Про прогнозування завершення війни від Миколи Бєлєскова:Згадується як в 2023 і навіть в 2024 році оглядачі і всередині України і на Заході чекали кінця 2025 року як часу коли в РФ через відповідний рівень вибивання мають вичерпатися радянські запаси артилерійських стволів і бронетехніки. І як наслідок інтенсивність війни мала б піти на спад через це разом із стабілізацією фронту та відповідними стратегічними та політичними наслідками в плані можливості врегулювання. Але життя внесло свої корективи. Оскільки сьогодні саме різні типи безпілотних/безекіпажних платформ формують поле бою через розвідку, ураження наземне і повітряне, дистанційне мінування, логістику та забезпечення, а ворог вдається не до механізованих штурмів, а тактики інфільтрації малими групами, то і очікування вичерпання радянських запасів вже не є настільки ж визначальними для майбутньої траекторії війни.Гарний приклад того як важко прогнозувати розвиток війни. Війна геть нелінійна. Особливо коли відбувається в контексті поточної революції у військовій справі, котра призвела до здешевлення і мінітюаризації та як наслідок поширення різних роботизованих платформ, відтіснивши в бік платформи пов'язані із стандартом ведення війни започаткованим WWII.
Почитав "мирний план" після редактури української сторони. У першому пункті йдеться про підтвердження суверенітету України. Вже в четвертому пункті обмежується кількість ЗСУ в мирний час, а в 14 пункті розподіляються території. Як ви роузмієте, це вже не про суверенітет. Пункт 5 передбачає гарантії безпеки "за логікою 5 статті НАТО". Логіка 5 статті НАТО, нагадаю - "якщо щось станеться, ми через 3 дні зберемося і просто поговоримо, не факт що щось виіршимо". Окремий анкедот - це те, що росія зобов'язується не нападти більше на Україну і на країни ЄС). Це - дуже сильні зобов'язання, ми їм усім віримо) росія їх, звісно, буде виконувати, як і ті десятки міжнародних угод, які порушила, розпочавши вторгнення в Україну в 2014 році. Пункт 12 Україна і США отримують спільний контроль над ЗАЕС. росія вже біжить підписувати угоду із цим пунктом. Уже біжить. (це сарказм, як що що). Пункт 14 Обговорюється потенційна вільна економічна зона на території Донбасу – для її затвердження Україна готова провести референдум на підконтрольних їй територіях. Цей пункт, мабуть, писали іншопланетяни. Виконати його неможливо. Референдум де? В Костянтинівці? Пункт 15 Після узгодження майбутніх територіальних домовленостей як Російська Федерація, так і Україна зобов'язуються не змінювати ці домовленості силою. (Дивіться пункт 1. Анекдот) Пункт 18 Україна має провести вибори якомога швидше після підписання угоди. Припустимо. Пункт 20: Тільки після того, як усі сторони погодяться з цією угодою, негайно набуде чинності повне припинення вогню. От візьме саме і припиниться. Герасимов скаже "стой, раз-два" і завершиться війна. Так просто. Там ще різні є пункти про санкції, фонди на відновлення України, вступ до ЄС щодо яких теж багато питань уже іншого характеру, але менше з тим. Угода виглядає, як танці з бубном перед Трампом. Вона а) алогічна (але це в прицнипі нікого не хвилює) б) не враховує реалії війни і українського (і навіть російського) законодавства, в) не робоча, г) її насправді не підпише і сама росія, бо для Кремля вона наповнена своїми червоними прапорцями. Зараз її або поховає росія, або перекрутить ці пункти на свої хатєлкі і відправить на новий рануд танців з бубном перед Трампом.
🇪🇺 Головна дипломатка ЄС Кая Каллас про російську економіку, заморожені активи рф та гарантії безпеки для України.ҐРУНТ побував на зустрічі та передає головне.▪️Позиція Бельгії щодо заморожених активів рфГоловне занепокоєння у Бельгії викликає розподіл ризиків і тягаря. На мою думку, якщо вони бояться тиску, то найкраще обрати загальноєвропейський варіант, за якого Європейський Союз створює закон, а Бельгія зобов’язана йому підпорядковуватися. І кожен, хто захоче звертатися до суду, матиме судитися з ЄС. Завтра у нас засідання Європейської Ради. Дискусії справді серйозні, і саме там робиться останній ривок. Тому я б не здавалася прямо зараз. Якщо говорити про альтернативи, то я дотримуюся думки, що потрібно зосереджуватися на плані «А» — саме на репараційному кредиті. Бо якщо починати говорити про план «Б», то зазвичай саме він стає реальністю. ▪️США впливають на рішення щодо використання заморожених російських активів?Як ви бачили з першого проєкту [план з 28 пунктів], вони безумовно мають у цьому інтерес. А якщо є інтерес, вони використовують свій вплив.Втім зараз ми непохитні. Ми ухвалили рішення, що активи будуть заморожені, доки Росія не виплатить репарації. Я вважаю це дуже сильним сигналом. Наступним кроком буде передача кредиту під репарації: щоб кошти на основі цих активів можна було використати негайно.Ми маємо надіслати сигнал трьом сторонам:• Україні — що ми здатні допомогти у ці важкі часи.• Росії — що вони не зможуть нас перечекати.• І Америці — що ми ставимося до цього дуже серйозно, і ці гроші використовуються за призначенням, тобто на потреби України.▪️Про територіальні поступки з боку УкраїниЯ завжди була непохитною в цьому питанні: якщо ми хочемо, щоб війни припинилися і не поширювалися далі, ми повинні бачити поступки з боку Росії. Тому що проблема — це Росія. Подивіться на історію: за останні 100 років РФ напала щонайменше на 19 країн (не рахуючи африканських), на деякі — по три-чотири рази. Жодна з цих країн ніколи не нападала на Росію.Якщо ми хочемо це зупинити, нам потрібні обмеження для російської армії та її військового бюджету. Натомість зараз ми чуємо лише тиск щодо того, на які компроміси має піти Україна. Це ігнорування факту, що є один агресор і одна жертва. Я вже кілька разів цитувала радянського міністра закордонних справ Андрія Громика, який пояснював їхню тактику переговорів: спочатку ви висуваєте абсолютно абсурдні вимоги — вимагаєте те, що вам ніколи не належало. Потім ви вдаєтеся до погроз та ультиматумів, і зрештою на Заході завжди знайдуться люди, які щось вам запропонують. У результаті ви йдете з чимось більшим, ніж мали раніше.Але якщо це спрацює, це відкриє двері до нової агресії. Якщо РФ отримає Донбас, це буде лише плацдарм для подальшого просування. Коли я вперше побачила цей «план із 28 пунктів», я подумала: як це може бути хорошим планом, якщо він лише полегшує Росії повторне вторгнення? Нам потрібно планувати так, щоб повторне вторгнення було неможливим. На жаль, ми ще не в цій точці.▪️Росія стверджує, що може воювати вічно. Це реально?Дані розвідки свідчать, що справи в російській економіці йдуть зовсім не добре. Їхній фонд національного добробуту майже вичерпаний, а доходи від нафти й газу впали через санкції. Вони хочуть показати: «Тут немає на що дивитися, у нас повно часу, це ви поспішаєте». Але це неправда.Тому в ЄС ми вирішили продовжувати тиск, особливо на тіньовий флот. Ми бачимо, що це реально б’є по їхніх доходах для фінансування війни.Війни закінчуються, коли в агресора закінчуються гроші на їх ведення. Росія навіть з Афганістану вийшла, коли забракло грошей. Це наш план — посилювати тиск і позбавляти їх нафтодоларів.
👹Трамп: "Так, я думаю, що настав час. Я думаю, що зараз важливий час для проведення виборів. Вони використовують війну, щоб не проводити вибори, але, я думаю, що український народ... повинен мати цей вибір. І, можливо, Зеленський виграв би".Президент США знову говорить російськими методичками, як і на початку свого президентства. Є правда одна зміна - він вже не говорить, що у Зеленського рейтинг 4%. Мабуть тому що в його ситуації перед проміжними виборами про рейтинги краще не згадувати. Російськими методичками Трамп заговорив після візиту до путіна Віткоффі і Кушнера. Ні, звісно, Україну можна притиснути до стінки різними вимогами: і щоб ми вибори провели, і щоб відмовились від Донеччини, і щоб Сергій Лещенко почав говорити правду. Але від цього ці всі речі не втіляться в життя. Вибори не можна провести ані за законодавством, ані фактично під обстрілами. Те саме із Донеччиною. А Сергій Лещенко - балабол. Вашингтон знову дає Кремлю смикати себе за ниточки. І це просто неймовірна ганьба для США. До речі, виборці Трампа таку риторику в більшості своїй не схвалюють. Удачі на виборах, Донні.
Депутат "Слуги народу" Богдан Яременко заговорив про нову коаліцію: "А що далі? Далі, якщо ми дійсно вболіваємо за свою справу, ми маємо працювати над подоланням політичної кризи.Фракція партії "Слуга народу" повинна вперше зібратися на чесну розмову про себе - скільки нас? Звідки і за рахунок чого беруться голоси на законопроекти? Чи готові ми до нової коаліції? Колись вона [монобільшість ]була цінністю. Але зараз питання в іншому - чи існує вона? Адже попри формальну цифру (здається 228 чи 229 учасників фракції "СН"), яка дозволяє заявляти, що монокоаліція існує, ми вже близько двох років не здатні продемонструвати це при голосуванні. І справа не у відрядженнях. Взяти хоча б групу Разумкова, яка не голосує з фракцією за якимось там невеликим винятком. Насправді фракція за дуже невеликим винятком ніколи і не впливала на політичний порядок денний. І в цьому плані я не бачу ніякої різниці через кого це може відбуватися - через тиск Банкової чи через гіперактивність і амбційність інших політичних сил.Єдина відповідь на цю проблему - початок роботи самої фракції "СН", обговорення політичних питань, порядку денного і тд. Тобто волю фракції легко підмінити, коли депутати цю волю не проявляють. І неможливо, коли чи то 228 чи навіть 180 депутатів приймають колегіальне рішення"
За матеріалами СБУ меру Одеси Геннадію Труханову припинено громадянство УкраїниКомісія при Президентові України з питань громадянства прийняла рішення про припинення громадянства нашої держави міському голові Одеси Геннадію Труханову. Таке рішення, зокрема, ґрунтується на доказовій базі Служби безпеки і затверджене Указом Президента України.Як встановила СБУ, станом на зараз чинний міський голова Одеси Геннадій Труханов є громадянином рф та має діючий закордонний паспорт країни-агресора. Копії відповідних документів є у розпорядженні української спецслужби.Так, згідно із наявними даними, 15 грудня 2015 року, уже після початку агресії проти України і тимчасової окупації Криму, а також частини Донецької та Луганської областей, Геннадій Леонідович Труханов отримав закордонний паспорт країни-окупанта. Він виданий строком на 10 років і наразі є чинним документом.Що стосується внутрішнього паспорта рф, то, за наявною інформацією, у 2017 році представники Труханова звернулися із заявою до російських уповноважених органів та у підсумку суд у Московській області скасував чинність його внутрішнього паспорта. Але у додаткових поясненнях повідомив, що скасування чи відмова особи від такого документа «не влечет лишение гражданства российской федерации, приобретенного лицом на законном основании».Таким чином Геннадій Труханов досі залишається громадянином країни-агресора. Він також має ідентифікаційний код, який відображається у базі даних «федеральної податкової служби рф».
Нардеп Олексій Гончаренко тим часом згадав молодість і вирішив знову стати захисником російської. Він написав заяву на блогерку Олену Мандзюк за розпалювання ворожнечі — поліція відкрила кримінальне провадження. Місяць тому Манздюк сказала, що «пишається бути токсичною до всього московитського» і закликала створити таке ж ком’юніті.Гончаренко побачив коментарі під постом, де вона написала, що її діти «можуть відп***ти іншу дитину, якщо вона говорить мовою терористів». І відправив матеріали правоохоронцям. Блогерка зазначає, що дізналася про кримінальне провадження з соцмереж, і додає що частина її родини воює, тож вчить своїх дітей, що все російське — це терор і вбивства. За словами Мандзюк, натомість вона отримує погрози вбивством й зґвалтуванням, а держава жодного разу не зреагувала і не захистила її.«То скажіть, кого тут утискають? Кого хоче посадити держава, мене, українку, яка мріє про вільний україномовний простір?.. Чому в тилу українців цькують за ненависть до всього російського? чому ми маємо страждати не тільки на війні, а й вдома? чому держава закриває очі на проросійських нечисть і карає тих, хто бореться з нею?», — пише Мандзюк.
Таїланд оголосив про спецоперацію в прикордонному з Камбоджею районі з використанням танків і авіації — тайське видання Khaosod.Таїланд розпочав спеціальну військову операцію під назвою Yuttha Bodin («Війна за землю») у відповідь на загострення конфлікту з Камбоджею. Як заявили влада Таїланду, мета кампанії — «розгромити всіх, хто посягає на тайську землю». За їхніми словами, операція стала відповіддю на дії Камбоджі, які були сприйняті як пряме порушення суверенітету країни. Як повідомила влада Таїланду, внаслідок атак з боку країни-сусіда загинуло 16 людей, ще 46 отримали поранення.У бойових діях задіяні танки і винищувачі F-16. За інформацією тайського командування, обидві сторони утримують позиції вздовж кордону. Після невдалої спроби наступу, камбоджійська армія провела маневри і перейшла в контратаку, проте втратила щонайменше два танки. Таїланд, у свою чергу, завдав ударів у відповідь, включаючи повітряні удари по камбоджійських базах.Понад 100 000 осіб евакуйовано в Таїланді, тисячі — в Камбоджі. Тайська армія стягує до кордону із сусідньою країною важку техніку.🚀Підтримати🤝✅✅🤝🚀Приєднатися до ZN.UA
росія змушує дітей, викрадених з України, воювати проти власної країни, коли їм виповнюється 18 років. Про це британській The Times, повідомили неназвані українські чиновники.За наявними оцінками, з 2014 року з окупованих територій України було вивезено близько 35 000 дітей.Газета, розповідає про те, що з'являються нові докази того, що коли дітям виповнюється 18 років, їх призивають до армії рф і відправляють на передову, пише The Times:Невідомо, скільки людей було призване, але за деякими оцінками, їх тисячі.
В інтерв'ю газеті The Times українські урядовці пояснили, що примус викрадених українських підлітків до війни проти України служить двом цілям Кремля: часткове вирішення мобілізаційних проблем, враховуючи великі втрати рф на полі бою та ведення нової форми психологічної війни проти українського народу.Видання також посилається на коментар Андрія Єрмака у подкасті «The General & the Journalist» стосовно того, що Україна має вагомі докази які підтверджують цю практику. Зокрема мова йде про призовні документи. Крім того, тіла загиблих підлітків знаходять безпосередньо на полі бою.
Немає жодних сумнівів, що удар по Сумах - це продовження "мирних" переговорів росіян із США. Він стався одразу після візиту Віктоффа та оприлюднення "мапи поділу України". Так уже було неодноразово, коли росія вела перемовини з адміністрацією Трампа про "мир". росіяни зустірчаються з трампістами, обіцяють їм золоті гори і що вже, мовляв, готові припинити вогонь, а після цього наносять жорстокий удар про цивільним в Україні. Те саме було між іншим після візиту Віткоффа до росії минулого разу. 13 березня він відвідав Москву і путін навіть виголосив після цього щось псевдомирне. Наступного дня, 14 березня, Трамп заявив про "продуктивну розмову з путіним" і вже ввечері росія нанесла ракетний удар по житловим кварталам Кривого Рогу. Враховуючи все це, особливо по-блядськи виглядають зараз спроби ізсередини перевести стрілки вини за сьогоднішній обстріл Сум із росії на Україну. На четвертий рік повномасштабної війни це не можна назвати ніяк, окрім свідомої роботи на ворога. До того ж - прецедентів - дохіба.