Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Пан Лодзь
Añadido 14 jul. 2024

Пан Лодзь

@smrnv_live
Número de suscriptores: 3 178
Fotos: 505
Videos: 95
Enlaces: 234
Descripción:
Пан Лодзь, aka Володимир Смирнов, дизайнер, партнер в Спіілці, редактор в Літописі українського дизайну, арт-директор в MEGOGO, запрошений арт-директор в Дії. Про дизайн, жеття, книжки та взагалі.
Fuente

Пан Лодзь | посібник_дизайнераПосібник дизайнера, а саме правило №15, каже нам нас...

Logotipo de la comunidad de telegram - Пан Лодзь Пан Лодзь @smrnv_live
1 500 Vistas/Alcance 2026-03-17 16:46 Mensaje №846
#посібник_дизайнераПосібник дизайнера, а саме правило №15, каже нам наступне: «Про роботу інших або добре, або нічого. Не можеш нічого? Розбирай, як дизайн-критик.».І я з цим згоден. От є в мене та Спіілки кілько відкритих критиків — Дмитро Танасов та Міша Вербицький. Дмитро просто плюється злобою, Міша намагається щось пояснити, але робить це також зле, тому зрозуміти його важко. Чи можуть вони критикувати? Та можуть, звісно (і роблять це), проблема тільки в тому, що це не професійна критика — це просто образи або емоційні випади. Чи можуть вони бути праві? — Так, можуть, це дійсно може бути «хуйня». Чи почує їх хтось? — Навряд. Я, як автор, не буду розбиратись в їх аргументах, бо вони в першу чергу хочуть мене образити. А у інших дизайнерів може закрастися думка, що критики це роблять через заздрість. Навіть коли лінчують відверто слабкі роботи, більшість дизайнерів утримується від цього, бо нема гідності в знущанні над слабкими. Отже, можна припустити, що емоційні випади зазвичай шкодять самим коментаторам. Драма сердитої людини в тому, що вона хоче багато сказати, та мало хто її чує.Проте бувають випадки, коли вас просять покритикувати самі автори або ЗМІ. Або проєкт/бренд настільки важливий для вас, що ви просто не можете мовчати. Тоді розбирайте роботу, як дизайн-критик — людина, що заробляє на життя не дизайном, а критикою дизайна. Людина, що дуже рідко зустрічається по всьому світу, а в Україні просто відсутня як клас. Як вона критикує? Дає контекст, відокремлює персональний смак від якості (це неможливо, але вона намагається), називає конкретні недоліки, а не узагальнює («повна хуйня»), мінімізує власні емоції, не виносить вирок, а формулює висновок. Коротше, це важка робота, яку треба робити на додачу до своєї основної, тож мало хто заморочується.Хочете подивитись на приклади класної дизайн-критики — підпишіться на https://www.underconsideration.com/brandnew/. Це коштує 25$ на рік. Але це найкраще вкладення коштів для дизайнера, бо, як казав Массімо Віньєллі: “History, theory and criticism, these are the real backbone of design!”