Fuente
Клуб дослідників Толкіна | На релізи передзамовлень ми чекатимемо лише довшеМабуть, ні для кого н...
816 Vistas/Alcance
2026-05-06 07:04
Mensaje №2662
📚 На релізи передзамовлень ми чекатимемо лише довшеМабуть, ні для кого не є новиною, що останнім часом багато видавництв, як-от «Астролябія» чи «Мальопус» переносили (чи переносять) дати релізів передзамів. Ілюстрований «Володар Перснів» тому чудовий приклад.То чому ж так відбувається?1. Перенавантаження друкарень. Наразі наш книжковий ринок доволі гарно виріс за останні роки. Збільшується кількість тайтлів, з початком повномасштабного вторгнення люди почали все більше читати українською. Часом необхідні додруки якихось екземплярів, і ніхто не бажає довго чекати. А ще, наприклад, те ж МОН зі своїми держзамовленнями для шкіл, etc, нікуди не пропало. 2. Обстріли та інші негаразди.Цей пунктик усі розуміють й так, до того ж, купа друкарень розташована у Харкові, тож тут багато нового не скажем. Перебої з енергоживленням (про зимовий період і говорити нема що) та все подібне давно вже стали нормою.3. МобілізаціяЧерез війну друкарні втрачають кваліфікованих робітників, що також доволі серйозно впливає на темпи виробництва. І тут важко чимось зарадити.😼 Як видавництва вирішуватимуть ці проблеми?За таких обставин логічним варіантом було б працювати з кількома друкарнями одночасно, ймовірно, так воно і станеться, однак це може призвести до зниження (чи нестабільності) якості виробництва. Та ж «Астролябія» заявляла, що навіть попри затримку ілюстрованого «ВП», вони не переноситимуть виробництво в інше місце. Вирішення двох останніх пунктів, певно, зможе принести лише завершення війни. Тому термін передзаму в сезон чи навіть пів року може скоро стати доволі звичним. Якось так.#книгиВаш Толкініст