🔥🤩 Хапай свій шанс позмагатися за офер від SKELAR та Horizon Capital 🤯😱Хей хей, друзі! Я тут тааааакого вам приніс! 🤩SKELAR та Horizon Capital проводять перший Case Challenge! Просто гляньте на спікерів 😎Case Challenge — це командне змагання з вирішення реальних бізнес-задач, які стоять перед найбільшими компаніями на ринку — від банків до технологічних гігантів. Найкращі з учасників отримають шанс позмагатись за місця у інвестиційні команди Horizon Capital та SKELAR.🔹 Для кого? Студенти 3-6 курсів економічних, фінансових та менеджерських спеціальностей та молодші спеціалісти з white-collar галузей, які закінчили ЗВО не пізніше 2 років тому.🔹 Коли? Подавай заявку до 16 листопада включно. Гранд-фінал — наприкінці листопада. 🔹 Де? Відбір — онлайн, гранд-фінал — Київ.Збирай команду або реєструйся як індивідуальний учасник — ми допоможемо знайти однодумців. Фіналісти отримають офер від лідерів ринку!Це не все! Щоб підготуватись до Case Challenge, ми запускаємо серію онлайн та офлайн лекцій від експертів, що працюють у галузі інвестицій та бізнесу. Усе, аби ти зміг краще зрозуміти формат та проявити себе на Case Challenge.🔗 Деталі та реєстрація команд: https://case-champ.com/Вигравай змагання та свою карʼєру в SKELAR та Horizon Capital! Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
📡🧑💻💰 Українці з мегараундом, 9-9-6 в Кремнієвій долині та рекордні інвестиції — тижневий дайджестШвиденько позбирав вам найцікавішого за минулий тиждень!!🔹 Стартап Fireworks AI залучив $250 млн у раунді серії C при оцінці у $4 млрд. Співзасновниками у стартапі є українці Дмитро Джулгаков та Дмитро Івченко. Компанія надає віртуальний доступ до AI-чипів та інструменти для запуску й оптимізації відкритих моделей. Залучені кошти підуть на посилення R&D у сфері оптимізації інференсу, розвиток повного циклу створення AI-рішень, масштабування інфраструктури у 3–4 рази, розширення команди більш ніж на 150 фахівців та закупівлю GPU.🔹 Український венчурний фонд SID Venture Partners розширив свій портфель, інвестувавши у три стартапи: FieldComplete — сервіс для управління виїзними ремонтними командами, Let's Enhance — DeepTech-компанію з ШІ-технологіями для покращення та генерації зображень, та Limitless Exchange — блокчейн-платформу для торгівлі на ринках прогнозів без ризику ліквідації позицій.🔹 SpaceX Ілона Маска отримає $2 млрд від Пентагону в межах програми «Золотий Купол» на розробку супутників, які відстежуватимуть ракети та літаки, формуючи орбітальну мережу, що може включати до 600 апаратів. Кошти виділили в рамках оборонного бюджету, і вони підуть на створення системи раннього виявлення загроз, розвиток технологій знищення ракет до досягнення цілі та зміцнення позицій SpaceX у сфері нацбезпеки США.🔹 У Кремнієвій долині повертається режим «9-9-6» — 72 години роботи на тиждень, який стає популярнішим на тлі гонки у сфері ШІ. Компанії й стартапи дедалі частіше очікують від команди максимальної віддачі, офіси знову заповнюються навіть у вихідні, а деякі компанії пропонують житло та бонуси в обмін на роботу майже без вихідних. Окремі дослідники ШІ працюють понад 100 годин на тиждень, жартуючи про режим «0-0-2».Рекордні інвестиції: 🔹 Стартап Mercor залучив $350 млн у раунді серії C та підвищив свою оцінку в п'ять разів — до $10 млрд. Компанія об'єднує лабораторії АІ з експертами в предметній області для навчання їхніх базових моделей АІ. Стартап планує спрямувати свої інвестиції на розширення мережі талантів, удосконалення системи матчінгу та створення продуктів для автоматизації навчання моделей і рекрутингу, з фокусом на RL-інфраструктуру та майбутній AI-маркетплейс для найму.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
🦄😎 Зустрічі з єдинорогами Creatio та Klaviyo та багато мотивації Я побачив всі ваші реакції на пост про поїздку. Тому продовжуємо цей імпровізований щоденник із мого відрядження до 🇺🇸. Отже, днями у нас було дві зустрічі в Бостоні — з командами Creatio та Klaviyo. Creatio — це єдиноріг з українським корінням. Розробляють платформу для автоматизації CRM та внутрішніх бізнес процесів за допомогою no-code технологій та АІ агентів. Минулого року залучили $200 млн та отримали оцінку $1.2 млрд. Я, до речі, писав про це тут. Ось так, пишеш про бізнес у своєму ламповому телеграм-каналі, а потім слухаєш founding team в їхньому офісі 😎. Памʼятаєте компанію Terrasoft? На вулиці Лобановського в Києві у них прям свій скляний офіс! Добре його памʼятаю) Це, по суті, база, на якій команда побудувала Creatio. В якийсь момент вони зрозуміли, що хочуть спробувати зіграти у глобальну гру. Тому в 2014 році переїхали з Києва у Бостон. Так все закрутилося. Ми багато говорили про складність B2B SaaS, продажі, важливість diversity, коли працюєш на глобальні ринки, важливість партнерств по всьому світу, та про те, як дорого може коштувати неправильний найм США. Типу, тут у всіх класний паблік спікінг, а потім в роботі ці спікери зовсім неефективні (це стандартна проблема). У команди — шалена енергія й дуже класно вони все розповідали. Друга історія — Klaviyo. Це міжнародна компанія, яка коштує приблизно $10 млрд й розробляє платформу для автоматизації маркетингу. Ми прийшли до них в хед-офіс, в Бостоні. Багато нетворкали спершу. А в кутку стояв собі скромний чоловʼяга. А потім він почав свою презентацію і виявилось, що це кофаундер Klaviyo Ед Хален. У людинки, на хвилинку статків, $1.2 млрд 🤯🫠, а він перед нам в джинсах й мокасинах скромно розповідає історію створення компанії. Дуже сподобався його простий вайб. Видно, що йому вже немає сенсу, комусь щось доводити. Klaviyo, до речі, теж перші 10 років без інвестицій працювали, але далі вийшли на IPO у 2023. Зараз це вже глобальна машина, офіси по всьому світу, 2.5к людей в команді. Ми слухали про продукт та багато мотивувалися. Ще закинув трохи фоток у коментарі! Обидві зустрічі показали, як треба будувати величезні бізнеси й весь цей досвід ми обовʼязково використаємо в Spirio 🧘♂️. Ну і, звісно, всі ці зустрічі є можливими завдяки SKELAR! За що я дуже вдяний.Ось така історія. Ставте ❤️, якщо розповідати далі про пригоди в США. Ставте 👻, якщо досить з вас Америки, повертаємося до огляду новин. Й ставте 🦄, якщо чекаєте вже тижневий дайджест.
🇺🇸🏫 Мої рефлексії про Гарвард та СШАЗнаю, що ви зачекались моїх нових постів! 🥰😁 Зараз я у відрядженні, тому з цим трохи складно( Але старатимуся ділитись своїми рефлексіями стосовно побаченого. Фото закидаю у коментарі, але також всім ділюся у своїй інсті. Почну з того, що був у Бостоні. І днями тут відвідав Гарвард. Так, той самий, з якого вигнали Марка Цукерберга, коли той навчався на програміста.Про сам Гарвард. Кампус виглядає саме так, як у фільмах: червона цегла, ідеальні газони, повна гармонія архітектури й історії. Це найстаріший університет США — заснований у 1636 році, ще до появи самої країни. Тут навчалися 8 президентів США, понад 150 нобелівських лауреатів і такі легенди, як Білл Гейтс, Марк Цукерберг та… Наталі Портман. У фільмі «Соціальна мережа», про який я недавно згадував, говорили, що тут просто навчалась голівудська зірка, але не сказали, яка саме. Але студент, що проводив нам екскурсію, це ледь не першим реченням розповів! Так пишався). От, тепер ви знаєте. Але я тут не тільки подивитися. Завдяки SKELAR у нас був п’ятигодинний воркшоп у Harvard Business School з професором Гарварду William Kerr. Розбирали три бізнес-кейси, серед яких, наприклад, Dropbox та американські авіалінії. Це неймовірний досвід, наче у кіно. Особливо те, як класно професор жонглював думками учасників та підводив всіх на вірні думки. Таку б освіту в Україні. На початку року я був у Стенфорді. Багато в чому все ж універи схожі. Але для мене Стенфорд все ж ван лаф. Бо інновації, Кремнієва долина та майбутнє. Саме звідти випустились топові рок-зірки нашого tech світу: Ларрі Пейдж і Сергій Брін, Ілон Маск, Пітер Тіль та інші. Тож, хто б там що не говорив. Освіта космічно важлива. А, коли наводять приклади Цукерберга та Гейтса, які кинули навчання, то забувають сказати, що це винятки з правил. Ставте ❤️, якщо б хотіли більше почитати про відрядження. Ставте 🦄, якщо вважаєте, що наші Могилянка, КШЕ, УКУ нічим не гірші. Й ставте 🤩, якщо як і я мрієте повчитися у США.Telegram | Вакансії, статті, соц мережіп
☠️🥽💰 Збій у роботі Amazon Web Services, конкурент Apple Vision Pro від Samsung та рекордні інвестиціїНа цьому тижні багатенько всього неслось. Зараз нагадаю найважливіше!🔹 Почну з головного. 20 жовтня стався глобальний збій у хмарній платформі Amazon Web Services (AWS), який паралізував роботу понад 2 тис. компаній по всьому світу. Серед них Slack, Canva, Signal, Snapchat, Roblox і навіть McDonald’s. Це коштувало бізнесам мільярди доларів втрат. Україну ця подія не сильно торкнулась (у нас були свої лимони 🍋 🙈). Якщо що, робота хмарних обчислень тримається по суті на трьох гігантах: Amazon, Microsoft і Google. А тут, до речі, я згадував інші випадки інтернет збоїв. 🔹 Американсько-український стартап Vermeer залучив $10 млн у раунді Series A. Компанія розробляє спеціальну систему для дронів, яка дозволяє тим літати без GPS, навіть у зонах глушіння сигналу. Вже зараз серед клієнтів Vermeer є армія США, Lockheed Martin, Northrop Grumman та інші. Команда компанії зросла з 10 до 40 осіб, частина з яких працює у Києві.🔹 Українська Vchasno Group інвестувала $1 млн в узбекистанську ІТ-платформу Hippo.uz. Та розробляє рішення для автоматизації процесів малого й середнього бізнесу. Інвестиція має на меті пришвидшити впровадження цифрових технологій у Центральній Азії та зміцнити позиції Vchasno Group на міжнародному ринку.🔹 Фонд ZAS Ventures інвестував в український стартап Gamow Tech. Сума інвестицій невідома. Але оцінка компанії тепер зросла до €2,4 млн. Gamow Tech розробляє інструмент ReSpindle, який працює на базі АІ й підвищує ефективність процедур штучного запліднення. Стартап уже співпрацює з дев’ятьма клініками ЕКЗ, що охоплюють понад 1% світового ринку. Це якраз хороший привід нагадати вам про мій текст «Як роботи вчаться народжувати дітей замість людей», який я тут публікував. 🔹 Samsung представила гарнітуру Galaxy XR — перший пристрій на платформі Android XR й прямого конкурента Apple Vision Pro. Розроблена спільно з Google і Qualcomm, новинка поєднує технології доповненої реальності та ШІ. Зокрема туди інтегрований АІ Gemini для розпізнавання оточення, жестів і голосових команд. Пристрій працює на Snapdragon XR2+ Gen 2 і забезпечує до 2,5 годин автономності. Це прям прогрес!Найбільші інвестиції тижня. 🔹 Стартап Crusoe, який спеціалізується на AI-центрах обробки даних, залучає $1,38 млрд у раунді Series E. Тепер оцінка стартапу складає $10 млрд. Серед інвесторів — Nvidia. Crusoe, відома своєю участю у створенні першого дата-центру OpenAI у США та нещодавно запустила першу фазу 1,2-гігаватного кампусу в Техасі — лише через рік після початку будівництва.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
🧑💻💰 Де зараз люди, які запускали Facebook з Цукербергом?!Я тут передивлявся днями фільм «Соціальна мережа» Девіда Фінчера, про Facebook. Ми всі знаємо, де зараз Марк Цукерберг і що з ним (у нього все добре). А от де інші люди, які були повʼязані з першими кроками Facebook? Я посьорчив трохи й зараз розкажу.Почати варто з братів Вінклвосс (Кемерон і Тайлер). За сюжетом, початкова ідея Facebook належить саме їм. І от Цукерберг цю ідею вкрав. Після запуску Facebook була довга судова тяганина, яка закінчилась тим, що Facebook виплатив їм $65 млн компенсацій. Здається, копійки, враховуючи, що Meta зараз коштує десь $1.8 трлн. Втім, брати не засмутились і все одно стали мільярдерами. Вони з ранніх часів стали криптобро. І нещодавно вивели свою криптобіржу Gemini на Nasdaq. Їх сумарні статки оцінюються у понад $6 млрд. І так, у братів є свої сторінки на Facebook та Instagram. Разом із Вінклвоссами судився за Facebook Дівія Нарендра. У нього зараз теж все добре. Він от нещодавно виклав фотки у Facebook, де також святкує вихід на біржу Gemini (от що значить дружба через спільного ворога!). Він заснував стартап SumZero — платформу для інвесторів. І він навіть значиться, як інвестор Facebook з часткою десь 0.006% (а це $100 млн!!! 🤯)А що з друзями, які допомагали запускати Facebook? Едуардо Саверін вклав перші $18 тис. у Facebook, був фінансовим директором компанії, кращим другом Цукерберга й теж судився із Марком за те, що його частку в компанії скоротили. Зараз його статки становлять $66 млрд. Він керує венчурним фондом B Capital. І входить до списку топ 50 найбагатших людей на планеті. Чи дружбани вони з Цукербергом — не ясно. Ще одна людинка, яка зіграла важливу роль у Facebook — Шон Паркер (той самий, що придумав Napster). Це він придумав перейменувати TheFacebook у просто Facebook. Його вигнали з компанії, коли на одній з вечірок поліція знайшла у нього наркотики. Втім, Паркер зберігає свої кілька процентів акцій Facebook, є інвестором Spotify, керує венчурним фондом і займається філантропією. Теж звучить на мільярди.Ну а інші друзі Цукерберга та перші працівники Facebook, як от Ендрю Макколум, Дастін Московіц та Кріс Г'юз зараз також є доларовими мільярдерами і ведуть своє спокійне розмірене життя 🧘Мораль - як побачите майбутнього Цукерберга - дружіть щосили або судіться! Ставте ❤️, якщо вам сподобався цей чудовий ресьорч. Ставте 👻, якщо це ви той майбутній Цукерберг, а друзі навколо ще це не зрозуміли! І ставте 🤩, якщо пішли питати у друзів, що там по стартапах у них.
🗽⛓️💥 Чи є майбутнє у Кремнієвої долини із Камалою ГаррісЗалітаю у останні вагон дебатів в президенти США. Й, схоже по відгуках, Гарріс має реальний шанс очолити овальний кабінет вже в листопаді 2024 року. З огляду на це, посьорчив, що чекає на Кремнієву долину за часів Гарріс. Я вже робив про Джей Ді Венса, віце-президента від команди Трампа, почитати можна ось тут.Отже, фігура Камали Гарріс для технологічного світу США є доволі неоднозначною. З однієї сторони вона має тісні звʼязки з багатьма корпораціями. З іншої сторони, перебуваючи на посаді генпрокурора Каліфорнії, вона очолювала декілька гучних справ проти тих самих корпорацій. Ліберали сподіваються, що Гарріс візьме більш лагідний курс на взаємовідносини з BigTech США. Критики ж бояться, що Гарріс дасть занадто багато свободи цим корпораціям. Які власне звʼязки у Гарріс з BigTech? По-перше, головна радниця Гарріс, Карен Данн, є також головною адвокаткою Google (!!) у справі проти адміністрації Байдена (жодного конфлікту інтересів, ага). Крім того, до роботи в команді Гарріс залучений Девід Плуфф, колишній менеджер Uber та Meta. Також там є колишній генпрокурор США Ерік Холдер, який проводив аудит Uber і Microsoft та Тоні Вест, зять Гарріс, який продовжує виконувати обов'язки головного юридичного директора Uber.Технологічні корпорації США за часів Байдена переживають не найкращі часи, постійно стикаючись з позовами від антимонопольного комітету. Вони сподіваються, що при Гарріс вдасться повернутись до епохи Обами, коли BigTech, умовно, не чіпали. Цікаво, що сама Гарріс має доволі плутані думки стосовно корпорацій. Наприклад, у 2020 році вона заявила, що треба всерйоз розглянути розпад Meta. Але, коли її спитали про конкретні антимонопольні кроки, вона перейшла до розмитих заяв про захист конфіденційності даних та боротьбу із цифровою дискримінацією. Як добре, що американці придумали слово «лобізм» і замінили ним такі погані слова, як «корупція» та «олігархізм». Не те що у нас тут. Ставте 🤩, якщо ви б голосували за Гарріс. Ставте 😈, якщо ви в команді Трампа. Й ставте 😎, якщо б краще заслали в США нашого козака Джонсонюка!Telegram | YouTube | TikTok
💰⛵️ Смерть технологічного мільярдера Майка Лінча на суперяхті під час шторму: ким він був й деталі трагедіїМи вже кілька днів спостерігаємо за трагедією, що сталась біля берегів Сицилії, коли під час шторму затонула 56-метрова яхта Bayesian. На її борту було 22 особи (10 членів екіпажу і 12 пасажирів). Але вдалось врятувати лише 15 людей. Серед тих, хто загинув, є й власник цієї яхти, Майк Лінч. Ким він був?Історія життя Майка Лінча дуже неординарна. Раніше ЗМІ називали його британським Біллом Гейтсом. У 1996 він заснував компанію Autonomy. Вона займалась широким спектром ПЗ. У 2011 році Autonomy придбали Hewlett-Packard за шалені $11 млрд. А вже через рік НР звинуватили Лінча в завищенні вартість компанії на $5 млрд.Після цього проти Лінча почалась судова тяганина, яка затягнулась на довгі 13 років. Лінч доводив, що падіння доходів Autonomy повʼязано з неправильним управлінням зі сторони HP. Hewlett-Packard звинувачували в усьому Лінча. Той навіть понад рік провів під домашнім арештом у Сан-Франциско. Але зрештою суд присяжних зняв з Лінча всі звинувачення в червні цього року.І от на радощах він зібрав усіх на яхті, щоб відсвяткувати цю подію. На жаль, свято обернулось трагедією. Серед тих, хто вважається загиблим є також голова правління Morgan Stanley International Джонатан Блумер, адвокати Лінча та його 18-річна донька.Вся ця історія нагадує мені події річної давнини, коли також кілька мільярдерів загинуло на підводному судні OceanGate. Я про це детально писав тут. І ось я думаю, ці події — це карма проти не дуже чесних бізнесменів? Ви як гадаєте? Ставте 🤔, якщо карма. Ставте 🤷♂️, якщо просто збіг обставин. І ставте 😇, якщо готові піти на ризики і походити на яхті з мільярдерами десь біля Сицилії.Telegram | YouTube | TikTok
👩💼🌍 Google Україна отримала нову директорку: хто це й хто керував офісом ранішеЗ жовтня 2023 року український Google перебуває без директора. Тоді з посади пішов Дмитро Шоломко, який керував цим офісом 17 років. Тепер на посаду прийшла Тетяна Лукинюк, колишня B2C-директорки в «Київстар», CEO Red Bull в Україні (я, до речі, працював у Red Bull колись), доцентка КШЕ. З нагоди цього давайте згадаємо історію Google Україна 🇺🇦Офіційно офіс компанії Google відкрився 22 червня 2010 року. Його очолив Дмитро Шоломко. Хоча, по факту, він керував українським Google ще з 2007 року. Тоді тут було лише 7 співробітників, зараз близько 100. Основна робота — адаптація глобальних продуктів для українського ринку, а також продаж реклами. Україна була також у списку перших країн світу, де Google офіційно представив YouTube Premium, і GPay.Що стосується Шоломко, то — це взагалі доволі нетиповий керівник. Наприклад, окрім управління Google, він займався (і займається) пивоварінням. Шоломко є співвласником броварні ReBrew і любить пекти хліб. Після звільнення з Google Шоломко став радником голови правління «Суспільного» та займається консалтингом.Ще цікаве про управління Google Ukraine. Шоломко згадував, що більшість працівників українського офісу підпорядковувались йому чисто номінально. Наприклад, відділ комунікацій підпорядковується німецькому офісу, маркетинг працює через Прагу, фахівець з GR і public policy звітує ізраїльському офісу. Фахівцями по хмарних сервісів керують з Румунії. А безпосередній керівник Шоломка перебував у Польщі. Це дає розуміння, чому іноді певні сервіси Google так складно адаптувати для України. Тож, лишається підняти келих New England від ReBrew за Тетяну і побажати успіхів! Хай всі показники українського офісу продовжують зростати. Ставте ❤️, якщо бажаєте успіхів Google Україна, ставте 🤩, якщо дуже чекаєте відкриття українських офісів Apple, Amazon, Netflix і далі по списку. Ну або 😎, якщо любите крафтове пивко та пробували ReBrew.Telegram | YouTube | TikTok
🌍💀 Х сіє хаос у світі: Маск і його проблеми з геополітикоюОстанні тижні у Ілона Маска були доволі напружені. Він умудрився пересваритись буквально з половиною світу через Х (Твіттер). Всьому виною його ексцентрична поведінка і поширення фейків. Журналісти FT написали великий матеріал про те, як Маск розпалює ворожнечу серед людей і чи матиме це глобальні наслідки. Розкажу вам найцікавіше. У 2022 році, коли Маск лише придбав Твіттер, він писав, що для того, аби «ця соцмережа заслужила довіру громадськості, вона повинна бути політично нейтральною, а це фактично означає, що вона повинна однаково засмучувати як ультраправих, так і ультралівих». Через два роки Х став персональною платформою для поширення політичних поглядів Маска, який відхилився різко вправо.Маск офіційно підтримав Трампа на виборах в США й організував йому двогодинне інтервʼю у своїй соцмережі. А прихильники Камали Харріс почали жалітись, що групи на її підтримку блокують в Х або обмежують в публікаціях. Крім того, Маск посварився з премʼєр-міністром Британії, через те, що назвав заворушення місцевих ультраправих проти мігрантів, «громадянською війною». За повідомленням аналітиків, саме висловлювання Маска на Х спонукали до цих заворушень.Представники ЄС пообіцяли Ілону використати всю силу санкцій проти нього, якщо він не приборкає на своїй платформі потік дезінформації. Втім, схоже це мало налякало Маска. Деякі експерти бояться, що діяльність Маска може вплинути навіть на результати виборів в США. Інші заявляють, що, на щастя, Х не є найвпливовішою соцмережею (у X 359 млн користувачів проти 2 млрд, наприклад, у Facebook).Якби там не було, поведінка Маска навряд зміниться, а генерація картинок без жодних обмежень в чат-боті Grok, яка зʼявилась нещодавно, може тільки підсилити потік дезінформації. Ставте ❤️, якщо любите Х за укр аудиторію, ставте 😱, якщо вас лякає вплив Маска на світові події й ставте 👀, якщо ви вже нічому не дивуєтесь, а просто спостерігаєте, як цей світ летить в невідомому напрямку.Telegram | YouTube | TikTok