Учора президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, яким 11 липня офіційно встановлюється як так званий день пам’яті «жертв геноциду, вчиненого ОУН і УПА». Але ми чітко знаємо правду і вона гранично проста: Українська Повстанська Армія – це борці проти нацистів, більшовиків і будь-яких інших окупантів, зокрема і тогочасних польських. Це ті, хто зі зброєю в руках обстоював право української нації на існування. Це ті, кого сьогодні наслідують наші воїни, чинячи опір новітній московській імперії.Історія українсько-польських стосунків складна й кривава – з обох боків. Але спроба зобразити українців винятковими злочинцями – це або невігластво, або цинізм. Польський шовінізм ХХ століття прямо відповідальний за злочини проти українців: пацифікації, масові вбивства мирного населення, заборони мови, руйнування церков, депортації. Чи ми маємо мовчати, коли нас намагаються перетворити з жертв на катів?Сьогодні, коли обидва народи під загрозою реального знищення з боку московії, особливо небезпечно колупатися в історичних ранах. Тому ми відкрито ставимо питання: якщо Польща має “День пам’яті жертв від рук УПА”, то хіба Україна не повинна запровадити “День пам’яті українців, знищених польськими шовіністами”?Ми не прагнемо ворожнечі, але й не дозволимо принижувати свою гідність.Ми за правду, взаємну повагу і рівність.Історичне примирення можливе лише тоді, коли кожна сторона має мужність визнати не тільки свою біль, а й свою провину.
Заява ВО "Свобода" щодо ухвалення закону про множинне громадянство18 червня Верховна Рада України ухвалила антиконституційний закон про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. ВО «Свобода» розглядає його як ще один елемент політики повзучої політики денаціоналізації та перетворення України з національної держави на країну без власної нації, історії чи традицій. У такому випадку Держава буде принесена у жертву глобалізму, мультикультуралізму, тобто силам лівого тоталітаризму.Ухвалений Закон 11469П дозволяє множинне громадянство - тобто можливість одночасно мати паспорти декількох різних держав. Це рішення матиме вкрай небезпечні наслідки для української державності. Оскільки запровадження множинного громадянства знецінює та нівелює статус українського громадянина, перетворюючи його на формальність. Легалізація другого громадянства без чіткого зв’язку із державою відкриває двері для людей, які: не проживають в Україні, не мають реального зв’язку з нашою територією, не працюють на її благо, але в той самий час зможуть впливати на внутрішню ситуацію в країні, користуватись соціальними правами і ресурсами оплаченими з кишені українців.Більше того український паспорт у руках іноземців дасть їм змогу вільно розпоряджатися і нашими природніми ресурсами та землею, саме тією, яку нині відстоюють наші захисники зі зброєю в руках. Це плювок в обличчя кожному військовому, хто ціною власного життя захищає Україну, бо ж українське громадянство – не товар! Воно здобувається кров'ю, потом і вірністю Україні! Окрім того влада зберігає за собою можливість у ручному режимі визначати список «правильних» країн, громадяни яких отримуватимуть наші паспорти за спрощеною процедурою. Бо ж статус громадянина надає політичні права - право обирати і бути обраним. Це означає, що на майбутніх виборах долю України вирішуватимуть не ті, хто у ній живе та воюєї за неї, а ті, хто, можливо ніколи тут не був. Немає жодних гарантій. що новоспечені "громадяни" не стануть інструментом для просування антиукраїнських наративів і проросійських тез. ВО «Свобода» завжди послідовно відстоювала ідею єдиного громадянства для українців! Український паспорт повинен бути символом єдності, відповідальності та готовності працювати для своєї держави, а не папірцем для легкого доступу до пільг і політичного впливу.Ми наполягаємо:- Українське громадянство має надаватись лише тим, хто живе в Україні, бореться за нашу державу, працює тут, сплачує податки. - Держава не має права підривати довіру до громадянства, як до фундаментальної інституції української незалежності.- Україна не повинна стати плацдармом становлення чужих інтересів.
Українці, виховані на історії про героїчну боротьбу ОУН і УПА, сьогодні жертвують життями за свободу і незалежність своєї Батьківщини і за свободу усього поки що вільного світу.Кров українців, онуків і нащадків героїв ОУН-УПА проливається і за свободу та незалежність Польщі, за те, щоб поляки на демократичних виборах обирали собі владу, яка їм до вподоби, а не вклонялися васалу із москви, позбавлені права обирати, принижені і впокорені московським чоботом. ОУН і УПА — це символ спротиву і гідності, а не те, чим його хочуть зробити окремі польські "політики" заради тимчасової електоральної вигоди. Полякам не подобається Бандера, українцям - Пілсудський. А головне запитання: що робили поляки на землях української Волині? Нам є про що говорити.Але Польща має зробити вибір: у союзі з українцями, що боряться за своє і за їхнє життя, чи історична ворожнеча, яка зміцнює кремль і веде нас усіх до загибелі. Пам’ять — це важливо. Проте не треба перетворювати образи і протиріччя далекого минулого у зброю а руках ворога, яка може знищити усіх нас.
У Польщі не відчули справжньої загрози, яка насувається зі Сходу, і політичні сили досі шукають способи зацікавити електорат, маніпулюючи історією. Зрештою ми знаємо, що російські політтехнологи вели деякі політичні проєкти в країні нашого сусіда.Все це триває вже не перший рік. Зараз ми маємо результат цього процесу: тему Волині перетворили на міф, далекий від реальних подій. Українська влада, звісно, змовчить, але мовчати не можна. Потрібно чітко донести до світу та поляків правду про те, що відбувалося на Волині, коли ця територія була окупована спочатку поляками, а потім німцями.Україна затягнула з тим, що вчасно не визнала борців за волю України на державному рівні. Про це ВО «Свобода» не раз говорила і відповідні законопроєкти про визнання наших Героїв і досі не проголосовані. А тепер трохи історії:📍📍📍Польський Сейм оголосив 11 липня державною датою “пам’яті жертв геноциду, вчиненого ОУН і УПА на східних територіях Другої Польської Республіки”. Звісно, йдеться про фальсифікацію справжньої історії. Знаємо, що саме польська сторона в 1919 році окупувала територію Західноукраїнської Народної Республіки, і ліквідувала навіть автономію, попри обіцянки перед західними державами. Польща забрала Волинь, скориставшись агресією большевиків проти УНР. Міжвоєнна Польща запровадила практику увʼязнення для українських патріотів і завела політику осадництва – колоніалізму, коли в місцевих жителів, особливо на Волині, забирались кращі землі для колоністів з центру Польщі. Та самі події 1940-х викривлені – то була боротьба українців (передусім ОУН-УПА), поляків (передусім Армії Крайової, часто з допомогою німців та совєцьких диверсантів). І почали цю війну поляки з етнічних чисток на теренах Холмщини. А далі з 1944 року виселення українців з Закерзонщини, акція “Вісла”…Розуміємо, що збудження польських депутатів орієнтоване передусім на внутрішній електорат. Але якого результату чекати на міжнародній арені? Саме в момент жорстокої війни зі східним ворогом, що загрожує не лише Україні, а усій Європі. Врешті, чи потрібно Варшаві сваритись з Україною, яка є щитом від москви?
Під час штурму ворожих позицій віддав життя за Україну наш побратим, боєць Легіону Свободи, заступник командира групи 1 ескадрону Інтернаціонального легіону ГУР МО, сержант В’ячеслав Кучерук.Учасник Революції Гідності, член ВО “Свобода” з 2012 року. Воював у складі 8 полку ССО у 2015–2016 роках на Луганщині та Донеччині, отримав поранення, нагороджений медаллю “За мужність”. З березня по червень 2022 року — бої на Київщині та Харківщині у складі 1 окремої бригади спеціального призначення імені Івана Богуна. У червні 2022 – березні 2024 року брав участь у боях на Харківщині, Луганщині, Донеччині та Херсонщині в складі окремих загонів ССО. Із березня 2024 року служив у 1 ескадроні Інтернаціонального легіону ГУР МО, де продовжував участь у бойових діях до лютого 2025 року.Нагороджений орденами “За мужність”, “За військову доблесть” та іншими державними нагородами.Під час останього бою 4 квітня завдяки діям його групи було знищено близько десяти окупантів на ворожому опорному пункті на Запорізькому напрямку. На жаль, ціною життя побратима.Вдома Вʼячеслава чекали дружина Ірина та донька Софія.Співчуття родині і близьким. Вічна памʼять і слава Герою!
❗️Про виклики війни, підтримку наших захисників, виховання українців-націоналістів — Михайло ІВАНОЧКО // ВІДЕО ⤵️Про перші дні повномасштабного вторгнення московитів в Україну, службу в Національній гвардії та роботу в обласній раді, виклики для військових і підтримку від громад. А також про те, що означає бути свободівцем, патріотом, націоналістом у час війни та яке головне послання для українців сьогодні.Молодший сержант батальйону "Свобода" 4-ї бригади НГУ " Рубіж", голова Надвірнянської Свободи, депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко в етері радіо Надвірна ФМ: - про початок повномасштабного: що запам'яталось- служба і депутатство: як поєднувати- про виклики на фронті та перемир- патріотизм і націоналізм: у чому різниця- заклики до українців всього світуhttps://www.youtube.com/watch?v=MCBzJjsLXWI📲 ВО «Свобода» у соцмережах: підпишіться 👇 🎞 YouTube ◽️ Facebook ◽️ Instagram ◽️ Х ◽️ Viber ◽️ Сайт#Іваночко #ЛегіонСвободи #війна #Батальйон_Свобода #Нацгвардія #НГУ #ВО_Cвобода #Націоналізм #Прикарпаття
Вірте в ЗСУ! ЗСУ не зрадять!Пустопорожні розмови про швидкий мир та припинення вогню лунають звідусіль. У тому числі від ворожих пропагандистів та корисних ідіотів. Вони насаджують думку, про те що вже час розслабитися, припинити підтримувати військо і готуватися до виборів. Така розбалансованість, відсутність концентрації на опорі ворогу призведе до нашої загибелі та втраті державності.Нинішня ситуація має свої історичні причини. У часи відновлення незалежності, замість того, щоб обрати шлях побудови національної держави, економічного націоналізму, формування сильного війська, тодішня владна верхівка пішла іншим шляхом: багатовекторність та дружбу із московитами. Ми віддали нашу ядерну зброю взамін на Будапештський меморандум, а стратегічні бомбардувальники та ракети обміняли на знижку на газ. Зараз ці ж ракети б'ють по наших містах!У часи маніпуляцій і відвертої брехні є ті, кому можна довіряти - Збройні сили України! Вірте ЗСУ! Підтримуйте ЗСУ!ЗСУ не зрадять!Слава Україні! #москва_впаде!
🔥 Новини з війни, збір на ударний дрон, протидія КАБам — Володимир НАЗАРЕНКО з фронту // ВІДЕО ⤵️Московити продовжують використовувати тактику випаленої землі: великою кількістю боєприпасів, ракетними системами залпового вогню, артилерією веде турбуючий артилерійський вогонь.Навіть на «відносно» мирних територіях ворог застосовує шахеди, крилаті ракети; десь це робить хаотично, навмання, а в деяких місцях застосовує керовані авіабомби з різним принципом дії, якось намагаються їх по різних координатах запускати. Це доволі небезпечна зброя.Боротьба проти тактики ворога: максимально відганяти ворожу авіацію, яка переносить таку зброю, протиповітряна оборона важлива, її кількість; застосовувати потужні системи радіоелектронної боротьби, які як мінімум впливають на точність удару — свободівець Володимир Назаренко. Начальник розвідки артилерії 4-ї бригади "Рубіж" Національної гвардії України, капітан НГУ, офіцер "Легіону Свободи" в етері телеканалу "24 канал".https://youtu.be/8m_Kgm8Dd_I#ЛегіонСвободи #війна #ВО_Cвобода #Назаренко
Сьогодні відзначали б свої уродини наші полеглі побратими, бійці Легіону Свободи – Валентин Шермірзаєв, Роман Грапенюк та Олександр Парамонов.🇺🇦Старший сержант Валентин Шермірзаєв, гранатометник 60-ї окремої піхотної бригади. Народився 28 січня 1980 року с. Можняківка, Новопсковський район, Луганська область.Загинув 26 квітня 2022 року під час широкомасштабного наступу окупантів у бою за Миколаївку Херсонської області.🇺🇦Старший солдат Роман Грапенюк, стрілець-снайпер 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Народився 28 січня 1986 року у с. Луги Закарпатської області. Загинув 30 серпня 2022 року на Херсонщині.🇺🇦Олександр ПарамоновЧлен “Свободи” з березня 2010 року. Учасник багатьох патріотичних акцій, активний учасник Революції Гідності на Луганщині, командир підрозділу тероборони. Один із перших “айдарівців”, співзасновник старобільської самооборони, учасник звільнення Щастя.До останнього часу проходив службу в Збройних силах України. Загинув 15 листопада 2021 року.Вічна памʼять і слава Героям!
На 101 році життя відійшла у засвіти неймовірна жінка, Пані, зв’язкова УПА, легендарна повстанська розвідниця Ангелина Паламар (псевдо Орися) - бабуся Христі Равлюк.Ангелина Паламар народилася 16 серпня 1924 року. Прожила важке і водночас світле життя. В інтерв’ю згадувала, як одного дня енкаведисти прийшли до хати, вивели її тата Омеляна і брата Кароля на подвір’я і розстріляли - вони лишилися з мамою самі.Два роки Ангелина була зв’язковою УПА - п’ятнадцятирічною на Біблії присягала на вірність Україні. Коли її заарештували енкаведисти, то били так, що, як згадувала уже опісля, ламалися табуретки на тілі... Не видала нікого... Далі - довгі 14 років Сибіру...Ангелина Паламар була добрим другом свободівців – поділяла наші погляди, підтримувала, агітувала. Назавжди у нашій пам’яті 14 жовтня 2017 року в Києві, коли бабуся Ангелина взяла участь в Марші Героїв в столиці до 75 річчя УПА.Пам’ятаємо Ваш чин, Ваш оптимізм, Вашу невичерпну внутрішню силу.Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким!