Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Юрій «Богун» Щирін
Añadido 06 ene. 2025

Юрій «Богун» Щирін

@yuriy_bogun
Número de suscriptores: 1 367
Fotos: 116
Videos: 63
Enlaces: 128
Descripción:
Слава Україні! Я Щирін Богун Юрій - засновник групи компаній АІМ, ветеран, перший командир Білогородського ДФ. Пишу про філософію, бізнес, нашу перемогу і творення квітучої України. https://www.facebook.com/yuribogun https://instagram.com/yuribogun

👥 Número de suscriptores

1 367
Promedio/Día:: -2
Promedio/Tiempo:: -6
Promedio/Mes:: -16

📊 Mensajes por Día

0.3
Último día: 0
Promedio semanal: 0.3
Promedio por día: 0.3

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2025-01-06

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 150 26-05-16 04:48
Кияни не любили Юрія Володимировича Долгорукого (≈1090–1157) за кілька конкретних причин — і ця нелюбов була настільки сильною, що завершилася його ймовірним отруєнням просто в Києві.Головні причини ворожості:1. Він був "чужим" завойовником, а не своїм князем. Юрій сидів у Суздалі (Залісся — глуха північно-східна окраїна Русі на той час) і три рази силою захоплював Київ (1149, 1150, 1155), воюючи проти улюбленого киянами Ізяслава Мстиславича. Для киян він був прийшлим північанином, який привів чужі дружини й половців грабувати руську землю.2. Союз із половцями проти своїх же. Юрій постійно наводив половецькі орди на Київщину та Переяславщину. Половці палили села, брали полон. Це сприймалося як зрада руських інтересів заради особистих амбіцій.3. Прізвисько "Довгорукий" — саме за загребущість. За найпоширенішою версією, прізвисько він отримав за те, що "тягнув руки" до чужих земель — постійно втручався у справи далеких від Суздаля князівств, особливо до Києва, який вважав своєю спадковою вотчиною як син Володимира Мономаха.4. Жорстокість і пиха в управлінні. Коли він таки сів у Києві (1155–1157), то роздавав волості своїм суздальським боярам і синам, ігноруючи місцеву еліту. Кияни почувалися окупованими.5. Кульмінація — смерть і погром. 10 травня 1157 року Юрій помер після бенкету в киянина Осмянника Петрила — літописи прямо натякають на отруєння. Одразу після його смерті кияни підняли повстання: розграбували двори Юрія та його сина Василька, перебили суздальських дружинників по містах. Літопис каже коротко й виразно: *"не любим бо бѣ"* — "бо не любили його".Іронія історії: саме цей нелюбий у Києві князь у 1147 році вперше згадується в літописі як той, хто запросив на бенкет союзника в містечку Москов — і ця дата стала "офіційним" днем заснування Москви. Тож засновник Москви був для Києва типовим агресором із півночі — патерн, який, як бачимо, виявився стійким на 900 років.
👁 255 26-05-04 17:29
Наскільки математично може мислити ШІ?Дещо дуже важливе і несподіване відбувається з ШІ – стає все кращим і дуже сильним в математиці.Це має колосальні практичні наслідки для науки і для бізнесу. Декілька років назад назва «великі мовні моделі» цілком себе виправдовувала. В 2023 вони були на диво недолугими в математиці. Плутались в елементарних шкільних математичних задачах. Хоча відомий експерт в ШІ та футуролог Рей Курцвейл вже тоді критикував та вважав назву великі мовні моделі невдалою, оскільки вони вміють значно більше всього, ніж писати коректні речення. Як виявилось, він був дуже правий. Хоча багато хто застряг в давно пройденій реальності «мовних моделей» 2023. Більше того, думає що топовий спосіб козирнути інтелектом – це сказати що це насправді це не щось, що має ось таке підтверджене досягнення, а от просто «мовні моделі». Спойлер. Ніхто не знає, що це насправді. І любителі кидатись свіжепридуманими термінами так ніби самі по собі терміни розкривають реальність виглядають дещо кумедними заклинателями змій. Але повернемось до теми. Давно хотів про неї написати. А тут ще класне інтерв’ю від двох сильних математиків з ОпенАІ. Відмітимо передісторію за останній рік. Моделі від того, що плутались в простих шкільних задачах і помилялись, пройшли колосальний шлях. Найбільш сильні моделі (наприклад, ГПТ 5.5.), набирають практично ідеальний бал на багатьох олімпіадах. Напевно така модель (хоча тоді ОпенАІ не сказали, яка саме), взяла золото на Міжнародній Олімпіаді з Математики, яка вважається найбільш складною. І всього пару десятків студентів з більш як 100 країн світу набирають результат на Золото. При чому моделям не давали, як раніше, задачі написані на певній спеціальній формальній мові, ні, їм просто давали задачі як іншим студентам, точно так само написані. І ті ж ліміти часу. І моделі ідуть далі. Все кращі результати показують в найбільш складних тестах, таких як Frontier Math. Допомагають вже і нових дослідженнях.З’являються приклади, коли вирішують раніше не вирішені задачі, такі як задачі Ердеша. Чому це важливо для бізнесу – та тому що маса суперцінних задач зав’язані на складну математику. Як найкраще просувати і рекомендувати свої товари. Як прогнозувати попит і збут. Як виставляти оптимальні ціни для оптимального завантаження виробництва/основних засобів. Як оптимізувати логістику і доставку. Як оптимізувати асортимент. В що краще інвестувати. Як прогнозувати ринки та ціни на акції. Як відрізнити легітимні транзакції від фейкових і тд і тп. Скажу більше. От люблять у нас у Фейсбук казати, дивіться БлекРок, який керує активами вартістю 14 трлн доларів... робить щось. То от варто відзначити, що керує активами в першу чергу їх програмний продукт – Аладін. Який до речі керує активами навіть на більшу суму – більше 20 трлн доларів. До речі я от так подумав у нас був недавно в новинах персонаж Алі Баба – може це таємний представник Аладіна від Блекрок?Раніше такі речі це були недосяжні технології небожителів, як у фантастичних творах, де були маси на землі і еліта на захмарних замках. Тому що для таких розробок треба було великі колективи топових експертів в математиці, в машинному навчанні і роки роботи тд. Дуже дорого, дуже довго, дуже складно. А якщо ці границі стають тоншими. Нещодавно раніше невирішену математичну задачу Ердеша вирішив хлопець 23 років за пару годин з ГПТ 5.5. Про. Хлопець любитель, без топових досягнень в математиці. Тим не менше зміг сформулювати інтуїтивно деякий напрямок куди варто копати, і ГПТ 5.5. сформулював рішення, яке навіть Теренс Тао (топовий математик зараз) назвав красивим проривом. Задача була не вирішена 60 років. Думаю невеликі колективи сильних експертів мають безпрецедетний важіль для розробки нових ідей та підходів і ми ще почуємо дуже багато вражаючих прикладів на цю тему – в т.ч. нових інвестиційних стратегій тощо. І це все навіть цікавіше. Бо математика і математичні розрахунки є основою для багатьох сфер науки та прикладних дисциплін (розрахунки для будівництва, наприклад).
👁 219 26-04-09 05:33
Катарсис.У Федеріко Фепліні є геніальна картина про людський унізерсум - «Репетиція оркестру». Значну ї частину складаютьпоетичні монологи музикантів про свої інструменти — валторни, гобої, скрипки та віолончелі. Втім, щось путнє зіграти їмне вдається. Серед чи не найістотніших причин цього —їхнійдубовий егоїзм. І режисер примушує героїв пережити трагедію, природний катаклізм, смерть їхньої колеги, аби вонинарешті, відчупи себе спільнотою й виконали велику музикуШе дvже безжалісний та жорсткий висновок. І я не розглялавби формупу режисера як панацею перетворення жлоба-обивателя на пюдинуТа опин момент варто підкреслити. Олюднює оркестрантієне пише катастрофа, але й сама музика. Власне, самекупьтура, хоч як парадоксально для когось це прозвучитьробить пюдину пюдиною, стримує її тваринні інстинктиповертає із барлогу до світуОсобисто для мене мистецтво, навіть попри всі йогссучасні зради та хиби, залишилося тим останнім плацдармомде можна якось викликати пюдину із жлоба, змінити її накраще. Йдеться, власне, насамперед про душевні струсиВідчуття себе в образі іншого, пробудження емпатії. я твердовірю, що людина, яка зазнала B театрі чи кінозалі. Ha концертіабо перформансі потрясіння, згодом, можливо, не копне псаНе підніме руки на дитину. На один несправедливий удар усвіті буде менше. А може, на одну пюдину більше. Цитата: Сергій Васильєв. Жлобологія. 2013.
👁 233 26-03-24 17:52
Але які якраз дали здешевлення з 100 тис доларів вартості за доставку 1 кг на орбіту до вже майже 10 доларів. І якраз Startship - їх найбільша ракета, робить можливим цей новий проєкт. Новий Starship вони планують, що буде доставляти 200 тон на орбіту за один політ. Каже багато хто хвилюється про охолодження в космосі, але ми у СпейсХ маючи 10 тисяч супутників на орбіті прекрасно знаємо як це робити. То от планують створювати такі гігантські АІ-датацентри-супутники, навіть більші за їх гігантський Starship, і будувати їх прямо на орбіті. Він порахував, щоб розміщувати на орбіті енергетику для датацентрів потужністю 1 Терават, треба доставляти в космос 10 мільйонів тон вантажів, 100 кВт генерації на тону. І він думає, це реально, фізику ламати не треба. Далі питання - як будувати власні самі датацентри. Зараз на Землі будують десь в масштабі 20 гВт за рік датацентрів, десь 2% від того, що хоче будувати Маск.Він подякував всім партнерам, які поставляють чіпи їм зараз, і каже, що ми готові купляти все, що вони встигають виробляти, але нам цього мало. Будувати будуть в Техасі, подякував губернатору за підтримку. Одна з ключових інновацій - де факто він хоче побудувати весь ланцюжок виробництва чіпів під одним дахом в одному місці, що зараз просто ніде не існує. Ланцюжки дуже складні і розкидані майданчики по світу, критичні на Тайвані якраз. Маск хоче все зібрати у себе в одному місці, швидко виробляти і тестувати нові версії, швидко їх покращувати. Робити нестандартні "дикі" речі за рахунок таких швидких версій. Планує 2 види чіпів - перший оптимізований для "краю", edge, для роботів і машин - для своїх Оптимусів. Що виробляти в 10-100 разів більше роботів-гуманоїдів, ніж зараз машин. Другий чіп - оптимізований для космосу, для агресивного середовища космосу. Це буде основний напрямок. Бо на Землі ми обмежені енергетикою, в кращому випадку зможемо використати десятки Гігават потужності, в космосі - порядка теравата додавати на рік.  І загалом вважає, що вартість будівництва датацентрів в космосі стане дешевшим, ніж на Землі, значно швидше, ніж очікує більшість, це питання 2-3 років. Бо там і не треба так багато сонячних панелей, немає ночі, немає атмосфери. А самі панелі дешевші. І масштабувати їх будівництво в космосі простіше, ніж на Землі, бо на Землі в першу чергу заберуть найбільш придатні ділянки і чим далі тим буде складніше.  Але що далі запитаєте Ви? Питає Маск у аудиторії. Ви ж хочете розуміти, що ми ж не думаємо так мілко і після цього кроку з тераватом щороку ми плануємо подальше масштабування. І так Маск бачить наступний крок, що армія Оптімусів має невтомно працювати на базі на Місяці щоб з місцевих копалин випускати чіпи і датацентри навіть у х1000 разів більших масштабах. При чому запускати їх в космос вже навіть без ракет, електромагнітними прискорювачами, що знову таки в десятки чи в сотні разів здешевить цей процес. Амбіційно, чи не так? Як Вам така ідея і напрямок?
👁 404 25-07-08 08:12
ЧОМУ НЕ МОЖНА ВОЮВАТИ З УКРАЇНЦЯМИ!? 1. Аграрна країна. Кожен може закопати. Вороги сприймаються як дармові добрива.2. Хазяйновиті люди. Кожній родині потрібен БТР для оранки, з корпусу ракети роблять мангал, погнуте здають на метал.3. Винахідливі. Воюють всім, що є: коктейлями, пиріжками, консервованими огірками, прокльонами і навіть голими руками. 4. Безстрашні. Після 90-х, 2008-го, 2014-го і коронавірусу, бояться тільки власних жінок і шо люди скажуть.5. Анархічні. Терпіти не можуть будь яку владу. Окупаційну владу через тиждень змусять говорити державною і провести чесні вибори, які одразу оголосять фальсифікованими. 6. Непередбачувані. В мирний час усі всіх звинувачують у роботі на ворога. Коли приходить ворог то гуртом нищать його. В перервах гризуться за те, хто більший патріот))7. Незламні. Коли погано – плачуть, коли дуже погано – співають, коли повна срака – сміються!P.S. Україна — це супер. Україна — це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни. Ліна Костенко ( 95 років)
👁 299 25-05-30 11:00
Вчити не значить вміти самому. Я вкотре переконуюсь в цьому, бо найкращі тренери з боксу, стають недочемпіони. Чому так? Бо у них залишився неспалений і незгасимий внутрішній запал, який вони передають іншим. Іскру і віру в те, що вони зроблять все можливе в їх житті, щоб навчити інших краще ніж вміють вони самі. Так моя дружина Оксана після відвідування наступних занять з репетитором доньки 5-класниці , зрозуміла, що та досі не вміє злитно читати слова і речення. Дружина вирішила, що вона справиться з цим значно краще. Засівши на 3 години протягом 2х місяців літніх канікул з 11-річною донькою, вона озброїлась новим виданням Express publishing Time 1. Замовила і оплатила в інтернеті озвучку ( бо в школі і універсальна вчила тільки німецьку) вона слово за словом повторювала тему за темою. Граматичне правило за правилом. По десять - двадцять раз повторюючи разом з доньками ( другій донці Дарині було 😍 виходили на промову, дикцію і правильну фонетику ( звіряючи з оригіналом аудіозаписом і гугл транскрибцією). Старша Катерина, щовечора запитувала: "Мама ЧОМУ мене більше не вчиш. ..Це найкращу уроки мого життя, так ніхто мене ніколи не вчив ні до ні після..." Зараз при виборі університету стає перед вибором напрямку навчання. І найголовнішою навичкою є розібратись в тому що тебе цікавить і вчитись навчатись. щодня. Бути готовим змінювати професію щодня протягом всього життя, і так безперервно ставати кращою копією себе, як вчила мама...