🕺🚫💰 SKELAR у топі роботодавців, заборона соцмереж в Австралії та рекордні інвестиції — тижневий дайджест🔹SKELAR очолив рейтинг найпопулярніших роботодавців серед 🇺🇦 айтівців у 2025. За даними Djinni, кандидати найчастіше шукали вакансії саме в нас. У топі також Genesis, GlobalLogic, EPAM і SoftServe. Я радий бути частиною, захоплююся такій щільності розумних людей на 1 метр та щиро вважаю, що ми будуємо зореліт, який буде формувати ринок Tech в 🇺🇦 наступні роки. Вітання всім колегам ❤️🔹 Disney інвестує $1 млрд в OpenAI та уклала трирічну ліцензійну угоду. Це дозволить Sora і ChatGPT Images генерувати відео й зображення з понад 200 персонажами Disney, Marvel, Pixar і Star Wars. Кошти підуть на розвиток моделей OpenAI, інтеграцію ШІ у Disney+ та внутрішні інструменти для співробітників. Генерація ліцензованого контенту стартує на початку 2026 року, із контролем безпеки та прав творців.🔹 Компанія Saviynt залучила $700 млн з оцінкою близько $3 млрд. Компанія розробляє платформу, яка використовує АІ для захисту даних людей та АІ-агентів. Інвестиції спрямують на R&D, розвиток АІ-функцій та глибшу інтеграцію з хмарними й SaaS-платформами. Мета — масштабувати платформу глобально та допомогти компаніям безпечно впроваджувати ШІ.🔹 Велика Британія запускає оборонну програму Atlantic Bastion для захисту підводної інфраструктури Північної Атлантики від російських субмарин за допомогою ШІ та автономних систем. Держава вже виділила £14 млн на розробку й тестування. Кошти підуть на підводні й надводні дрони, ШІ-аналіз сенсорних даних та створення єдиної цифрової мережі виявлення й реагування.🔹 Австралія першою у світі запровадила заборону на соцмережі для дітей до 16 років. Тепер їм заборонено мати акаунти в: TikTok, Instagram, Facebook, Snapchat, X (Twitter), Reddit, YouTube (окрім YouTube Kids). Мета закону — повернути дітям «справжнє дитинство» і захистити їх від булінгу та шкідливих алгоритмів. Компаніям загрожують штрафи до 49,5 млн австралійських доларів, якщо вони не видалятимуть підліткові акаунти.🔹 Пентагон запустив військову платформу ШІ на базі Google Gemin — GenAI.mil. Вона має дати США технологічну перевагу у війні. Сума інвестицій офіційно не розкривається, але проєкт реалізують у партнерстві з Google Cloud у межах Gemini for Government. Платформа може проводити глибокі дослідження, форматувати та структурувати документи, аналізувати відео й зображення з «безпрецедентною швидкістю». Доступ до неї матимуть понад 3 млн військових і цивільних співробітників Пентагону.🔥🔥🔥 І дуже прошу підтримати 🇺🇦 стартап на Product Hunt! Вони вже забрали продукт дня та боряться за топ тижня!! Дуже крутий результат!👉 https://www.producthunt.com/products/planeat-ai-2А я побіг дивитися всі сторіки зі снігом! Всім спокійного дня 🫂Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
🎄⛄️ Підсумки року: головні успіхи в тех індустрії Наближається кінець року. І хоч русня не дають нам насолодитись цим джингл белсом, все ж шукаємо позитив. Сьогодні поговоримо про цьогорічних переможців у Tech. (А тут можете порівняти список із минулорічними переможцями).🔹 Ілон Маск (другий рік поспіль). Для Маска цей рік видався гіпернасиченим. За цей рік у себе на каналі я його згадував понад 30 разів (так, я порахував). У нас навіть була регулярна рубрика #Політичний_вісник_Маска. Попри сварку із Трампом і навіть обіцянку похитнути двопартійну систему штатів створенням своєї партії, цей рік точно успішний для Маска. Він став першою людиною із статками у пів трильйона доларів. Акціонери Tesla погодили йому пакет бонусів в $1 трлн, якщо досягне обіцяних результатів. Його хАІ залучив цього року $10 млрд. А SpaceX готується вийти на ІРО із оцінкою вартості в $1,5 трлн. Якщо це не успішний рік, то що тоді? 🔹 Найбільша інвестиція — OpenAI. Компанія Сема Альтмана весь цей рік присвятила тому, щоб залишитись лідером АІ індустрії. І, хоч конкуренти підбираються вже близько, поки що ніхто не переміг їх. Запорукою успіху є гроші. Навесні OpenAI залучила від інвесторів мегараунд в $40 млрд. А її вартість сягнула $300 млрд. Ще не кінець року. Але я дуже здивуюсь, якщо хтось перебʼє цю суму. Ну чекаємо тепер виходу на ІРО, досягнення вартості в $1 трлн й нарешті ті самі гаджети, обіцяні від Джонні Айва.🔹 Nvidia (також другий рік поспіль). Компанія Дженсена Хуанга залишається одним з головних бенефіціарів від буму АІ. І, здається не збирається зупинятись. Минулого року, коли я писав про Nvidia, її вартість була $3 трлн. Зараз - $4.4 трлн. Й зараз вона очолює список найдорожчих компаній, випередивши традиційного лідера списку Apple та всіх інших. Подивимось що буде ще через рік. 🔹 Ларрі Еллісон. Ще одне імʼя, яке цього року на каналі я почав активніше згадувати! Ларрі Еллісон цього року ненадовго став найбагатшою людиною світу. І зараз посідає почесне третє місце із статками у $258 млрд. Все завдяки своїй компанії Oracle, яка створює інфраструктуру для АІ. Також Еллісон став одним з американських власників TikTok. А ще він просто друг Трампа. І зараз допомагає своєму сину Девіду відвоювати Warner Bros. Discovery у Netflix, використовуючи політичні звʼязки. А, якщо ніколи раніше не чули про Еллісона, то ось тут мій текст про нього. 🔹 Безпілотне таксі. Після кількох років криз, аварій та стагнації, здається, нарешті сфера почала активно розвиватись. Waymo (від Google) активно розширяє географію своєї діяльності. У 2026 розширяться у 5 нових штатах (Мінеаполіс, Тампа, Новий Орлеан, Вашингтон, Майамі) та запустяться у Лондоні! Також цього року тестово почав працювати Zoox. Це стартап від Amazon, який випускає авто без керма та педалей. Поки присутній тільки в Лас-Вегасі. Ну і роботаксі від Tesla також почали свою роботу. Поки обмежено тільки в Остіні. Але обіцяють скоро запуститись в Неваді, Флориді та Аризоні. Чекаємо всіх також в Києві.Які у вас перемоги цього року? Ставте ❤️, якщо згодні з усіма пунктами. Ставте 👻, якщо у вас інші варіанти. Ставте ⛄️, якщо в цьому списку не вистачає вас, як ще одного переможця!Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
🎥💰Netflix vs. Paramount: битва за майбутнє кіноіндустріїНавіть, якщо ви не фанат кіно, ви не могли не чути про протистояння між Netflix та Paramount за покупку кіностудії Warner Bros. Discovery (WBD), яке триває останній тиждень. Ця угода виходить далеко за рамки просто події у світі кіноіндустрії. Тому сьогодні я розкажу вам деталі.Отже, формально, торги були завершені ще минулого тижня. Тоді Warner Bros. Discovery заявила, що переміг Netflix. Вони запропонували викупити не всю компанію, а тільки студійний та стрімінговий бізнес ворнерів і дали за це $82,7 млрд (частково готівкою, частково акціями). Ніби все справедливо, всі задоволені. Втім, Девід Еллісон, власник Paramount, вирішив так просто не здаватись. Він запропонував викупити ВСЮ WBD за $108.4 млрд (при чому, вся сума готівкою). І сказав, що, якщо керівництво WBD не погодиться на цю пропозицію, він звернеться напряму до акціонерів.Девід Еллісон — це син Ларрі Еллісона, СЕО Oracle, про якого я останнім часом тут став писати частіше. Адже бум АІ зробив Oracle однією з найзатребуваніших компаній у світі. А сам Еллісон старший тепер періодично очолює рейтинг найбагатших людей світу. Про Еллісона молодшого я теж писав минулого року. Тоді він купив Paramount Pictures. Угода пройшла без проблем. Але й ставки були нижчі. У битву за WBD включився вже й Еллісон старший, який подзвонив Трампу та попросив втрутитись. І Трамп публічно пообіцяв це зробити (але корупція все одно в Україні, не переплутай👍). Тож, чому Еллісони так хочуть купити WBD? Невже вони сильно переживають за майбутнє кіноіндустрії? Можливо, й це також. Але Еллісони є затятими трампістами. Вже, після покупки Paramount, всередині індустрії ходили чутки, що тепер кіностудія випускатиме МАГА-орієнтований контент. Наступного року плануються вибори в Конгрес, які є дуже важливим для республіканців. WBD володіє CNN, одним з найвпливовіших медіа в країні. Бачите логіку? Після придбання Елісонами, CNN із незалежного медіа може перетворитись на вісник республіканців, по типу Fox News. Елісон молодший має також підтримку (і гроші) від венчурних фондів Саудівської Аравії, Катару та від Affinity Partners (фонд Джареда Кушнера, зятя Трампа). Тож, перемога за Netflix ще не така очевидна. Ставте ❤️, якщо чули та слідкуєте за боротьбою! Ставте 👀, якщо треба їм відправити Єрмака на переговори, щоб було потужніше. І ставте 💩, якщо на вашу думку, в цій битві може перемогти хто завгодно, тільки не глядач.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
🎥🥽💰 Netflix купляє Warner Bros., Цукерберг скорочує фінансування метавсесвіту та рекордні інвестиції — тижневий дайджестПолетіли розбиратися, що там цікавенького сталося минулого тижня! 🔹Netflix купляє студію Warner Bros. Discovery за $82,7 млрд. Угоду вже одноголосно схвалили ради директорів обох компаній. Netflix має отримати у власність кіностудію Warner Bros., стримінг HBO Max, кабельну мережу HBO та великий каталог контенту — від «Гаррі Поттера» і «Друзів» до «Клану Сопрано». Втім, своє невдоволення угодою вже висловила Paramount — інший основний претендент на Warner Bros. Тож, можливо, це ще не кінець історії. 🔹Meta змінює пріоритети: Марк Цукерберг планує у 2026 році скоротити до 30% бюджет Reality Labs — підрозділу, який відповідає за метавсесвіт і приніс збитки у $70 млрд. Частину команд VR і Horizon Worlds можуть скоротити. Натомість гроші підуть на ШІ-напрям: розвиток моделей Llama, Meta AI та нове покоління смарт-окулярів. 🔹Українсько-американський defense-tech стартап Sky Spy залучив $1,6 млн у pre-seed раунді. Компанія розробляє засоби для SIGINT-розвідки (розвідка шляхом перехоплення та аналізу радіо-, електронних і цифрових сигналів противника). Перший її продукт — Agent 001. Це бортовий модуль, який у реальному часі виявляє, класифікує та визначає координати радіовипромінювачів. Він вже пройшов бойові випробування військовими.🔹Гендиректор OpenAI Сем Альтман оголосив у компанії «код червоний»: OpenAI тимчасово зупиняє частину розробок і повністю зосереджується на покращенні ChatGPT. Пріоритети — швидкість, стабільність, якість відповідей і персоналізація для щоденного користування. Причина — посилення конкуренції з Google, чиї моделі Gemini випередили конкурентів у бенчмарках і різко наростили аудиторію AI-сервісів. Водночас OpenAI продовжує масштабні інвестиції в датацентри, вартістю сотні мільярдів доларів.Рекордні інвестиції🔹Американський defense-tech стартап Castelion залучив $350 млн у раунді Series B. Компанія розробляє гіперзвукову ракету Blackbeard для армії США. Кошти спрямують на запуск заводу Project Ranger у Нью-Мексико, інтеграцію самої ракети із платформами армії та флоту США і масштабні випробування у 2026 році. Мета — серійне виробництво тисяч доступних гіперзвукових ракет на рік.🔹Американська prediction-платформа Kalshi залучила $1 млрд у новому раунді при оцінці $11 млрд. Тут варто зазначити, що пройшло тільки два місяці після того, як вони залучили $300 млн. Кошти підуть на масштабування платформи ставок на події, розвиток медіапартнерств (зокрема з CNN) і створення рішень для компаній, які дозволяють захищатися від бізнес-ризиків.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
🇺🇸🇺🇸🇺🇸 Міндічгейт по американськи або як одна людина в Білому дому керує АІ та допомагає своїм друзямНа The New York Times вийшов матеріал під назвою «Людина Кремнієвої долини в Білому домі приносить користь собі та своїм друзям». Мова йде про такого собі Девіда Сакса, венчурного інвестора. Який, по суті, заправляє всім в Білому домі, що має хоч якийсь стосунок до АІ або крипти. Зараз перекажу найцікавіше з цього матеріалу. Отже, хто такий Девід Сакс? Це людина, яка є, свого роду, синонімом Кремієвої долини. Виходець із, так званої, «Мафії PayPal». Давній друг Пітера Тіля. Ранній інвестор Facebook, Uber, SpaceX, Palantir Technologies і Airbnb. А ще трампіст, критик політкоректності у вищих навчальних закладах, противник військової допомоги Україні та продюсер фільму «Дякую вам за куріння», який у 2005 році отримав дві номінації на «Золотий глобус». Ось такий повний набір. У 2024 році, після того, як Сакс провів у своєму маєтку благодійний вечір, на якому зібрав $12 млн пожертв на виборчу кампанію Трампа, той призначив його куратором сфери АІ та крипти в Білому домі. Сам Сакс каже, що погодився на цю посаду тільки за умови, що йому дозволять далі керувати своїм венчурним фондом «Craft Ventures». Іронічно, що в портфелі цього фонду 20 криптовалютних інвестицій та 708 інвестицій у технології, включаючи щонайменше 449 акцій компаній, пов'язаних зі ШІ. При чому, приблизно, 40 з них мають АІ просто в назві. В декілька нових АІ компаній «Craft Ventures» інвестував вже, коли Сакс був на посаді. Конфлікт інтересів? Ні, не чули 😎. Не дивно, що один з перших документів, який розробив Сакс — це так званий «План дій щодо АІ», який має всіляко стимулювати сферу розвитку АІ на державному рівні та мінімізувати бюрокартію. Цей план також має сприяти внутрішньому виробництву автономних дронів та розвитку АІ технологій для Пентагону. Тут варто зазначити, що Сакс має частку в Anduril, яка виробляє автономні дрони та в Palantir, яка розробляє технології для Пентагону. Також Сакс допоміг СЕО Nvidia Дженсену Хуану, з яким сильно потоваришував останні роки, отримати дозвіл на продаж чіпів в Китай та ОАЕ. Це може принести Nvidia до $200 млрд доходу. Ну і зовсім дрібниця — це те, що подкаст-компанія Сакса «All-In» бере інтерв'ю у міністрів Трампа та проводить заходи за участю самого Трампа. За рахунок цього доходи компанії збільшились на десятки мільйонів доларів. Ось така історія про техноолігархію в США. Ставте 👍, якщо чули раніше про Девіда Сакса. Ставте 👀, якщо здивовані як США так швидко відмовились від всіх моральних принципів. І ставте 👾, якщо вважаєте, що Україна разом з дронами може експортувати в США всі свої знання про олігархію.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
🇺🇦📡💰 Гроші для українських стартапів, Anduril, Bolt та рекордні інвестиції — тижневий дайджестРозкажу вам, що сталося важливого за тиждень, окрім звільнення Єрмака!🔹 Український defense-tech стартап M-Fly залучив близько $1,4 млн для розробки високоякісних стабілізаторів камер в безпілотниках. Ця технологія вже встановлюється на українські розвідувальні дрони. Отримані кошти підуть на розвиток продукту та масштабування, а команда паралельно веде переговори про більший інвестиційний раунд.🔹 Американсько-український стартап Thermopylae залучив $1,6 млн у pre-seed раунді. Компанія займається розробкою бюджетних дронів-перехоплювачів. Залучені кошти підуть на тестування надшвидких складних квадрокоптерів в Україні. Та на масштабування виробництва систем, здатних перехоплювати ворожі БПЛА й забезпечити дешеву протидію масованим повітряним атакам.🔹 Американський defense-tech гігант Anduril, про якого я часто тут пишу, продемонстрував низьку ефективність своїх систем в реальних бойових умовах в Україні. Підрозділи СБУ, які використовували баражувальні боєприпаси Altius, виявилися нестабільними й були вразливими до РЕБ. Через це їх використання припинили ще у 2024 році. Проблеми фіксувалися і в США — під час навчань ВМС безпілотні катери виходили з ладу, а тестування системи знищення дронів Anvil спричинило пожежу. 🔹 Естонська Bolt уклала партнерство з китайською Pony.ai, щоб інтегрувати в свою мережу автономні роботаксі рівня 4 та протестувати їх у реальних умовах перед запуском у містах ЄС. Співпраця передбачає перевірку безпеки та створення зручного користувацького досвіду. Для Pony.ai це можливість вийти на європейський ринок. Де вже формується конкуренція, після оголошення співпраці між NVIDIA та Uber.🔹 Amazon розпочала тестування свого супутникового інтернету Amazon Leo — конкурента Starlink. Наразі система орієнтована на бізнес і авіакомпанії, пропонуючи швидший обмін даними та інтеграцію з AWS. Це має дозволити передавати великі масиви даних напряму в хмару. Згадом Amazon планує масштабувати мережу та вивести дешевші термінали для інтернету на масовий ринок.Рекордні інвестиції: 🔹 Німецький виробник дронів Quantum Systems залучив €180 млн у новому раунді, піднявши свою оцінку до €3 млрд. Це вже другий раунд за цей рік. Про перший, в травні, я писав тут. Кошти спрямують на розширення виробництва розвідувальних БПЛА та розробку систем протидії дронам, які компанія планує вивести на ринок уже наступного року.Всім терпіння та спокою 🫂Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
🌞🕶 Ікар 2.0 або історія про стартап, який обіцяє закрити Сонце і зупинити глобальне потеплінняЗвучить, як сюжет фантастичного фільму (який, до того ж без хеппі-енду)? Згоден. Але ви здивуєтесь, наскільки реалістично те, про що я написав у заголовку. Отже, мова піде про американо-ізраїльський стартап Stardust. Видання Politico написало про нього великий текст (і це справді великий текст, повірте). А я зараз спробую розказати найцікавіше з нього. Янаї Єдваб та Аміад Спектор — це два фізики-ядерники, які працювали в Ізраїльській комісії з атомної енергії. Під час пандемії, коли в обох було багато вільного часу, вони почали активно вивчати можливість розв'язання проблеми зміни клімату. Згодом вони натрапили на ідею відбиття сонячного світла, опубліковану у звіті Національної академії наук США. Так і народився стартап Stardust. В основі їх технології компанії лежить природнє явище, яке вчені вивчають ще з 1783 року. Річ у тім, що науковці довели — частинки сірки, які утворюються під час виверження вулкана, зависають в атмосфері, закриваючи Сонце й, тим самим, дійсно охолоджують Землю. Єдваб та Спектор стверджують, що розробили «екологічно чистий пил» із речовин, «які зустрічаються в природі». Далі, за їх задумом, треба завантажити цей пил в літаки, запустити в стратосферу й розпилити в небі. Над Землею утвориться пилова парасолька, яка «трохи» охолодить нашу планету. Достатньо для того, щоб зупинити глобальне потепління. Або хоча б його відтермінувати. Ви помітили, що в цьому абзаці багато слів взято в лапки? Це не тому що я не розібрався в матеріалі. А тому що засновники Stardust дають дуже багато загальної інформації, не розкриваючи деталей. Власне тому стартап стикається з критикою від наукового світу та кліматичних експертів. Попри це, Stardust стрімко просувається до своєї мети. Нещодавно компанія залучила $60 млн від приватних інвесторів. Провела перші випробування свого пилу в Ізраїлі. Найняла юридичні та лобістські компанії в США. І явно націлена отримати фінансування від американського уряду, коштом державних контрактів. Stardust стверджує, що їм треба «десятки мільярдів доларів на рік», щоб «охолоджувати» Землю. Це явно менше сотень мільярдів доларів, які витрачаються зараз на всілякі «зелені ініціативи». Ставка на те, що саме цей аргумент сподобається американському уряду. Але, які наслідки такого загравання з природою? Британські вчені кажуть, що може посилитись посуха в країнах Африки, утворюватись нові урагани в Північній Атлантиці та зимові посухи в Середземномор'ї. Янаї Єдваб на все це прагматично відповідає: «ми ніколи не дізнаємось, поки не спробуємо».А ви що думаєте? Як вам така авантюрка? Ставте 👍, якщо трохи в шоці, але ідеї можна повірити. Ставте 👀, якщо для вас це все ж романтика та авантюра. Або ж ставте 😎, якщо ви песиміст і людство вже не врятувати.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
🏆🧠 Що Google робить із найважливішим АІ-проєктом у біології? Рік після нобелівкиЧи знали ви, що Google вже давно увірвався в Health? Рік тому Деміс Хассабіс та Джон Джампер з АІ департаменту Google DeepMind отримали Нобелівську премію з хімії. Я про це писав детально тут. Вони розробили АІ програму AlphaFold, який розвʼязав 50-річну грандіозну проблему в біології. Але що далі? Про це в новому інтервʼю для MIT Technology Review розповів Джон Джампер. Воно під пейволом! Тому ексклюзив 😄Для початку, давайте поясню, чому ж таке важливе відкриття AlphaFold. Я не науковець, тому Gemini поясню це так: Білки є фундаментом життя, тому знання їхньої форми (структури) є найважливішим кроком для розуміння біології та створення ліків. Уявіть білки як надзвичайно довгі намиста. Щоб білок працював правильно, це довге «намисто» має бути акуратно згорнутим в унікальну форму, наприклад, ключа. Тільки маючи правильну форму (як ключ), білок може виконати свою роботу в організмі. Раніше ніхто не знав, як саме «намисто» згорнеться. AlphaFold вміє миттєво передбачити, якою буде кінцева форма цього «ключа».Сподіваюсь, стало зрозуміліше 😎. Джампер має ступінь доктора з теоретичної хімії й працює над AlphaFold з 2017 року в Google DeepMind. Зараз продукт використовують вже мільйони вчених з усього світу! Джампер виділив кілька цікавих юз кейсів використання. Наприклад, одна група вчених досліджувала стійкість медоносних бджіл до хвороб. Інші дві дослідницькі групи намагалися зрозуміти, як саме людські сперматозоїди з'єднуються з яйцеклітинами під час запліднення. Вони проаналізували всі 2000 поверхневих білків людських сперматозоїдів, і знайшли той, який, за словами AlphaFold, точно зʼєднається з яйцеклітиною.AlphaFold також стає основою для нових продуктів. Наприклад, вчені MIT та фарм компанія Recursion, що займається АІ, розробили модель під назвою Boltz-2, яка передбачає не лише структуру білків, але й те, наскільки добре потенційні молекули ліків атакуватимуть свою мішень. Далі Джампер хоче поєднати вузьку спеціалізацію AlphaFold із великими мовними моделями. Схожий проєкт вже розробляє інша команда Google DeepMind. Він називається AlphaEvolve і використовується наразі більше у математиці та інформатиці. Ще рано говорити про якісь прориви у медицині, бо для розробки самих ліків потрібні роки. Але Джон Джампер налаштований рішуче.Ось такий сьогодні майже науковий текст. Ставте 🤩, якщо самі використовуєте GPT для самолікування. Ставте 👾, боїтеся довіряти АІ своє здоровʼя. І ставте 🧑💻, якщо вірите, що АІ допоможе швидше винаходити ліки.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
🌍🇺🇦💰 Глобальний збій, кошти від українських фондів та рекордні інвестиції — тижневий дайджестПовертаємося вишукувати, що ж найцікавішого сталося минулого тижня! 🔹 Цього тижня знову стався масовий збій в інтернеті. Cloudflare повідомила про проблеми в роботі своєї інфраструктури. Унаслідок цього збою постраждали такі сервіси як ChatGPT, X (Twitter), Spotify, TikTok, WhatsApp, Pinterest та Spirio (так, всі B2C бізнеси завжди страждають від такого, не тільки великі гіганти) Cloudflare обслуговує від 20 до 30% усього інтернет-трафіку. Після проведення розслідування заявили, що причина збою була в автоматично згенерованому конфігураційному файлі для управління загрозами 🤡🔹 Американсько-український фонд ZAS Ventures інвестував $100 тис. у Every Health. Це частина seed-раунду, загальний обʼєм якого складає €1,1 млн. Every Health розробляє першу в Європі віртуальну клініку, орієнтовану на ЛГБТК+ спільноту та потреби у сфері сексуального здоров’я. Отримані кошти стартап спрямує на розширення дистанційної діагностики й лікування в європейських країнах, розвиваючи свою AI-платформу та мережу партнерських лікарів, аптек і лабораторій.🔹 🇺🇦 u.ventures, венчурний підрозділ фонду Horizon Capital, інвестував в SOC Prime. Сума інвестицій не повідомляється. Ця компанія розробляє AI-платформу для кіберзахисту. Отримані кошти підуть на масштабування AI-платформи, а також на розширення присутності на ринку США для підтримки оборонного, енергетичного, фінансового та техсекторів.🔹 Український стартап MyChatBot залучив $500 тис. у seed-раунді від фонду SMRK. Для фонду, заснованого Олександром Косованом, це вже 24-та інвестиційна угода. Отримані кошти підуть на розвиток CommerceOS — омніканальної ШІ-платформи з AI-агентами для автоматизації продажів та комунікації. Серед клієнтів стартапу переважно ритейлери та компанії e-commerce. Всього понад 1000 бізнесів.🔹 Група FRACTAL (ех-Netpeak) придбала фінтех-компанію fint8. Стартап спеціалізується на наданні консалтингових послуг фінансових директорів для малого та середнього бізнесу. Суму угоди не розкривають. Тепер fint8 інтегрують у консалтингову компанію Core, яка є частиною FRACTAL.Найбільші інвестиції: 🔹 Провайдер AI-центрів обробки даних Lambda залучив $1,5 млрд. Кошти підуть на масштабування мережі американських дата-центрів та виконання багатомільярдного контракту з Microsoft, який передбачає постачання інфраструктури на десятках тисяч GPU Nvidia. Інвестиція укріплює позиції Lambda в конкуренції з CoreWeave та в реалізації продажів своїх «AI-фабрик».Всім спокійної неділеньки 🫂Telegram | Вакансії, статті, соц мережі
🇺🇸🇨🇳 Протистояння АІ та хто перемагає: США vs КитайДавненько я не радував постами 🥲 щось занадто багато всього: робота, відрядження, конференції. Але буду повертатися! Не дочекаєтеся 🤪Минуло майже три роки відтоді, як у світі розпочався бум АІ. США є безумвно лідером. Але чи довго вони ще зможуть зберігати першість? У спину їм дихає комуністичний Китай, який зробив розвиток АІ ледь не національною ідеєю. Bloomberg написало величенький текст, де детально розібрало, хто ж виграє гонку АІ. Зараз розкажу найцікавіше.Отже, для початку, визначимо головних гравців. З 🇺🇸 сторони - OpenAI, Google з Gemini, Anthropic, xAI Ілона Маска та Meta. На 🇨🇳 ринку домінує поєднання великих інтернет-компаній (Baidu, Alibaba та материнська компанія TikTok Bytedance) й молодих зірок, що тільки сходять (Zhipu, Moonshot, Manus, DeepSeek). З цікавого - у Китаї ключову роль у фінансуванні АІ відіграє держава. Тільки цього року їх уряд витратив на АІ $56 млрд. В США розміри сум зовсім інші. Тільки – Google, Meta, Microsoft та Amazon – витратять понад $370 млрд у 2025 році.Обидві країни зробили розвиток АІ своїм національним пріоритетом. От тільки Китай закладав ще в пʼятирічку, опубліковану у 2020 році, завдання розвитку технологій з відритим кодом, які б стимулювали популяризацію АІ. (так, там все ще живуть за пʼятирічками 🤡). Трамп тільки цього року опублікував «План дій щодо ШІ». Крім того, Китай роками розбудовував розгалужену мережу центрів обробки даних, які працюють на відновлюваній енергії. І щороку збільшує обʼєми генерації електроенергії. Тільки минулого року їх потужності зросли на 429 гігават. США мають застарілий стан енергомереж. І тільки в останні роки американські компанії почали вкладати мільярди в розбудову центрів обробки даних. Ще один важливий фактор: таланти. США ніколи не мали проблем із заманюванням мізків з усього світу. От тільки цього року Трамп запровадив жорсткіші візові правила і потік талантів може скоротитись. В Китаї все навпаки. Там роками діяла програма «Тисяча талантів», яка не приносила особливого успіху. Але от в останні роки Китаю вдалось повернути додому 7000 вчених та підприємців, які здобули освіту за кордоном. Причому якщо США намагається заманити найкращих багатомільйонними виплатами (привіт, Марк), то китайська пропаганда зосереджена … на патріотизмі. І це працює. Але очевидно, що головною перепоною для Китаю лишається цензура. Згадайте, як DeepSeek не міг відповісти, що сталось на площі Тяньаньмень. Плюс інтернет під файерволом. Все це робить інформаційні бази, на яких навчається китайський АІ, неповними. Але схоже, що для багатьох користувачів, в тому числі й із Заходу, це не проблема.А ви що думаєте? Ставте 😈, якщо Китай дійсно серйозний конкурент у сфері АІ. Ставте 🤩, якщо не вірите, що комунізм = розвиток технологій, а значить США лишаться в лідерах. Й ставте 👀, якщо засумували, що Європи у цьому протистоянні і не чутно.Telegram | Вакансії, статті, соц мережі