою при агресії, але реалізація принципів трохи різна, сформовано на основі досвіду засновників. Займався недовго (біля року), інструктор з котрим я практикував пішов воювати, так моє життя різко змінилося. Але я б з задоволенням продовжив практикувати один з цих напрямків, після війни або під час відпочинку після відряджень.
Як по мене основна ідея "не бути жертвою" (навіть тоді, коли противник сильніше або їх більше), а також методологія бою дуже схожа між Уечі Рю та Defence Lab\КFM (Keysi Fighting Method). Звісно я більше шукав схожого, щоб через призму свого досвіду практики в Уечі Рю, зміг швидше опанувати вправи на тренуваннях.
Звісно, є багато інших цікавих систем бою (Panantukan, філіппінські системи бою тощо) , але час в мене обмежений, на все мене не вистачить.
Якщо ви знаєте інструктора по цім системам в Україні, напишиіть, будь ласка в особисті. Буду вдячний.
72
24-08-09 13:45
Заншін. Теорія.
Заншін (残心) - це термін, який часто використовується в японських бойових мистецтвах для позначення стану розслабленої пильності. Дослівно "заншін" перекладається як "розум без залишку". Іншими словами, це розум, повністю зосереджений на дії та зафіксований на поточному завданні.
Інструктори часто вживають слово заншін, щоб нагадати учням бути уважними, підтримуючи постійну обізнаність про своє оточення. У самообороні ми часто наголошуємо на важливості самоусвідомлення та ситуаційної обізнаності; навіть обізнаність про навколишнє середовище є вирішальною.
На практиці заншін має ще глибше значення. Йдеться про вибір жити своїм життям усвідомлено та діяти цілеспрямовано, а не бездумно ставати жертвою того, що трапляється на вашому шляху.
Багато людей не звертають уваги на речі навколо себе або не помічають їх так, як інші. Чому так?
Фокус.
Ми зосереджуємося на тому, що важливо для нас. Неуважність до речей навколо означає, що ви або не бачите їхньої актуальності, або вважаєте їх менш важливими, ніж те, на чому зосереджена ваша увага.
Все залежить від того, що важливо для конкретної людини. Ваш розум, ймовірно, зайнятий іншими важливими справами. Якщо ви пильно зосередитеся на пошуку речей, ви обов'язково їх знайдете.
Часто ми захоплюємося більш нагальними і, зрештою, менш важливими справами. Тиск інших справ у голові може висмоктати вашу енергію, щоб займатися чимось іншим. Коли ви сильно відволікаєтеся на інші зобов'язання, завдання, стрес та тривогу, вам може бути надто складно перенаправити свою увагу та зосередитися - і ви навіть можете бути настільки заглиблені, що не помічаєте, що відбувається навколо вас.
Спокійний, розслаблений і ясний розум має найбільше значення для майстра бойових мистецтв. Завдяки спокійному розуму покращуються наші фізичні тренування, а також наше психічне та емоційне життя. Навчитися заспокоювати розум - важливе життєве вміння.
Усі ми звикли бути зайнятими, постійно рухатися і досягати більшого. Проте більшості з нас насправді некомфортно в тиші. Все, що потрібно - це бажання заспокоїти наш розум, бажання бути спокійним, бажання бути уважним, хоча б на мить - бути усвідомленим.
Ключ у тому, як ви реагуєте на свої думки. Якщо ви зосереджуєтеся на своєму мисленні, ваш розум схожий на електричний вентилятор, де думки розлітаються в усі боки. Однак, коли ви зосереджуєтеся на своєму диханні чи тілі, думки можуть приходити і йти, як хмари на небі. Ви можете спостерігати за ними, усвідомлювати, що це лише думки, і відпускати їх.
Бути уважним, бути тихим означає бути присутнім, бути усвідомленим.
Прийнявши заншін, ми можемо практикувати стан розслабленої пильності та усвідомленого життя, що дозволяє нам орієнтуватися як у практиці бойових мистецтв, так і в повсякденному житті із зосередженою усвідомленістю, ясністю та присутністю, справді помічаючи та цінуючи все навколо нас.
В наступному посту ознайомимось з практичними нюансами практиками в нашому додзьо.
———————————-
Японсько-український словник термінів
Зображення до поточного посту у каналі "Onami Dojo-окінвське карте Уечі Рю в Україні" - @onamidojo_ua
74
24-08-06 11:41
#будотьюб
Стас Горуна - Каратист, учасник Олімпійських Ігор у Токіо, бронзовий призер про сучасне карате.
82
24-08-02 09:54
#Традиція
Невеличкий екскурс в еволюцію окінавскького карате.
Дуже коротко, але для Телеграм-канала завелика вийшла стаття.
80
24-07-31 18:02
#особистийдосвід
Тренуватися щодня по 15 - 30 хвилин краще, ніж 2 години, але раз чи два на тиждень. Щоденні тренування сприяють зміцненню нейронних зв'язків, що призводить до швидшого засвоєння матеріалу та вдосконалення техніки.
Постійні, короткі тренування більш ефективні для розвитку м'язової пам'яті та навичок, ніж рідкісні, але тривалі заняття.
100
24-07-28 07:56
#історія
Коротко про ката Санчін.
У працях Сейко Хіґи "Omoide No Higa Seiko Sensei" вказується, що Хіґаонна Канрьйо (Наха те) змінив Санчін-ката, а згодом і Чуджун Міягі (засновник Годзю Рю) також змінив це Ката.
Чи знали ви? У Шорінь-рю теж є Санчін-ката. Однак коріння неясне, і в багатьох школах знання було втрачено.
Санчин, або, за китайською назвою, Санжан. В Китаї Санжан можуть виконувати як з гучним, так і з тихим диханням. Існує кілька ката, таких як Fuzhou MingHe SanJin, а також багато варіацій Хаппорену, таких як MingHe-BabuLien, і решта з серії
серії Журавля: Shaking, Vertical, Whooping і Tiger. Санчин Ката належить до коренів усіх наведених вище прикладів. Дехто вважатиме ці ката (таолу) прабатьком Санчін - ката.
Додаткова суттєва зміна в Санчін Ката полягає у відмінності між Годзю-рю та Уечі-рю. В обох стилях Санчін Ката є основним і регулярно практикується регулярно. Але відмінностей між двома школами більше, ніж схожості.
У книзі "Карате Учина-Ді" ( яп. "沖縄手" порівняни Санчін-ката між двома школами, Уечі-рю та Годзю-рю, а також багато подробиць щодо зародження й еволюції карате.
Цю книгу знайшов на Амазон, але поки не готовий викласти 42 дол за неї.
Ознайомитися з книгою можна за посиланням, там біля 55 сторінок.
76
24-07-26 08:21
#будьздоровий
Навколишні дрібниці впливають на наше здоров'я, психіку. Одне з таких явищ - це вміст СО2 в повітрі, в закритих приміщеннях.
Прочитав статтю "Обґрунтування допустимого рівня вмісту діоксиду вуглецю в повітрі приміщень житлових і громадських будівель". У ній розповідається, що за новим і "модним" захворюванням "синдром хронічної втоми" стоїть банальне перебування в приміщеннях, насичених вуглекислим газом.
Верхня межа безпечного існування людини - вміст у повітрі 0,1% СО2 (або 1000 ррт, одиниць). Фахівці робили заміри в різних приміщеннях і середовищах і отримали такі усереднені показники (у ррт) вуглекислого газу:
- за межами міста - 300-400 (або 0,03-0,04%)
- повітря в спальних районах міста - 450-500
- поблизу автомагістралей - 800-900
- на магістралі - 1000-1500
- у салоні автомобіля - до 4500.
Житлові квартири:
- у денний час - 600-800
- квартири після нічного сну - 1000-1200 (уже перевищення норми)
- після нічного сну в кімнаті зі склопакетами - 1800-2000 (перевищення верхньої межі норми у 2 рази)
- кухні з електроплитами - 800-1000 (на межі норми)
- кухні з газовими плитами (через 1,5 год роботи однієї конфорки) - до 5500 (перевищення в 5,5 разів).
Робочі приміщення:
- офісні приміщення на початку робочого дня - 400-600
- наприкінці робочого дня в приміщенні з працюючою вентиляцією - 1000-1200 (перевищення норми)
- наприкінці робочого дня в приміщенні з вентиляцією, що не працює, - 1800-2500 (перевищення норми до 2,5 разів)
- навчальні заклади на початку занять - 450-500, наприкінці занять - до 1500 (перевищення в 1,5 раза).
Можна собі уявити людину, яка максимально "хворітиме" на "синдром хронічної втоми": працює в офісному приміщенні старого типу, туди й назад на роботу їздить автомобілем, удома мешкає у квартирі зі склопакетами, що рідко відчиняються, та ще й вирішила сама приготувати вечерю на кухні з газовою плитою.
Така людина майже весь час перебуватиме в середовищі, насиченому вуглекислим газом, із перевищенням допустимої норми в рази.
Зараз доступні датчики вмісту СО2 в повітрі.
Дійсно, якщо не провітрювати приміщення, вуглекислота зашкалює. Наприклад, за ніч може запросто дійти до 1200. За такої концентрації ранок буде не найдобрішим.
67
24-07-25 09:26