Fuente
TSTA | Markets 🇺🇦 | Дебют нового SMR гравця на Nasdaq і до чого там Amazon?Компанія X-ener...
4 470 Vistas/Alcance
2026-04-25 13:35
Mensaje №33963
🤣Дебют нового SMR гравця на Nasdaq і до чого там Amazon?Компанія X-energy ($XE), яка розробляє передові малі модульні ядерні реактори (SMR) та паливо, успішно провела IPO.📊XE продала більше 44 млн акцій по $23, залучивши понад $1 млрд. Вчора ми відкрилися на рівні $30.11, досягли піку в $31.11 і закрилися на позначці $29.20, +27% з ціни розміщення. Капіталізація перевищила $11 млрд. Це стало найбільшим публічним розміщенням в історії ядерної енергетики.👀X-energy спеціалізується на технологіях покоління IV, вона виробляє високотемпературний газоохолоджуваний реактор XE-100 потужністю 80 МВт енергії, який можна масштабувати в модульні блоки. Реактори використовують TRISO-X, високостійке паливо у формі ізотропних частинок, яке вважається одним із найбезпечніших у світі завдяки здатності утримувати радіацію навіть за екстремальних температур.❓У чому конкурентна перевага XE в галузі SMR? Вона контролює весь ланцюжок, від виробництва палива до будівництва реакторів, технологія призначена для виробництва електроенергії, постачання тепла промисловим підприємствам та живлення… дата-центрів! Компанія вже уклала угоду з Dow для будівництва першої комерційної станції XE-100 на хімічному заводі Dow Seadrift у Техасі задля автономної генерації електроенергії та пари. Додаткова перевага - фінансування проєктів компанії Міністерством енергетики США в рамках програми Advanced Reactor.🅰️Amazon є значним інвестором і клієнтом через Climate Pledge Fund. Дуже часто її і називають вже «SMR гравець від Amazon». AWS вже уклала угоду з ХЕ на постачання до 5 ГВт енергії до 2039.