Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Харків для Людей | Павло Храмов
Додано 14 лип 2024

Харків для Людей | Павло Храмов

@kharkiv_for_people
Кількість підписників: 3 343
Фото: 5,700
Відео: 586
Посилання: 3,420
Опис:
Блог Павла Храмова про Харків, транспорт, урбаністику Запропонувати пост можна тепер за допомогою нової функції — написати на канал. Її знайдете внизу. Мої соц. мережі - https://linktr.ee/pavlo.khramov

👥 Кількість підписників

3 343
Середній/День:: +5
Середній/Тиждень:: +25
Середній/Місяць:: +41

👁️ Середній перегляд на повідомлення

1 280
Середній/День:: 932
Середній/Тиждень:: 2,407
ERR: 38.29%

📊 Кількість повідомлень на день

3.1
Останній день: 6
Середнє за тиждень: 3.7
Середнє за день: 3.1

Історія змін назви

Харків для Людей | Павло Храмов 2025-03-07
Харків для Людей 2024-07-14

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Друзі, є моменти, коли я просто не знаю, як коментувати подію. Розумієш, що вкрай важливо якісно проінформувати громаду, тому відчуваєш відповідальність. Десятки думок в голові та всі наче правильні. Йдеться про громадські слухання щодо міського моніторингу.Спочатку зазначу, що процес відбувається, як завжди, непрозоро та максимально незручно для громадськості. Хтось розробляв 2 роки звіти, які складають понад 600 сторінок + графічна частина, а ми маємо то все вивчити за 2 тижні (вже один) та надати свої рекомендації… До того, презентація відбувається після громадських слухань, а не до них. Замість того щоб громаді пояснити простою мовою, що відбувається та на що це вплине, роблять процес максимально прихованим та формальним. Тому це вкрай важливо, щоб ми не залишили цю подію без уваги.🤷‍♂️ Що відбувається? На сайті Харківської міської ради опубліковане повідомлення про проведення громадських слухань до проєкту аналітичного звіту за результатами містобудівного моніторингу. 🤔 Що це таке? Моніторинг проводиться відповідно до вимог закону для змін в генеральному плані. Це оцінка стану і змін у забудові, використанні землі, інфраструктурі, демографічних процесах і т. ін. на території міста або громади. Цей аналітичний звіт лягає в основу до змін в генеральному плані.🙈 Хто це робить?Відповідно тендеру, який було проведено у травні 2023 року, роботу виконувало КП «ХАРКІВСЬКИЙ АРХІТЕКТУРНО-ПРОЕКТНИЙ ЦЕНТР». 💬 А що громадські слухання?Умови тендеру на основі закону вимагають проведення громадських слухань, про які і йдеться у цьому інформаційному повідомленні.📨 Як стати учасником обговорень?1) Подати пропозиції до 29 грудня. Можна в електроному форматі.2) Взяти участь в обговореннях 30 грудня о 16:00. Для цього треба фізично подати заявку, щоб надали посилання на Zoom. Весь процес описаний на сайті.❗️ Чому це важливо? В документі йдеться про суттєві зміни міста. Закладено чимало нових доріг, розв'язок та інших змін. Зокрема під центром планується прокласти декілька нових тунелів та створити якесь «підземне місто». Вулиця Сумська буде пішохідною — навіть найнахабніші урбаністи мріють про таке обережно. І це я пробігся лише по транспортній компоненті.Бентежить, що левову частину звітів щодо мобільності  готував той самий Чумаченко, який любить машинки та генерував всю цю автоцентричну політику Харкова при Кернесі. Це добре пояснює, чому демонтаж трамвая на Весніна фактично оцінюється як позитивний проєкт.До речі, частина для машинок розписана набагато краще — є навіть графічна частина з новою малою кільцевою, а от ГТ — нема мережі та про все написано загальними фразами. Типу у нас все майже ок, окрім поношених рейок та старого рухомого складу. Ну, і прильоти ж… Тут виникають питання зокрема до відповідності #ПСММ, який декларує інші цінності. Таке може бути, що в генплані раптом зникне кудись ще багато ліній. В тому числі й Весніна.🗓 Які перспективи?З однієї сторони, це проєкт 2023 року, який замовляли в інших умовах та є висока ймовірність, що він піде в стіл. Водночас це реальний документ, який може стати базою для генплану. Наші генплани без того тяжіють до різного роду нездійсненних мрій, тому чиновники їх нерідко ігнорують. Але, коли треба, їх використовують як аргумент — ми ж не можемо, бо генплан. Замість того щоб створювати реальні плани на нашу кишеню, ми пхаємо мегапроєкти…Тому заохочую вас вивчити хоча б якусь частину та взяти участь в обговореннях. Особливо, якщо ви профільний фахівець!І я наполягаю на тому, що дедлайни треба посунути хоча б на місяць! Вивчити якісно таке поспіхом просто неможливо! 30 грудня треба провести презентацію і лише потім починати приймати пропозиції.🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#транспорт #мобільність #генплан #проєкт #комунікація
Нова епоха для трамвая Харкова! Я не жартую.Вкотре спостерігаємо, як війна стає причиною вимушених покращень у міському громадському транспорті Харкова. Якби не вона, то ми б досі грались у новенькі електробуси та трамваї від Ярославського…Виявляється, людям більше подобається великий автобус, а не просто новий. Можна вживаний, але більш місткий. Тепер відкриваємо для себе трисекційні трамваї. Ці точно не ідеальні, але це значний поступ для нашого міста, який започаткує стандарт.Що трисекційний трамвай дає пасажирам?Комфорт. Пасажири більше не вимушені на зупинці вгадувати, в якому вагоні більше буде людей. Вони краще розподіляються по салону і легше знаходять вільне місце. Безбар'єрність. Так, це поки що не повністю низькопідлоговий трамвай, але, подивитесь, як швидко пасажири похилого віку навчаться заходити саме в ті двері, які знаходяться на пониженні. Тут, до речі, є й зворотна сторона — вони будуть залишатись внизу, бо не хочуть лізти на гору. Але це треба сприймати як сигнал — нам потрібні повністю низькопідлогові трамваї. Дякую чехам за подарунок! Дякую чиновникам, які організували весь цей процес! Повірте, тут дійсно є за що дякувати. Знаю трохи деталей. Хоча б те, наскільки лише доставлення такого трамвая було технічно складним. Не було таких довгих причепів, щоб перевезти його сюди. Тому на тендер заявився виробник причепів TAD, який взявся за справу — буде їм для портфоліо гарний кейс. Вийшло недешево. Також чимало возні з документами. Чехи терпляче чекали все це. Попереду ще немало викликів, адже треба адаптувати вагон, а місць для підіймання таких немає. То побажаємо успіхів команді, щоб у них все вийшло та ми побачили цього красеня на наших вулицях!🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#транспорт #мобільність #трамвай
Друзі, ми раді повідомити вам, що 20 грудня об 11:00 відбудеться публічна презентація результатів дослідження “Харків - моє бачення міста”.📍Презентація буде проходити на платформі Zoom.✏️Для участі у презентації необхідно зареєструватись за посиланням: https://forms.gle/MLTo5ouVnUhUcXtX9 Тривалість презентації: 11:00 - 12:00.Презентація відбуватиметься українською мовою із синхронним перекладом на англійську мову.Мова слайдів: українська та англійська.Посилання на захід буде надіслано зареєстрованим учасникам напередодні.‼️Deadline для реєстрації: 18 грудня.Нагадаємо, що дослідження “Харків - моє бачення міста” проводилось Business Architecture Lab з 16 жовтня по 15 листопада 2025 року методом online-опитування мешканців Харкова.Метою опитування є визначення бачення харків’ян щодо поточного та майбутнього міста Харкова.Медіа партнери-проєкту: Люк, Харків для людей, Pragmatika Media, Медіагрупа «Накипіло», Асоціація приватних роботодавців.Результати виявились дійсно цікавими.Будуть розглянуті питання: стратегування, урбанпланування (розвиток Харкова навколо річок), архітектура, сталий розвиток, партисипація, бізнес, емоційний стан харківʼян.🫶Чекаємо вас на презентації результатів дослідження “Харків - моє бачення міста”!Графіка: Дарʼя Ржепішевська
#з_коментарів Трошки вам фото і відео відреставрованого входу. В палац дитячої творчості дітям вхід заборонений…категорично. Взагалі забороняти вхід з дитячою коляскою — це якесь дно. Розгляньмо проблему трохи ретельніше.Очевидно, що є попит на таку послугу — заїхати в середину з коляскою/велосипедом/санчатами. Можливо, це мами, які гуляють поруч в парку та хочуть зігрітись, або ті, які прийшли забирати іншу свою дитину та мусять чекати. Припускаю, що там не вистачає простору або вони не хочуть, щоб тягнули бруд чистого міста всередину чи щось таке? Замість того щоб подумати, як розв'язувати проблему та зробити простір дружнім, вони роблять винними тих, хто не робить нічого поганого. Тоді ідеальні батьки — це ті, які привезли свою дитину на авто, та пішли грітись в машину. Взагалі не створюють проблем! Саме з таких закладів починаються справжні зміни в суспільстві в інклюзивності. Люди бачать, що непривітна структура відкриває двері та заохочує до змін. А якщо ви будете бігати лише за аптеками, то навряд це скоро зміниться.🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#безбарєрність
Доречно сьогодні розказати вам про важливий лист міському голові, який ініціювала Дарина Васильчук від ГО «Вшануй». В ньому закликають переосмислити типовий проєкт надгробків на військових похованнях міста Харкова. Для мене особисто це архіважливо. Коли я трохи занурився в тему, то мені стало ніяково — наскільки все погано в цій царині. А це наша пам'ять, наша шана. Наразі я стикаюсь з проблемою, коли звертають до військових — майже ніхто не знає, про що йдеться. Не біда, це можна виправити — залишаю вам коротке відео від Дарини та посилання на лекцію в Накипіло, де тема розкривається глибше. На лекції є і мої запитання — я там власне був, тому однозначно можу рекомендувати її. Хоча б частину зі спікеркою. Підписуйте лист особисто, розповсюджуйте серед військових та небайдужих. Та поширюйте серед всіх ці важливі знання. На жаль, в основному пушать тему дружини та родичі загиблих. Так не має бути. Це наш борг!✍🏻 Посилання на лист🔗 Посилання на лекцію😅Сторінка Дарини🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#меморіалізація #память #пошана
#Харків - моє бачення міста: опитування!⁉️Запрошуємо до участі в опитуванні https://kharkiv.limesurvey.net/autumn2025?lang=ukз метою визначення бачення харків'ян щодо поточного та майбутнього міста Харкова.🫶 Харківʼяни дуже люблять своє місто. Війна це продемонструвала так, як ми і не очікували. Нікому не можливо пояснити, чому всі мешканці не поїхали. Треба бути харківʼянином.Всі ми розуміємо, що Мир буде! Майбутнє Харкова в Україні є!⁉️Втім, чи готові ми зробити наше місто краще?Навіть просто тим, що ми є містяни, які прагнуть жити в кращому місті.Подарунки, які є небажаними. Чи потрібні вони?Тому ми хочемо запитати у Вас : що саме для Вас важливо для життя в місті, в місті Вашої мрії?✏️Метою опитування є визначення бачення харків'ян щодо поточного та майбутнього міста Харкова.Участь в опитуванні є анонімною, дані будуть використані в узагальненому вигляді.👩‍💻 Це опитування ініційовано та підготовлене: Business Architecture Lab та aleci.pro, Харків, Україна, за участю Public Integrity Research Group (GRIP), Лугано, Швейцарія. Опитування є неполітичним, некомерційним проєктом, ініціативою від харків'ян для харків'ян. Отримані дані можуть слугувати підґрунтям для визначення бачення та стратегії міста, місто-планування, розуміння заходів для розвитку Харкова як міста щасливих людей.При розробці опитування використані напрацювання Максима Розенфельда та Сергія Ільченко, Харків, Україна, щодо вернакулярних / ментальних районів Харкова.📊 Результати опитування буде опубліковано на каналах наших медіа партнерів: Люк, Харків для людей, Pragmatika Media, Медіагрупа «Накипіло», Асоціація приватних роботодавців.
Останнім часом у мене було декілька зустрічей, які переконали мене, що в Європі стежать за тим, куди у нас витрачаються кошти на місцях та як у нас взагалі з демократією. Зараз європейські країни стали основними донорами для нас. В тому числі для дотаційного харківського бюджету.Мене щиро дивує, як вправно наші політики просять грошей на покриття пільгових тарифів. Тобто буквально європейці сидять у квартирах по 16-18°, а ми приходимо до них та кажемо, що нам не вистачає грошей, щоб не змінювати свій стиль життя.До мене тут нещодавно електрик приходив. Каже, що дружина в Європі та ці італійці просто скупі, бо не хочуть жити в комфорті взимку — мерзнуть у своїх квартирках. Невже так складно знайти €300 на тепло? Може італійці не вимушені випрошувати грошей на газ — на цей аргумент він махнув рукою.Щось схоже відбувається на рівні громад. Всі ці прохання «дайте нам більше грошей, бо ми в прифронтовій зоні» та одночасне #марнотратство на зовсім необов'язкові речі та подекуди ще й шкідливі — це якесь вишукане лицемірство.Нам НЕ потрібен зараз Центральний парк за 150 млн на рік.Нам НЕ потрібен ремонт скверу за 37 млн.Нам НЕ треба витрачати кошти на згрібання та вивезення всього листя в місті.Нам НЕ потрібно міняти плитку на роздільній смузі.Нам НЕ треба вивозити сміття в подвійних обсягах.Все це не є нагальні потреби! Ми в умовах, коли ми стоїмо з протягнутою рукою. Справедливо це чи ні? — це інше питання. Але так воно вже є.Коли поляки чи німці кажуть, що ми не маємо стільки платити за українців, то це бомба сповільненої дії, адже післязавтра на виборах вони будуть обирати популістів, які пообіцяють зменшити ці витрати. Вони не тупі, вони багато бачать.І виходить, що те, наскільки ми охайно ставимось до грошей, які нам дають, визначає те, наскільки нам будуть довіряти в майбутньому. Та, на жаль, це може стосуватись зброї та зарплат військовим. Прийдуть популісти, які не будуть розбиратись.Хтось скаже, що я притягнув тут за вуха. Але повернусь до того, з чого почав — це моє переконання, яке не виникло на пустому місці. Буду радий помилятись! Але не бачу нічого поганого в переосмисленні наших витрат. Це точно не нашкодить. А поки що ми в рожевих окулярах — найкраще місто, ми всім приклад покажемо ще… Далі буде складніше.P.S. До речі, бачу, що потрохи Харків втрачає увагу як «незламне місто, яке обстрілюють щодня». Бо, даруйте, інші міста зараз також обстрілюють добряче. Тому розраховувати, що до нас будуть завжди особливо ставитись, тому що місто вистояло в 2022 — це ризиковані очікування.🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись
Така трохи філософська тема зі швидкими — чи варто наражати інших на небезпеку, щоб врятувати пацієнта? Звісно, що певний ризик — це необхідність, але наскільки далеко може зайти водій швидкої?Одразу скажу, що я не спеціаліст в цьому питанні, але помітив велику різницю в стилях водіння швидкої у нас та в західній Європі. Навіть якщо просто подивитись відео з Нідерландів, то різниця очевидна. Там швидкість реагування швидкої — це окрема мета муніципалітетів, тому вони хизуються цими цифрами.Здається, є різниця в підготовці водіїв — різні підходи. В Нідерландах вузькі смуги та зазвичай є фізичний бар'єр між напрямками, що створює додаткові виклики.У нас швидкі вилітають на зустрічну на великій швидкості та наражають інших на небезпеку. У них майже не буває таких ситуації. Швидкі не стрибають між смугами навіть коли є затор. Всі роз'їжджаються перед ними.Також велика відмінність — наявність великої кількості виділених смуг для громадського транспорту, які дають можливість майже безперешкодно долати значні ділянки.Припустимо, що життя пацієнта не сильно залежить від швидкості швидкої. В такому випадку немає сенсу ризикувати життям пішоходів, як на цьому відео. Якщо секунди важливі, то треба запускати всі механізми. В такому випадку в Нідерландах долучають поліцію, яка їде попереду на мотоциклах та розчищає трафік.У нас водії швидких часто занадто ризикують та наражають інших на небезпеку. Варто зазначити, що дисципліна як пішоходів, так і водіїв — це не панацея. Хоча в Нідерландах водії значно краще поступаються.🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись
І щоб закрити тему з е-самокатами… У Великій Британії публікуються шикарні звіти окремо для е-самокатів аж з 2020 року. Масив непоганий назбирали.За 5 років в ДТП за участю е-самокатів загинуло 35 людей. З них лише 2 — це інші учасники руху, а саме — пішоходи. Тобто у 94% випадків гинули самі ж самокатники.Аналогічна картина з травмуваннями:• з 1 849 серйозних травм 1 501 (81%) — травмування самокатників;• з 4 303 легких травм 3 314 (77%) — травмування самокатників.Пропорція для водіїв зовсім інша. На останніх картинках це добре видно — лише третина смертей серед водіїв — це ДТП без участі інших. Саме це сильно відрізняє авто від е-скутерів, велосипедистів та, між іншим, мотоциклів. Самокатники не вбили жодного водія, якщо що.Звісно, це не означає, що не треба дбати про безпеку самокатників. За цією логікою ми змушуємо водіїв використовувати ремені безпеки. Але фундаментальна різниця між авто та легким особистим транспортом полягає в тому, що велосипедист чи самокатник є менш захищеним щодо інших учасників руху. Його власний ризик є не меншим, а подекуди більшим. Якщо він врізається навіть у пішохода, то й сам значно постраждає, чого не скажеш про авто.⬆️ То що робити з е-самокатами?1) Обмежувати вік. Це дуже дивно, що у нас на велосипеді не можна по тротуару з 7 років, а на швидшому самокаті — можна.2) Обмежувати швидкість. Треба контролювати як імпорт, так і самокати на вулицях. Тут одразу пішли правильним шляхом — програмне обмеження транспортного засобу. Знаю, що багатьом це не подобається, але більша швидкість для урбанізованих територій і не потрібна. Хочете більше — тоді в категорії з правами та іншими наслідками.3) Законодавство. Має з'явитись відповідальність. Власне без цього перші 2 пункти не будуть працювати. Чому заборона — це погана ідея? Е-самокати — це гарний транспорт, який робить наші міста чистішими та зручнішими. Забороняти його лише через те, що не можуть впорядкувати — це погана ідея.Логіка, що це для користувачів потенційно небезпечніший транспорт, ніж авто, якщо рахувати пропорційно кількості також є хибною. Тоді спочатку треба заборонити мотоцикли за тією ж «логікою», бо мотоциклісти гинуть пропорційно більше за всіх.Є проста істина. Якби в містах з найбільшою кількістю е-самокатів всі водії пересіли з авто на двоколісні, та статистика погіршилася б в 10-15 разів для е-самокатів, одначе ситуація зі смертністю на дорогах покращилася б в 10 або більше разів.Тому форсувати проблему самокатів поперед проблем, які створює авто, це популізм. Немає сенсу мити вікна в будинку, коли на підлозі потоп. Проблему розв'язувати треба, але як і випадку з флікерами, не треба робити її ледь не центром усіх заходів з #БДРДжерела: • Reported road casualties Great Britain: e-Scooter factsheet 2020, 2021, 2022, 2023, 2024• Reported road casualties Great Britain: road user risk, 2024🚴🏻‍♂️ Читати 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#БДР #вело
Добігає кінця сьогоднішній експеримент #якби_про_ДТП_писали_у_новинах. На жаль, ми щодня бачимо #ДТП та нас це не лякає. В багатьох з них страждають невинні люди. Коли я готував цю акцію, то хотів спочатку хотів публікувати кожну травму. Але зрозумів, що повідомлення кожні 10 хвилин ніхто читати не буде цілий день, тому зупинився в основному на летальних випадках. Сьогодні вранці відбулась розмова «Безпека дорожнього руху: чого чекати від нового політичного сезону», яку організував ЦЕДЕМ. Я слухав депутатів, фахівців, представників різних ГО, які говорили правильні речі, але одна думка не залишала мене — «чому ми так сухо говоримо про тисячі смертей?»Вже не вистачає епітетів, щоб пояснити суспільству та депутатам необхідність змін. Всі ці «жахливі цифри» та «ситуація катастрофічна» ніяк не діять. Ми просто сідаємо в авто та хочемо, щоб нам було комфортно і за це була мінімальна відповідальність. Це типовий егоїзм! Мабуть треба робити під Радою перфоманси з лежачими на тротуарі людьми у червоній фарбі. Обговорювати проблему «справді небезпечних електросамокатів на тротуарі» вони готові годинами. Даруйте, але при всіх проблемах, електросамокати не вбивають щодня людей.Маємо тиснути. Не чують цивілізовано, то будемо робити перфоманси доки не дійде, наскільки все погано та що ціна зволікання — це життя українців. Буквально. Це не пафос.Ще один висновок. Інформація про ДТП нас трохи дратує. Ми не хочемо цілий день про таке читати. Я розумію. Варто задуматись — чому саме? Чи дратують нас так новини про прильоти? Ні. В іншому випадку кожне ЗМІ не писало би так часто про це. Можливо, тому що там ми добре розуміємо, хто винний і все чорно-біле. А з ДТП не все так просто, адже часто причиною є поведінка, яку можна побачити у дзеркалі…🚴🏻‍♂️ Читати 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#БДР