Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - ЗЕ_БГ✙ 🏴
Añadido 06 dic. 2025

ЗЕ_БГ✙ 🏴

@ze_bg1920
Número de suscriptores: 11 151
Fotos: 4,640
Videos: 1,240
Enlaces: 1,170
Descripción:
Чорноморське козацтво XXI століття🏴‍☠️ Канал YouTube https://www.youtube.com/@HardGardgroup Зворотній зв‘язок @Bugskiy_bot

👥 Número de suscriptores

11 151
Promedio/Día:: -6
Promedio/Tiempo:: -1
Promedio/Mes:: +9

👁️ Vistas promedio por mensaje

2 320
Promedio/Día:: 2,030
Promedio/Tiempo:: 2,480
ERR: 20.81%

📊 Mensajes por Día

2.4
Último día: 0
Promedio semanal: 1.6
Promedio por día: 2.4

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2025-12-06

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 1,630 26-06-21 09:42
А ви подивіться на ситуацію з «Білими Орлами» під іншим кутом і задайте собі питання: звідки у всіх цих людей найвища польська нагорода?Це які такі заслуги треба здійснити, щоб отримати нагороду, про яку більшість поляків, які і справді її заслуговують, навіть мріяти не можуть?Відповідь дуже проста і неприємна багатьом: у Польщі, як і в Україні, дуже часто нагороджують не тих, хто заслуговує, а тих, з ким дружать.Бачте, спільного у нас куди більше, ніж це намагаються показати нам наші вороги 😁Крайній раз, коли був у Польщі, таксист, почувши українську мову, завіз нас не туди і робив вигляд, що нічого не розуміє. У такі моменти хочеться ненавидіти, бажати зла і просто мстити. Все, чого і чекають від нас наші вороги.У 1385 році Кревська унія між Великим князівством Литовським, Руським і Жемайтійським та Польським королівством була укладена в першу чергу як союз для протистояння Тевтонському ордену і московитам, які перебували під ординським васалітетом.Радянська історіографія вчила сприймати Річ Посполиту як польську державу, та люди часто не замислюються, що сама назва Rzeczpospolita є польським перекладом respublica, де publica - це спільна, а res - справа.Річ Посполита, заснована у 1569 році, це наша спільна історична спадщина, яка набула могутності завдяки нашим спільним зусиллям!Очевидно, що така історія, де українська, польська, литовська і білоруська нації об’єднані та дають прочухана московії у Лівонській війні, не вкладається в міф про «триєдинство слов’ян», в який чомусь запхнули чудь з мордвою і викинули всіх інших слов’ян.Тому сьогодні, в умовах стратегічної кризи, росія витрачає неабиякі кошти для недопущення створення Інтермаріуму, який має всі шанси стати кістяком нової Європи.Злочини радянських військ і комуністичного режиму принесли невимірне горе нашим обом державам. Про них важче говорити, адже чинилися вони начебто офіційною владою, еге ж?Українські чоловіки у Польщі теж наша спільна проблема. Полякам не подобається їхня нахабність, нам - те, що вони не воюють. Ми б забрали, та хто віддасть? Самі визнають, що наші ухилянти дали великий ривок польській економіці, ще й закривають іммігрантську квоту, на зміну якій завезли б алжирців чи сирійців.Поляки не зобов’язані любити українців, українці не зобов’язані любити поляків, але і ми, і вони зобов’язані пам’ятати, хто протягом століть отримував найбільшу вигоду від нашої взаємної ненависті.Нині Україна - єдина у світі держава, яка б’є по російській столиці. Ця держава ніколи б не відродилася, якби дух одвічної стихії не діяв через наших героїв XX століття, передусім через ОУН і УПА. Без них не було б нас, так само, як без ваших не було б вас.Історія дає достатньо причин для суперечок, але географія і характер викликів залишають куди менше варіантів для вибору союзників.Саме тому майбутнє Європи вирішуватимуть не ті, хто торгує образами минулого, а ті, хто здатен мислити категоріями століть. Решта залишаться лише коментарями під чужою історією.
👁 2,700 26-06-16 15:07
Однією, а можливо й найбільш основною причиною провалу оборони СОУ в операційній зоні ОТУ "Донецьк" в 2024 році після Авдіївки є ступінь і масштаб брехні в угрупованні, яке очолював генерал Луценко.До прориву росіян брехня мала місце завжди, від батальйону до бригади, від бригади до угруповання, водночас брехня помножена на тиск противника та кризу комплектації призвела нас до таких "шедеврів" як Прогрес, Очеретино чи менш відомі, але не менш болючі, прориви в смузі ТгР "Вугледар". Брехня в армійській структурі є результатом деградації спроможностей частин та з'єднань, водночас, з'являючись, вона вступає в хімічну реакцію з військовим середовищем і породжує нову брехню й більшу деградацію. Ти не можеш сказати, що не можеш виконати завдання, бо тебе виїбуть або зварять перевірками, водночас, продовжуючи брехати, ігноруючи реальність, ти породжуєш нові й нові проблеми.Чимало зусиль прикладено для лікування цього недугу: корпусна реформа, чбпшні частини, що доповідають напряму, окремі центри, що верифікують дані. Проблема присутня вже в дещо меншій мірі.Але брешемо не тільки ми.Масштаб брехні противника, якщо слідкувати за тими ж каналами в телеграм, колосальний. Бєлоусов aka "Ошибаться можно врать нельзя" оголошує захопленими населені пункти, в які ще на спокійному можна по дню заїхати машиною, а українські журналісти знімають звідти репортажі. Армійське ж середовище противника не відрізняється від нашого, тож це є показчиком як ступені деградації військ, так і саме по собі продовжує цю деградацію, створюючи для СОУ вікно можливостей.
👁 2,920 26-06-13 19:30
Історія з дефіцитом бензину в Криму — це не просто про пальне і навіть не тільки про злам російської військової логістики. Вона показує значно більше. Ми бачимо, як півострів став окремою «сакральною» валізою без ручки для росіян.Крим ніколи не був самодостатнім в реальному господарському сенсі. Йому потрібна була вода, електрика, зрошення, транспорт, продукти, постачання і нормальний зв’язок з материком. Усе це природно йшло не з Москви і не з Тамані, а з півдня України. Дніпро, Каховське водосховище, Північно-Кримський канал, херсонський і запорізький напрямки — це була одна економічна система, де Крим був не островом-авіаносцем, як верещать росіяни. Взагалі байка «Хрущов подарував Крим» — це пропагандистська жуйка для людей, які ні разу не відкривали підручник з історії. Крим ніколи не передавався одноосібним царським жестом Хрущова. Спершу це питання проходило через партійне керівництво СРСР, потім через органи РРФСР і УРСР, далі через Президію Верховної Ради СРСР, а вже у квітні 1954 року — через закон Верховної Ради СРСР. Тобто це була радянська бюрократична машина та колективне рішення, а не «Нікіта встав зранку і подарував півострів».І сьогодні ми добре бачимо, чому тоді Крим вирішили повернути під управління Україні. Бо Крим елементарно завжди був валізою без ручки для них з величезними проблемами постачання цілого півострова з будь-якої іншої точки, окрім півдня України. Його можна було малювати на імперських картах як перлину, але в реальності цю «перлину» треба було щодня годувати, поїти, ремонтувати і забезпечувати всім необхідним.Після 2014 року росія спробувала замінити цей природний зв’язок шаленим витрачанням ресурсів всякими Керченським мостом, поромами, бензовозами тощо. Після 2022 року логістика Криму почала будуватися навколо окупованих територій півдня України. Поки Сили Оборони не мали достатньо засобів регулярно бити по цих артеріях, воно якось трималося, а у 2026-му (частково 2024-25 роках через знищення інфраструктури та паромів) ми вже показово бачимо, як уся ця казка сиплеться, коли можна дістати до цих маршрутів, хоча б до однієї траси Р-280. Непрацюючі заправки в Криму — це не побутова незручність. Це діагноз окупації. росіяни роками розповідали про «непотоплювану базу», яка буде стримувати НАТО, а Сили оборони України показують, що вся ця сакральність тримається на бензовозі, мосту, паромах і кількох трасах. Тому так і верещать воєнкори останнім часом. росії був потрібен не Крим, а міф про Крим який вложили в пусту голову росіянам. Територія, яку можна було безкарно вкрасти і продати своїм як історичну перемогу. А тепер ця «перемога» стає все більшою обузою. І сьогодні ми бачимо, що переважній частині росіян по суті наплювати і на долю півострова, і на людей, які там живуть. Вони навіть проблему не визнають. Бо їм тупо похуй. Так само як їм наплювати на Донбас.Приблизно так само, як їм наплювати на будь-який інший регіон у самій російській федерації, бо це не народ, а тупо насілєнія яким тільки думають як самим вижити, а там хай царькі розбираються і вирішують. UAF | Ukrainian Armchair Front
👁 2,260 26-06-09 16:38
👨🏻‍🌾 Блокада 1918-2026Становище окупованого кримського півострову вже практично слід охрестити економічною блокадою. Українські дрони перерізали сухопутний шлях окупованим приазов'ям, тримають під прицілом Чонгар та "Кримський міст".Вже два тижні окупаційна влада не здатна зарадити дефіциту палива, спричиненого також ударами по НЕФТЕБАЗАМ. Альтернативний шлях, морем, також не вийшло наростити за цей час, а неможливість заправити автомобіль змушує покидати півострів.Не дивно, що занепад Криму стався настільки стрімко, адже абсолютно те саме було в 1918 році.Хоча Крим не належав Україні, саме вона несла ряд витрат за експлуатацію залізниці, пошти та телеграфу, і навіть таких деталей, як утримання кінських депо. Крим фактично не може існувати без нас. Нарешті, наша рада міністрів постановила зупинити економічні зв'язки з цим новим урядом. — зі Споминів Павла Скоропадського.Юридичне оформлення блокади у 1918 році створив голова МЗС, Дмитро Дорошенко:"Сулькевич почав боротися з "українською пропагандою", переслідуючи українофільські газети й громади, забороняючи приймати телеграми українською мовою. Тоді правительсво рішило вжити репресій. Рада міністрів прийняла проєкт про економічну блокаду Криму. Було проголошено "митну війну".За пару тижнів ціни на всі продукти страшенно підскочили. Урожай почав гнити без консервування, вивозити не було як. Німці звернулись до українськогон уряду, прохаючи зняти блокаду в інтересах кримського населення. Уряд генерала Сулькевича скапітулював. До Київа прийшла від нього телеграма, що він готовий на переговори про об'єднання з Україною."(За книгою Д. Дорошенка "Історія України 1917-1923 рр. Т.2.")Телеграм |Ютуб | Inst | X 🇺🇦
👁 1,980 26-06-09 11:02
Затвердив Концепцію розвитку ракетних військ і артилерії Збройних Сил України, яка визначає основні напрями розвитку спроможностей цього роду військ на середньострокову перспективу — до 2030 року.Ведучи важку війну сьогодні, ми водночас повинні формувати військо майбутнього. Розвиток спроможностей, впровадження нових технологій та підготовка до майбутніх викликів є не менш важливими, ніж виконання поточних бойових завдань. Саме на це спрямовані наші стратегічні рішення.Сьогодні ракетні війська і артилерія представлені практично в усіх складових Сил оборони України. Українські артилеристи щодня виконують тисячі вогневих завдань і завдають ворогу суттєвих втрат. Новітні артилерійські системи, передані державами-партнерами, а також розвиток українських технологій в оборонно-промисловому комплексі забезпечують поступальний розвиток одного з найчисельніших родів військ.Ми експлуатуємо одну з найширших номенклатур артилерійських систем у світі, застосовуємо майже всі існуючі типи боєприпасів і щодня здобуваємо безцінний досвід боротьби з противником, який переважає нас чисельно.Водночас повномасштабна збройна агресія російської федерації проти України суттєво змінила способи та методи ведення бойових дій. Постійно еволюціонує тактика застосування військ, зростає роль безпілотних авіаційних комплексів, керованих авіаційних бомб та інших сучасних засобів ураження. Комусь може здаватися, що епоха артилерії минає, однак досвід цієї війни доводить протилежне. Артилерія залишається невід’ємним елементом сучасного поля бою, а однією з її ключових переваг є здатність оперативно реагувати на загрози та зміни обстановки.Разом з тим існує низка чинників, які негативно впливають на ефективність ракетних військ і артилерії. Насамперед це критична залежність від постачання озброєння та боєприпасів від партнерів, складна логістика, пов’язана з великою кількістю різнотипних систем, обмежена дальність ураження окремих зразків озброєння та дефіцит засобів артилерійської розвідки.Концепція розвитку ракетних військ і артилерії враховує всі ці фактори, а також бойовий досвід, прогнозовані тенденції розвитку озброєння та можливі зміни у способах його застосування.Основу оснащення артилерійських підрозділів Збройних Сил України мають становити зразки вітчизняного виробництва. Зношені артилерійські системи радянських калібрів, які не підлягають модернізації або ремонту, поступово виводитимуться з експлуатації. Водночас передбачається збереження у складі військ підрозділів, озброєних найсучаснішими артилерійськими системами іноземного виробництва. Крім того, планується подальша оптимізація номенклатури артилерійського озброєння.Сучасна війна довела, що ефективність артилерії безпосередньо залежить від якості розвідки та швидкості передачі інформації. Саме тому одним із ключових пріоритетів Концепції визначено створення сучасної системи артилерійської розвідки.Окремий напрям — розвиток ракетного озброєння. Ми повинні нарощувати спроможності щодо вогневого впливу на всю оперативно-стратегічну та стратегічну глибину противника. Для цього передбачено завершення розробки та подальше серійне виробництво вітчизняних балістичних і крилатих ракет. У поєднанні з безпілотними системами це дозволить створити збалансовану систему дальнього вогневого впливу та забезпечити ураження цілей на відстані до 2000 кілометрів.Артилерія була, є і залишатиметься одним із ключових чинників успіху на полі бою. Її роль і значення важко переоцінити. За будь-яких погодних умов і незалежно від характеру місцевості вона продовжуватиме ефективно знищувати противника та залишатиметься одним із головних факторів стримування збройної агресії проти України.
👁 2,370 26-06-07 14:06
Ультрас Таврія висловлюють НЕДОВІРУ кандидату до складу Ради ветеранів війни за незалежність України ЛЕНУРУ ІСЛЯМОВУ.Вважаємо його негідним представляти ветеранів війни за незалежність у Раді ветеранів від Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.У 2014 році Ленур Іслямов два місяці виконував обов’язки заступника голови «ради міністрів» російської окупаційної влади в Криму. Станом на 2016 рік не приховував, що має і російський і український паспорт. Він не раз публічно висловлювався за окупацію Криму та переконував кримських татар підтримати окупаційну владу. Під час окупації мав у Росії бізнес, зареєстрований на його дружину.Ми не вважаємо Іслямова ані таким кандидатом, що гідний представляти інтереси української держави загалом, ані тим більше мати голос як ветеран війни за Незалежність. Натомість закликаємо @securityservice_ukraine Службу безпеки України надати правову оцінку діяльності Іслямова та перевірити наявність у його діях ознак кримінальних правопорушень, передбачених статтею 111-1 (колабораційна діяльність) та статтею 436-2 (виправдовування, визнання правомірною або заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.Закликаємо @ppu.gov.ua Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим зняти його кандидатуру та не голосувати за Ленура Іслямова. В разі обрання кандидата на цю посаду немає гарантії того, що дані українських ветеранів з Криму і їх сімей не опиняться у фсб рф, враховуючи минуле кандидата. Готові до конструктивного діалогу.Джерело
👁 2,470 26-06-06 07:07
Тільки от днями думав про це, а точніше про зміни до штату. Як не дивно, але ми досі воюємо радянськими штатками, в яких дуже сильно не вистачає нормальних, логічних посад. В тому числі це стосується і технічних штаток підрозділів. Як каже «колєга» - оптимізація. Враховуючи кратно збільшену фактичну номенклатуру боєприпасів, озброєнння та засобів спостереження, ми стикаємося з тим, що дефіцитна кількість не завжди досвідчених людей має розбиратися абсолютно у всіх документах, при цьому розуміти логіку всіх, наприклад, списань, та ще й слідкувати за йобаними наказами, бо будь-які зміни в них автоматично порять вже завчений з горем процес, що змушує по десять разів перероблювати готові папери. В радянському союзі було декілька видів боєприпасів, які логічно було вести в одному обліковому додатку та не паритися. Але зараз ми елементарно стикаємося з тим, що один й той же патрон вважається різною номенклатурною одиницею, бо у них ціна відрізняється на копійку. Та ж історія, наприклад, з натівськими боєприпасами, котрі регулярно невеликими партіями заходять з різними назвами. А тепер уявіть обличчя напрямківця, котрий намагається це все зібрати до купи, а під час активних боячок ще й документально роздати, а потім й списати. Для прикладу, у мене є три патрони 5.56x45 M855 та пʼять патронів 5.56x45 M855 NATO. Це ідентичні патрони, але згідно всіх керівних документів, вони є абсолютно різними, бо номенклатурна назва та ціна відрізняються. А тепер уявіть, що разновидів одного й того ж патрона десь ~50. І це тільки боєприпаси. Історія з цінами стосується і однакових з виду лопат, і протигазів, і сухих пайків, чорт їх забирай. Це один невеликий приклад, який дає розуміння цієї бюрократичної ями. А їх, на рівні роти, наприклад, ще більше сотні знайдеться. Як то кажуть, критикуєш - пропонуй. І я міг би написати багато чого, як нам можна б було змінити ту кляту штатку і полегшити життя управлінню роти, яке іноді тупо вмирає від втоми, але скажу одне - поки в підрозділі не буде посади діловода, який є в кожному підрозділі, і про що знає будь-яка людина, яка могла б прийняти таке рішення - нам нема про шо мріяти. Так от, основна мета поста, який я цитую - нєхуй додавати в армію бюрократію на рівному місці. Ми і так наїлися, більше насипати не треба. Спочатку допоможіть зʼїсти те, що ще залишилося. https://t.me/ukr_sisu/442UAF | Ukrainian Armchair Front
👁 2,660 26-05-31 15:02
Донська козацька півдержавність повстала й змогла тривати тільки завдяки існуванню Запоріжжя й Гетьманщини. Перший Донський осередок Роздори повстав в другій половині 16 ст. вже по 100-150 літах існування Дніпрянської козаччини. Приплив Запорожців над Дон занотовано вже в 1570 р. Сама назва воєнної столиці Дону — (Старо-)Черкаськ вказує виразно (як і багато донських термінів і ритуалів) на запорозьке походження устрою того войовничого племени.Від 18 ст. поселенський рух на Дон мав уже майже виключно український характер. Як пояснює Краснов, уже в наказі царя з 1761 р. всіх вільних і панщинних людей, що оселювалися на Дону, називано Українцями («малоросами»).Донську півдержавність прийняла до себе Москва. Правда, що Борис Годунов (1598-1605) наказував обходитись з донцями, як з нейтральними, але вже цар Федір у 1676 р. зажадав від донців присяги на вірність. Та минуло сто літ по тім, а вже московський уряд у 1738 р. касує виборність донського отамана, призначивши Данила Єфремова, а в 1775 р. касує і цілий донський устрій, встановивши т.зв. Військову Канцелярію.Потім донці — назовні стали тільки рівнозначником легкої кавалерії Росії, а внутрі не зуміли розбудувати в собі інших традицій, як традиції здобичництва й пригодництва.Найбільшим героєм Дону є отаман Єрмак, що в 1581 р. на чолі донських козаків, на замовлення уральського капіталіста Строганова, вирушив на підбиття Західного Сибіру, де й загинув по кількох славних битвах. Це був найбільший вияв донської спраги пригод. Донські козаки утримувалися більше з походів на Каспій і Волгу, продовжуючи традиції староукраїнських походів 9-10 ст. на Іран і Закавказзя. Оскільки вони виступали дуже часто проти Московії (а пізніш і Росії), остільки ніколи не виступали проти України. За часів Хмельницького були донці його знаряддям натиску на Москву, за часів революції Мазепи Кіндрат Булавін підняв також донців проти Росії і теж, програвши, застрілився. В роках 1917-1920 повстали наново традиції тісного співжиття донців з Україною (договори з Гетьманом, з Кубанню, кіннота Фролова в українському війську). — Д. Юрій Липа «Чорноморська доктрина»
👁 3,130 26-05-29 10:58
Через чотири роки після початку війни Путін знову змушений переконуватися, що недооцінив противника. Навіть затяті прихильники війни в Росії малюють ситуацію в похмурих тонах. Якщо все йтиме так, як зараз, пише націоналістичний письменник Прилєпін, «то ми почнемо явно програвати Україні», цитує його SPIEGELУ квітні українська армія вперше за два роки повернула більше територій, ніж втратила. Вона значно підвищила втрати противника. Українські дрони атакують російську логістику та нафтопереробні заводи та портові термінали далеко в тилу.Чи це перелом у війні? Принаймні це перелом у настроях. Він відчувається на вулицях Києва. Надія знову повернулася.💬 Це найсприятливіший, найоптимістичніший момент для України з весни 2022 року, — вважає Тарас Чмут, директор фонду “Повернись живим” відомий стриманими оцінкамиСила української сторони – це поєднання кількох факторів:▪️ висока швидкість інновацій. Хто не встигає за циклами інновацій — програє▪️ створення власної оборонної промисловості, яка робить країну менш залежною від іноземних поставок▪️ жорстка мобілізація власних громадян. Всупереч побоюванням, армія досі не відчуває гострої нестачі особового складуЯкщо й є обличчя інноваційного підходу української оборони, то це Михайло Федоров. Йому 35. Його легше уявити в Силіконовій долині, ніж на чолі такого відомства.Свою концепцію він назвав «Air. Land. Economy» — «Повітря. Земля. Економіка». Грубо кажучи, це означає: відбивати російські атаки в повітрі, збиваючи 95% ракет і дронів; стримувати наступ на суші, щомісяця вбиваючи більше росіян, ніж вони встигають мобілізувати; і послаблювати їхню економіку, руйнуючи можливості експорту нафтиКоли Федоров викладає свої візії, він звучить так, ніби презентує інвесторам бізнес-ідею. А війна проти сильнішого агресора у його викладі виглядає як вдалий бізнес-план. Федоров звучить як людина, яка розв’язала математичну задачу і чекає, коли решта класу теж зрозуміє. Його меседж: росіян можна перемогти, ми знайшли шлях, тепер європейцям залишилося це лише усвідомити.Українська система бойового управління DELTA, за словами держсекретаря армії США Дена Дрісколла, є «абсолютно неймовірною».💬 Вона об’єднує кожен дрон, кожен датчик, кожну систему озброєння в єдину мережу реального часу. У нас нічого подібного немає, — заявив він у Сенаті СШАЛюдина, яка до недавнього часу супроводжувала розвиток «Дельти», — Юрій Мироненко. Він домагався розширення та відкриття доступу до «Дельти» і наразі системою користуються понад 200 тисяч людей. Тоді як щомісяця до системи додається вісім мільйонів об’єктів і завантажується понад 75 тисяч відеопотоків.Цього року інтегровано модуль «Mission Control», який має вимірювати ефективність ударів. А унікальний матеріал, який на сьогодні має лише Україна. І це також змінює стосунки з партнерами по НАТОНещодавно гендиректор Palantir Technologies Алекс Карп відвідав Федорова. Американська компанія спеціалізується на аналізі даних за допомогою штучного інтелекту в безпековій сфері, а Україна — це поле бою, де можна тестувати зброю майбутнього. Карп назвав це «можливо, найкращим зворотним зв’язком, який я коли-небудь бачив».Сьогодні middle strike вважаються одним із найбільших успіхів останніх місяців і є пріоритетом міністра оборони Федорова. Мета — паралізувати логістику росіян, зокрема “сухопутний міст” до Криму.Щодо мобілізації, то «кількість людей у Збройних силах не зменшується — разом з силами безпеки це 1,1 мільйона», каже Тарас Чмут. 💬 Тому ми не можемо сказати, що мобілізація йде погано. Щомісяця ми мобілізуємо 30 тисяч людей. Питання швидше в якості та ефективності 💬 Мобілізація зараз на найвищому рівні з 2023 року, — каже один з оборонних політиків. — Так, нинішня система дуже погана. Але будь-яка альтернатива ще гіршаЧи може Україна виграти війну? Звичайно, не в тому сенсі, щоб повернути всі території. Але вона може відмовити Путіну в тому, чого він найбільше хоче, резюмує SPIEGEL
👁 2,920 26-05-24 18:46
🇷🇺🔫«Російська “Баба-Яга”: РФ масштабує важкі нічні дрони для фронту»У РФ представили важкий мультироторний БПЛА «Муравей» — платформу, яка фактично стала російською відповіддю на українські важкі нічні бомбери типу “Баба-Яга”. ➡️Формально дрон створювався для цивільної логістики та аерозйомки, однак на практиці його швидко адаптували під ударні задачі на фронті.⚙️Заявлена вантажопідйомність до 15 кг дозволяє використовувати апарат не лише для скидів боєприпасів, а й для доставки БК, роботи як ретранслятора або навіть носія засобів РЕБ. При дальності до 13 км і швидкості близько 100 км/год це вже не класичний FPV-дрон, а окремий сегмент тактичної “повітряної логістики”.🛑Головна тенденція тут — РФ переходить від хаотичного використання дронів до формування багаторівневої безпілотної системи. Важкі мультироторні платформи дедалі частіше інтегруються у розвідувально-ударні контури разом із FPV, артилерією та засобами РЕБ.🛑При цьому сам «Муравей» навряд чи стане “вундерваффе”. Такі дрони залишаються вразливими до РЕБ, тепловізійного виявлення та стрілецького вогню. Але проблема в іншому — росіяни намагаються поставити цей клас платформ на системний і масовий рівень.🔫CGTAnalytics