31 травня 2026 року під час проходження військової служби в лавах Збройних Сил України раптово зупинилося серце спецпризначенця ССО, учасника бойових дій, лейтенанта Віталія Володимировича Цокура (1992 року народження).Віталій був корінним марганчанином, тут зростав і навчався - у стінах Марганецького ліцею № 9. Для рідного міста він назавжди залишиться прикладом честі, а ліцей завжди пишатиметься своїм мужнім випускником.Отримавши вищу освіту, Віталій Цокур став професійним юристом. Його знали як добру, порядну та надзвичайно щиру людину. Його патріотизм був безкомпромісним: ще до початку повномасштабного вторгнення він свідомо став на захист Батьківщини, приєднавшись до лав Територіальної оборони, а згодом продовжив службу в підрозділах Сил спеціальних операцій.За мужність та професіоналізм Герой був нагороджений бойовими відзнаками. Він користувався беззаперечним авторитетом і глибокою повагою серед побратимів, із якими пліч-о-пліч пройшов найважчі фронтові випробування.Свій останній спочинок Герой знайшов далеко від Марганця. 06 червня з Воїном простилися та поховали його у с. Нестерівка.#НаЩиті #Шануємо
Типовий Марганець:Шановні мешканці громади, багато хто з Вас запитує про свердловини з питною водою, тому коротко пояснюємо ситуацію.Самі свердловини працюють, але станції очищення води потребують періодичного технічного обслуговування. Це звичайний процес, без якого неможливо підтримувати належну якість води. Фільтри та інші витратні матеріали мають свій ресурс і з часом потребують заміни.Раніше необхідні матеріали для обслуговування надавали благодійники. Завдяки цьому вдавалося підтримувати роботу станцій без додаткових витрат для підприємства. Зараз такі матеріали доводиться закуповувати власними силами.Щойно підприємство матиме можливість придбати все необхідне, буде проведено чергове технічне обслуговування станцій очищення.Хочу наголосити на головному: водопостачання питною водою до осель мешканців не припиняється. Працівники водоканалу й надалі роблять усе можливе, щоб люди мали доступ до якісної води.Дякуємо всім мешканцям за розуміння та підтримку. Саме завдяки спільним зусиллям вдається утримувати й обслуговувати важливі для громади об'єкти.💬Чат / 📨 Звʼязок з адміном
❗️ Покоління, яке подорослішало занадто швидко: збережімо історію вкраденого дитинства.Замість безтурботності — укриття, евакуаційні потяги, навчання в коридорах та зовсім недитячі страхи. Цей досвід не має розчинитися в часі. Світ повинен бачити обличчя агресії, а міжнародне правосуддя — мати беззаперечні докази злочинів проти нашого майбутнього.💬 Платформа Svidok.org закликає батьків та саму молодь задокументувати свої спогади. Напишіть у @SvidokNoteBot:👨👩👧 Якщо ви батьки, розкажіть: - Якими були перші дні війни або евакуації очима вашої дитини? - Що малює ваша малеча, які запитання ставить? - Як змінився її психологічний стан та звички за цей час?🎒 Якщо твоє дорослішання припало на війну, поділися: - Як ти пережив(-ла) початок повномасштабного вторгнення? - Що було найважчим в адаптації на новому місці, навчанні чи розлуці з близькими? - Які твої звички або погляди на життя змінилися назавжди?📥 Ваші розповіді, а також фотографії малюнків чи сторінки з особистих щоденників — це безцінні історичні артефакти та докази для Офісу Генпрокурора й Міжнародного кримінального суду. Не дамо ворогу стерти правду про вкрадене дитинство!💬Чат / 📨 Звʼязок з адміном
📌 «Я живий завдяки вам»: історія одного порятунку від станції крові на Нікопольщині▪️ Ранок на Нікопольській станції крові розпочався незвично — із листа на електронну пошту, який працівники назвали особливим нагадуванням про цінність щоденної роботи. У листі, чоловік повідомив, що кілька тижнів тому потрапив до лікарні у вкрай тяжкому стані через значну крововтрату.▪️ Пацієнт зазначає, що саме завдяки оперативно наданій донорській крові він отримав шанс повернутися до життя, обійняти рідних і знову бути поруч із сім’єю. У своєму зверненні він подякував медикам та донорам, назвавши їх «тихими героями», які щодня рятують життя.
📌 «Ваша кров повернула мене до життя. Вона дала мені можливість повернутися додому, обійняти рідних і просто дихати. Кажуть, що супергерої носять плащі. Як на мене, справжні супергерої ходять у білих халатах Нікопольської станції та сидять у кріслах донорів, тихо творячи дива. Дякую кожному з вас. Ви — серце нашого незламного міста. Низький вам уклін», — йдеться у листі.
▪️ Станція крові на Нікопольщині продовжує працювати у штатному режимі та закликає громадян долучатися до донорства, адже потреба в крові може виникнути у будь-який момент.Джерело: Станція крові / Nikopolnews💬Чат / 📨 Звʼязок з адміном
📌 «Потрібно було діяти дуже швидко», — поліцейські показали кадри перших хвилин після масованої атаки FPV-дронами по місту Марганець▪️ 30 травня до відділення поліції стали надходити повідомлення, що ворог спрямував десятки безпілотників та робив скиди боєприпасів по цивільних об’єктах. Зокрема, йшлося про влучання у господарчий магазин, приватний будинок та автомобіль. ▪️ Почала надходити інформація, що через російську атаку постраждали люди, яким необхідна термінова медична допомога. На місце одразу направилися групи реагування патрульної поліції м. Марганець. ▪️ Поліцейські діяли дуже швидко - поряд лунали вибухи й була високою ймовірність повторних атак FPV-дронів. На місці оцінили стан постраждалих. Двоє чоловіків перебували у тяжкому стані, у них була сильна кровотеча – рахунок ішов на хвилини. На ношах перенесли їх до службового автомобіля та доправили до лікарні. Передали медикам й одразу повернулися за іншими постраждалими.▪️ Наступним рейсом евакуювали ще двох чоловіків.💬Чат / 📨 Звʼязок з адміном
Щодо поширення інформації про дронову атаку на ЗАЕС❗️У зв’язку з поширенням російськими пропагандистами інформації про нібито пошкодження дроном машинного залу енергоблоку №6 окупованої Запорізької АЕС Держатомрегулювання повідомляє наступне.Експерти МАГАТЕ, що перебувають на ЗАЕС у складі постійної моніторингової місії Агентства, мають верифікувати розповсюджену інформацію та повідомити про результати верифікації. Для об’єктивної оцінки окупаційна адміністрація зобов’язана надати міжнародним експертам повний доступ до машинного залу енергоблоку №6. 📌 За даними зовнішнього кризового центру ЗАЕС (що розташований на підконтрольній Україні території) та даними міжнародної системи радіаційного моніторингу IRMIS(МАГАТЕ) будь-яких змін радіаційного стану в районі розташування ЗАЕС не спостерігається.Зазначимо, що всі нинішні позаштатні події та загрози для ядерної та радіаційної безпеки на ЗАЕС, які виникають – наслідок повномасштабної війни рф проти України та окупації української атомної електростанції. Нагадаємо, що російські окупанти вже неодноразово влаштовували різноманітні «фаєр-шоу» з БпЛА, ракетами тощо на промисловому майданчику ЗАЕС, намагаючись звинуватити Україну у створенні загроз для ЯРБ. Однак всі ці спроби виявилися невдалими та не отримали жодних підтверджень.Також наголошуємо, що окупаційна адміністрація має нести повну відповідальність за забезпечення фізичного захисту та цілісність споруд Запорізької АЕС. Будь-яка шкода, завдана українській АЕС в період її окупації, буде компенсована за рахунок репараційних коштів країни-агресора. Про результати розслідування попереднього фейкового повідомлення окупаційної адміністрації ЗАЕС про нібито дронову атаку на лабораторію зовнішньої дозиметрії – можна дізнатися за посиланням.
Ірина, дівчина родом із нашого містечка, Марганець.Каже, бажання служити з’явилося ще у дитинстві. Після початку війни у 2014 році вона постійно дивилася новини, бачила події на фронті й усе більше відчувала, що хоче бути частиною армії та наближати перемогу.«Мене тягнуло сюди. Хотілося носити форму, взяти зброю до рук, бути серед військових. Це була мрія, і вона здійснилася. Я не розраховувала, що буде легко. Розуміла, з чим доведеться зіштовхнутися».
Після школи Ірина здобула цивільну професію кухара-кондитера, хоча спочатку мріяла зовсім про інше.«Я вже хотіла бути снайпером. Була навіть можливість, але тоді не склалося через вік. Тому в цивільному житті вивчилася на кухара, щоб мати професію».
Каже, мама хвилювалася, як і будь-яка мама, яка відпускає дитину у військо. Тоді для вступу на службу ще потрібен був письмовий дозвіл батьків.«Мама кілька днів не підписувала дозвіл. Казала: «Ти ж ще дитина». Хвилювалася, плакала, намагалася відмовити. Але добре знала мій характер. Знала, що якщо я вже щось вирішила то все одно піду», - усміхається дівчина. П’ять років дівчина прослужила кухарем, а згодом перевелася до 152 окремої єгерської бригади.«Хотілося бути поруч, підтримувати одне одного не лише в житті, а й у службі. І знаєте… я не жалкую про це ні на секунду, хоча змушена рідко бачитися з коханим. Проте, тут я знайшла своїх людей, свій колектив і відчуття, що я на своєму місці»
Зараз Ірина служить зв’язківцем у 152 окремій єгерській бригаді. Каже, саме тут їй подобається постійний рух, можливість навчатися й відчувати себе частиною великої справи.«Тут є змога постійно розвиватися, вчитися чомусь новому. У війську все змінюється дуже швидко, тому ти не стоїш на місці. А я якраз із тих людей, які не люблять сидіти без діла», - говорить дівчина.
Її робочі будні - це безперервний зв’язок, чергування, координація та робота із засобами комунікації. Від того, наскільки швидко й чітко передається інформація, часто залежить ефективність роботи підрозділів.Попри втому й навантаження, Ірина зізнається: саме у війську вона почувається на своєму місці.«Я себе тут комфортніше відчуваю. Чесно, навіть не уявляю, що б робила вдома. Тут я розумію, для чого прокидаюся зранку і чому моя робота важлива», - каже вона.
Джерело: 152 окрема єгерська бригада💬Чат / 📨 Звʼязок з адміном
До уваги абонентів Томаківського району та Марганецької міської громадиШановні абоненти Томаківського району та Марганецької міської громади у населених пунктах: Вищетарасівка, Новокиївка, Іллінка СОТ Збагачувач, Марганець-Острів, Новокам'янка, Добра Надія, Іллінка.Через воєнну агресію з боку рф та бойові дії на території району ми фактично не маємо можливості обслуговувати мережу. Через високий рівень небезпеки виїзд монтажних бригад тимчасово неможливий. Поки що частково зберігається можливість користування інтернетом тільки у Марганець-Острів. В інших населених пунктах, на жаль, ми тимчасово призупиняємо надання послуг.Ми повернемося до відновлення мережі щойно це буде технічно можливим та не становитиме загрози для життя наших співробітників.Кошти на вашому абонентському рахунку будуть заморожені, абонплата за період простою нараховуватися не буде. У разі потреби ви можете звертатися за поверненням коштів до Служби підтримки.Сподіваємося на ваше розуміння.📲 У разі виникнення запитань або для отримання додаткової інформації, будь ласка, звертайтесь до Служби підтримки.З повагою, інтернет-провайдер Prosto.
💬Чат / 📨 Звʼязок з адміном
📌 Заступник директора КП — це посадова особа, від якої люди очікують стриманості, якоїсь професійності та поваги. І це не забаганка, а елементарна норма публічної етики.▪️ Та ось герой цього допису — заступник директора КП «Марганецьводоканал» ММР, пан Олексій Нестеренко, вважає інакше. Людина з юридичною освітою, яка пропрацювала не на одному КП міста. Здавалося б, саме той, хто має знати ціну словам.▪️ Але замість прикладу адекватної комунікації ми бачимо інше. У коментарях до підприємця та блогера Олександра Кузьменка, після інтерв’ю Суспільного, пан Олексій вирішує, що нормально коментувати проблему відсутності сіток і питання безпеки особистісним нападом. Далі пряма цитата:«О, у психбольного интервью берут...»
І це не просто емоційність. Це відверта образа. Можна було б сказати, що це «особиста думка». Особиста думка може звучати як критика та емоційно. Але вона не повинна перетворюватися на ярлик чи образу.Коли ти посадова особа, кожне слово стає частиною твого публічного образу. У цьому випадку можна побачити зневагу та порушення етики.Особисто прочитати коментар можна в ТikTok Олександра ТУТ💬Чат / 📨 Звʼязок з адміном
❗️ Розкажіть історію свого дому, який постраждав від війни, через @SvidokNoteBot!Дім — це набагато більше, ніж просто квадратні метри. Це наше вкрадене відчуття безпеки. Для мільйонів українців він тепер існує лише у спогадах: виміряний зріст дітей на одвірку, сімейні вечері на рідній кухні, дрібниці, які берегли історію вашої родини. Росія безжально нищить наші міста і села, перетворюючи будинки на руїни, але ми не дозволимо їй знищити нашу пам'ять.💬 Розкажіть про свій дім через @SvidokNoteBot:- Яким він був до того, як туди прийшла війна?- Чи зазнав він руйнування?- За яких обставин ви змушені були його покинути?- Які найтепліші спогади згадуєте?❗️ Кожна зруйнована чи пошкоджена домівка — це страшний воєнний злочин, за який ворог має відповісти. Він прагне не лише знищити наші міста та села, а й назавжди стерти пам'ять про них. Але ми цього не дозволимо. Ваша розповідь на Svidok.org — це безцінний доказ, який донесе правду до майбутніх поколінь. Збережіть історію свого дому безпечно та абсолютно анонімно!💬Чат / 📨 Звʼязок з адміном