Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Економічний Вісник
Añadido 14 jul. 2024

Економічний Вісник

@trynewspaperua
Número de suscriptores: 608
Fotos: 605
Videos: 7
Enlaces: 806
Descripción:
Ексклюзивний аналіз економіки, політичних процесів України та світу. Звʼязок з адміном — @rusya44N09 Пошта — [email protected]

👥 Número de suscriptores

608
Promedio/Día:: 0
Promedio/Tiempo:: 0
Promedio/Mes:: -1

👁️ Vistas promedio por mensaje

321
Promedio/Día:: 375
Promedio/Tiempo:: 326
ERR: 52.8%

📊 Mensajes por Día

0.7
Último día: 2
Promedio semanal: 2.1
Promedio por día: 0.7

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

📈🇺🇦Перешкоди для зростання ВВП в 2025 році В 2025 році зростання сповільниться до 2.7% порівняно з 3.5% у 2024.Ключовою причиною є війна, звичайно, вона продукує або посилює економічні проблеми. Зараз поговоримо про головні.Ефект відновлення вичерпався вже наприкінці 2023. Тоді особливо сильно зростала металургія. Проблемою для зростання економіки є серйозні пошкодження енергосистеми, у випадку сильного зростання економіки самостійно забезпечувати внутрішні потреби ми, скоріше за все, не зможемо. Плюс зростання цін електроенергії на 60%+ процентів тількі за 2024, а також знане здорожчання комунальних послуг на 19%.Все це бʼє по кінцевому споживанню. Крім того, попри і так низький рівень споживчої активності, це призвело до інфляції в 12%, промислова інфляція вже вище 30%. Все це як би говорить нам, що дешевого кредиту як не було, так і не буде, що фактично перемелює, випалює сектор обробки та переробки, де рентабельність завжди нижче за ключову ставку в 13%.Це гарно видно по структурі імпорту, який за минулий рік становив 70 млрд дол, 65% всього імпорту у 2024 році склали машини, устаткування та транспорт – $25 млрд, продукція хімпрома – $11,7 млрд, паливно-енергетичні товари – $8,9 млрд.25 млрд дол вимивається з країни через імпорт машин та устаткування (так як свого не маємо, доводиться імпортувати) це майже весь дефіцит зовнішньої торгівлі. Тобто, якби ми виробляли хоча б половину імпортованих машин в Україні, а це колись було можливо, це значно покращило б сальдо торгівлі.Та в загалом ми імпортуємо ті товари, які є складними для виробництва та низькорентабельними, з високою собівартістю та амортизації капіталу в кінцевій вартості. Через девальвацію гривні вони дорожчають і це погано.Далі - негативна для вітчизняних виробників, експортерів, світова динаміка цін на товари.В 2024 році експорт становив 41.6 млрд дол, що на 15% більше р/р, проте в натуральному виражені експорт збільшився на цілих 30.8%.Тобто ціни на експортовану сировини знижується (сировина в структурі експорту займає 70-75% по власним підрахункам), що скорочує профіт та впливає на сальдо.По суті, на собі зростання економіки витягують експорт бюджетні витрати та стабілізації споживання, що потроху зростає. Все інше суцільно гальмує економіку.Багато проблем вирішиться після завершення війни, але ми живемо сьогодні, тому важливо думати над вирішенням цих проблем.@EconomichnijVisnik
🇺🇸🗽Президентський строк Байдена: підсумкиБуло багато досягнень, насправді. Та доволі значних. Перерахуємо.💵Імпорт капіталу і промисловості Закон про зниження інфляції (IRA), а також Закон про чипи і науку, за якими передбачаються виділення іноземним компаніям більше 400 млрд дол кредитів, податкових пільг та субсидій.Це, на фоні енергетичної кризи в Європі спричинило масовий відтік капіталу з Європи до США. Так, тількі німецькі компанії за 2023 вклали в американську економіку 15.7 млрд дол, на 91% більше, ніж в 2022.Окремо виділю залучення передових виробників чипів, як TSMC, яка планує побудувати в США 3 заводи на 65 млрд дол, уряд вже виділив компанії 11.6 млрд грантів та кредитів.🇺🇦Локалізації оборонних заказів та українською допомоги За час президентства Байдена значно зросла капіталізація та котирування акцій американських ВПК. Так, за 2023 оборонні компанії США заробили 80 млрд дол (це обсяг продажів з посередництвом уряду), що на 50% більше р/р.Крім того, уся військова допомога Україні була локалізована: 90% грошей залишалися в США.Загальні продажі за 2023 рік зброї становили 238 млрд дол, що на 16% більше, ніж в рік раніше.🛢Перерасподіл енергетичних ринків Вторгнення РФ в Україну та наступні санкції поступово зменшили роль Росії на європейському газовому ринку, долю РФ зайняли США та інші країни, як Норвегія.В першому півріччі 2024 р. США забезпечили 48% європейського імпорту ЗПГ, а в III кварталі – 15% імпорту нафти.Хоча доля Росії залишається відносно високою, це 15% у загальному європейському імпорті газу. Тим не менш американський експерт збільшився.📈Рекорди фондового ринкуЗа 2024 рік капіталізація S&P500 зросла на 18 трлн дол! Капіталізація Apple.Inc наближається до 4 трлн. Ринок оновив історичний рекорд та знаходиться на піку. Зростання становило 24% за минулий рік.Це найбільші успіхи поточної адміністрації. Були і провали, як з Афганістаном, проте американська економіка стабільно зростає та уникає рецесії, оновлюючи рекорди на біржі, тим часом як Європа в кризі та відстає по розвитку ШІ.@EconomichnijVisnik
🇺🇦🐻Деіндустріалізація української економкиНаприкінці грудня 1990 року в УРСР в промисловості було зайнято 7,1 млн робітників. За 30 років ця цифра зменшилася і в 2021 році склала 1,8 мільйона осіб. Таким чином, можна судити не тільки про відтік робочої сили, а й про руйнування потенціалу.Адже продуктивність праці або технологічний уклад виробництва з тих пір не змінювалися, а тим часом кількість зайнятих зменшилася на 75%.📉Провідними галузями промисловості були чорна металургія та машинобудування, при цьому з 1990 по 2008 рік частка машинобудування в структурі промислового виробництва України змінилася з 31% до 14%, а чорної металургії — з 11 до 27%.У 2021-22 роках частка машинобудування в промисловості впала до менш ніж 10%.🇩🇪У розвинених країнах машинобудування займає понад 30-35%, у Німеччині до енергетичної кризи — понад 50%.Як я вже багато разів говорив, повзуча деіндустріалізація була прискорена в 2014 році, коли були втрачені регіони Донбасу, після російської окупації, і більша частина російського ринку, на який припадало понад 50% експорту продукції машинобудування.Це був останній удар, перш ніж промисловість добила російське вторгнення в 2022 році.@EconomichnijVisnik
💬Думки щодо миру Представники Трампа казали, що не виключають можливості відміни санкцій проти РФ у разі угоди про закінчення війни.Ціль Трампа розірвати тандем Росії та Китаю, розвернути РФ проти КНР. Відміна санкцій це стимул.🇷🇺Я вважаю, що можливо все. Ми бачили таку «розрядку» відносин у 2008 р., коли РФ вторглася в Грузію, а потім Мєдвєдєв фотографувався з Стівом Джобсом на айфон, який той йому подарував.Але європейські держави не влаштовує «будь-яка» мирна угода, потрібна конкретна угода, тому вони кажуть при першій можливості, що повинні брати участь у перемовинах.🇪🇺В Брюсселі стратегії Трампа не признають, ЄС йде шляхом конфронтації з РФ, це чіткий політичний курс, змінити який може лише прихід до влади в країнах ЄС таких партії, як АдГ. Тому європейські лідери докладають зусиль, щоб впливати на потенційний мирний процес.💵Для Європи питання безпеки є важливим: Росія в 2025 році витратить близько 140 млрд дол на оборону, тоді як Німеччина лише 50 млрд дол, Франція приблизно 65, Британія витратить більше 60 млрд дол, Україна в 2024 приблизно 60 млрд дол.При цьому чисельність військ Європи менше, ніж чисельність російської армії. Про це заявив Зеленський позавчора.Також Британія планує скоротити оборонний бюджет, щоб закрити діру витрат в 28 млрд дол. Влітку заявили про скорочення бюджету на модернізацію армії на 20%.Тому питання безпеки Європи, миротворців та гарантій Україні буде піднято.Внаслідок мирної угоди також може відбутися «розрядка відносин». Ультраправі політики в Європі, як лідер АдГ, кажуть про зняття санкцій з РФ та в цілому виражають інтерес в відновлені торгових відносин з РФ. Це є неприйнятним для поточної влади ЄС. Чому? - про це скажу пізніше.🇺🇸🇪🇺При відтоку європейських капіталу та виробництв в США, що продовжується, ці ультраправі політики (таких до речі, по усій Європі продвигає Маск) виступають за відновлення імпорту дешевого російського газу та нафти, як фактора конкурентоспроможності. Про це явище ультраправих в наступних текстах. На даний момент, вартість газу в Європі на 345% вища, ніж в США, нафта дорожче більше ніж на 400%, це підриває промисловість.❗️Мирна угода може сильно перемішати карти, якими зараз грається партія, тому гравці намагаються прийняти в ній участь. Не останню роль відіграють вибори в Європі, де ультраправі мають непогані шанси.@EconomichnijVisnik
Що мир в Газі означає для України?The Economist відмічає ключову роль Трампу в узгодженні про припинення вогню.США мир на Близькому сході потрібен для вивільнення сил, які вони планують використовувати на інших напрямках, це стосується України.По останніх заявах Трампа, його радника безпеки Уолтца та Кіта Келлога, а також враховуючи інші сигнали, стало зрозуміло що США будуть торгуватися з Росією за Україну. Тепер зусилля будуть покладати на те, щоб залишити Україну в сильній позиції перед перемовинами.Для цього можуть використати поставки зброї, санкції проти Росії та переведення 300 млрд дол заморожених ЗВР РФ на спеціальний рахунок, тобто їх конфіскація. Нещодавні атаки ЗСУ критичних військових та економічних обʼєктів можуть бути інструментом тиску.Останні санкції, які ставлять під удар 20% експорту нафти Росії - це інструмент тиску та торгу.Таким чином, мир між ХАМАС та Ізраїлем означає, що акцент буде переведений на Україну та Росію. Тому Трамп, по суті, змусив Нетаняьху припинити вогонь та сісти за стіл переговорів, США необхідна свобода дій та концентрація сил.Про мир за 24 години вже можна забути, це з самого початку була тількі риторика.Урегулювання війни за 24 години було можливим, якщо б ми припустили, що тиск США чинили б на Україну.Однак зараз очевидно, що давити будуть на МосквуОднак це не значить, що Трамп не хоче миру. Навпаки.Концентрації сил потрібна, щоб вирішити питання України та переключити увагу на Китай, Іран.@EconomichnijVisnik
🗽🇺🇸Санкції США, як елемент торгу та тиску Санкції проти «Газпром нафти» та «Сургутнефтегазу» загрожують 15-20% російського експорту нафти. 🛥Серед нових суден, що потрапили під американські санкції, 143 є нафтовими танкерами, які минулого року перевантажили понад 530 мільйонів барелів російської сирої нафти, що становить близько 42% від загального морського експорту сирої нафти країни.У водах океанів по всьому світу застрягли десятки російських танкерів, Китай закуповує нафту наперед, а в Індії шукають інших постачальників. В індійській пресі кажуть, що це може заставити Росію знижувати ціни на нафту.❗️Нова адміністрація в Білому домі буде це використовувати. На перемовинах в Швейцарії, які готуються, США буде розігрувати і карту санкцій. «Якщо хочете свої гроші, якщо хочете експортувати нафту, підписуйте мирні угоди». Щодо пунктів угоди, також можна тиснути, використовуючи питання санкцій.Можливо, в хід піде законопроєкт з ВР про повну заборону російського експорту нафти та газу через Україну.По нафтопроводу «Дружба» за 2024 рік було експортовано 11.4 тон російської нафти.🇪🇺Але цей законопроєкт не влаштовує Європу, яка перебуває в енергокризі (премʼєр каже, що він не буде прийнятий). Ціна газу в Європі на 345% вища, ніж у США. Це сильно бʼє по промисловості та конкурентоспроможності.До речі, окреме питання щодо участі європейських держав в перемовинах.🗣Коротше кажучи, США потрібен мир, бо в Овальному кабінеті головний пріоритет - Китай та Тихоокеанський регіон. Тому будуть добиватися миру, за 100 днів або пів року, як казав Трамп. За цей період, можливо, буде чинити максимальний тиск. Тому радник безпеки Трампа призиває до зниження мобілізаційного віку до 18.Такий мій прогноз, якщо раніше не домовляться.@EconomichnijVisnik
📞Свобода слова по Цукербергу , «інтернет-реабілітація» позбавлених свободи та принципи 📱Корпорація Meta оголосила про завершення програми перевірки фактів і зняття обмежень на висловлювання на своїх платформах, щоб «відновити свободу вираження поглядів», заявив голова корпорації Марк ЦукербергЯк цікаво виходить.Мета признає ботоферми та fake-news такими, закриває їх, а потім знов відкрив, бо «свобода слова».Якщо ви самі ж признаєте, що те, що ви не пропускаєте на площадку - це брехня, навіщо ви це випускаєте тепер в інтернет? ⁉️Цікаво було б також запитати, де саме Meta бреше - коли каже, що вони закрили фейки, або коли каже, що вони завершили програму перевірки через прагнення до «свободи вираження».І це питання було би дуже доречним, бо🗽в 2016 в Meta під час першої каденції Трампа впроваджують цю програму перевірки фактів, потім вони банять Трампа у Facebook. В 2024 Цукерберг зізнається, що адміністрація Байдена чинили на нього тиск та вимагала цензури контенту та в тому ж 2024 році, коли стало зрозуміло, що переміг Трамп, власник Facebook пожертвував 1 млн дол в інавгураційний фонд Трампа. Хоча в 2021 звинувачував його у підбурювання насильства.А учора стало відомо про завершення згаданої програми.🤡Тому це питання стає риторичним. Справа в контрактах та співпраці з владою, а не в свободі слова.@EconomichnijVisnik
Блокування угоди Байденом щодо покупки японської Nippon американської металургійної компанії US Steel.https://search.app/4r9e1mgagdHA3eaN6Огляд по статті. Дуже короткі коментарі1. Скасування угоди, звичайно, обумовлено деглобалізацією та зростаючим у всьому світі, а також у США, ізоляціонізмом. Передача заводу японським компаніям, а це і передача ресурсів, прибутку, послаблює американські корпорації в світовій конкуренції.2. Наївні та незадоволені японські бізнесмени, які говорять про корупцію в США, що, звичайно, є маніпуляцією, яку вкинули після програшу боротьби за завод.3. Байден у ролі «найбільш профспілкового президента» — популізм.Самі робітники підтримували угоду, але профспілкове начальство стало на бік влади. Це красномовно говорить про профспілковий рух в цілому.4. Захист Байденом американських підприємців. Раніше генеральний директор найбільшої сталеливарної компанії Північної Америки Cleveland-Cliffs Лоренсо Гонсалвес подав заявку на покупку US Stell, яку хочуть японці.Японська компанія звинувачує третіх осіб, в тому числі і Лоренсо Гонсалвеса, в тому, що вони зірвали угоду. Тут скласти 2+2 не важко.@EconomichnіjVisnik
Про державну промислову підтримкуГетьманцев: у 2024 році держава виділила на розвиток індустріальних парків понад 1,1 млрд. грн.На промисловий розвиток індустріальних парків виділено 26 млн доларів, про що нам с пафосом заявив головний податківець, детінізатор. Тоді як на такі програми, як «Нацкешбек», «Зимова Є-підтримка» разом вже витрачено більше бюджетних коштів, ніж на індустріальні парки. Загалом на реалізацію програми «тисячи», тобто «Зимової Є-підтримки» може буде витрачено до 20-25 млрд грн. Виплати вже становили 6 млрд грн.Всього усі міри державної підтримки, по підрахункам Мінекономіки, дали +0.64% зростання ВВП. «У 2025 році розраховуємо на переростання кількості у якість, адже ІП мають функціонувати саме як точки зростання національної економіки, залучення інвестицій у виробництво інноваційних висококонкурентних продуктів, створення високооплачуваних робочих місць».Зодного боку гордо, вихваляючись розповідають про «точки зростання національної економіки» та її стимуляції, а з іншого збільшують тариф на е/е на 30%, за який заплатить той самий бізнес, який вони «так активно стимулюють» 1.1 мільярдами грн.Точніше, заплатить не увесь бізнес, а частина, хоча і більша, якщо вимірювати не по розміру, а по кількості компаній. Заплатить бізнесу більш великому. Відкриваємо статтю «Монополіста».Виплати споживачів (бізнесу) по «зеленому тарифу» збільшаться на 15 млрд грн (13 програм «індустріальних парків»), з 16 до 31 млрд грн.А головним виробником зеленої енергії є компанія Ахматова. Таким чином витрати компаній Ахметова, які під час війни сильно зросли, оплатить бізнес, в даному разі.Такою в Україні є державна промислова політика.*Як правильно дивитися графік: сума втрат, збитків, які будуть компенсовані за рахунок споживачів.@TheVistnik
РФ не влаштовує пропозиція Трампа про відстрочку вступу України до НАТО на 20 роківОчевидно, що ця пропозиція не влаштовує Росію, по-перше, через те, що допускається вступ України до альянсу через 20 років (після підписання мирного договору з відповідними умовами).По-друге, через введення військ Великої Британії, Німеччини та Польщі. Військ країн НАТО.Присутність військ перерахованих країн робить вторгнення Росії в Україну після укладення договору практично неможливим, нездійсненним. Тому що атака України буде означати зіткнення ЗС РФ і військ альянсу фактично, що фактично означає війну між РФ та НАТО.Тобто, якщо країни Заходу введуть війська в Україну, і будуть порушувати якісь офіційні і, як зараз прийнято говорити, «принципові» (неформальні) договори і угоди, або будуть вести таку політичну гру, яка невигідна Росії, то у РФ не буде можливості силою змінити ситуацію. Не буде такого важеля впливу на Україну та внутрішні українські справи, як збройне вторгнення.Крім того, за результатами саме такої мирної угоди, позиції Заходу значно зміцняться, що РФ не влаштовує, адже до війни іноземних військ в Україні не було, а після підписання мирного договору, який пропонує команда Трампа, вони з'являться в Україні.Це вже не кажучи про відносні дрібниці, як те, що наявність військ країн НАТО дозволить без зайвих питань ввозити офіцерів та інструкторів Атлантичного альянсу в Україну.Тому такий пункт буде можливим, скоріше за все, не ввійде в майбутній мирний договір. Таким чином це ускладнює процес переходу до мирних переговорів, бо це не влаштовує Захід, якому необхідні українські ресурси, серед яких і рідко земельні, для протистояння з китайським блоком та виробництва чипів.Але на включення цього пункту РФ, скоріше за все, не піде, що спонукає до компромісу, від якого буде залежати майбутнє України.Бо питання про статус та корисні копалини України принциповий для всіх сторін.Крім того, невдала угода може знов призвести до збройного конфлікту.@TheVistnik