Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Обухів first!
Додано 14 лип 2024

Обухів first!

@OBUKHIVFIRST
Кількість підписників: 6 899
Фото: 8,130
Відео: 337
Посилання: 4,990

👥 Кількість підписників

6 899
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: -9
Середній/Місяць:: -25

👁️ Середній перегляд на повідомлення

3 416
Середній/День:: 4,680
Середній/Тиждень:: 3,291
ERR: 49.51%

📊 Кількість повідомлень на день

2.7
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 2.6
Середнє за день: 2.7

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 2,880 25-09-11 16:16
​​Обухівська поліція розповіла про те, що на Обухівщині вівчарка покусала меншу собаку, відтак, поліція проводить перевірку.Канва:1. За повідомленням чоловіка, його дружина вигулювала собаку, коли з території сусідньої ферми вибігла вівчарка та напала на їхнього улюбленця.2. Потерпілого собаку з травмами доставили до ветеринарної клініки.Вам теж здається дуже дивним цей реліз? Собака покусала собаку і на тобі - "за даним фактом працівники поліції внесли відомості до Єдиного обліку заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події". Виявилося, що все не так просто. Просто, за словами власника постраждалої Кітті власник агресивного алабая - ймовірно, співласник студії 95 Борис Шефір.Інтрига? Інтрига.***Втім, я вичитав з цієї новини (оригінал - тут) 2 знаки:1. попри статус одного з провідних гумористів країни смішно не було нікому.2. в тексті згадуються Змієві вали, а це значить, що вони ще не знищені. Хоча, Шефіри натякають, що приватизовані.***Собачці одужання. Державі - Вали. Ситуації - справедливе вирішення.
👁 4,030 25-09-06 09:07
​​Чужий проти Хижака***Пару днів тому, коли я іронізував про Порошенка я лукавив. Нічого цікавого в його каналі (котрий він чомусь не закрив) немає. Є постійні «я, я, я» і тому подібний нарцисизм.Значно цікавіші події розгортаються на протилежному фланзі, де зійшлися у смертельному герці два зрадники України – улюбленець обухівців-2019 Саша Дубінський і іспанський сором (без лапок) Толік Шарій. За останнього, нагадаю, в тому ж 2019 в Обухові проголосувало кілька сот наших земляків, що разом з ОПЗЖ дало колаборантам 4% голосів.Зараз між ними ніж і щоденна істерична дуель у своїх телеграмах. Дуже низькопробна і непристойна. Хоча кілька років тому Дубінський казав, що вступив би у партію Шарія.Поза тим, мета цих надривних взаємних звинувачень проста. Хтось має очолити черговий проросійський політичний проект на виборах 2026 і взяти трохи голосів на Лівому березі. І зараз за роль лідера "ображених рускоязичних канонічних православних" борються всі, від «патріота» Бужанського» до «іспанського сусліка» Шарія; від агента «Буратіно» Дубінского до Арестовича, котрого, ми втрачаємо...Кастинг триває. За ним смішно спостерігати. Пам’ятайте головне: кацапи полюють на нашу землю, людей, пам’ять і душі. Не повторіть в 2026 помилку 2019.
👁 3,330 25-08-27 16:35
​​"Ви побудували таку управлінську систему, в котрій можуть існувати тільки некомпетентні пристосуванці" (Портников Табачнику, 2012 рік).***Директорку Обухівської лікарні та її спільників підозрюють у розкраданні 4,5 млн гривень за програмою НСЗУПравоохоронці викрили в Обухівській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування схему незаконного отримання коштів, що виділялися Національною службою здоров’я України для фінансування медичних послуг.За даними слідства, з липня 2023 по січень 2024 року директорка закладу укладала договори з НСЗУ, а її спільники вносили до електронної системи охорони здоров’я неправдиву інформацію про послуги, які фактично не надавались. У документах зазначалися спеціалісти, яких у лікарні не було, зокрема лікар із фізичної та реабілітаційної медицини, фахівець із лікувальної фізкультури, логопед.Після цього до НСЗУ передавалися звіти, на підставі яких щомісячно надходили кошти за неіснуючі послуги. Судова економічна експертиза підтвердила безпідставне нарахування закладу майже 4,5 млн грн із державного бюджету.Прокурори Обухівської окружної прокуратури повідомили про підозру директорці та трьом особам за зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 28 ч. 1, ч. 2 ст. 364 КК України) та готують клопотання про обрання запобіжних заходів.Розслідування ведуть слідчі Обухівського районного управління поліції за оперативного супроводу УСР у Київській області.Нагадування: особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено судом.***ШО ВІДБУВАЄТЬСЯ У ЦЬОМУ МІСТІ???
👁 2,820 25-08-25 15:59
Майстер старовинних інструментів і боєць 47-ї бригади: історія Тараса Козуба***Я вже трохи писав про нашого земляка зі Стайок Обухівського району, фантастичну людину, лірника. Ось ще.У Національній академії внутрішніх справ відбувся особливий захід за участю ветерана російсько-української війни Тараса Козуба зі Стайок Обухівського району. Майстер, який відомий створенням і відновленням старосвітських українських інструментів, попри втрату руки під час боїв, заграв для майбутніх поліцейських мелодії, що звучали кілька століть тому.Ветеран, позивний «Ліра», пішов на фронт у 2023 році добровольцем, воював у складі 47-ї бригади. На запорізькому напрямку він зазнав важких поранень: під час штурму біля Роботиного втратив ліву руку. Ще в шпиталі Тарас вирішив повернутися до музики й змайстрував ортез, щоб знову грати на колісній лірі.До війни Козуб працював у Стрітівському педагогічному коледжі кобзарського мистецтва, ремонтував бандури, відновлював кобзи, створював нові інструменти, зокрема торбани.
👁 2,570 25-08-10 09:25
СМАРАГДОВЕ ОКО ОБУХОВА: МІФИ, ЛЕГЕНДИ ТА ЩО НАСПРАВДІ ХОВАЄ ОЗЕРО ФЕЙХОА***Серед мальовничих пагорбів Обухова, поблизу гори Педина, ховається водойма з екзотичною назвою – озеро Фейхоа. Місцеві знають його і як Глинянку, і як Смарагдове озеро За останні роки воно стало улюбленим місцем літнього відпочинку містян: тут купаються, рибалять і просто милуються кольором води, який змінюється від насиченого смарагдового до молочно-блакитного. А ще фотосесія на озері – це просто must have.Подейкують, що глина в озері має цілющі властивості. Вода, кажуть, насичена мінералами, зокрема гліцерином, який корисний для шкіри та суглобів. Купання тут нібито знімає втому, заспокоює і навіть покращує настрій. Саме цю гіпотезу ми вирішили перевірити разом із кандидаткою хімічних наук, засновницею та викладачкою студії розвитку Blue Sky Studio Тетяною Захаровою.Що ж ми дізнались? Чи можна купатися? – дивіться в сюжеті Хронік Обухова.Як народилося “зелене око” містаПро озеро періодично пишуть різні видання, називаючи його містичним і загадковим, проте все банально – Фейхоа утворилося на місці глиняного кар’єру. Старожили стверджують, що перші ознаки затоплення були ще кілька десятиліть тому, коли видобуток глини став ускладнюватися через підземні води. Молодші ж обухівці пов’язують появу озера з початком «нульових». Приміром, на світлинах Наталі Чайки початку 2000-х видно як дно глиняного кар’єру на Автошколі поступово заповнюється інфільтрованими ґрунтовими водами.Згідно з хронологією журналіста та дослідника Мирослава Чайковського, процес виглядав так:2010 рік - утворився перший «стакан» із водою в центрі;2011 - він повністю наповнився;2013 - вода почала перетікати у другий;2014 - наповнені вже два;2017 - з’явився третій;2018 - усі три з’єдналися у єдиний комплекс, який бачимо сьогодні.Чому “Фейхоа”? Жартівлива назва ймовірно закріпилася завдяки кольору води, що нагадує однойменний, досить популярний свого часу, газований напій. Офіційно озеро ніяк не називали, тому в хід пішли й інші варіанти –  “Глинянка” (стверджують старожили) та “Смарагдове” (вибір редакції). На думку Мирослава Чайковського, кожен з них передає частину характеру водойми, але жоден не пояснює усіх її сенсів: рекреаційного, економічного, екологічного та навіть політичного.Від екскурсій до забуттяЩе кілька років тому столичні турфірми включали Фейхоа до автобусних екскурсій Обухівщиною. Разом із горою Педина це була “родзинка” поїздки, а бонусом – авторські розповіді жительки Обухова, історикині та екскурсоводки Тамари Ставнічук.Згодом інтерес до локації почав згасати, насамперед через занедбаність і сміття. Попри те, що небайдужі обухівці неодноразово влаштовували толоки та вивозили десятки мішків непотребу, місцеве “бидло” вперто залишає після себе сліди життєдіяльності.Живе озероПопри проблеми з чистотою, Фейхоа живий куточок природи. Тут можна зустріти качок, а у воді мешкають різні види риб. Це робить озеро привабливим і для рибалок, і для тих, хто просто хоче побути на природі. Найкращий час для відвідин – спекотний літній день, коли вода сяє найяскравіше, але й у холодну пору року озеро має свій особливий шарм.***автор(ка) - І. Юхимчук
👁 2,540 25-07-31 10:50
​​В Обухівському районі Київстар відключив 3G: що робити абонентам***У понеділок, 29 липня, мобільний оператор «Київстар» припинив надання послуг у мережі 3G у ряді регіонів, зокрема — в Обухівському районі Київської області.Це частина загальнонаціональної стратегії компанії, спрямованої на поступове відключення застарілої технології 3G та перехід на більш швидкісну й стабільну мережу 4G (LTE).Що робити абонентам «Київстар» в Обухівському районі:Перевірити, чи увімкнено 4G/LTE у налаштуваннях смартфона.Якщо ваша SIM-картка не підтримує 4G, зверніться до найближчого фірмового магазину — заміна майже безкоштовна.У разі проблем з інтернетом:перезавантажте телефон,увімкніть режим 4G у налаштуваннях,за потреби зверніться до служби підтримки.Чому це важливо:За даними компанії, відмова від 3G дозволяє:збільшити швидкість інтернету на 62%,покращити стабільність з’єднання,забезпечити якісний зв’язок у густонаселених районах.Якщо абонент не оновить налаштування або SIM-картку, він може повністю втратити доступ до мобільного інтернету.
👁 2,430 25-07-24 09:31
​​Маестро з Германівки: історія Івана Домашенка, який виховав покоління музикантів***У рамках рубрики «Екскурс в минуле» Тетяна Грянка розповіла про Івана Федотовича Домашенка — видатного діяча культури, який зробив вагомий внесок у розвиток музичного життя Германівки.Іван Домашенко народився 5 травня 1933 року в селі Мотижин на Київщині в родині колгоспників. У 1955 році закінчив Київське культурно-освітнє училище за спеціальністю духових інструментів. Після цього почав працювати музичним керівником самодіяльного хору села Германівка, а з 1968 року очолив місцевий духовий оркестрЙого талант і відданість справі не залишилися непоміченими: у 1988 році оркестру присвоєно звання зразкового дитячого колективу, а того ж року під його керівництвом створено ансамбль «Барвінок», який здобув статус народного. З 1969 по 1997 рік Домашенко також керував Германівським хором, якому у 1991 році надали звання самодіяльного народного.Особливу увагу маестро приділяв обробці народних пісень. Серед них — «Ой, не вір, паво, тому павичеві» (Макарівський район), «Ой, з-за гори, гори» (Германівка), «Пісня про Довбуша» (с. Микуличі, Івано-Франківщина). За свій внесок у розвиток культури у 1998 році він отримав звання Заслуженого працівника культури.Іван Домашенко пішов з життя 10 липня 2000 року. Його поховано на Германівському цвинтарі. Але музика, яку він подарував людям, звучить і нині — під керівництвом М.В. Кононенка духовий оркестр продовжує виступати, а «Барвінок» на чолі з П.Ф. Захарченком зберігає фольклорні традиції.
👁 2,700 25-07-20 11:26
КРІНЖ І «СОВОК» - ВСЕ, ЩО МОЖНА СКАЗАТИ ПРО СВЯТКУВАННЯ ДНЯ СЕЛА В ДЕРЕВ’ЯНІЙ***Вчора Дерев’яна відсвяткувала своє 889-річчя. Це значить, що воно «молодше» за Германівку, котрій 929 років, і «старше» за Обухів, котрому 663. ***Я кілька разів про це писав, але, є сенс повторити. Принаймні, тезово.1. Жодна з цих дат немає наукового обгрунтування і по суті видумана в 80-90 біляпартійними колами обухівської інтелігенції.2. Святкування видуманих в радянський час на замовлення партії свят – совок.3. Ігнорування справжньої історії території чи населеного пункта (не тотожно) – крінж.***І саме в ситуації тотальної інтелектуальної немочі і організаційної безпорадності ОМР лишається святкувати придумані комуністами радянські свята.В Обухові, Германівці, Дерев’яні. І це цікаво, бо попри те, що обухівські «семидисятники» потроху відходять, справа їх життя, їх канон – живе і процвітає. Вона як глист, котрий не дозволяє набрати вагу обухівській культурі.Для повного розуміння мого обуреннячитайте весь текст.
👁 2,380 25-07-15 17:08
​​У Національному музеї історії України відкрилась мінівиставка «Поля поховань» Вікентія Хвойки, приурочена до 125-річчя початку розкопок могильника біля с. Черняхів Обухівського району.***Користуючися нагодою зауважу, що В ОБУХОВІ БУЛИ СВОЇ "ЧЕРНЯХІВЦІ".Обухів має свої залишки цієї культури. І не абиякі, а поселення Обухів 1 і могильник Обухів 1а (т.зв. "Дерев'янський могильник).Пам'ятки ці копала легендарна Н. Кравченко, пікантність знахідок у тому, що жителями наземного (поселення) і підземного (могильника) могли бути вельбарці, іншими словами - готи, парні германського походження і балтійської ойкумени.Жили вони в оточенні поселень київської культури (пр. Обухів 3), котрих дехто вважає історичними "венедами".Певну детективність ситуації надають такі штуки як вождівський бумбон і залишки центуріонської зброї на Обухів 1, і все той же "Обухівський камінь" з чимось схожим на сарматську тамгу на Обухів 3.Це я до того, що артефактів черняхівської культури з Обухова не менше ніж з самого Черняхова. І можливо колись ми дочекаємося на тематичну виставку про жителів обухівського лісостепу 2-5 ст. н.е.А поки можна почитати мій торішній нарис "ГОТИ В ОБУХОВІ або чому не варто придумувати нові обухівські казки"
👁 2,500 25-06-25 11:17
​​Російський мільярдер хоче відсудити конфіскований у нього завод в Обухові***Компанія Aeroc Investment Deutschland GmbH, що належить російському мільярдеру Андрію Молчанову через LSR Group, подала позов до Міжнародного центру з вирішення інвестиційних спорів (ICSID) проти України. Причиною стала конфіскація двох газобетонних заводів компанії «Аерок» у Київській області — в Обухові та Березані.Позов було зареєстровано 18 червня 2025 року, повідомляє Forbes Ukraine з посиланням на Global Arbitration Review. Компанія оскаржує націоналізацію підприємств не лише в міжнародному арбітражі, а й у Конституційному суді України, стверджуючи, що санкційний механізм порушив право власності та принципи правової визначеності.До повномасштабного вторгнення РФ «Аерок» був найбільшим виробником газобетонних блоків в Україні, з річною виручкою у 2021 році понад 1,8 млрд грн. Після конфіскації у червні 2023 року активи передали Фонду держмайна, виробництво зупинили, а виручка скоротилася до 1,16 млн грн.У грудні того ж року підприємства продали через онлайн-аукціон за $45 млн компанії, пов’язаній з бізнесменом Геннадієм Буткевичем. На початку червня 2025 року виробництво на обухівському та березанському заводах відновили під новим брендом.