Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Новини з офіційного порталу Києва
Додано 18 сер 2021

Новини з офіційного порталу Києва

@KyivCityChannel
Кількість підписників: 27
Фото: 6,780
Посилання: 25,800
Опис:
Новини з офіційного порталу Києва: https://kyivcity.gov.ua. Усі права на публікації належать джерелу, яке вказане у кожному повідомленні. Неофіційний канал.

👥 Кількість підписників

27
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: 0
Середній/Місяць:: 0

👁️ Середній перегляд на повідомлення

4
Середній/День:: 4
Середній/Тиждень:: 5
ERR: 14.81%

📊 Кількість повідомлень на день

6.5
Останній день: 12
Середнє за тиждень: 7.3
Середнє за день: 6.5

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2022-05-25

Стіна

Статистика telegram каналу

Віталій Кличко: На столичні маршрути вийшли ще 20 нових сучасних автобусівНа столичні маршрути вийшли ще 20 нових сучасних автобусів, придбаних у межах фінансової угоди з Європейським інвестиційним банком за проєктом «Міський громадський транспорт України». Загалом містом курсують вже 80 таких автобусів. І ще 5 Київ отримає найближчими днями. Про це мер столиці Віталій Кличко повідомив у своєму Telegram-каналі. «На столичні маршрути вийшли ще 20 нових сучасних автобусів, які Київ закупив у Туреччині в межах фінансової угоди з Європейським інвестиційним банком. А загалом містом курсують вже 80 таких автобусів. За угодою з ЄІБ, їх загальна кількість – 85. І ще 5 автобусів Київ отримає найближчими днями. Це 12-метрові низькопідлогові автобуси, обладнані пандусом для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. З інформаційними табло, системою кондиціонування та опалення, камерами відеоспостереження, системою озвучення зупинок. Енергоощадним LED-освітленням і тонованим склом. Кількість пасажирських сидячих місць: 27. Стоячих – 80», – написав Віталій Кличко. Він наголосив, що столиця робить все, щоб оновлювати громадський транспорт – для комфорту й безпеки киян і гостей міста. Нові 20 автобусів частково замінять рухомий склад, що експлуатують сьогодні на маршрутах: №№ 2, 20, 25, 35, 42, 43-К, 46, 50, 55, 69, 72, 112, 115, 118.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/vitaliy_klichko_na_stolichni_marshruti_viyshli_sche_20_novikh_suchasnikh_avtobusiv/#Київський_міський_голова
У трамвайному депо ім. Шевченка готують до випуску на маршрути оновлений вагон типу «Татра Т3»У трамвайному депо ім. Шевченка КП «Київпастранс» триває підготовка до випуску на міські маршрути оновленого вагона типу «Татра Т3». Як повідомляють у комунальному підприємстві, капітальний ремонт трамвая розпочали в січні цього року. За словами виконувачки обов’язків генерального директора КП «Київпастранс» Тетяни Тараско, в межах капремонту вагон модернізують: виконають кузовні роботи, оновлять інтер’єр, облаштують системи опалення та інформування пасажирів. Пізніше встановлять систему кондиціювання повітря в салоні та кабіні водія. У депо вже завершили початковий етап робіт. Фахівці провели діагностику, виконали очищення та металообробку кузова. Також у вагоні встановили сходи з нержавіючої сталі, оновили електрообладнання та замінили підлогу. Наразі тривають малярні роботи. Трамвай готують до облаштування інтер’єра. Після оновлення у вагоні передбачать також: — утеплення стін і встановлення обшивки зі склопластику в салоні; — нову стелю, поручні, пасажирські сидіння; — модернізований пульт керування водія; — нові тоновані вікна; — двері з дюралюмінію; — енергоощадне освітлення; — попереджувальні тактильні смуги на сходах. У середньому роботи тривають 3–4 місяці, залежно від технічного стану трамвая. Капітальні ремонти вагонів типу «Татра Т3» проходять також у Дарницькому та  Подільському трамвайних депо. Завдяки капремонтам термін експлуатації трамваїв продовжується на 10 років. Це дає змогу створити комфортні та безпечні умови перевезення пасажирів у наземному громадському транспорті.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/u_tramvaynomu_depo_im_shevchenka_gotuyut_do_vipusku_na_marshruti_onovleniy_vagon_tipu_tatra_t3/#Дороги
Минулого тижня столичним метро скористалися понад 5,1 мільйона пасажирів, із яких 1,3 мільйона – пільговикиМинулого тижня столичним метро скористалися понад 5,1 мільйона пасажирів, із яких 1,3 мільйона – пільговики. Про це інформують у КП «Київський метрополітен». Також у цей період фахівці організували 268 супроводів пасажирів із числа маломобільних груп інфраструктурою метрополітену. Нагадаємо, що для замовлення супроводу необхідно зателефонувати за номером (044) 238-55-11 або 050-448-91-71 та повідомити маршрут поїздки в метрополітені. Рекомендуємо телефонувати за годину до запланованої поїздки, аби працівник метро очікував біля початкової станції. На підприємстві проходять планові роботи з утримання інфраструктури. За цей період замінили 34 дерев’яні шпали, 3 перевідні бруси та 125 метрів рейкової нитки. Нагадуємо, що наразі триває плановий почерговий капітальний ремонт трьох ескалаторів нижнього нахилу на станції метро «Шулявська». Через недотримання пасажирами правил користування метрополітеном трапляються зупинки ескалаторів. Так, із різних причин минулого тижня відбулися 148 зупинок ескалаторів. Зокрема, 8 разів пасажири зупиняли ескалатор ручкою «стоп» без необхідності, 72 – для уникнення травмування, а ще 27 разів – через потрапляння особистих речей. Закликаємо бути обачними та дотримуватися правил поведінки. Інтервали руху поїздів у будні в години пік становлять 3:00–4:00 хв, в міжпікові години – 5:00–6:30 хв. У вихідні дні час очікування поїзда складає 6–7 хв. Детальніше про режим роботи – за посиланням  https://www.facebook.com/share/p/1HU6anMgGh/. У комунальному підприємстві нагадують, що на станції метро «Дорогожичі» працює бюро знахідок. Туди потрапляють речі, які лишаються на станціях чи у вагонах. Термін зберігання згуб – 6 місяців. Водночас документи, знайдені на станціях, передають працівникам поліції. Дізнатися, чи річ потрапила до бюро, можна за телефоном: (044) 238-43-13. Графік роботи бюро знахідок: — щодня з 8:00 до 17:00; — п’ятниця – з 8:00 до 15:45; — субота, неділя – вихідні; — технічна перерва – з 12:00 до 12:45. Важливо! У разі виявлення забутих на станції речей (сумок, пакетів, коробок тощо) необхідно інформувати працівника станції або поліції – самостійно розглядати вміст небезпечно.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/minulogo_tizhnya_stolichnim_metro_skoristalisya_ponad_51_milyona_pasazhiriv_iz_yakikh_13_milyona__pilgoviki/#Безбар'єрність
У Києві провели перші толоки: молодіжна організація «Пласт» спільно з міськими підрозділами прибрали урочище «Теремки»У суботу, 28 березня, відбулась толока, ініційована Національною скаутською організацією «Пласт», яку підтримали Департамент територіального контролю міста Києва та керівництво національного природного парку «Голосіївський». Молодь і волонтери очистили від сміття, гілля та торішнього листя урочище «Теремки». «Робити добрі вчинки – це пункт обіцянки пластунів-новаків. Вже не вперше пластуни за підтримки НПП «Голосіївський» збираються на допомогу природі – очистити ліс від шкідливого людського впливу. Ми не чекаємо, поки інші наведуть лад, а беремо відповідальність та робимо посильні кроки в покращенні середовища в якому живемо», – наголосила Юлія Нарбут, комендантка «Екотолоки 2026», пластунка, сеньйорка праці. Понад 350 учасників толоки долучилися до прибирання та впорядкування території парку. Департамент територіального контролю міста Києва в свою чергу забезпечив оперативне вивезення зібраного сміття. «Неймовірно приємно бачити, як молодь приходить, щоб прибрати парк і привести його до ладу. Такі акції показують, що кожен може зробити внесок у благоустрій міста. Департамент готовий підтримувати такі починання, щоб молодь та громадські організації мали змогу реалізовувати свої ініціативи на практиці», – зазначив Михайло Буділов, директор Департаменту територіального контролю міста Києва. Нагадаємо, двомісячник з благоустрою триватиме з 16 березня до 15 травня та охопить усі райони столиці, об’єднає комунальні служби, бізнес та громаду навколо спільної мети – зробити Київ чистішим, зеленішим і комфортнішим для життя. У межах двомісячника 18 квітня в Києві відбудеться загальноміська толока, до якої можуть долучитися всі охочі.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/u_kiyevi_proveli_pershi_toloki_molodizhna_organizatsiya_plast_spilno_z_miskimi_pidrozdilami_pribrali_urochische_teremki/#Про_Київ
Київ посилює підтримку ветеранів і їхніх родин: триває набір фахівців із супроводуУ Києві розширюють систему супроводу ветеранів та членів їхніх родин і відкривають набір нових фахівців. Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань самоврядних повноважень Марина Хонда. Нині у столиці вже сформована комплексна модель супроводу ветеранів, що реалізується через взаємодію міських служб, соціальних установ і медичних закладів. Зокрема, на базі Центру комплексної підтримки учасників бойових дій «Київ Мілітарі Хаб» працюють 37 фахівців із супроводу, які забезпечують індивідуальну підтримку ветеранів та їхніх родин. Станом на сьогодні під супроводом перебувають понад 2 000 осіб, яким уже надали більше ніж 13 тисяч заходів підтримки. Крім того, ще 17 фахівців працюють із ветеранами і ветеранками в міських закладах охорони здоров’я. А саме: — допомагають отримувати медичні та реабілітаційні послуги;  — координують маршрути пацієнтів; — забезпечують взаємодію між медичною та соціальною системами. «Повернення з війни – це не одноразова подія, а тривалий процес, який охоплює адаптацію, відновлення, вирішення соціальних і побутових питань. Завдання міста – зробити цей шлях зрозумілим і доступним. Саме тому ми розвиваємо інститут фахівців із супроводу – людей, які допомагають пройти цей шлях: від першого звернення до конкретного результату, а саме отримання послуг, реабілітації, працевлаштування чи повернення до активного життя», – зазначила Марина Хонда. Фахівці із супроводу допомагають ветеранам і ветеранкам: — орієнтуватися в доступних послугах і можливостях; — оформлювати документи та отримувати необхідні статуси; — отримувати медичну і реабілітаційну допомогу; — знаходити роботу або відкривати власну справу; — отримувати психологічну підтримку; — долучатися до спільнот, спорту та активного життя. Водночас система супроводу охоплює не лише ветеранів. Підтримку також надають: — військовим, які проходять лікування чи реабілітацію; — родинам загиблих і зниклих безвісти; — звільненим із полону; — людям на різних етапах повернення до цивільного життя. Марина Хонда наголосила, що сучасна ветеранська політика – це передусім про повернення людини до повноцінного життя в суспільстві, а не лише про соціальні виплати. Наразі місто відкриває набір нових фахівців із супроводу ветеранів. Подати заявку можна онлайн через платформу «е-Ветеран». Для участі у відборі необхідно: — заповнити заяву та пройти тестування; — подати резюме, документ про освіту, паспорт і РНОКПП; — мати освіту не нижче рівня бакалавра. Досвід у соціальній сфері, медицині, освіті, праві, психології або служба буде перевагою, однак не є обов’язковим – передбачено навчання та професійну підготовку. Отримати консультацію або допомогу з поданням документів можна в Центрі «Київ Мілітарі Хаб»: — за адресами – вул. Хрещатик, 36 (перший поверх), Харківське шосе, 168-Ж, вул. Івана Микитенка, 7-Б; — за телефоном 0-800-300-633 (цифра 2). Нагадаємо, що на Порталі послуг Києва запроваджено можливість вибору та онлайн-зв’язку з фахівцем із супроводу. Це дозволяє ветеранам, ветеранкам та їхнім родинам швидко отримати консультацію та підтримку у зручному форматі.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/kiv_posilyuye_pidtrimku_veteraniv_i_khnikh_rodin_trivaye_nabir_fakhivtsiv_iz_suprovodu/#Захисникам
Як застосовувати зелені закупівлі: стартує серія практичних вебінарівВ Україні розпочинається цикл безплатних онлайн-вебінарів, присвячених застосуванню екологічних вимог у публічних закупівлях. До участі запрошують представників органів влади, комунальних підприємств, бюджетних установ та всіх, хто працює із закупівлями. Організовують онлайн-вебінари Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України, ДП «Прозорро» та ВГО «Жива планета». Зелені публічні закупівлі є складовою європейської політики сталого розвитку. За визначенням Європейської комісії, це підхід, що передбачає закупівлю товарів, робіт і послуг із меншим впливом на довкілля протягом усього життєвого циклу. В Україні застосування екологічних вимог у закупівлях передбачене законодавством, а під час вебінарів експерти пояснюватимуть практичні аспекти їх використання. Учасники зможуть отримати відповіді на ключові питання, зокрема: — як встановлювати екологічні характеристики в тендері без ризику оскарження; — як формулювати екологічні вимоги в технічній специфікації; — які сертифікати, стандарти та маркування може вимагати замовник; — як застосовувати нецінові критерії відповідно до законодавства; — як оцінювати вартість життєвого циклу товарів і послуг; — як уникнути типових помилок під час встановлення екологічних вимог. Під час вебінарів організатори ознайомлять учасників із практичними прикладами, готовими формулюваннями для тендерної документації та розберуть типові ситуації. Матеріали систематизовані в розділі «Екологічні вимоги» на платформі Infobox Prozorro. Графік проведення вебінарів: 16 квітня – продукти харчування; 7 травня – будівництво; 4 червня – лакофарбові матеріали та матеріали для ремонту; 2 липня – мийні та чистильні засоби; 6 серпня – косметичні засоби; 3 вересня – меблі та вироби з деревини; 1 жовтня – паперові вироби, зокрема санітарно-побутові; 5 листопада – вироби з пластику; 3 грудня – комп’ютери та принтери. Реєстрація на участь у вебінарах відкрита за посиланням: https://forms.gle/bBoRCJUGd8Wihomt9. Графік є орієнтовним. У разі змін організатори додатково повідомлять зареєстрованих учасників.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/yak_zastosovuvati_zeleni_zakupivli_startuye_seriya_praktichnikh_vebinariv/#Київ_та_міська_влада
Віталій Кличко: Київрада має збільшити статутний капітал КП «Київтеплоенерго» та ухвалити рішення про прийняття з державної до комунальної власності обладнання мобільної розподільної генерації тепло- та електроенергіїКиїврада має збільшити статутний капітал КП «Київтеплоенерго» на 2,7 млрд грн. До цього столиця вже передбачила понад 10 млрд з міського бюджету. Йдеться про кошти на заходи з енергостійкості столиці. Також депутати повинні ухвалити рішення про прийняття з державної до комунальної власності столиці 6 модульних когенераційних установок. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив на початку пленарного засідання. «Маємо розглянути проєкт рішення про збільшення статутного капіталу «Київтеплоенерго» на 2,7 млрд грн. До цього ми вже передбачили понад 10 млрд грн з бюджету міста. І Київ розпочав реалізацію першочергових, передбачених планом енергостійкості, заходів із підготовки до наступного опалювального сезону. Також ми повинні ухвалити рішення про прийняття з державної до комунальної власності столиці обладнання мобільної розподільної генерації тепло- та електроенергії. Зазначу, що йдеться про 6 модульних когенераційних установок. Їх має передати столиці Державне Агентство відновлення та розвитку інфраструктури України. Це важливі питання для міста! Київ уже готується до наступної зими, яка буде складною», – підкреслив Віталій Кличко. Мер нагадав, що на минулому, позачерговому, засіданні Київрада ухвалила план енергостійкості столиці. Рішення підтримали 92 депутати. Він наголосив, що завдання всіх – столичної влади, комунальників, енергетиків – реалізувати заходи цього плану. Зокрема, першочергові, необхідні для початку наступного опалювального сезону. «Як ми говорили, масштаби столиці обумовлюють велику кількість заходів, видів і напрямів робіт. І, відповідно, їх вартість. Ідеться про колосальні кошти. Загалом це понад 60 млрд грн. І кошти, які ми можемо виділити з бюджету, ми виділяємо. Водночас столиці обов’язково потрібна й підтримка держави: у фінансуванні, в допомозі обладнанням та іншими ресурсами. Тому потрібно припинити політизувати питання енергостійкості! Зводити все до розмов: є план – немає плану. Треба говорити про конкретні речі, конкретні проєкти, допомогу. Й працювати спільно – всім гілкам влади, всім службам. Консолідувати й ефективно розподілити ресурси. Бо йдеться про те, як Київ, його мешканці пройдуть наступну зиму», – наголосив Віталій Кличко.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/vitaliy_klichko_kivrada_maye_zbilshiti_statutniy_kapital_kp_kivteploenergo/#Будинок_та_комунальні_послуги
У Києві з’явився перший світлофор із червоним колом заборониНа Михайлівській площі в напрямку вул. Михайлівської встановили перший у столиці світлофор нового стандарту, що обладнаний додатковим світловим контуром – червоним колом. Про це повідомили у КП «Центр організації дорожнього руху» (ЦОДР). На додатковій секції із зеленою стрілкою, що регулює рух праворуч, з’явилось ще червоне коло. Як це працює: — зелена стрілка – поворот дозволений; — червоне коло – поворот заборонений. Через втому або погодні умови водії можуть допускатися помилки і не помітити додаткову секцію світлофора, коли зелена стрілка не світиться та забороняє рух. Червоний контур чітко несе інформацію водіям про заборону виконувати поворот, і цей сигнал добре видно як вночі, так і за будь-яких погодних умов. Це впровадження є частиною переходу на оновлені стандарти ДСТУ 4092:2024 «Безпека дорожнього руху. Світлофори дорожні» та спрямоване на зменшення кількості ДТП. Світлофори з червоним колом з’являтимуться на вулицях Києва поступово, замінюючи старі, у яких виходить термін експлуатації.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/u_kiyevi_zyavivsya_pershiy_svitlofor_iz_chervonim_kolom_zaboroni/#Київ_та_міська_влада
Валентин Мондриївський: Концепцію оновлення парку на вул. Прирічній сформували з урахуванням пропозицій мешканцівКонцепцію оновлення південно-західної частини парку на вул. Прирічній в Оболонському районі Києва формували з урахуванням пропозицій мешканців. До обговорення майбутнього простору долучилися жителі району, громадські організації та фахівці з міського планування. Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський. За його словами, під час підготовки проєкту представники КО «Київзеленбуд» спільно з ГО «Парк Прирічна» провели три етапи відкритих громадських консультацій. Перший етап розпочався 15 травня 2025 року у форматі онлайн-анкетування, яке дозволило зібрати первинні пропозиції мешканців про розвиток території. Другий етап консультацій відбувся 7 червня 2025-го у Vcentri HUB: Оболонь у форматі інтерактивного воркшопу. Учасники разом із фахівцями обговорювали можливі рішення з функціонального наповнення майбутнього парку. Третій етап провели 2 серпня 2025 року безпосередньо на території майбутнього парку у форматі спільної прогулянки. Під час зустрічі мешканці мали можливість висловити свої пропозиції з облаштування простору. Зокрема, для громадськості принциповим питанням було збереження природного ландшафту та створення безбар’єрного простору в майбутньому парку. «Для нас важливо, щоб нові громадські простори створювалися в діалозі з мешканцями. Саме люди, які живуть поруч, найкраще розуміють, яким має бути парк – де потрібні прогулянкові маршрути, місця для відпочинку чи інші елементи інфраструктури», – зазначив Валентин Мондриївський. На основі зібраних під час консультацій пропозицій розробили проєкт оновлення території Він передбачає створення сучасного рекреаційного простору зі збереженням природного ландшафту. Оновлення цієї частини парку відбувається в межах спільного проєкту Києва та Вільнюса. За ініціативи мерії литовської столиці тут також планують звести садово-парковий елемент – пішохідний місток через існуючу заводь як символ дружби між містами. Проєкт реалізується за фінансової підтримки мерії Вільнюса та Фонду розвитку співробітництва і гуманітарної допомоги Литовської Республіки.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/valentin_mondrivskiy_kontseptsiyu_onovlennya_parku_na_vul_pririchniy_sformuvali_z_urakhuvannyam_propozitsiy_meshkantsiv/#Керівництво
Збереження водного багатства є одним із пріоритетів столиці: до Всесвітнього дня водних ресурсів Київ підсумовує результати моніторингу стану водних об’єктів (+відео)До Всесвітнього дня водних ресурсів Київ підсумовує результати моніторингу стану водних об’єктів і підтверджує статус одного з екологічних лідерів Європи завдяки унікальному різноманіттю своєї акваторії. Головна водна артерія міста – річка Дніпро – у межах Києва має ширину русла від 280 до 1350 метрів, що є одним із найвищих показників серед європейських столиць. Це формує потужний водний каркас міста та визначає його природну ідентичність. Особливим надбанням Києва є острівна система на Дніпрі, яка не має аналогів у Європі. На її базі створено регіональний ландшафтний парк «Дніпровські острови», що об’єднує 34 об’єкти загальною площею 1215 гектарів. Усі острови належать до заповідної зони, призначеної для збереження та відновлення найцінніших природних комплексів. Водночас 30 островів лишаються обмеженими для доступу, оскільки дістатися до них можна винятково по воді. Це дозволяє зберігати унікальні природні екосистеми в центрі мегаполіса. Загальна площа водної мережі столиці перевищує 6000 гектарів. Водну мережу Києва формують 80 малих річок, струмків і каналів, а також 631 замкнена водойма – озера та ставки. Найбільшим замкненим водним об’єктом міста є озеро Алмазне площею 168,01 гектара, яке має статус об’єкта природно-заповідного фонду. Загальна площа земель природно-заповідного фонду у водному секторі становить 1879,86 гектара. На відміну від багатьох інших європейських столиць, Київ зберіг значну кількість природних ділянок і Дніпровських островів із мінімальним антропогенним впливом. Всесвітній день водних ресурсів є нагодою акцентувати увагу на необхідності відповідального ставлення до збереження та раціонального використання водних ресурсів. Водні об’єкти Києва відіграють важливу роль у забезпеченні екологічної стабільності міста та формуванні його природного середовища. Їх охорона та відновлення лишаються одним із ключових пріоритетів у сфері екологічної політики столиці.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/zberezhennya_vodnogo_bagatstva_ye_odnim_iz_prioritetiv_do_vsesvitnogo_dnya_vodnikh_resursiv_kiv_pidsumovuye_rezultati_monitoringu/#Навколишнє_середовище_міста