🔫🇷🇺📲РФ серійно ставить Starlink на ударні БпЛА «Молнія-2»Росія перейшла від поодиноких експериментів до серійної інтеграції терміналів Starlink на ударні дрони «Молнія-2». 🛑Раніше Starlink зустрічався переважно на розвідниках, де потрібний постійний канал для передачі відео й координат. Перенесення цієї зв’язки на одноразові БпЛА-камікадзе означає інше: ворог готовий витрачати відносно дорогий термінал навіть на дешевий носій, якщо це дає гарантований прохід до цілі. 🛑Супутниковий канал дозволяє працювати поза зоною дії класичного радіоелектронного придушення, тримати керування до моменту ураження та коригувати маршрут уже в польоті, обходячи блоки РЕБ і «дірки» в ППО.❗️Фактично це новий виток еволюції дронової війни: до масових FPV з примітивним сигналом додається ешелон «розумніших» апаратів з глобальною супутниковою підтримкою. Це піднімає вимоги до протидії — від суто фронтового глушіння до побудови систем, здатних впливати на супутникові канали, швидко виявляти та вражати носії ще на далеких підступах./🔫🇷🇺📲The Russian Federation is serially installing Starlink on Molniya-2 strike dronesRussia has moved from isolated experiments to serial integration of Starlink terminals on Molniya-2 strike drones.🛑Previously, Starlink was mainly used on reconnaissance aircraft, where a permanent channel for transmitting video and coordinates was needed. Transferring this connection to disposable kamikaze UAVs means something else: the enemy is ready to spend a relatively expensive terminal even on a cheap carrier if it provides a guaranteed passage to the target.🛑The satellite channel allows you to operate outside the range of classical electronic suppression, maintain control until the moment of defeat and adjust the route in flight, bypassing electronic warfare units and "holes" in air defense.❗️In fact, this is a new stage in the evolution of drone warfare: mass FPVs with a primitive signal are joined by a tier of "smarter" devices with global satellite support. This raises the requirements for countermeasures - from purely front-line jamming to the construction of systems capable of influencing satellite channels, quickly detecting and hitting carriers even at distant approaches.🔫CGTAnalytics
Не війни постВсе ж радію що до-воєнні справи не гальмують , а знаходять в собі продовження, тим паче в дітях16 грудня 2025 року у спортивній залі Миколаївського ліцею №55 проведено обласні змагання «Миколаївська шкільна ліга з регбі-5 — Кубок Святого Миколая» серед учнів закладів загальної середньої освіти Миколаївської області у 2025/2026 навчальному році. У змаганнях взяли участь команди:- Єланецької селищної ради; - Благодарівського ліцею Нечаянської сільської ради;- Миколаївського спортивного ліцею;- РК "Вогник" міста Миколаєва;- Миколаївської гімназії №57 імені Т. Г. Шевченка;- Миколаївського ліцею №55. Переможці змагань:І місце — команда Єланецької селищної ради;ІІ місце — команда Миколаївської гімназії №57;ІІІ місце — команда Миколаївського ліцею №55. На заході були присутні почесні гості: - директор Миколаївського ліцею №55 Миколаївської міської ради - Дмитро Васильков; - начальник управління масового спорту у Миколаївській області - Євген Фішман; - голова федерації регбі Миколаївської області, учасник бойових дій російсько-української війни - Данило Шамонін; - член президії федерації регбі Миколаївської області - Артем Головач;- голова федерації регбі міста Миколаєва - Євген Константінов; - начальник учнівського відділу управління масового спорту у Миколаївській області - Олена Мошків. Змагання проведено в рамках підготовки до участі у проєкті "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги", які стали ще одним кроком у розвитку шкільного спорту й популяризації регбі-5 на Миколаївщині!Всі команди отримали заохочувальні призи у вигляді регбійних мʼячів від Navysportua та солодощів від бійців нашого підрозділу
➡️ В результаті успішної операції Сил Оборони було заблоковано противника у Куп'янську та зачищено всю північно-західну околицю міста⚔️ Важка і довга операція триває, адже кацапські анклави ще є у центральній частині міста. У мережі вже чимало кадрів, які підтверджують успішні дії СОУ, тому ми публікуємо ті відомості, про які уже безпечно казати.🔄 Операція почалася зі створення рубежу блокування та відрізання гарнізону противника у місті від основних сил. Сили Оборони відносно блискавично зайняли Радьківку та Кіндрашівку, а також взяли під вогневий контроль Голубівку. Після цього відбулася зачистка Мирного (окупаційна радянська назва Москалівка) та північно-західних околиць самого Куп'янська. 👤 Сили Оборони продовжують виявлення та знищення виродків вже у центральній частині міста, де кацап має декілька анклавів, куди ті змушені були відтягнутися. Операція триває.🫡 Спільна робота ударного угрупування 2 КНГУ "Хартія" (підрозділів ЗСУ, НГУ, ГУР, ССО, СБУ "Альфа", КОРД та ВСП), а також ТГр "Куп'янськ".Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Магазин🛑Донат
🇲🇩 Уряд Молдови разом з ЄС і США розробляє план реінтеграції Придністровʼя🖥 Про це повідомив віце-прем'єр з питань реінтеграції Валеріу Ківер після засідання уряду.👀 Віце-премʼєр зазначив, що уряд наразі не розкриває деталі стратегії, оскільки частина питань «залишається чутливою» і вимагає обережності, а для деяких процесів «потрібен час».
💭«Ми дійсно активно працюємо над стратегією або дорожньою картою реінтеграції, але, як ви знаєте, чутливі питання вимагають обережності. Нам потрібно продумати кроки, які з часом дадуть результат. Ми не можемо розповідати про всі дії в реальному часі, тому що це може зашкодити кінцевому результату. Робота триває, і в відповідний момент ми представимо суспільству її результати», — сказав Ківер.
🤷♂️ На запитання журналіста, чи є ця стратегія частиною перемовин між Україною та московією, Ківер відповів, що такий підхід можна розглядати лише з точки зору регіональної безпеки, а саме виведення російських військ.Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Магазин🛑Донат