Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - TOK
Añadido 14 jul. 2024

TOK

@tokukraine
Número de suscriptores: 3 225
Fotos: 2,070
Videos: 82
Enlaces: 3,150
Descripción:
Персональний telegram-канал журналіста-аналітика ExPro Electricity Дар‘ї Орлової. Все про ринок електроенергетики України 🇺🇦 ⚡️ Новини ⚡️ Аналітика ⚡️ Статистика 💭Є про що (або кого) розповісти та для зворотнього звʼязку - @tok_back

👥 Número de suscriptores

3 225
Promedio/Día:: +11
Promedio/Tiempo:: +11
Promedio/Mes:: +19

👁️ Vistas promedio por mensaje

2 121
Promedio/Día:: 1,200
Promedio/Tiempo:: 2,316
ERR: 65.77%

📊 Mensajes por Día

0.9
Último día: 0
Promedio semanal: 0.7
Promedio por día: 0.9

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 2,150 26-04-20 08:03
#направахреклами Потрібно перевезти енергетичне обладнання без ризиків і затримок з Китаю або портів Європи?Трансформатори, генератори, акумулятори, когенераційні установки — це не просто вантаж, а критична частина бізнесу, де помилка в логістиці може коштувати дуже дорого.Компанія TOP AGRO TRANS з 25-річним досвідом у міжнародних перевезеннях, яка бере на себе повну організацію перевезення енергетичного та іншого негабаритного обладнання по Україні та країнах ЄС.У результаті співпраці ви отримуєте: ▪️ підбір транспорту відповідно до габаритів і ваги вантажу ▪️ прорахунок маршруту з урахуванням усіх обмежень ▪️ оформлення дозвільних документів і організацію супроводу ▪️ контроль доставки на кожному етапі ▪️ повний супровід перевезення з відповідальністю за результатПереглянути приклади виконаних перевезень можна на сайті та в соцмережах, які найкраще демонструють підхід до роботи та реалізовані проєктиСайт: tat.org.uaInstagram: @top_agro_transДля консультації або прорахунку: +380984424411+380774424411
👁 2,390 26-04-14 10:25
Давайте звіримось по новим (або оновленим) наглядовим радам в енергокомпаніяхОтже, після Міндічгейту обіцяли оновити наглядові ради (десь повний склад, десь представники держави) в низці компаній: Енергоатом, «Українські розподільні мережі», «Центренерго»,«Оператор ринку», «Енергетична компанія України», «Оператор газотранспортної системи України», «Укренерго», «Укргідроенерго»Якщо коротко: ЕнергоатомУ лютому було сформовано НР, з представників держави - 2 заступника міністра економіки та держсекретар МіненергоНафтогаз (планова зміна наглядової ради) У березні сформували НР, з представників держави - заступниця міністра економіки та держсек Кабміну. + вже є наглядова ГазмережУРМУ березні призначили нову НР, але паралельно йде суд за позивом екс-члена НР Костриці щодо незаконного звільнення. Тому думаю історія ще не закінчена. ЦентренергоТеж вже є нова НР, серед членів - екс-заступник міністра енергетики Фарід Сафаров, екс-міністр екології Руслан Стрілець та інші. P.S. В УРМ та Центренерго на перший погляд не дуже і зрозуміло хто незалежний, а хто представник держави)Оператор ринкуЩе нема жодної офіційної інформації по наглядовій раді Мають обрати 3 незалежних члени та 2 представники держави. ЕКУТеж нуль інформації. Мають обрати 1 незалежного та 1 представника державиОператор ГТСТеж поки нічого. Мали обрати 2 представників держави. УкренергоКажуть, що вже незабаром буде рішення по представникам держави в нр. УкргідроенергоМали обрати 1 представника держави, але можливо будуть ще зміни. Нещодавно КМУ достроково припинив повноваження Василя Шкуракова (як члена НР), який, до речі, подавався на посаду гендиректора УГЕ. І ще маленький підсумок - в наглядових радах енергокомпаній працюють 3 заступники Соболева (і це може не фінальна цифра😉)Короче, «масштабне перезавантаження» ще триває)))А взагалі про цей шортліст з потенційними членами наглядових рад вже стільки байок ходить)
👁 2,350 26-04-09 16:28
Last Call AgroPetrol 2026: реєстрація трейдерів на бізнес-зустріч завершується Прийом заявок на участь у сесіях Speed Dating закрито у зв'язку з повним заповненням усіх доступних слотів. Для учасників, які не встигли забронювати місце на Speed Dating, протягом усього заходу працюватиме спеціально облаштована зона нетворкінгу — тому реєстрація на сам захід ще триває❗️Для знижки -5% діє промокод ТОКХто вже встиг зареєструватись — ви молодці)👉AgroPetrol 2026 підтримали найбільші компанії паливного та енергетичного секторів, обравши спонсорські та партнерські пакети участі: компанії групи «Нафтогаз» («Укрнафта», «Укртатнафта», «Укртрансгаз», «Укртранснафта» та інші), мережа АЗК UPG, електронний майданчик SmartTender, група компаній ЗПЕК, цінова агенція Argus, мережа АЗС «БРСМ-Нафта», кавовий партнер JDE Professional, технічний партнер Infratechbud, мережа АЗС Parallel, за підтримки групи Martin, АТ Енерго Трейд, iSolar, Gazotrade та інші постійні клієнти консалтингових компаній НафтоРинок та ExPro Consulting. Делегації на захід готують мережі ОККО, WOG, SOCAR, компанії «Горизонти», D.Trading, AXPO та інші. Організатори очікують 350+ делегатів на заході: покупців та продавців пального та енергоносіїв.
👁 2,570 26-03-13 15:24
Щодо газового ПСО для генерації. Трохи розберемось (якщо вийде) Кабмін 9 березня вніс зміни до положення про газове ПСО. Тезисно: ◽️Виключено ці 2 абзаци щодо пільгових цін від Нафтогаз Трейдинг: для ТЕС та ТЕЦ, які виробляють електричну енергію в конденсаційному циклі, - 16000 гривень (з урахуванням ПДВ) за 1000 куб. метрів газу;для газотурбінних та газопоршневих установок, які виробляють виключно електричну енергію, - 16000 гривень (з урахуванням ПДВ) за 1000 куб. метрів газу. Важлива примітка: для ТЕЦ, які виробляють ее в конденсаційному циклі ціна буде 21 000 грн за тис. куб.👉Тобто, виробники виключно електроенергії не зможуть отримувати дешевший газ (ні ГТУ, ні ГПУ, ні ТЕС). ◽️Замість: «для газотурбінних та газопоршневих установок, які виробляють електричну та теплову енергію комбінованим способом, - 21000 гривень (з урахуванням ПДВ) за 1000 куб. метрів газу»Тепер: «для виробників теплової енергії, які виробляють електричну енергіюна газотурбінних та газопоршневих установках, — 21000 гривень(з урахуванням ПДВ) за 1000 куб. метрів газу»👉Тобто, для малої газової генерації пільга залишається лише якщо вони виробляють ще і теплову енергію. ◽️Є нові обов’язки для Укранафти — із закупівлі імпортного природного газу в разі настання кризової ситуації протягом 2026 року. Компанія буде купувати імпортний ресурс за рахунок кредитних коштів для подальшої реалізації за ціною, що забезпечує повне відшкодування «Укрнафті» витрат, пов’язаних із закупівлею імпортного ресурсу. У Постанові не уточняється, що означає кризова ситуація. ❗️Найголовніше: ці всі оновлення так і діють до 31 березня 2026 року, ніякого оновлення дат, наскільки я розумію, не було. Тому, можливо слід чекати наступну постанову з уточненнями. Якщо у когось є більше деталей — обовʼязково поділіться у коментарях👇
👁 2,330 26-03-02 12:09
Ждав, ждав, і дождався ⚡️В Нафтогазі нова наглядова рада Отже: Незалежні: 🔸Роберт Шлешинський (Польща) — експерт із корпоративного управління та енергетики. 🔸Ерік Расмуссен (Данія) — експерт у сфері фінансування енергетики та інфраструктури, зокрема в ЄБРР. Працював над реформою корпоративного управління державних підприємств України, зокрема в НАК «Нафтогаз України».🔸Данкан Найтінгейл (Канада) — фахівець спеціалізується на операційному управлінні видобуванням і розвитку енергетичних активів. Очолював наглядову раду ПАТ «Укрнафта», зокрема впроваджував практики ОЕСР. 🔸Тор Мартін Анфіннсен (Норвегія) — обіймав керівні посади в норвезькому енергетичному гіганті Equinor. Як чинний член наглядової ради НАК «Нафтогаз України», експерт забезпечує безперервність управління та впровадження європейських стандартів. Представники держави:🔸Анна Артеменко — заступниця Міністра економіки, довкілля та сільського господарства України.🔸Костянтин Мар’євич — державний секретар Кабінету Міністрів України (переобраний член ради).
👁 2,380 26-01-23 17:15
В енергетичному секторі нова медійна суперечкаГерус VS ЕнергоатомПід пильним оком Голови Енергокомітету Андрій Геруса відбулись торги Енергоатому на майданчику УЕБ, з поставкою у третій декаді. На них, на думку Геруса, були виведені кошти з Енергоатому на користь трейдерів. Пропоную в цілому згадати як проходили торги ЕА на січень: ◾️На першу декаду січня Енергоатом законтрактував 523 МВт по 5371 грн/МВт*год. Це в цілому дуже мало від загальної пропозиції, решта, відповідно, пішла на РДН. На тому аукціоні покупців було небагато, і до речі кількох найбільших в країні трейдерів не було. Дата проведення - 26 грудня. ◾️На другу декаду січня Енергоатому вже вдалось законтрактувати 2100 МВт, по 6573 грн/МВт*год. Було 55 покупців, великі трейдери в переліку є. Дата проведення - 5 січня. ◾️На третю декаду Енергоатом законтрактував знову 2100 МВт, по 7565 грн/МВт*год. 60 переможців, великі трейдери теж є. Бачила, що розрахунки Геруса базувались на порівнянні середньої по першим двом декадам та по третій декаді. Як на мене, було б краще побачити різницю саме між другою та третьою декадою, адже тоді було законтрактовано однакові обсяги. Було б супер якби і ці цифри спільноті надали. Ще на 26 січня вже анонсували аукціон з продажу електроенергії на першу декаду лютого — стартова ціна 11500 грн/МВт*год. Та ще не слід забувати про інші аукціони — спецторги для потреб Укренерго, вже пройшло 2 аукціони: ◾️400 МВт на 9-31 січня по 3613 грн/МВт*год◾️400 МВт на лютий по 3613 грн/МВт*годНа мою думку, до речі, в такому ключі ці аукціони теж можна було б розглядати як «виведенням коштів на користь приватних компаній», але тим не менш)) І ці всі аукціони крутились навколо рішення по прайс-кепам, яке було екстрено прийнято 16 січня. Насправді навколо всієї цієї історії питань більше ніж відповідей, і багато з них значно ширші за торги, пропоную подумати зокрема над такими: ◾️Що змусило Комісію так швидко змінити свою думку щодо прайс-кепів? ◾️Чи можемо ми чекати ще однієї зміни думки перед 1 квітня? Та чи для рішень по кепам тепер завжди буде потрібно доручення Уряду?◾️Чому про необхідність підвищення прайс-кепів для імпорту згадали тільки зараз? Дефіцит ж не тільки у січні був. ◾️Як можливо подолати проблему із розповсюдженням інсайдерської інформації? ◾️Чи очікувати рішень в секторі енергетики на більш довгу перспективу? ◾️Чи мають бути торги Енергоатому єдиними ціноутворюючими на ринку?◾️Чи входить питання торгів на біржі до компетенції Парламенту? І якщо ми вже про Парламент - де закон про market coupling, який і питання кепів відкоригував би?)
👁 2,420 25-12-31 08:44
Цікавий пост про конкурс на нову потужність написав Андріан Прокіп Посилання на пост тутНагадаю, вчора комісія провела засідання на якому визначила переможців і навіть вже є протокол (о боги, це побєда!)Тобто, буде 7 компаній, і трохи більше 300 МВт. Та обурення таке рішення комісії викликало в компанії Inzhur Energy, пропозиція яких була відхилена через невідповідність вимогам. Вимоги щодо подання тієї ж цінової пропозиції є в Порядку проведення конкурсу. Подивимось, чи буде вимагати Інжур скасувати результати конкурсу. Вочевидь зараз це було б не дуже доречно, з огляду і так на дуже довгу затримку. І на те, що є вже побудовані обʼєкти, які чекають на запуск (зокрема, на Чернігівщині мали б побудувати-запустити 86 МВт). «Комісія не повинна розбиратись в деталях і щось шукати та враховувати, а лише порівнювати порівнювані показники з іншими кандидатами. А я як інвестор – не надто задоволений тим, що управитель моїми грошима не може вичитати конкурсну документацію та правильно сформулювати заявку на конкурс. Чому інвестор повинен страждати від неуважності виконавця нижнього рівня?», - класно написав Прокіп. Максимально правильним рішенням буде швидкий старт другого конкурсу на нерозподілену потужність і участь компаній, чиї пропозиції були відхилені, в ньому.▪️ТОК▪️
👁 1,770 25-12-21 11:59
В УРМ розʼяснили щодо оновленого статуту👇Передісторія — у деяких ЗМІ зʼявились публікації у яких вказали, що в УРМ зʼявився новий статут з видами діяльності, не повʼязаними з енергетикою (наприклад, щодо наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», переробка донорської крові, догляд за дітьми і тд). Прям 🔞💊🎸))Як це пояснили в УРМ — На балансі окремих ОСР є хімічні лабораторії, дитячі садки, амбулаторії та санаторії-профілакторії, об’єкти торгівлі та готелі, підсобні сільськогосподарські господарства та інше. Ведення діяльності та управління такими об’єктами зумовлює необхідність вказування відповідних видів діяльності у статутних документах компанії. Щодо наркотичних речовин — «компанії, технологічний процес яких нерозривно пов’язаний із очищенням води, використаної в процесі виробничої діяльності, передбачає використання речовин, частина з яких підпадає під категорію наркотичних засобів та прекурсорів» Що найбільш цікаво — в УРМ вважають, що це цілеспрямована атака на компанію і до неї можуть бути причетні особи, які втратили свої посади у недалекому минулому🧐Нагадаю, що було звільнено весь (!) склад наглядової ради УРМ (до його складу входили Євгеній Литвинов, Олег Канцуров, Андрій Костриця, Світлана Білько та Андрій Почтарьов).
👁 1,950 25-12-03 13:39
Це ж треба встигнути і розписати у рубриці #ЕнергоВлада хто входить до наглядових рад Оператора ринку та Українських розподільних мереж) Нагадаю, про Укренерго та ОГТСУ було тут, про Центренерго та ЕКУ тут.Оператор ринку◾️Ліна Масюлієне (незалежний член), має досвід у Nord Pool, Литовській енергетичній біржі. ◾️Лукаш Дзеконський (незалежний член), керуючий партнер Montis Capital - венчурного фонду з капіталу та представником бізнесу в робочій групі Генерального директорату з питань енергетики Європейської комісії. ◾️Андрій Степаненко (представник держави), досвід у НКЦПФР, Національному депозитарії України, TBIH-SigmaBlazer. ◾️Олена Ковальчук (представник держави), працювала у Фонді держмайна. А також, судячи з декларації, є заступником керівника Патронатної служби Міністра енергетики. А її чоловік зарплату отримував в Енергоатомі. Раніше до нр раніше ще входила юристка та учасниця конкурсу на члени НКРЕКП Юлія Житник. Також, представником від держави був Дмитро Олефір, який згодом склав свої повноваження.Українські розподільні мережіОчікувано, на сайті нічого не знайти (як і до речі новин про зміни керівника🙃)◾️Євгеній Литвинов (незалежний член), начальник відділу управління держмайном Енергоатому◾️Олег Канцуров (незалежний член), працював Інспекції із забезпечення якості "Орган суспільного нагляду за аудиторською діяльністю" (ОСНАД)◾️ Андрій Костриця (незалежний член), президент Energy Club. Нагадаю, в Energy Club був і Артем Мартинюк, екс-керівник УРМ. ◾️Світлана Білько (представник держави), директор департаменту в Міненерго. ◾️Андрій Почтарьов (представник держави, голова наглядової ради), керівник патронатної служби Міністра енергетики (тобто, його заступниця у нагядовій Оператора ринку)От в УРМ взагалі б не розділяла на незалежних і представників держави, не бачу сенсу))))
👁 2,220 25-10-10 10:46
💡Що відомо про роботу енергосистеми станом на зараз?🔻Внаслідок атаки рф на енергосистему у низці регіонів аварійні знеструмлення. Як зазначають в Укренерго, аварійні знеструмлення наразі вимушено застосовуються у м. Київ, Київській, Сумській, Харківській, Полтавській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій та частково Черкаській областях. Частково зменшено обсяг обмежень на Дніпропетровщині, Харківщині та Сумщині. 🔻Ворог атакував обʼєкти генерації на сході та центрі України. Під ударом були ТЕС ДТЕК та обʼєкти Укргідроенерго. Суттєві пошкодження на ТЕЦ у Києві. На одній з них постраждали блочні трансформатори - блок не може видати в мережу потужність, повідомив нардеп Кучеренко.🔻Вже відновлено електропостачання 270 тисячам абонентів у Києві. Але поки у столиці ситуація складна. Станом на 13:20, у Києві без енергопостачання перебувають 2 939 об’єктів інфраструктури. І надалі є перебої із водопостачанням. 🔻Прогнози щодо повноцінного відновлення електропостачання робити важко, з огляду на масштаби руйнувань. Енергетики роблять все можливо аби у ваших домівках зʼявилось світло 🙏Ілюстрація - Нікіта Тітов