Сигнали переговорівМинулого тижня було ряд подій, які вказують на мотивацію рф до переговорів. 1.Заява про ядерні бомби для України від Франції та Британії. Особливість цих заяв була в тому, що їх зробив не алкаш Медведев, а служба зовнішньої розвідки. Відповідно, яка могла бути ціль цих заяв? Точно не зупинити передачу нам ядерної зброї ))) Тому, я вважаю, що ціль була - міняйте позицію, тисніть на Україну по переговорам, або інакше “в нас є ядерна зброя”.2.росіяни пригрозили вийти з переговорів. Це дуже дивно, бо раніше їм ці переговори взагалі були не потрібні, то в чому проблема, щоб на них їздив якийсь Мединський і читав лекції. Погрожують вийти тоді, коли до переговорів ставляться серйозно. Окрім цього, в Блумберг вийшла стаття з деталями минулорічних літніх переговорів по Україні. Зокрема, там зазначають, що напередодні зустрічі з Трампом в Анкориджі, путін зібрав своїх чиновників, і спитав, що вони думають. Більшість з них виступили за швидке завершення війни. 3.Буданов сказав, що росіяни згідні на гарантії безпеки США Україні. Не те, щоб це питання було каменем спотикання, але раніше вони уникали позиції з цього приводу. Справа в тому, що деякі російські кола починають розглядати війну з нами в кілька етапів, і вважають, що зараз треба закінчити так, щоб вони могли атакувати нас через якийсь час. Визнання гарантій ускладнює їм цей сценарій.Загалом, ситуація не рухається для росіян в позитивному руслі. Хоча зараз можливо буде стрибок цін на нафту - це не сильно їх торкнеться, оскільки продають вони переважно Китаю, а той дисконтує їх по максимуму. Тому переговори - це для них гарний шанс завершити війну не повним крахом.А поки “великий путін” спостерігає як добивають його стратегічного друга - Іран, і відчуває повне безсилля щось зробити, бо й Куп’янськ досі не взяли.
Почався 5-й рік війни. В цей день мені важко казати вам, що треба триматись, що скоро кінець. Мені і собі це важко казати, особливо, коли усвідомлюєш з жахом, що твої діти вже 5-й рік ростуть без тебе. І, все-таки, щось треба собі казати. Інакше, як триматись? А триматись треба. Ми не вибираємо своєї долі, але ми вибираємо як справлятись з викликами, які нам випадають. На нас напали, хотіли забрати в нас гідність і життя. Ми не можемо закінчити війну своїм рішенням. Ми не можемо здатись, бо це рішення обезцінить жертву тисяч тих, хто віддав життя у цій війні. Тому нам залишається стояти стільки, скільки зможемо. "З непохитною відвагою нести свій хрест". І, разом з цим, я вірю в закони фізики. І вони кажуть, що жодна країна не може воювати в таких масштабах так довго. Я бачу серйозні ознаки того, що справи в росіян починають йти дуже погано. Я точно знаю, що вони блефують про готовність воювати до кінця. Я залишаюсь переконаним, що в березні почнуться реальні переговори. Але прогнозувати не теж саме, що знати. А поки маємо йти крізь випробування далі. Кожен продовжує робити все, що може, щоб цей жах закінчився. І він закінчиться. Бо всі війни закінчуються.
У провалі контрнаступу винен Байден Для тих, хто не дивився ефір, ось чому в провалі контрнаступу винен Байден.1. Після успішного контрнаступу на Херсон в 22 році російські війська були в повній кризі. Це був найкращий час для продовження, але американська розвідка доповіла, що загроза застосування ядерної зброї складає 50/50. Після того, Байден почав обмежувати озброєння і закликати припинити наступ, коли для нього були найкращі перспективи.2. Весною 2023 року Байден і партнери сказали, що не можуть просто так давати зброю, і що Україна має йти в контрнаступ, щоб він мав аргументи давати зброю. Тому до контрнаступу підштовхували саме американці. 3. Але ніякої потужної зброї нам не надали. Залужний просив літаки і ATACMS. Останні нам надали восени, коли контрнаступ пішов на спад. А літаки аж влітку 2024!4. З грудня до червня росіяни створили потужну лінію оборони, яка була замінована найбільше в історії людства, а бліндажі взагалі з бетону вилили. За планом американської операції прорив на Мелітополь міг коштувати нам до 40% втрат! По факту ще прикриття літаків і ударів вглиб російських тилів наші війська просто йшли на убій, бо до цього змушували партнери. Основна причина чому Байден хотів контрнаступ була в тому, що влітку 2023 стартували вибори в США.
Кейс ГераскевичаДекілька днів назад я написав про необхідність використати олімпійські ігри для інформаційної боротьби. Я щиро сподівався, що саме хтось зі спортсменів це зробить самостійно. І це зробив Владислав Гераскевич. Ті, хто писав, що його дискваліфікують і що я не розбираюсь - то ні я розбираюсь. Я навіть колись працював в спорті. А тепер дивіться, що насправді зробив Гераскевич. Я знав, що МОК заборонить йому виступ і це запустить ефект Стрейзанд. Якщо б він виступив з шоломом пам'яті, то це б не викликало великого резонансу. Ми б пораділи та й все. Але заборона - привернула увагу всього світу! Про це написали більшість світових медіа. МОК відразу обісрався і почав виправдовуватись. Але це ще більше завдало йому репутаційної шкоди. Далі, буде оскарження, і додатковий інформаційний шум. І репутація МОК буде ще більше страждати. А тепер уявіть, як члени МОК будуть ухвалювати рішення про повернення росіян, на тлі скандалу з шоломом пам'яті убитих ними спортсменів? Як до цього має поставитись світ? Адже шолом був про спортсменів!Я не знаю чим закінчаться спори для Владислава, але я точно можу сказати, що його вчинок завдав серйозної шкоди шансам на повернення орків на змагання. І я сподіваюсь, що декому стане зрозуміліше, чому такого роду події мають використовуватись нами як платформа формування своєї підтримки у світі! Можливо, він міг принести нам медаль. Але зараз нам треба дещо більше - боротьба за своїх! Всюди де це можливо.
Поточні трендиЯк я і писав в прогнозі економіка рф в цьому році почне летіти в прірву. Не зважаючи на ріст податків, федеральний бюджет в січні 2026 отримав на 3 млрд дол більший дефіцит чим в січні 2025. Офіційно заморожуються виплати з Фонду національного благосостоянія, який наповнювався з доходів від нафти і латав бюджетні дири. Однак, найбільший удар в перспективі - відмова Індії від російської нафти. Можна вважати, що публічні заяви індусів про диверсифікацію є підтвердженням угоди з Трампом. Звісно, що закупівля російської нафти не впаде до нуля, і впаде не відразу - але “рахунок на табло”. В цьому ключі варто братись з Туреччину, яка раптом вирішила наростити споживання дешевої російської нафти. Радикальна зміна орківської риторики. Від “целі СВО будут виконані” до “Трамп давай реалізовувати Анкоридж”. Останнім часом багато обурення, що ніби-то Трамп не хоче змусити нас виконувати домовленості в Анкориджі, які судячи з усього передбачали зупинку по лінії фронту і передачу оркам всього Донбасу. Кращого сигналу про готовність домовлятись годі чекати. На цьому фоні російська армія розпочала підготовку до весняно-літньої кампанії, зокрема, накопичення та поповнення резервів, акумуляція озброєння. Ці дії є абсолютно логічними, адже в контексті переговорів готовність воювати до кінця є картою тиску. Я переконаний, що буде навіть більше, якісь ядерні погрози і тому подібне. Все це має працювати на посилення переговорної позиції.Важливо - ситуація в рф не є критичною! У них достатньо інструментів і кроків, щоб викручуватись ще рік-два. Але вона почала рухатись в бік критичної точки, і нічого не вказує на те, що ситуацію вдасться переламати як в економіці, так і на полі бою. А це піднімає питання доцільності продовження бойових дій і мільярдних витрат на війну.Поки що все рухається в ключі мого прогнозу. Переговори з березня залишаються найкращою опцією для путіна.
Олімпійські ігри - це не тільки гарна спортивна подія, а й чудовий шанс доносити світу злочини росії. Поки олімпійський комітет хоче вернути орків на змагання, ми могли б нагадувати і комітету, і глядачам масштаб цих покидьків. Як мінімум, є кілька шляхів як це робити:1. Українська форма могла б містити інформацію про війну і геноцид українців. Вона й так виглядає примітивно, то кілька тез чи фото її б не зіпсували. 2. Українські спортсмени могли б присвячувати свої виступи героям ЗСУ, або загиблим дітям.3. Небайдужі українці та їх європейські друзі могли б розгортати банери про злочини рф на трибунах. 4. Ці ж люди взагалі могли б активно роздавати флаєра та проводити іншу інформаційну роботу в Мілані. Звісно, нічого цього не буде. Бо в українських спортивних структурах теж вважають, що спорт поза політикою. Тому і немає чого потім ображатись на повернення росіян. А взагалі, ще один приклад інформаційного "про..бу", результатом якого стане "необхідність домовлятись і миритись з військовими злочинцями" від толерантних європейців. Ну і награне обурення від українських політиків.
У Києві розпочав роботу мобільний кризовий центрЦя зима стала для столиці одним із найскладніших випробувань. Тривалі атаки на критичну інфраструктуру призвели до перебоїв з електропостачанням, водою та теплом. Тисячі родин опинились у надзвичайно складних умови.У відповідь на ці виклики Добробат спільно з естонською громадською організацією Mondo, за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії та донорів, відкрив мобільний кризовий центр у Деснянському районі Києва.Центр є комфортним та безпечним простором, створеним з урахуванням потреб як дорослих, так і дітей. Тут люди можуть не лише отримати необхідну допомогу, а й відчути турботу, тепло та підтримку. У непростий час він ставмісцем, де можна перепочити, відновити сили та відчути, що ти не залишився наодинці.Під час відкриття центру Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна наголосив:«Ви можете розраховувати на нас».Голова ГО «Добробат» Дмитро Іванов підкреслив важливість міжнародної солідарності та спільної роботи:«Ми захищаємося щодня. Працюємо для людей, попри всі умови та обставини, і будемо продовжувати це робити. Україна сьогодні має унікальний досвід боротьби за свободу та виживання в надзвичайно складних умовах - досвід, яким можемо ділитися з Європою. Дякуємо за вашу підтримку. Для нас це надзвичайно цінно».Мобільний кризовий центр - це більше, ніж інфраструктура допомоги.Це символ єдності, людяності та віри в те, що навіть у найтемніші часи поруч завжди є ті, хто підставить плече.▫️TikTok▫️Instagram▫️Facebook▫️YouTube▫️Сайт▫️Приєднатися
Дуже круте інтерв’ю Джорджа Фрідмана - топового геополітичного аналітика. У 2009 році він написав книгу “Наступні 100 років”, де передбачав війну України з рф, і передбачав, що росія не зможе перемогти. Український переклад вийшов на Хвилі. Тут дам кілька тез і цитат:1.Фрідман каже, що Росія в ситуації США у В’єтнамі. «Держави доходять до точки, коли вони не можуть виграти війну, але не можуть дозволити собі це визнати. Саме в такому становищі Росія вже кілька років». Його логіка в тому, що чим довше держави не визнають поразку, тим гірше їм стає, і знову наводить приклад США, в яких дуже сильно постраждала економіка через війну.2.Фрідман вважає, що росія не отримала ніяких здобутків у війні. «По суті — трохи менше 25% за чотири роки боїв, і хвалена російська армія не змогла перемогти українців». 3.Він звертає увагу, що путін перебуває у внутрішньо-політичній пастці. «Поки він воює, він — президент воєнного часу, і, може, йому пощастить. Але як тільки він визнає, що війна закінчена… постає питання про його політичну долю». Фрідман каже, що треба уважно дивитись на Чечню, де вмираючий Кадиров, хотів передати владу сину, який потрапив в ДТП, і тепер питання кому він її передасть. 4.На його думку, війна вже завершена. “Але війна закінчена в тому сенсі, що росіяни не можуть перемогти українців і відкинути їх назад. Українці не можуть витіснити росіян. Реальність така: війна закінчена, крім кровопролиття. Вони не зможуть нічого змінити. І вона закінчиться на цих лініях.” 5.Війна в Україні довела, що рф - регіональна держава. «Багато хто перебільшує значення Росії. Ця війна довела, що як мінімум після розпаду Радянського Союзу Росія - не глобальна держава. У неї немає охоплення в Тихому океані й Атлантиці, проти Китаю і США. Вона регіональна держава. І як регіональна держава, вона не сильніша за Україну». 6.Фрідман не вірить в продовження війни після її закінчення. Він вважає, що рф потрібні роки, щоб відновитись, і вони ніколи не будуть мати певності, що знову не проваляться. Аналогічно до США у В’єтнамі, куди в них ніколи не виникало бажання повернутись. Разом з тим, він вважає, що ситуація в Європі не користь росіян, і їм краще взагалі не думати про майбутні силові дії. “Питання, яке поставлять собі росіяни: не що зроблять британці, не що зроблять французи. Що зроблять поляки? І факт у тому, що поляки - дуже небезпечна сила зараз. Вони не перевірені в бою, тому ми не знаємо. Але й росіяни не знають.”Підтримуємо збір
🚨💛💙 ПІСЛЯ СЬОГОДНІШНЬОЇ АТАКИ — ПОТРІБНІ ВОЛОНТЕРИ! 💛💙🚨Друзі, після сьогоднішньої атаки звернулися до нас із проханням про допомогу.Потрібно терміново зашити пошкоджені вікна, щоб захистити мешканців пошкоджених будинків від холоду та допомогти якнайшвидше 🙏📍 Адреса: м. Київ, Олекса Тихого 59А🕒 Час збору: з 11:30 і пізніше🔨 Роботи: зашивання вікон ОСБ🔧 Інструмент: буде🍲 Харчування: буде👷♂️ Координатори:@LemaninetsVasyl💬 Чат для комунікації:http://t.me/c/1796296998/25494Друзі, хто може долучитися — поставте, будь ласка, + у чаті 🙏Кожна пара рук зараз надзвичайно важлива. Разом допоможемо 🙌💛💙💛💙 AFTER TODAY’S ATTACK — VOLUNTEERS NEEDED! 💛💙Friends, following today’s attack, has asked for our help.We urgently need to board up damaged windows to protect the buildings and support those affected 🙏📍 Address: Oleksa Tikhogo 59А🕒 Meeting time: from 11:30 and later🔨 Tasks: boarding up windows with OSB🔧 Tools: provide🍲 Food: will be provided👷♂️ Coordinators:@LemaninetsVasyl💬 Communication chat:http://t.me/c/1796296998/25494If you can join — please put a + in the chat 🙏Every helping hand matters. Together we support and recover 💛💙
Логіка переговорівСьогодні Рубіо заявив, що всі питання вирішені окрім одного - територіального. Загалом, я ще давніше писав, що всі питання і не мають особливого значення, окрім територіального. Тому самі переговори і треба було будувати від територіального питання, а потім займатись всім іншим. Давайте викладу своє бачення логіки переговорів. Можливо щось схоже і має місце, я тут інсайдів немаю, але з того, що бачу- навряд чи.Спочатку трохи позитиву: на останніх переговорах були присутні реальні представники путіна - Ігор Костюков, керівник ГРУ. Це дуже велика зміна порівняно з попереднім представником істориком Мединським, який був виключно для знущання над нами. Треба правда визнати, що зміна позиції путіна також пов’язана із тим, що з нашого боку приїхав Буданов. Тобто Єрмака путін сприймав як 0.Отже, ще раз ключовим питанням є території, а саме мова про вихід ЗСУ із підконтрольної частини Донбаса. Насправді, жодне питання не є вирішеним, поки не вирішиться це. Тобто виключно від того, виходимо ми чи ні, стане зрозуміла логіка інших питань: гарантії безпеки, вступ в ЄС, НАТО, кошти на відновлення, російська мова і церква тощо. Просто станом на сьогодні, по цих питаннях не має жорсткої позиції в орків. Тому на переговорах сьогоднішніх варто розглядати дві моделі мирної угоди: коли ми виходимо і коли ми не виходимо. Те, що сьогодні відбувається все ще не є реальними переговорами, але вже є реальною розмовою. Оскільки це розмова, її треба вести в аналітичному форматі і будувати гіпотетичні сценарії. Як виглядають 20 пунктів, в залежності від рішення про вихід чи не вихід? Різні формати і сценарії, а їх буде десятки, мають бути підставою для глибоких розмов. І саме в такий спосіб: спочатку бачення рішення по територіям, а тоді всі інші. Зрештою, саме питання виходу з Донбаса теж є об’ємним. Як це має відбуватись? Треба не забувати, що станом на зараз Краматорська-Слов’янська агломерація - це потужний укріпрайон, який обійдеться в сотні тисяч втрат росіян. Тому гіпотетично, чи означає наш вихід, що ми маємо спочатку збудувати новий укріпрайон для наших війська? А це ж мінімум рік часу. Ті розмови, які почали відбуватись між сторонами в Абу Дабі, на мою думку, саме так мають бути побудовані. Коли путін захоче реальних переговорів, а це неминуче, то це буде наслідком питання територій: або ми виходимо, або він погоджується на інші умови. І тільки після цього розпочнеться з’ясування мільйонів деталей по іншим пунктам, які вже сьогодні можна з’ясувати.