Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Новини з офіційного порталу Києва
Додано 18 сер 2021

Новини з офіційного порталу Києва

@KyivCityChannel
Кількість підписників: 27
Фото: 6,780
Посилання: 25,800
Опис:
Новини з офіційного порталу Києва: https://kyivcity.gov.ua. Усі права на публікації належать джерелу, яке вказане у кожному повідомленні. Неофіційний канал.

👥 Кількість підписників

27
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: 0
Середній/Місяць:: 0

👁️ Середній перегляд на повідомлення

4
Середній/День:: 4
Середній/Тиждень:: 5
ERR: 14.81%

📊 Кількість повідомлень на день

6.5
Останній день: 12
Середнє за тиждень: 7.3
Середнє за день: 6.5

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2022-05-25

Стіна

Статистика telegram каналу

17 листопада тролейбуси №№ 37, 37-А курсуватимуть зі змінами через дорожні роботи (+схеми)17 листопада тролейбуси №№ 37, 37-А курсуватимуть зі змінами через дорожні роботи на вул. Братиславській. Про це повідомляють у КП «Київпастранс». Так, орієнтовно з 10:00 до 16:00 тролейбуси курсуватимуть: — № 37 – від вул. Милославської до ст. м. «Дарниця» – вул. Радунська (від вул. Милославської) – вул. Рональда Рейгана – просп. Червоної Калини – просп. Воскресенський – просп. Георгія Нарбута – вул. Андрія Малишка – ст. м. «Дарниця»; у зворотному напрямку – просп. Броварський – просп. Георгія Нарбута – просп. Воскресенський – просп. Червоної Калини – вул. Олександри Екстер – вул. Лісківська – вул. Радунська до вул. Милославської; — № 37-А – від вул. Миколи Закревського (Поліклініка) до вул. Милославської – вул. Олександри Екстер – вул. Миколи Закревського – вул. Костянтина Данькевича – просп. Червоної Калини – вул. Олександри Екстер – вул. Лісківська – вул. Радунська до вул. Милославської – вул. Радунська – вул. Лісківська – вул. Олександри Екстер до вул. Миколи Закревського (Поліклініка). Для зручності пасажирів на інформаційному табло тролейбуса буде вказано 37-АК. Також для перевезення пасажирів з 10:00 до 16:00 від вул. Милославської до ст. м. «Лісова» за маршрутом тролейбусів № 37 організують тимчасовий автобусний маршрут № 37-ТР. У «Київпастрансі» перепрошують за тимчасові незручності.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/News_17_listopada_troleybusi_37_37-a_kursuvatimut_zi_zminami_cherez_dorozhni_roboti_skhemi/#Дороги
У Деснянському районі запрацював новий світлофорний об’єкт, побудований з урахуванням принципів безбар’єрностіДля підвищення безпеки пішоходів під час переходу дороги через вулицю Рональда Рейгана в Деснянському районі запрацював новий світлофорний об’єкт. Він розташований навпроти будинку № 42. Світлофорний об’єкт побудований з урахуванням принципів безбар’єрності. Про це повідомили у КП «Центр організації дорожнього руху». На об’єкті встановили сучасний контролер, транспортні та пішохідні світлофори, детектори транспорту, сенсорні кнопки для виклику зеленого сигналу пішоходам. Під час будівництва світлофорного об’єкта фахівці: — понизили бортовий камінь для зручності людей з інвалідністю, осіб старшого віку, батьків із дитячими візочками та інших маломобільних груп; — облаштували тактильну плитку для покращення навігації людей із порушеннями зору; — встановили кнопки зі звуковим супровідним сигналом для людей із порушеннями зору. Облаштування цього переходу є частиною системної роботи міста з розвитку безпечної інфраструктури, яка дозволяє кожному зручно пересуватися Києвом. А також частиною Плану заходів із створення безбар’єрного простору в місті Києві, затвердженого мером столиці Віталієм Кличком. Документ визначає конкретні заходи, покликані поступово зробити Київ доступним для всіх, а також виконавців та індикатори ефективності. Ознайомитися з Планом заходів на 2025–2026 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року в м. Києві можна за посиланням: https://e.surl.li/spdgeh. Слідкувати за іншими новинами щодо впровадження безбарʼєрних рішень можна на Офіційному порталі Києва в розділі «Безбарʼєрність» та за посиланням: https://kyivcity.gov.ua/news/?tag=1002460&dt1=&dt2=&title=#Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/u_desnyanskomu_rayoni_zapratsyuvav_noviy_svitloforniy_obyekt_pobudovaniy_z_urakhuvannyam_printsipiv_bezbaryernosti/#Дороги
У Києві презентували перелік значних історичних будівель без пам’яткоохоронного статусу, що потребують додаткового захистуУ столиці презентували перелік історичних будівель Києва, що формують її унікальне обличчя, утім ще не мають статусу пам’яток. Цим будівлям запропоновано надати додаткові механізми захисту. Відповідний перелік розглянули на засіданні робочої групи із розробки додаткових механізмів захисту об’єктів культурної спадщини, створеної за ініціативи мера Києва Віталія Кличка. Зокрема, робоча група за участю депутатів Київради, профільних департаментів КМДА та експертної ради, до складу якої входять пам’яткоохоронці, історики й архітектори, підготувала пропозиції щодо переліку історичних будівель. «Робоча група, що була створена за ініціативи мера Києва Віталія Кличка, має на меті забезпечити збереження значних історичних будівель міста. Йдеться про споруди, що мають художню та історичну цінність, є характерними для Києва або належать до характерних зразків архітектури та будівництва відповідної епохи. Разом із пам’ятками архітектури такі будівлі відіграють визначальну роль у традиційному міському середовищі», – зазначила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко. Департамент охорони культурної спадщини разом із спеціально створеною експертною радою опрацював понад 1 200 об’єктів з історико-архітектурного опорного плану Києва, провів їх фотофіксацію та експертну оцінку. За результатами визначили перелік об’єктів, який визнано значними історичними будівлями. Ганна Старостенко також нагадала, що міська влада провела колосальну роботу і долучилась до розробки законопроєктів № 11458 і № 11459, які мають посилити відповідальність недоброчесних власників та усунути прогалини, що перешкоджають збереженню історичних об’єктів. «Ці законопроєкти ще в серпні 2024 року були зареєстровані у Верховній Раді. Але процес далі не рухається. Між тим більшість пам’яткоохоронців і експертів галузі наголошують, що це вкрай необхідно зробити. Тож ми сподіваємося, що нове керівництво Міністерства культури України зможе звернути увагу народних депутатів на важливість відповідних змін», – наголосила Ганна Старостенко.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/u_kiyevi_prezentuvali_perelik_znachnikh_istorichnikh_budivel_bez_pamyatkookhoronnogo_statusu_scho_potrebuyut_dodatkovogo_zakhistu/#Київ_та_міська_влада
Київ підвищує енергетичну стійкість закладів освітиУ закладах освіти столиці посилюють ресурсне забезпечення для безперебійної роботи під час тривалих відключень електро-, тепло-, газо- чи водопостачання. Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський під час виїзної наради з головами РДА. «Наразі понад дві третини київських шкіл і дитсадків мають генератори. У 679 закладах освіти (а саме 293 дитячих садочках та 386 школах) встановлено генератори різної потужності. Резервним освітленням укриттів обладнано 883 заклади (88%). Для підвищення автономності в 5 районах встановлені сонячні панелі у 14 закладах освіти. Лише 96 закладів мають газові плити для приготування їжі в умовах відключення електроенергії. Ми активно працюємо над збільшенням ресурсів і потужностей, щоб забезпечити стабільну роботу закладів освіти», – зазначив Валентин Мондриївський. Під час наради розглянули питання організації харчування в садках і школах під час тривалих відключень електроенергії. Районним державним адміністраціям і закладам освіти доручили доопрацювати відповідні індивідуальні алгоритми дій у таких випадках. «Дитсадки з газовими плитами або необхідним обладнанням можуть під час відключень готувати їжу не лише для себе, а й для сусідніх дитсадків, що розташовані поруч. Якщо гаряче харчування організувати неможливо, його замінюють продуктами, які не потребують приготування. Це гарантує, що діти завжди отримують їжу. Важливо також інформувати батьків про зміни в організації харчування та надавати персоналу чіткі інструкції щодо «альтернативного» меню. А також щодо дотримання санітарних норм і безпеки дітей. Кожного дня близько 200 тисяч дітей забезпечуються гарячим або альтернативним харчуванням у столиці», – підкреслив заступник голови КМДА.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/kiv_pidvischuye_energetichnu_stiykist_zakladiv_osviti/#Керівництво
Дві перші фінансові позики від Револьверного фонду міста Києва, надані багатоквартирним будинкам на ремонт і модернізацію, вже успішно погашеніДві перші будинкові громади повернули в повному обсязі позики, надані комунальним підприємством «Фонд модернізації та розвитку житлового фонду міста Києва» (Револьверний фонд). ОСББ «Дніпровська набережна, 23» та ОСББ «Герцен парк» скористались фінансовою допомогою фонду, придбали сонячні електростанції для безперебійного живлення та вже успішно розрахувались із фондом. Про це повідомив виконувач обов'язків директора «Фонду модернізації та розвитку житлового фонду міста Києва» Олександр Деніс. «Трохи більше, ніж за рік роботи фонд надав 17 кредитів і позик багатоквартирним житловим будинкам. Ці кошти мешканці спрямовують на капремонт житла, встановлення теплопунктів, утеплення, модернізацію інженерних мереж, заміну освітлення, придбання альтернативних джерел електроенергії тощо. ОСББ «Дніпровська набережна, 23» та «Герцен парк» залучили кошти на підвищення рівня енергостійкості своїх будинків: встановили сонячні електростанції – панелі, інвертори й акумуляторні батареї. У наших реаліях це дасть змогу мешканцям відчувати себе комфортно навіть при відключеннях світла», – підкреслив Олександр Деніс. Він розповів, що станом на сьогодні ОСББ «Дніпровська набережна, 23» повністю погасило 1 млн грн, отриманий від фонду. ОСББ «Герцен парк» уже погасило 850 тис. грн, що витратили на систему безперебійного живлення, до якої входить інвертор та акумуляторна батарея на 60 кВт. Проєкт «Герцен Парку» став комплексним і поєднав позику Револьверного фонду з міською програмою компенсації на альтернативні джерела. У 2022 році ОСББ придбало два бензогенератори (потужністю 3,5 кВт та 9 кВт), а у 2024 році – інвертор та акумуляторні батареї. «Револьверний фонд – це дієвий механізм фінансової підтримки будинкових громад для покращення технічного стану житла.  Позики або кредити можуть отримати будинки, де є ОСББ чи ЖБК, або в якому мешканці обрали управителя й уклали з ним договір. Фахівці фонду також надають консультативну, експертну та інформаційну допомогу щодо реалізації конкретного проєкту», – зазначив Олександр Деніс.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/dvi_pershi_finansovi_poziki_vid_revolvernogo_fondu_mista_kiyeva_nadani_bagatokvartirnim_budinkam_na_remont_i_modernizatsiyu_vzhe_uspishno_pogasheni/#Київ_та_міська_влада
Із 10 до 14 листопада низка столичних трамваїв змінить маршрути через ремонт трамвайних колійІз 10 до 14 листопада трамваї №№ 11, 12, 16, 19 змінять маршрути через ремонт трамвайних колій на вул. Кирилівській. Про це повідомляють у КП «Київпастранс». Так, до закінчення ремонтних робіт, щоденно з 10:00 до 17:00 транспорт курсуватиме: — маршрути №№ 11, 12, 16 – від вул. Йорданської, Пущі-Водиці та ст. м. «Героїв Дніпра» до вул. Семена Скляренка; — маршрут № 19 – від Контрактової площі до зупинки «Стадіон «Спартак». Також для перевезення пасажирів від Контрактової площі до площі Тараса Шевченка організують тимчасовий маршрут: — автобус № 19-Т – від вул. Спаської – вул. Межигірська – вул. Щекавицька – вул. Костянтинівська – вул. Оленівська – вул. Кирилівська – вул. Сирецька – вул. Семена Скляренка – вул. Автозаводська – вул. Полярна до площі Тараса Шевченка; у зворотному напрямку – вул. Полярна – вул. Автозаводська – вул. Семена Скляренка – вул. Сирецька – вул. Кирилівська – вул. Щекавицька – вул. Костянтинівська – вул. Спаська до Контрактової площі. У «Київпастрансі» перепрошують за тимчасові незручності.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/iz_10_do_14_listopada_nizka_stolichnikh_tramvav_zminit_marshruti_cherez_remont_tramvaynikh_koliy/#Дороги
Віталій Кличко взяв участь у засіданні Ради безбар’єрності столиціМер Києва Віталій Кличко відкрив засідання Ради безбар’єрності столиці. Обговорили конкретні проєкти – зокрема, реалізацію плану з впровадження безбар’єрних маршрутів, результати моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг. Також дослідження ефективності столичних комунікацій щодо впровадження доступності. «Столична влада продовжує робити місто зручним і доступним для всіх. У Києві з’являються доступні маршрути, оновлені переходи, цифрові сервіси – такі, як Мапа доступності. Це не лише технічні зміни – це кроки до рівності можливостей для всіх мешканців. Щодо інформаційної безбар’єрності, то Київ за цей рік зробив помітний крок до того, щоб міська інформація була відкритою й однаково доступною для всіх. Нещодавно за нашим замовленням провели дослідження з комунікаційної безбар’єрності для людей з інвалідністю, людей старшого віку, батьків з візочками. Опитали більше 4 000 людей. Із них половина – із числа маломобільних груп. 40% опитаних мешканців Києва відзначають, що ситуація з фізичною доступністю в місті покращилась. Водночас приблизно стільки ж людей зізнались, що не бачили безбар’єрних маршрутів і не чули про них. Ще 20% – чули, але не користувались ними. Це означає, що ми маємо не тільки створювати доступні простори, а й ефективніше інформувати про них людей. Показувати, як ними користуватись», – підкреслив Віталій Кличко. Він зазначив, що реалізацію маршрутів доручили Департаменту транспортної інфраструктури та головам РДА. І від їх залученості залежить ефективність цієї роботи. «Окремо опитали працівників державних установ. 90% з них вважають, що найважливішим напрямом безбар’єрності лишається фізична доступність. Ми бачимо, що понад 40% киян вважають наявні пандуси незручними або неналежно пристосованими. Це сигнал для нас – треба контролювати якість», – наголосив Віталій Кличко. Мер зазначив, що столиця робить кроки зі створення безбар’єрності – адаптували частину станцій метро, оновили частину тротуарів (а на нових об’єктах одразу проєктують і роблять їх з пониженням). Запустили низькопідлогові автобуси на маршрутах громадського транспорту. «Але цього недостатньо. Сьогодні в Києві тільки 12 із 52 станцій метро справді зручні для людей із числа маломобільних груп. Більшість пішохідних переходів – без понижених бордюрів. На зупинках громадського транспорту мамам із дитячими візками чи людям, які користуються кріслами колісними, складно зайти в автобус. Хочу, щоб кожен керівник району це зрозумів і взяв персональну відповідальність за якість виконання робіт. Безбар’єрність – це норма цивілізованого суспільства», – підкреслив Віталій Кличко. Він також розповів про чіткі пріоритети, які ставить столична влада на наступний рік. «Станцію метро «Вокзальна» адаптувати за принципом універсального дизайну. Це має бути пілотна станція, де все – від входу до перона – зручно для людей з інвалідністю, батьків з дитячими візками. Людей старшого віку і пасажирів із валізами. Підхід має бути комплексним: ліфти і підйомники, тактильна навігація, чітке аудіоозвучення, візуальна інформація, комфортні переходи. Це також адаптація 10 ключових станцій метро – з ліфтами, тактильною навігацією та зрозумілою візуалізацією. 100 безпечних і зручних пішохідних переходів і зупинок. Єдина система навігації в транспорті. Щоб кожен – хто бачить, чи чує, чи рухається повільніше – міг самостійно орієнтуватися у місті. І головне – до оцінки кожного об’єкта ви маєте залучати людей, які живуть з інвалідністю», – наголосив Віталій Кличко. Мер столиці подякував кожному, хто долучається до цієї роботи – громадським організаціям, фахівцям, активістам.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/vitaliy_klichko_vzyav_uchast_u_zasidanni_radi_bezbaryernosti_stolitsi_1035056/#Дороги
Київ затвердив додаткові соціальні гарантії мешканцям, які постраждали внаслідок війниКиїв затвердив додаткові соціальні гарантії жителям столиці, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації. Таке рішення було прийняте сьогодні, 6 листопада, на пленарному засіданні Київради більшістю депутатів. Як зазначила депутатка Київради Людмила Ковалевська, ухвалене рішення передбачає звільнення постраждалих киян від сплати міської частини адміністративного збору, в сумі 70%, за оформлення або обмін документів, які посвідчують особу та підтверджують громадянство України. «Це швидка, адресна і справедлива підтримка, яка допоможе людям швидше відновити документи та повернути доступ до необхідних адміністративних і соціальних послуг. Механізм простий – людина при зверненні до ЦНАПу або підрозділу ДМС надає документ, виданий органом досудового розслідування, про визнання її потерпілою у кримінальному провадженні й отримує 70% знижку за послугу оформлення документа», – наголосила Людмила Ковалевська. Депутатка зауважила, що крім цього Київрада звернеться до Кабінету Міністрів України з ініціативою на державному рівні врегулювати питання безплатної заміни документів для осіб, житло яких знищене або пошкоджене внаслідок війни.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/kiv_zatverdiv_dodatkovi_sotsialni_garanti_meshkantsyam_yaki_postrazhdali_vnaslidok_viyni/#Київська_міська_рада
У Києві вже підключили до опалення 95% житлових будинків, які обслуговують комунальні керуючі компаніїСтаном на 5 листопада теплопостачання вже подали у 95% житлових будинків, що перебувають в управлінні комунальних керуючих компаній столиці. Усі планові процеси тривають. Фактично система теплопостачання Києва розгорнута. Так, частина будинків уже з теплом, решту підключають за індивідуальними рішеннями мешканців, однак технічна можливість у них є. Про це повідомив виконувач обов’язків першого заступника голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв. Нагадаємо, 29 жовтня міська влада прийняла рішення про старт опалення в житловому фонді, врахувавши погодні показники та необхідність зниження навантаження на електромережі. Ще раніше, 3 жовтня, можливість підключатися до тепла отримали заклади соціальної сфери – медичні заклади, школи, дитячі садки, установи соцзахисту та інші. Подачу тепла в ці установи виконують за їх індивідуальними заявками. «Так само підключають і будинки ОСББ, ЖБК, відомчі та інвестиційні. Багато представників правлінь ОСББ, ЖБК та інших управлінь ще не подали заявки на підключення з різних причин. Наприклад, будинок є термомодернізованим і зараз ще не потребує опалення або заявка не подається з міркувань економії. Я звертаюсь до керівників цих будинків: такі дії мають бути належним чином прокомуніковані з мешканцями, щоб дотримуватись розумного балансу економії та комфорту», – повідомив Петро Пантелеєв.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/u_kiyevi_vzhe_pidklyuchili_do_opalennya_95_zhitlovikh_budinkiv_yaki_obslugovuyut_komunalni_keruyuchi_kompani/#Керівництво
Разом сильніші: Київ взяв участь у Всесвітньому саміті культури міст мережі World Cities Culture ForumУ столиці Нідерландів відбувся Всесвітній саміт культури міст (World Cities Culture Forum), до якого долучився Київ разом із 55 містами з шести континентів. Протягом кількох днів делегати, заступники мерів, культурні лідери та політики обговорювали, як культура може об’єднувати міста та зміцнювати громади в умовах глобальних викликів. Саміт проходив у межах відзначення 750-річчя Амстердама під гаслом «Разом сильніші: культура в мінливому світі». Подія зібрала понад 200 представників культурного сектору – діячів культури, митців, кураторів і управлінців, ставши однією з наймасштабніших платформ для професійного обміну досвідом. Українську столицю традиційно представили депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії Київради з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха та директор Департаменту культури КМДА Сергій Анжияк. «Київ уже втретє бере участь у саміті World Cities Culture Forum, і для нас це велика честь – бути частиною вагомої спільноти. Щороку саміт порушує найактуальніші теми сучасності – від стійкості культурних інституцій до ролі мистецтва в зціленні суспільства. Завдяки цим заходам Київ має змогу ознайомлюватися з успішними практиками, інноваційними рішеннями та ефективними політиками провідних міст. Формат зустрічей, дискусій і воркшопів дозволяє не лише переймати цінний досвід, а й привертати увагу міжнародної спільноти до сучасних викликів України та нашої столиці. Делегати з різних куточків світу виявляють великий інтерес до українського досвіду – зокрема, до того, як культура допомагає суспільству під час зцілення та відновлення. Адже сьогодні культура в Києві – це не лише дозвілля, а й форма підтримки та місце сили», – зазначила Вікторія Муха. Представники Києва долучилися до низки панельних дискусій, присвячених найрізноманітнішим аспектам культурної політики сучасних міст. Обговорювали, як залучати молодь і підтримувати нове покоління культурних лідерів, а також як міста через публічне мистецтво, пам’ятники й громадські ініціативи можуть осмислювати минуле, долати розділення та зміцнювати єдність громад. Окрему увагу приділили культурі як праву людини – забезпеченню доступності мистецтва для всіх і пошуку шляхів подолання бар’єрів. Також учасники говорили про те, як культура змінює міські простори, сприяє розвитку культурних центрів і допомагає громадам зберігати баланс між традиціями та новими ініціативами. Крім того, зупинилися на впливі мистецтва на здоров’я й добробут людей, а також на ролі партнерств, культурних практик і штучного інтелекту в цій сфері. Також делегація з Києва взяла участь у сесії «Міста пам’ятають: вшанування, меморіалізація та ідентичність» разом із представниками Амстердама, Варшави, Лондона та Нью-Йорка. Обговорення було присвячене тому, як осмислення минулого допомагає громадам долати розбіжності й формувати спільні цінності. Перед основним самітом відбулася окрема зустріч лідерів культурної політики з 19 європейських міст. Європейський комісар із питань культури Гленн Мікаліфф представив нові ініціативи ЄС у сфері культури та креативних індустрій. Під час круглого столу «Формування майбутнього Європи за допомогою культури» обговорювали, як міста можуть зміцнювати демократію, єдність і стійкість суспільства через культуру.Читайте продовження статті за посиланням нижче. Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/razom_silnishi_kiv_vzyav_uchast_u_vsesvitnomu_samiti_kulturi_mist_merezhi_World_Cities_Culture_Forum/#Київська_міська_рада