Fuente
ШТУКА | Дивні дива» не здивували Колись мій друг-алкоголік розповів мені, що п...
1 140 Vistas/Alcance
2026-01-03 22:53
Mensaje №19101
«Дивні дива» не здивували Колись мій друг-алкоголік розповів мені, що під час пияцтва ніколи не можна знижувати градус. Користуючись цією інформацією я прийшов до аналогії, в якій у фінальному сезоні «Дивних Див» Брати Даффери вирішили різко перейти з хардкорного самогону на «Оболонь».Кожен з попередніх сезонів серіалу був у більшій чи меншій мірі омажем на класику 80-х — «Іншопланетянин», «Полтергейст», «Вторгнення викрадачів тіл» + боді-хорори, «Кошмар на вулиці В'язів».В цьому немає нічого поганого, адже автори серіалу з самого початку позиціювали свою історію як оду поваги цьому десятиліттю — музиці, кіно, одягу та загальній естетиці, яка сформулювала культурну капсулу тієї епохи.Серіал повільно ріс разом зі своїми головними героями, проходячи шлях від дещо кріпової казки в американській субурбії до справжнього хорору, в якому дітей пожирають власні страхи та переживання, а монтаж навіть не намагається приховувати їх жорстокі смерті.Четвертий сезон шоу був закономірною точкою розвитку всього серіалу, який довів до піку масштаб, серйозність та лячність подій, в які влипли друзі з Гокінсу. І протягом кількох років люди довго гадали, яким чином авторам вдасться перебити цю планку.Що ж, у фіналі історії Даффери вирішили відмовитися від культурних поводирів та видати повністю оригінальний сюжет. І як раз в цей момент щось пішло не так. Найвищою точкою оригінальності, яку міг запропонувати серіал виявилися дженерік бос-павук та антагоніст з наполовину стертою особистістю й набором здібностей на користь загального вектора історії та завчасно запланованих сюжетних моментів. Під кінець автори вирішили спростити мозаїку та водночас додати до пазла забагато зайвих елементів. І все це на додачу до загальної деградації шоу — від якості сценарію, графіки та оригінального саундтреку.Найліпшими моментами фіналу виявилися арки героїв, які логічно тягнулися ще з попередніх сезонів (Ненсі + Джонатан, Дастін + Стів), а також прекрасний епілог. Епілог, який через заслуги минулих літ міг би так само зпрацювати у вакуумі від всього за чим ми спостерігали протягом останнього місяця. Складається чітке враження, що шоураннери знали як закінчиться серіал, але не розуміли як саме прийти до такого фіналу — і весь п’ятий сезон це така квола спроба завершити цей десятилітній марафон, коли очікуючи тріумф увага всього натовпу цілком та повністю зосереджена на фінішній лінії. Тож гадаю, загальне відчуття розчарування у випадку з «Дивними дивами» не дивує.