У столиці триває протиожеледна обробка та розчищення доріг і тротуарів від снігу: задіяні 289 одиниць спецтехніки «Київавтодору»У столиці триває протиожеледна обробка та розчищення доріг і тротуарів від снігу. До цих робіт задіяні 289 одиниць спецтехніки «Київавтодору». Першочергово очищають від снігу та обробляють протиожеледними засобами головні магістралі, мости, спуски і підйоми. Про це повідомляють у КК «Київавтодор». Також задіяні 487 працівників у складі 67 бригад із ручного прибирання. Дорожники очищають від снігу та обробляють протиожеледними засобами зупинки, вузькі тротуари, сходи, острівці безпеки, пішохідні переходи. Прибудинкові території очищають та обробляють протиожеледними засобами понад 2 800 працівників комунальних керуючих компаній і близько 50 одиниць техніки. У парках і скверах працюють «зеленбудівці». До прибирання снігу залучили 30 одиниць техніки та 719 працівників. За прогнозом синоптиків, сьогодні, 7 січня, в Києві хмарно, помірний мокрий сніг, туман, на дорогах ожеледиця. Температура – 0-2° морозу. Просимо водіїв бути максимально обачними на дорогах і дотримуватись безпечної дистанції. А пішоходів – бути обережними та не забувати носити флікери в темний час доби. Крім того, закликаємо киян не користуватися власними авто під час негоди, віддавши перевагу громадському транспорту. Це допоможе уникнути заторів у столиці та суттєво прискорить роботу комунальних служб і спецтехніки, що прибирають і обробляють вулично-дорожню мережу. Нагадаємо, що в разі значного ускладнення погодних умов в’їзд великогабаритного транспорту до Києва може бути обмежено. У зв’язку з цим Київська обласна військова адміністрація визначила 55 пунктів контролю обмеження руху вантажівок у напрямку столиці та місць відстою транспорту на автомобільних дорогах державного значення на час зимової негоди.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/u_stolitsi_trivaye_protiozheledna_obrobka_ta_rozchischennya_dorig_i_trotuariv_vid_snigu_zadiyani_289_odinits_spetstekhniki_kivavtodoru/#Київ_та_міська_влада
У Києві станом на ранок 6 січня рівень забрудненості повітря низький, радіаційний фон – у норміСтаном на 8:00 6 січня рівень забрудненості атмосферного повітря в Києві низький. Радіаційний фон у всьому місті у нормі. Про це повідомляє Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА. На стаціонарному пункті моніторингу атмосферного повітря за адресою проспект Європейського Союзу, 64-Г загальний індекс якості повітря* – 25 (низький рівень забрудненості). Вміст забруднювальних речовин складає: — речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом (TSP) – 16.3 мкг/м3 (гранично допустима концентрація – 500 мкг/м3), зокрема пилу фракції 2,5 мкм (ТЧ2.5) – 11.6 мкг/м3, пилу фракції 10 мкм (ТЧ10) – 13 мкг/м3; — діоксид азоту – 36.6 мкг/м3 (ГДК – 200 мкг/м3); — діоксид сірки – 23.5 мкг/м3 (ГДК – 500 мкг/м3); — оксид вуглецю – 368.8 мкг/м3 (ГДК – 5000 мкг/м3); — озон – 42.5 мкг/м3 (ГДК – 160 мкг/м3); — оксид азоту – 2.9 мкг/м3 (ГДК – 400 мкг/м3). Радіаційний фон становить 0.108 мкЗв/год. На стаціонарному пункті моніторингу атмосферного повітря за адресою проспект Берестейський, 97 загальний індекс якості повітря* – 55 (середній рівень забрудненості). Вміст забруднювальних речовин складає: — речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом (TSP) – 14.7 мкг/м3 (гранично допустима концентрація – 500 мкг/м3), зокрема пилу фракції 2,5 мкм (ТЧ2.5) – 13.6 мкг/м3, пилу фракції 10 мкм (ТЧ10) – 14.4 мкг/м3; — діоксид азоту – 29.3 мкг/м3 (ГДК – 200 мкг/м3); — діоксид сірки – 154.8 мкг/м3 (ГДК – 500 мкг/м3); — оксид вуглецю – 374.5 мкг/м3 (ГДК – 5000 мкг/м3); — озон – 32.4 мкг/м3 (ГДК – 160 мкг/м3); — оксид азоту – 1.3 мкг/м3 (ГДК – 400 мкг/м3). Радіаційний фон становить 0.105 мкЗв/год. На стаціонарному пункті моніторингу атмосферного повітря за адресою вул. Китаївська, 22 загальний індекс якості повітря* – 23 (дуже низький рівень забрудненості). Вміст забруднювальних речовин складає: — речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом (TSP) – 16 мкг/м3 (гранично допустима концентрація – 500 мкг/м3), зокрема пилу фракції 2,5 мкм (ТЧ2.5) – 12.7 мкг/м3, пилу фракції 10 мкм (ТЧ10) – 14.2 мкг/м3; — діоксид азоту – 28.2 мкг/м3 (ГДК – 200 мкг/м3); — діоксид сірки – 23.1 мкг/м3 (ГДК – 500 мкг/м3); — оксид вуглецю – 381.4 мкг/м3 (ГДК – 5000 мкг/м3); — озон – 44.2 мкг/м3 (ГДК – 160 мкг/м3); — бензол – 0.1 мкг/м3 (ГДК – 1500 мкг/м3); — оксид азоту – 5.3 мкг/м3 (ГДК – 400 мкг/м3). Радіаційний фон становить 0.101 мкЗв/год. * Загальний індекс якості повітря (CAQI, Common Air Quality Index) формується автоматично на основі показників кількох основних забруднювачів: ТЧ2.5 і ТЧ10 (частки пилу), SO2 (діоксид сірки), NO2 (діоксид азоту), О3 (приземний озон), CO (оксид вуглецю). Чим нижчий показник CAQI, тим краща якість повітря. ** – Потужність амбієнтного еквівалента дози гамма випромінювання. Слідкувати за станом атмосферного повітря та радіаційним фоном у режимі реального часу можна за посиланням https://asm.kyivcity.gov.ua/ та в додатку Київ Цифровий.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/u_kiyevi_stanom_na_ranok_6_sichnya_riven_zabrudnenosti_povitrya_nizkiy_radiatsiyniy_fon__u_normi_1038864/#Навколишнє_середовище_міста
У Києві станом на ранок 5 січня рівень забрудненості повітря середній, радіаційний фон – у норміСтаном на 8:00 5 січня рівень забрудненості атмосферного повітря в Києві середній. Радіаційний фон у всьому місті у нормі. Про це повідомляє Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА. На стаціонарному пункті моніторингу атмосферного повітря за адресою проспект Європейського Союзу, 64-Г загальний індекс якості повітря* – 28 (низький рівень забрудненості). Вміст забруднювальних речовин складає: — речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом (TSP) – 22.4 мкг/м3 (гранично допустима концентрація – 500 мкг/м3), зокрема пилу фракції 2,5 мкм (ТЧ2.5) – 19.6 мкг/м3, пилу фракції 10 мкм (ТЧ10) – 21.5 мкг/м3; — діоксид азоту – 49.6 мкг/м3 (ГДК – 200 мкг/м3); — діоксид сірки – 21 мкг/м3 (ГДК – 500 мкг/м3); — оксид вуглецю – 511.9 мкг/м3 (ГДК – 5000 мкг/м3); — озон – 26 мкг/м3 (ГДК – 160 мкг/м3); — оксид азоту – 8.7 мкг/м3 (ГДК – 400 мкг/м3). Радіаційний фон становить 0.109 мкЗв/год. На стаціонарному пункті моніторингу атмосферного повітря за адресою проспект Берестейський, 97 загальний індекс якості повітря* – 54 (середній рівень забрудненості). Вміст забруднювальних речовин складає: — речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом (TSP) – 19.4 мкг/м3 (гранично допустима концентрація – 500 мкг/м3), зокрема пилу фракції 2,5 мкм (ТЧ2.5) – 18.3 мкг/м3, пилу фракції 10 мкм (ТЧ10) – 19.1 мкг/м3; — діоксид азоту – 25 мкг/м3 (ГДК – 200 мкг/м3); — діоксид сірки – 142.4 мкг/м3 (ГДК – 500 мкг/м3); — оксид вуглецю – 451.6 мкг/м3 (ГДК – 5000 мкг/м3); — озон – 19 мкг/м3 (ГДК – 160 мкг/м3); — оксид азоту – 2.3 мкг/м3 (ГДК – 400 мкг/м3). Радіаційний фон становить 0.095 мкЗв/год. * Загальний індекс якості повітря (CAQI, Common Air Quality Index) формується автоматично на основі показників кількох основних забруднювачів: ТЧ2.5 і ТЧ10 (частки пилу), SO2 (діоксид сірки), NO2 (діоксид азоту), О3 (приземний озон), CO (оксид вуглецю). Чим нижчий показник CAQI, тим краща якість повітря. ** – Потужність амбієнтного еквівалента дози гамма випромінювання. Слідкувати за станом атмосферного повітря та радіаційним фоном у режимі реального часу можна за посиланням https://asm.kyivcity.gov.ua/ та в додатку Київ Цифровий.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/u_kiyevi_stanom_na_ranok_5_sichnya_riven_zabrudnenosti_povitrya_seredniy_radiatsiyniy_fon__u_normi/#Київ_та_міська_влада
Із 1 січня 2026 року набув чинності оновлений Календар профілактичних щеплень: що змінилосяІз 1 січня 2026 року в Україні набув чинності оновлений Календар профілактичних щеплень. Про це повідомляють у Департаменті охорони здоров’я КМДА. Запроваджені зміни гармонізують національну систему імунізації з європейськими стандартами. Одним із ключових нововведень є включення до календаря щеплень однократної вакцини проти вірусу папіломи людини (ВПЛ). Це стратегічний крок у боротьбі з онкозахворюваннями. Адже ВПЛ є основною причиною раку шийки матки. Наукові дослідження підтверджують, що майже 90% випадків цього захворювання викликані саме цим вірусом. Відтепер профілактичне однократне щеплення проти ВПЛ проводитимуть дівчатам віком 12–13 років. Саме в цьому віці вакцина забезпечує найвищу ефективність. Для національної програми закупили 9-валентну вакцину, яка формує захист від дев’яти типів вірусу, зокрема двох високоонкогенних – 16 та 18. За даними ВООЗ, саме на ці типи припадає близько 70% випадків раку шийки матки. Оновлений Календар також передбачає низку змін у схемах інших профілактичних щеплень. Зокрема, вакцинацію проти кору, епідемічного паротиту та краснухи (КПК) проводитимуть у віці 1 та 4 років (замість 1 та 6 років, як було раніше). З огляду на ризики спалахів кору, нова схема забезпечить захист дітей у більш ранньому віці та зменшить імовірність тяжкого перебігу захворювання і розвитку ускладнень. Щеплення проти туберкульозу (БЦЖ) проводитимуть через 24 години після народження (замість 3–5-ї доби життя, як це відбувається зараз). Дітям, які не були вакциновані у пологових стаціонарах, у віці до 7 місяців БЦЖ вводитимуть без попереднього проведення туберкулінової шкірної проби або тесту вивільнення гамма-інтерферону, за умови відсутності відомого контакту з хворим на туберкульоз. Ще одним важливим кроком стане повний перехід України на використання інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ). Протягом останніх років в Україні застосовували комбінований підхід із використанням ІПВ та оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ). Водночас, відповідно до рекомендацій ВООЗ, остаточне викорінення поліомієліту можливе лише за умови повного переходу на інактивовану форму вакцини. Такий підхід відповідає Поліомієлітній стратегії 2022–2026 (GPEI Strategy), у межах якої ВООЗ закликає країни повністю відмовитися від ОПВ. Оновлений Календар також передбачає ширше застосування комбінованих вакцин і уточнення схем вакцинації за віком. Це дасть можливість оптимізувати процес імунізації, зменшити кількість ін’єкцій для дітей і скоротити кількість візитів до закладів охорони здоров’я. Зокрема, змінюється схема вакцинації проти вірусного гепатиту В. Щеплення проводитимуть у 2, 4, 6 та 18 місяців. Такий підхід дає змогу використовувати сучасні комбіновані вакцини (АКДП + Hib + ВГВ), що підвищує зручність для пацієнтів і ефективність організації вакцинації. Наразі вакцинацію проти гепатиту В здійснюють за окремою схемою – у перший день життя, у 2 та 6 місяців. «Україна впроваджує сучасні підходи та науково обґрунтовані стратегії захисту населення, які вже довели свою ефективність у світі. Надважливо, щоб система імунізації в Україні відповідала європейським стандартам і максимально ефективно захищала здоров’я дітей. Безумовно, стратегічним кроком є включення до календаря щеплень вакцинації проти вірусу папіломи людини. Це уможливить захист дівчат від ризику онкозахворювань у майбутньому. Комунальні центри первинної медико-санітарної допомоги Києва вже почали отримувати вакцини проти ВПЛ, закуплені за кошти держбюджету на 2025 рік. Це інвестиція у здорове майбутнє українців», – наголосила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Тетяна Мостепан.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/iz_1_sichnya_2026_roku_nabuv_chinnosti_onovleniy_kalendar_profilaktichnikh_scheplen_scho_zminilosya/#Лікарні_та_медицина
Віталій Кличко про 2025 рік: Ми гідно пройшли цей складний період. І продовжуємо боротисяСтабільне забезпечення життєдіяльності столиці – це теж відображення нескореності і боротьби українців проти агресора. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив в ефірі телеканалу «Київ», підсумовуючи результати 2025 року. «Ключовим питанням сьогодні є безпека. Нам потрібно забезпечувати життєдіяльність столиці. Бо Київ – це столиця, місто з особливим статусом. І всі, інші міста й селища, дивляться на нас. Як ми підтримуємо стабільну економічну, соціальну ситуацію. Надаємо мешканцям усі необхідні послуги в умовах постійних атак ворога, який намагається нас залякати й деморалізувати, залишити без світла й тепла. Але ми гідно проходимо через щоденні виклики, робимо все, що можемо, аби оперативно їх долати», – зазначив Віталій Кличко. Він також наголосив, що для столичної влади важлива підтримка наших Збройних Сил. Підтримка військових та ветеранів. «І ми постійно це робимо. Бо, згадайте, на початку повномасштабної війни багато світових експертів вважали, що Україна витримає лічені дні. А ми майже 4 роки відбиваємося від агресора. Це постійна робота в дуже складних умовах. І, звісно, всі ми втомлені. І все, що ми робимо, – заради виживання й збереження нашої держави. І ніхто нас не зможе перемогти, поки ми боремося! Вкрай важливо не здаватися! Важливо знаходити в собі сили. Не опускати рук. І ми зможемо перемогти, здолати ворога, відновити нашу країну. Ми зможемо відновити нашу столицю і повернутися до нормального життя. Але потрібно гідно пройти через ці виклики!» – наголосив Віталій Кличко.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/vitaliy_klichko_pro_2025_rik_mi_gidno_proyshli_tsey_skladniy_period_i_prodovzhuyemo_borotisya/#Київський_міський_голова
Понад 2 100 запитів від медіа у 2025 році: журналістів найбільше цікавили транспорт, медицина та освітаПрозора та оперативна комунікація з медіа лишається одним із пріоритетів столичної влади. Так, у 2025 році в апараті КМДА опрацювали понад 2 100 запитів від представників медіа. Про це повідомив керівник апарату КМДА Дмитро Загуменний. «Ефективна взаємодія з медіа є важливою складовою відкритості міської влади та інструментом інформування киян про ключові процеси в столиці. Ми системно співпрацюємо з журналістами, надаємо повну й достовірну інформацію про діяльність КМДА та прагнемо зробити комунікацію максимально простою, зрозумілою і зручною для представників медіа. Найпростіший спосіб подати запит медіа – заповнити онлайн-форму. У 2025 році саме через неї надійшла більшість запитів від журналістів – 1 910 із загальної кількості 2 170, що підтверджує зручність цього інструменту для представників», – зазначив Дмитро Загуменний. Він додав, що у 2025 році представників медіа найбільше цікавили теми транспорту (423 запити), охорони здоров’я (244), освіти і науки (181), будівництва (111). Нагадаємо, що представники медіа можуть подати запит одним із таких способів: — заповнити онлайн-форму за посиланням https://forms.gle/wSuj4GcZmrFopiHe7; — надіслати питання на електронну пошту [email protected] — зателефонувати на контактний номер для уточнення інформації щодо попереднього опрацювання запитів: (044) 202-74-26 (у робочий час) або WhatsApp: 067-242-32-86 (в позаробочий час). Також громадяни можуть подати запит на публічну інформацію, розпорядником якої є КМДА. Як це зробити – за посиланням: https://kyivcity.gov.ua/news/zminilas_elektronna_adresa_dlya_zapitiv_na_publichnu_informatsiyu_do_kmda/. Опрацьовує запити відділ інформаційного забезпечення та комунікації (прес-служба) Управління інформаційної політики та доступу до публічної інформації апарату КМДА. Усі запити, подані через цю форму, реєструються в системі документообігу КМДА, що дає можливість проконтролювати їх опрацювання.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/ponad_2_100_zapitiv_vid_media_u_2025_rotsi_zhurnalistiv_naybilshe_tsikavili_transport_meditsina_ta_osvita/#Київ_та_міська_влада
Через ухилення забудовниками від сплати пайової участі столиця недоотримала 1,2 млрд грн. Департамент економіки та інвестицій звернувся до суду та правоохоронцівЦентральний офіс Держаудитслужби провів ревізію з окремих питань фінансово-господарської діяльності Департаменту економіки та інвестицій КМДА. За результатами перевірки складено вимогу: через безпідставно збережені забудовниками кошти пайової участі міський бюджет недоотримав 1,2 млрд грн. Департамент економіки та інвестицій КМДА звернувся до суду та правоохоронних органів щодо примусового стягнення коштів за виявленими під час ревізії ДАСУ обʼєктами будівництва. Про це повідомила директорка Департаменту економіки та інвестицій КМДА Наталія Мельник. Вона зазначила, що для захисту інтересів киян Департамент ужив низку заходів, зокрема подав позовні заяви до Господарського суду міста Києва про стягнення безпідставно збережених забудовниками коштів пайової участі. А також поінформував Офіс Генерального прокурора, Київську міську прокуратуру та Шевченківське управління поліції Головного управління національної поліції у місті Києві про об’єкти, не подані до суду, для вжиття відповідних заходів. «Окремо зазначу, що станом на вересень, на початок ревізії, у судах уже розглядали 112 позовів Департаменту на суму 2,05 млрд грн. Водночас до вимоги Держаудитслужби включили об’єкти, за якими позови вже подали щодо 26 об’єктів на 300 млн грн. Ще за 38 об’єктами на суму 600 млн грн Департамент терміново подав позови, хоча їх планували на 2026 рік. Дані щодо решти об’єктів, за якими не сплачено 300 млн грн, передали до прокуратури», – зазначила Наталія Мельник. Вона підкреслила, що з 2021 року Департамент постійно здійснює претензійно-позовну роботу щодо несплати забудовниками коштів пайової участі. «Попри позицію Мінрегіонбуду щодо скасування пайової участі з 2021 року, в межах захисту інтересів громади за позовами Департаменту у 2022 році створено судову практику для всіх регіонів України щодо обов’язковості стягнення коштів пайової участі із замовників до бюджетів населених пунктів за об’єктами, будівництво яких розпочато до 2021 року. У Києві впродовж 2021–2025 років до бюджету замовниками будівництва сплачено 206 млн грн, із них 87 млн грн – за рішеннями судів. Нині в судах розглядають близько 140 справ на суму 2,6 млрд грн, за якими остаточних рішень ще немає», – сказала Наталія Мельник. Ревізія також стосувалась інвестиційної діяльності. Для належного виконання умов укладених інвестиційних договорів, про які також йдеться у вимозі Держаудитслужби, Департамент звернувся до Господарського суду міста Києва, за результатами чого відкрили провадження. Також розроблені проєкти додаткових угод до інвестиційних договорів і вжиті інші заходи для захисту інтересів громади. Наталія Мельник зауважила, що попри численні перевірки держустановами, Департамент продовжує відповідально виконувати покладені на нього функції та завдання, забезпечуючи координацію у сферах економічного і соціального розвитку столиці.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/cherez_ukhilennya_zabudovnikami_vid_splati_payovo_uchasti_stolitsya_nedootrimala_12_mlrd_departament_zvernuvsya_do_sudu/#Економічний_та_соціальний_розвиток
Завтра, 29 грудня, в Києві очікуються пориви вітру 15-20 м/с та хуртовина, на дорогах ожеледиця – УкргідрометцентрЗавтра, 29 грудня, в Києві очікуються пориви вітру 15-20 м/с та хуртовина, на дорогах ожеледиця (І рівень небезпечності, жовтий). Про це попереджає Український гідрометеорологічний центр. Також за прогнозами синоптиків у столиці вночі 2-4 морозу, вдень близько 0°, вітер північно-західний. Фахівці закликають під час сильного вітру щільно зачиняти вікна; прибрати з балконів і лоджій предмети, які можуть випасти назовні; триматися подалі від рекламних щитів, ліній електропередачі, великих дерев, а також не паркувати поруч із ними автотранспорт. Якщо впало дерево чи зламалися гілки – телефонуйте до аварійно-диспетчерської служби «Київзеленбуду»: 0442724018. При падінні дерев чи гілок можна викликати рятувальників: 101 або 0444303713 (телефон КАРС). При травмуванні людей негайно телефонуйте 103. У разі несправності дорожніх знаків звертайтеся за номерами: 0442783540 або 0504398366. Під час ожеледиці киян закликають дотримуватись порад і бути обережними, пересуваючись містом. Поради водіям: — дотримуйтеся швидкісного режиму, дистанції та відмовтеся від ризикованих маневрувань, які за несприятливих погодних умов можуть призвести до створення аварійних ситуацій; — при наближенні до пішохідних переходів і місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму; — не забувайте увімкнути габаритні вогні чи протитуманні ліхтарі; — під час погіршення погодних умов з інтенсивним випадінням снігу та ожеледицею на дорогах не використовуйте автотранспорт із літніми шинами. Поради пішоходам: — ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте і трохи зігніть у колінах, ступайте на всю підошву; — не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, а й тяжких травм, особливо переломів і струсів мозку. Розмахуйте руками в такт ходьби – так краще тримати рівновагу; — при порушенні рівноваги під час ходьби в ожеледицю – спробуйте швидко присісти, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах; — будьте уважні й на тротуарі – автомобіль може занести або водій може вчасно не загальмувати; — враховуйте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується в 4-5 разів.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/zavtra_29_grudnya_v_kiyevi_ochikuyutsya_porivi_vitru_15-20_ms_ta_khurtovina_na_dorogakh_ozheleditsya__ukrgidromettsentr/#Київ_та_міська_влада
Внаслідок ворожого обстрілу пошкоджено рухомий склад та транспортну інфраструктуру КиєваВнаслідок ворожого обстрілу столиці у ніч на 27 грудня пошкоджено об’єкти транспортної інфраструктури та рухомого складу. До ліквідації наслідків залучено 30 працівників шляхово-експлуатаційних управлінь районів міста та 10 одиниць спеціалізованої техніки. Про це інформує Департамент транспортної інфраструктури КМДА. Вибуховою хвилею пошкоджено автобус – вибиті вікна. Також зафіксовано влучання по території одного з депо, унаслідок чого пошкоджено 20 трамвайних вагонів, зокрема вікна та елементи кузова. Один із вагонів зазнав значних пошкоджень. Також є пошкодження контактної мережі КП «Київпастранс», через що рух трамваїв на окремих ділянках тимчасово заблоковано. Через складну ситуацію в енергосистемі, що спричинена ворожим обстрілом Києва, на окремих ділянках міста тимчасово призупинено рух електротранспорту. Частково транспортне сполучення забезпечене автобусами. Оперативно про зміни руху та затримку маршрутів тролейбусів і трамваїв інформує Telegram-канал КП «Київпастранс». Серед іншого є пошкодження мереж зовнішнього освітлення у різних районах міста. Відповідні служби вже працюють на місцях. Через просадку напруги в електромережі на окремих об’єктах метрополітену тимчасово були перебої в роботі деякого обладнання, зокрема освітлення та ескалаторів. Наразі робота стабілізована. Рух поїздів забезпечено, однак через складну енергетичну ситуацію можливі зміни у графіках руху на окремих лініях. За інформацією фахівців КП «Центр організації дорожнього руху» пошкоджень світлофорних об’єктів не зафіксовано. Однак, через відсутність електроенергії наразі не працюють 135 об’єктів. 262 світлофорних обʼєктів працюють від шаф резервного живлення. Прохання до водіїв бути уважними та обережними на перехрестях та наземних пішохідних переходах, де не працюють світлофори; керуватися дорожніми знаками й надавати перевагу в русі пішоходам. Міські служби продовжують роботу з ліквідації наслідків обстрілу.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/vnaslidok_vorozhogo_obstrilu_poshkodzheno_rukhomiy_sklad_ta_transportnu_infrastrukturu_kiyeva/#Про_Київ
Валентин Мондриївський: Кількість місць в укриттях дитсадків Києва зросла майже на 48 тисяч порівняно з осінню 2022 рокуДошкільна освіта Києва продовжує стабільно функціонувати в умовах повномасштабної війни. Станом на листопад 2025 року укриттями забезпечені 93% закладів дошкільної освіти столиці, а кількість місць в укриттях зросла майже на 48 тисяч порівняно з осінню 2022 року. Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський. Після початку широкомасштабного вторгнення роботу дитячих садків у столиці було тимчасово призупинено, а згодом організовано з використанням дистанційних форматів. Відновлення очної роботи розпочалося з 1 червня 2022 року за рішенням Ради оборони міста Києва. Головною умовою відкриття садочків стала наявність укриттів, що відповідають державним вимогам безпеки. «За час війни місто здійснило комплексну роботу з облаштування захисних споруд у закладах дошкільної освіти. В укриттях проведено ремонтні роботи, встановлено вентиляційні системи, облаштовано санвузли, зони відпочинку та психологічного розвантаження, забезпечено запаси питної води й засоби першої допомоги. Окрема увага приділяється безбар’єрності – нові укриття проєктують з урахуванням потреб маломобільних груп населення», – сказав заступник голови КМДА. У 2025/2026 навчальному році в Києві працюють 537 комунальних закладів дошкільної освіти, з яких 94% – у звичному очному форматі. Дошкільну освіту в столиці отримують понад 62 тисячі дітей, із них понад 8 тисяч – діти внутрішньо переміщених осіб. «Попри воєнні виклики, місто не припиняє реконструкцію та капітальний ремонт дитячих садків. У 2025 році після реконструкції відновив роботу один заклад в Оболонському районі, а у 2026 році заплановано відкриття ще двох оновлених садочків у Дарницькому та Святошинському районах. Також тривають роботи з відновлення будівель, пошкоджених внаслідок обстрілів: уже відремонтовано понад 80% таких закладів», – підкреслив Валентин Мондриївський. Доступ до якісної та безпечної дошкільної освіти лишається одним із пріоритетів міської влади. Система дошкільної освіти Києва демонструє стійкість, професіоналізм і здатність адаптуватися до умов війни, зберігаючи орієнтацію на потреби дітей та родин. Нагадаємо, що за інформацією мера Києва Віталія Кличка, загалом цього року місткість укриттів у навчальних закладах столиці збільшили на 11 500 місць. Сьогодні вони можуть вмістити 360 тисяч людей.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/valentin_mondrivskiy_kilkist_mists_v_ukrittyakh_ditsadkiv_kiyeva_zrosla_mayzhe_na_48_tisyach_porivnyano_z_osinnyu_2022_roku/#Керівництво