Джерело
Новини з офіційного порталу Києва | У Києві з’явився перший світлофор із червоним колом заборониНа Михайлі...
5 Охват/переглядів
2026-03-24 16:23
Повідомлення №31981
У Києві з’явився перший світлофор із червоним колом заборониНа Михайлівській площі в напрямку вул. Михайлівської встановили перший у столиці світлофор нового стандарту, що обладнаний додатковим світловим контуром – червоним колом. Про це повідомили у КП «Центр організації дорожнього руху» (ЦОДР). На додатковій секції із зеленою стрілкою, що регулює рух праворуч, з’явилось ще червоне коло. Як це працює: — зелена стрілка – поворот дозволений; — червоне коло – поворот заборонений. Через втому або погодні умови водії можуть допускатися помилки і не помітити додаткову секцію світлофора, коли зелена стрілка не світиться та забороняє рух. Червоний контур чітко несе інформацію водіям про заборону виконувати поворот, і цей сигнал добре видно як вночі, так і за будь-яких погодних умов. Це впровадження є частиною переходу на оновлені стандарти ДСТУ 4092:2024 «Безпека дорожнього руху. Світлофори дорожні» та спрямоване на зменшення кількості ДТП. Світлофори з червоним колом з’являтимуться на вулицях Києва поступово, замінюючи старі, у яких виходить термін експлуатації.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/u_kiyevi_zyavivsya_pershiy_svitlofor_iz_chervonim_kolom_zaboroni/#Київ_та_міська_влада