#інсайд#митницяУповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розпочинає перевірку співробітників Волинської митниці на предмет застосування ними української мови 📗⚡️📗🛃Підставою для здійснення заходів державного контролю стала скарга громадянина від 28.10.2024 Nº К-1747/СК, щодо систематичного використання недержавної мови завідувачем сектору внутрішньої безпеки Трубекою Олександром Сергійовичем під час виконання службових обовʼязків. ✍️ Мовний омбудсмен перевірить яким чином посадові особи та інші працівники Волинської митниці ознайомлені з нормами Закону в частині обовʼязкового застосування державної мови під час виконання службових обовʼязків, а також окремо сертифікат про рівень володіння державною мовою завідувача сектору внутрішньої безпеки Трубеки Олександра Сергійовича виданий Національною комісією зі стандартів державної мови📕 📍За інформацією джерел цей пан кермує Volkswagen Passat B8, Skoda Kodiaq та Volvo XC90. Втім, шведський автомобіль до декларацій не доїжджав, але доїжджав чи вірніше долітав до 5 порушень ПДР за 2 роки.😱Також проскакувала інформація, що ця особа ледь не викрадала інспектора митниці, який злив пишне святкування його дня народження. Ця інформація потребує уточнення.Щодо власне функціонування державної мови то, що після 2014, що після 2022 років російськомовні державні мужі і мужині успішно кладуть на українську мову. Якщо ти з ними розмовляєш українською, то можливо вони перейдуть на неї, але на деякий час. Хоча є унікали, яким "удобна на рускам. ми же друг друга панімаєм". Про сертифікати про володіння українською, то я зустрічав супер анекдоти, де підлеглі на іспитах видавали себе за свого російськомовного керівника і складали замість нього іспит@taxincognito
#екологія#Бельгія#податкиУ Бельгії схвалили податок на викиди вуглекислого газу на імпорт з-за меж ЄС 🇧🇪🇪🇺🇧🇪📈Таким чином, імпорт товарів з високим відсотком викидів парникових газів підлягатиме додатковому оподаткуванню.🚫Також це матиме на меті запобігти недобросовісній конкуренції на європейському ринку.🇪🇺Нові правила мають почати діяти з 2026 року. З цього часу імпортери товарів до ЄС у галузях, які підпадають під дію CBAM, повинні будуть надавати інформацію про «вуглецевий слід» продукції.Ми не безпідставно критикуємо владу за безглузде підняття податків під час Великої Війни. Але в даному сенсі, і вчергове, Україна - це Европа. Тобто, колективний зАДхід перед обличчям росії, Китаю, Ірану та КНДР займається не підвищенням енергонезалежності та підняттям з колін оборонки, власних занепалих військ, а захистом прав корисних копалин.Цікаво, а якщо бахнуть Іскандером по Брюсселю, то Єврокомісія випише штраф вкс вс рф за викиди в атмосферу ракетного палива? Чи може за контузії вуличних песиків? Нікчемно@taxincognito
#CRS#міжнародні#податкиCRS вже є чи ще немає❓❓❓Коротко про те, що це таке:↪️Загальний стандарт звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки, англ. Common Standard on Reporting and Due Diligence for Financial Account Information — міжнародний стандарт щодо автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки для податкових цілей❓❓❓Хто подає звіт CRS?Звіт подається фінансовими агентами до контролюючого органу відповідно до багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки. 🙀Схоже що в нашому випадку податкова отримає залишки та обороти рахунків за період.⌨️Проте, податкова на заходах розказує бізнесу, що вони ще не отримують інформацію в рамках автоматичного обміну податковою інформацією. Цікаво, а звідки тоді така активність по OnlyFans? І я зараз не про перегляди, а про податкові перевірки. ⚖️Парадокс в тому, що по CRS ДПС буде отримувати детальну інформацію про стан банківських рахунків. А ось по українських банках вони можуть отримувати інформацію лише за рішенням суду.🔍Тобто із закордону вони отримують більше інформації ніж з України. Тому зараз ДПС готує пропозиції змін до законодавства про скорочення поняття банківської таємниці. Наприклад, вони будуть "бачити" (без ухвали суду) обороти та залишки за період, операції в розрізі контрагентів тощо. Такі ж "рухи" здійснює БЕБ та СБУ. Коли в Україні вводили електронне декларування для чиновників всі раділи прозорості. Щоправда, ніхто не думав, що з часом прозорість буде всіх стосуватися. Прикро, правда?@taxincognito
#Мінфін#КМУ#ТЦУ#податкиКосметичні зміни в трансфертному ціноутворенні 🤔 🤔 🤔🏢Мінфін оприлюднив проект змін в перелік організаційно-правових форм нерезидентів за яким змінили лише назву, а сам перелік залишиться без змін. Тож можна не запам'ятовувати новий перелік ОПФ.2️⃣4️⃣ жовтня Мінфін оприлюднив проєкт постанови КМУ про зміни в перелік ОПФ нерезидентів. По суті змін лише пропонується скоротити назву переліку просто до «Перелік організаційно-правових форм». 🔝Мінфін зазначає : наразі відсутня потреба у внесені змін до переліку організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток😒Проект розробили під зміни в ПКУ, внесеними законом "про клуб білого бізнесу" з 1 серпня. ➡️У разі затвердження постанова КМУ набере чинності з 1 січня 2025 року.Тобто Мінфін під час війни ниє, що треба платити податки й в переліку ОПФ міняє "шапку". НАЗК штрафує недіючі партії за те, що вони не подають звіти про свою діяльність та фінансування. А Кабмін, якщо мені не зраджує пам'ять, кілька раз міняв назву Держрибслужби.Я так розумію, що перемогти у війні та врятувати економіку мають польські підприємства з організаційно-правовою формою (увага)Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, Дмитро Корчинський та рибаки?Коли мені здається, що я займаюся не корисною дурнею я згадую про український уряд та парламент. Дякую, що не даєте мені впасти у фрустрацію. Дякую. Дуже дякую@taxincognito
#думки#БЕБ#корупціяКерівник Полтавського Бюро економічної безпеки задекларував 6 500 000 млн.дол.США готівкою, 30 земельних ділянок та літак🛩Літак? Так, літак. Одномоторний французький літак 2001 року випуску. Ціни починаються від 175 тис.дол.США. Я гуглив.🪗Всі ЗМІ про це пишуть, а юзери ролфлять про карапшн. Тільки ніхто не зайшов в декларацію і не звернув увагу на наприклад епічну кількість авто.👓Але краще б звернули увагу на купу корпоративних прав, які можуть пояснити такий спосіб життя. Втім це нікому не цікаво. Нити краще ніж думати.🤷Можливо до цього пана і є якісь питання по роботі чи статках, але декларація заповнена ретельно. Чи вам більше подобається коли в декларації хрущовка, а тіп живе в Козині?🙋♀Єдине по чому в мене є питання в декларації це те, що автомобілі є, є машиномісця. Літак є, а де ж літакомісце?І взагалі цей пан спонукав мене надихнутися стариною, коли на державну службу йшли лише аристократи й багачі.Побудую майонтак, зберу колекцію авто та усього, що їде, літає, плаває, стріляє і піду в державні мужі. Буду разом з державними жонами Неньку з колін підійматиhttps://t.me/+CPTWCz56G3E4ZDBi
#ТЦУ(і не тільки)#поради#податкиМорально-вольові підсумки на фоні кампанії декларування трансфертних операцій🌐⁉️Що робити якщо звітність подали вірно, прийшла Квитанція №2, але з помилками...?Додам також, що мова йде про документи із статусом: "Документ прийнято".➖Коротка відповідь: Хз. Особливо якщо термін подачі звітності спливає.😉Втім на основі практики із ТЦУ та інших звітів все-таки є варіанти. І ці варіанти можна комбінувати між собою.1️⃣ Гаряча лінія ДПСПравових наслідків 0, але подавати запит на індивідуальну податкову консультацію пізнувато. Такий варіант хороший тим, що можна оперативно дізнатися ситуацію про наявність багів зі сторони податкової. Таке часто буває при зміні форм звітності тощо.2️⃣ Зателефонувати в ДПСТелефонуєте за місцем обліку. Плюси та мінуси аналогічні, але можна достеменніше дізнатися ситуацію і запитати чи все ок зі звітом на стороні фіскалів. Тобто чи вони його бачать і в якому стані.3️⃣ Лист в податкову (бажано через електронний кабінет)Описуєте проблему. Нахабно стверджуєте, що ви все подали вірно. Вимагаєте в податкової пофіскити проблему і повідомити про це. На яку статтю ПКУ посилатися скажу за донат на канал)Останнім метод дуже раджу. Досить надійний спосіб прикрити свою дупцю після того, як ви дізналися чи є на стороні ДПС масові помилки завдяки попереднім варіантам*так, щодо ТЦУ сьогодні дедлайн, але якщо ви протягом тижня задекларуєте, що все подали, то це краще ніж нічого. Якщо щось не так, то подасте уточнюючу декларацію*@taxincognito
#stoprussianwar#ЮО#ФОП#ПДВ#росія#податкиЗдебільшого такі речі я пишу наприкінці дописів, але тут зроблю преамбулу, щоб Ви прочитали допис😔👉🏻Те що ми вважаємо, що в нас на фронті все погано ще не означає, що ванюшки вважають, що вони виграють цю війну.👉🏻Те що ми вважаємо Гетманцева (не) хорошою людиною ще не означає, що ванюшки в захваті від умов ведення "бізнесу" в масковії.Я ще у 2021 році намагався писати про фнс рф та їх мішустіна. Я розумів обурення тоді і зараз, але я вважаю, що треба знати, що відбувається у стані ворога у всіх сферах життя. Особливо в економіці, бо фронт живе з економіки.🚀Податкова реформа може підсилити внутрішню «офшоризацію» країни 404🤢Зміна правил застосування спрощеної системи оподаткування (усн - в росії) може прискорити переміщення їхніх фоп та юросіб в залупєньє регіони з низькими ставками податків. До таких регіонів відносяться, наприклад, КАЛмикія і МОРДОвія.🤑Зокрема, до цього бізнес підштовхне рішення збільшити пороги застосування усп і ввести обов'язкову сплату ПДВ для деяких компаній на пільговому податковому режимі. З одного боку, регіони зі зниженими ставками по усн тепер стануть привабливими для великого бізнесу. З іншої сторони — компанії, які тепер повинні платити ПДВ, будуть зацікавлені у збереженні попереднього рівня податкової навантаження.У фєдєральной налоговой службє сосійськой пєдєрації кажуть, що фіктивну податкову міграцію, суди, як і фнс, вважають необґрунтованою податковою вигодою.*кароч можна якщо зарішати з правильними людьми*Ми наче й забули, але це чергове нагадування того, що загалом вільні економічні зони, то не дуже ефективна практика.@taxincognito
#ДПС#корупція#новиниКамери (не тюремні) для податківців👨🏻🎓Була така новина, що Профффесор Гетманцев повідомив, що у податківців, які здійснюють перевірки, я так розумію фактичні, зʼявляться боді-камери, як в поліції.😐Наче б то, так вони хочуть побороти корупцією на місцях.*корупцію на верхах вже подолали? ай??*😎З власного, сумнівного, досвіду в більшості регіонів, крім стольного града Києва, "питання" вирішують в кабінетах гросбосів. 🧐На мою думку, такий захід направлений на контроль своїх холопів працівників і з метою "вирішення питань" у зазначених кабінетах умовного начальника інспекції, управління тощо.✅Якщо погоджуєтеся ставте відповідну реакцію.Особисто я не вважаю цю новину важливою і припускаю, що цього ніколи не буде. Чому ж так? Бо я цю дурню чув ще до того як такі камери з'явилися в поліції та Держпраці. Власне тоді була ще міліція. І я припускаю, що цього ніколи не буде. Думаю ви погодитеся.До речі, хіба боді-камери викоренили корупцію в Нацполі? Я сам бачив як патрульному пихали 200 гривнів так, щоб на камеру не було видно.@taxincognito
#ПДФО#США#податкиГарріс обіцяє скасувати податок на чайові💵💵💵💁🏽♀️Почнемо з того, що Камала Гарріс, то кандидат на посаду президента США, яка замість Діда буде намагатися не програти Трампу. Тобто не виграти, а не саме не програти.🤝Гарріс добре вчилася у ВНЗ, тому копіює (копіпастить) обіцянку Трампа скасувати податок на чайові.🕎У шабат Гарріс заявила, що якщо стане президентом (президенткою чи особою з президентством), то продовжить боротися за підвищення мінімальної заробітної плати та скасування податків на чайові для працівників сфери обслуговування. ⛔️СТОП.Податок на чайові це що таке? Ви таке чули? Невже Україна нарешті змогла в безповоротному порядку експортувати Гетманцева.🤷♂️🇺🇦Насправді в Україні Ви теж маєте платити податки з чайових. Золота комбінація: 18 та 1,5%. Проте, я ніколи не чув, щоб у нас хтось таке декларував. Та й перевірок я таких не бачив. Якщо Ви про щось таке знаєте, то пишіть в чат.🇺🇸Повернемося тепер до нудних американців.Трамп сказав, що Гарріс вкрала в нього цю ідею. «Це була ідея ТРАМПА — вона не має ідей, вона може тільки красти у мене», — написав Трамп у TruthSocial — пародії на X, який є пародією на Twitter, який ми втратили. Сам Трамп на думку багатьох є пародією на прямоходячу людину.6️⃣У червні Трамп підтримав ідею не оподатковувати чайові після того, як офіціантка з Невади, яка обслуговувала його столик, повідомила Трампу, що, на її думку, уряд забирає занадто багато грошей, які вона заробляє як чайові (звуки клоунади🤡).*політтехнології для розумововідсталих увійшли в чат. подивіться CNN та FOX. там такий деградач, що нашим ще далеко*Які ми можемо зробити висновки?Можливо жарти про сумнівні когнітивні здібності американців це не лише дебільні монологи задорнова. Особисто я не розумію навіщо декларувати та оподатковувати доходи, коли ніхто це не перевірить.І взагалі податок на чайові це що за тон такий? Що далі? ПДФО на хабар? ЄСВ на відкат? ПРРО повіям?Варвари, що тут скажеш.@taxincognito
#суд#ТЦУ#звітність#податкиЩодо порядку направлення Звіту про контрольовані операції🖥🔭Аналізуючи постанови КАС ВС щодо трансфертного ціноутворення, включені у відповідний четвертий огляд, варто звернути увагу на правовий висновок ВС, зроблений у постанові від 20.02.2018 року у справі № 820/6318/16. 📀Підприємство у 2015 році здійснювало контрольовані операції про що було складено відповідний Звіт про КО. Але до контролюючого органу Звіт був направлений не засобами електронного зв'язку в електронній формі (як це передбачено приписами ст. 39 ПКУ), а записано на оптичний носій (CD-диск) та направлено шляхом поштового відправлення.❌Контролюючий орган не «зарахував» такий спосіб як належне виконання платником податків обов’язку щодо подання звіту про КО та застосував штрафну санкцію.🏛Верховний Суд підтримав податківців та наголосив, що для подання Звіту про контрольовані операції встановлена спеціальна процедура - Звіт подається виключно засобами електронного зв'язку в електронній формі. Надіслання Звіту про КО засобами поштового зв'язку на оптичному носієві згідно з приписами Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», Закону України «Про електронний цифровий підпис», не виключає передбаченого податковим законодавством обов'язкового порядку направлення вказаної звітності саме засобами електронного зв'язку.Відтак платники податків під час подання Звіту про КО не повинні розглядати інші варіанти (паперовий примірник, електронний носій тощо), а виконати свій податковий обов’язок виключно в спосіб передбачений ст. 39 ПКУ - виключно засобами електронного зв'язку в електронній формі.Багаторічна практика їх подання свідчить, що краще це робити заздалегідь, а не в останні тижні вересня.Також зазначу, що на мою думку практика подання звітності на диску це сива давнина. Тим більше в частині трансфертного ціноутворення. Тому думаю, що після першого звітування у 2015 році таких випадків більше не було. Ну хіба хтось знайшов вінтажну дискету.😁@taxincognito