Як грають команди #УПЛДопущені очікувані голи на один пропущений (без пенальті)* (xG per NPGA) 🇺🇦Іншими словами - кількість очікуваних голів, які потрібно створити, щоб гарантовано забити цій команді.Пам’ятаєте, кілька днів тому я запитував, чи динамівці серйозні футболісти, чи «солодкі дірочки з фільмів для дорослих»? Схоже, що я вже готовий стверджувати: вони таки «солодкі дірочки з фільмів для дорослих».🟡🇺🇦 Отож, в УПЛ станом на понеділок є дві pussy team: це Олександрія та… Динамо. Щоб забити Олександрії, потрібно створити моментів лише на 0.60 xG, киянам - на 0.61 xG.Найцікавіше, що в середньому за 90 хвилин Динамо допускає лише 0.87 xGA. Це топовий показник, бо краще лише ЛНЗ (0.76), Шахтар (0.71) та МХ1925 із легкими календарем на старті (0.48).Тобто Динамо не виглядає прохідним двором (1.33 в Олександрії), однак фактично будь-який момент біля їхніх воріт - це гол. Ні захисту, ні кіперів. Сергію Федоров і Михайле Михайлов, вам добре їсти? Вам солодко спати? Може у вас якісь проблеми - підморгніть із лавки.На шляху до pussy-кластеру йдуть обидві львівські команди: Рух (0.71) та Карпати (0.87). Усе, що ближче до 1, можна вважати мінімумом - пропускають належне.Лідери ж позитивного рейтингу: ЛНЗ (2.27), Колос (2.24) та Верес (2.22). Але відмінності великі: • 🇺🇦 Верес за 90 хв допускає 1.48 xGA • 🌾 Колос - 1.28 xGA • 🇺🇦 ЛНЗ - лише 0.76 xGAФактично ЛНЗ - єдина команда УПЛ, яка не просто відводить загрозу від власних воріт, а й майже її не допускає. Треба відправляти Федорова та Михайлова на стажування до Черкас: може, там чогось навчаться, бо вже забронзовіли у статусі «безсмертних і незамінних».#УПЛмікроскоп
🇺🇦 Карпати 3:3 Динамо 🇺🇦xThreat-графік 🇺🇦Давайте відкриємо чорну скриньку та виділимо головні відрізки матчу.Початок матчу (1ʼ–18ʼ): • повна перевага за гостротою в киян: вони виграли 14 із 18 хвилин (0.608 хТ – 0.221 хТ) • Динамо володіло м’ячем 68% • перевага у передачах до фінальної третини (49:19) • перевага за очікуваними голами (0.38 – 0.03)Ніщо не передвіщало того, що станеться далі - в наступному відрізку 23 хвилини (19ʼ–41ʼ): • уже Карпати переважають за гостротою, виграли 18 із 23 хвилин (0.931 хТ – 0.534 хТ) • володіння у Динамо впало до 45.6% • Карпати мали перевагу в передачах у фінальну третину (37:36) • проте за xG невелика перевага лишилась у киян (0.91 – 0.89)Ще раз відтворимо 41 хвилину матчу: • Динамо починає з контролю, створює моменти й не дає нічого супернику • у другій фазі бачимо більш відкриту гру й розмін атаками, де Карпати виглядають переконливіше; ключове - доки кияни грали першим номером, Карпати нічого не створили; щойно Динамо перейшло на дінамівський футбол імені Костюка - львів’яни витрясли душу з гостей42ʼ–54ʼ: • кияни виграють усі 13 хвилин за гостротою • відновлюють контроль (зростання володіння з 45.6% до 62.5%) • суттєво гостріші (0.709 хТ – 0.272 хТ) • перевага у передачах у фінальну третину (35:11) • Карпатам не дають нічого (0.07 xG), самі забивають тричі й створюють 0.60 xGЦе хвилини, коли Динамо зробило зворотний брейк. Головна ознака цього відрізку: закінчується обмін атаками. Кияни контролюють м’яч і ситуацію на полі.Але, як і в останніх поєдинках, Динамо знову переходить у розмін атаками, вважаючи, що зможе повторити розгром Полісся (56ʼ–78ʼ): • 16 із 23 хвилин за Карпатами (0.560 хТ – 0.463 хТ) • володіння теж за господарями (56.4%) • Динамо намагається грати другим номером, атаки проходять: перевага у передачах у фінальну третину (41:31) та паритет за xG (0.29 – 0.32)Чому це недалекоглядність Шовковського? Бо після переходу до дуже вертикальної гри (індекс вертикальності 24.2 - рівень колгоспу) зростає кількість втрат, і, як наслідок, падає власний вплив на гру. Це вже третій матч поспіль!79ʼ–93ʼ: • Карпати контролюють м’яч (58.6%) • гостріші у 13 із 15 хвилин відрізку • виконують більше передач у фінальну третину (25:15) • однак кияни переважають за хТ, бо в двох хвилинах створили величезні цифри (0.398 – 0.177), і за xG (0.32 – 0.30) - момент Шоли після пасу ТимчикаПідсумок: • нічия, але Динамо контролює гру • далі йде вертикалізація, зростають втрати, гра вирівнюється за володінням, у розміні атаками Карпати розривають правий фланг, де Караєва ніколи немає вдома • потім Динамо повертає контроль, забиває тричі, і в Карпат немає нічого • згодом кияни знову переходять на бий-біжи, віддають ініціативу й дозволяють супернику повернутисяЩо робить Шовковський? Замість сушіння гри на фініші випускає Герреро (бігти) та Яцика (контроль - не його сильна сторона). І Динамо замість стерильного контролю за будь-якої нагоди вибігає вперед. Брак шалений, Карпати повертаються у гру.А головний факт інший: у Шовковського за будь-якого складу стається одне й те саме. Команда відмовляється від контролю, грає у «бий-біжи», суперник забирає ініціативу й досягає свого. Тож, можливо, Олександре Володимировичу, варто пошукати щось у собі?#ДКмікроскоп #КарпатиДинамо #УПЛ
🇺🇦🇺🇦 Стисло після другого тайму (3:3) ⁃ виявляється Динамо може грати, то хулі ви, чорти, так не граєте трішки довше за 20 хвилин на матч? головний ворог Динамо - не Шахтар, а саме Динамо та розпиздяйство, що панує в клубі, від менеджерів найвищої ланки (рішення грати в Гамбурзі) до окремих гравців ⁃ хороша комбінація, нарешті, щось осмислене, Волошин котить, Шапаренко вигрібав мʼяч з під себе, але направив мʼяч в ближній кут (2:2) ⁃ повтор голу з першого тайму, знову Піхальонок та Караваєв створюють цей гол, ніколи ще не бачив настільки погані ігри, коли при цьому люди забивають чи віддають більше разу (2:3) ⁃ Дубінчак сейв тут робить, Тіаре ледь не вбив Моргуна ⁃ тепер Карпати повинні вмикатися, хороший матч, від трагедії до тріумфу - занадто короткі часові проміжки ⁃ забили і заспокоїлися, хтось не добігає, хтось маше руками, хтось не дограє, грайте, йоб вашу мать, не зупиняйтесь, ще півгодини попереду ⁃ нарешті, 65 хвилина - перша відносно активна дія Піхальонка без мʼяча, фол; 66 - відбір, нарешті прокинулася від сну людина ⁃ Герреро цілу вічність чекає виходу, мʼяч ніяк не вийде, як на зло ⁃ Шовковський рік тому робив по 3 заміни до 64 хвилини, зараз першу на 70…схоже більшість складу тренер ні в хуй не ставить; довіряв Яцику на початку сезону, і от довіра скінчилася чи що? ⁃ от, нарешті і Яцика готують ⁃ Волошин зараз наче Ярмоленко по мізкам, але Волошин в ногах, якщо абстрагуватися від регалій, то Зая зараз сильніший за ветерана ⁃ солодкий для Карпат тандем Піхальонок-Караваєв (в усіх сенсах) сідає, ми в праві очікувати тепер більш якісну без мʼяча від киян в останньому відрізку гри чи ні? ⁃ невже СаШо не пояснив, що це Романов і не треба падати від дотику?! схоже вони досі не розуміють ⁃ боже, довбойби, Біловар ще дві хвилини тому показує, що травмований, шкандибає, і жодна блядь на лавці не реагує на це, і не кричить вибий мʼяч, заграли моментом Шоли, але реакція лавки мене вбиває, це дно ⁃ Тіаре таке виконав раз в повітрі із Олександрією, повторив, відскакує Динамо - Бруніньйо прощає ⁃ Динамо не може заспокоїти гру, Карпати із мʼячем забагато ⁃ ого, з такою пластичністю Тіаре може і ЦП-шку грати ⁃ Моргун має бути відрахований в Полісся, крапка (3:3), хто там далі? Ігнатенко? Суркіс? піднімайте ⁃ Динамо втретє поспіль в чемпіонаті через Шовковського та його заміни не може засушити кінцівку, замість того, щоб стерильним контролем вбивати час, віддають мʼяч супернику, shame on you… ⁃ після гри найбільше шкода Бражка, який врятував, бо Моргун не зміг просто зловити свічу, коли Тіаре ставив спину для всіх ⁃ 8 пропущених голів за 3 тури (сорян, ще кубок), сука, 8, ви, Динамо чи ви солодкі дірочки із фільмів для дорослих? якщо ви не можете грати в більш-менш інтенсивний футбол 90 хвилин, то якого хуя Шовковський не робить заміни, щоб команда не втрачала темп? чому Динамо розриває на початку тайму, повертає контроль над грою, але в останні 15 хвилин вже не контролює події на полі? втретє, сука, поспіль… ⁃ усі знають, що Карпати вміють в навалу, що вже 5 (!) матч дістають на останніх хвилинах та секундах, і що зробив Шовковський, щоб уникнути цього? нічого… #ДКемоції #КарпатиДинамо #УПЛ
Як грають з мʼячем команди #УПЛДинаміка зміни індексу вертикальності (directness) від попереднього до нинішнього сезону 🇺🇦Для наочності дві осі: • перша показує кількість володінь, що тривали 10 і більше передач/90; • друга - власне directness (чим вищий показник, тим вертикальніша команда; чим нижчий - горизонтальніша).Кольори маркерів прив’язано до клубів, щоб легше було орієнтуватися у скупченні. Як читати графік? Менша точка (хвіст «комети») - попередній сезон, більша точка (голова «комети») - нинішній.🇺🇦 Шахтар із приходом Турана став більш горизонтальним, ніж за Пушича. 🇺🇦 Динамо навпаки - додало у вертикальності. Не суттєво, але тренд помітний: у матчі з Поліссям свідомо віддали ініціативу, щоб грати на просторі, а в решті ігор часто свідомо забивають болт на контроль, дозволяючи суперникам більше володіти м’ячем (наприклад, Оболоні). Іншими словами, Динамо частіше втрачає контроль над грою, ніж Шахтар. Звідси й різниця на короткій дистанції.🇺🇦 Олександрія Нестеренка загалом стала горизонтальнішою за команду Ротаня. Сам індекс навіть дещо впав (особливо після гри із Шахтарем), але кількість тривалих володінь почала зростати.🇺🇦 Ротаня препарувати цікаво. Полісся - більш горизонтальна команда, ніж його ж Олександрія. Історія може повторитися: в Олександрію він прийшов як ідеаліст, розраховуючи на гравців рівня Судакова та Бондаренка. Таких не виявилося, і спроба збудувати оригінальний «ротань-стайл» провалилася. Спершу команда втратила єврокубкове місце, а потім ледь не вилетіла. Лише після цього Олександрія почала вертикалізуватися, але з умовами та обмеженнями. Тут знову відбувається спроба побудувати велосипед, де замість Судакова та Бондаренка - Шепелєв та Андрієвський. Буде цікаво. У чому складність? Типове для команд Ротаня возюкання кіпера з м’ячем набиває і статистику тривалих володінь, і знижує індекс directness, бо це переважно паси назад і поперек. Але після 100500 перепасовок, дочекавшись моменту, йде вертикальна або діагональна передача. У більш розрідженому просторі виникають кращі передумови для атаки. Тому між горизонтальністю Шахтаря та Динамо (кружляють біля чужих воріт) і горизонтальністю команд Ротаня (кружляють біля власних) є принципова різниця.🇺🇦 ЛНЗ вертикалізувався. Після стерильного футболу Карраско відбувся рух у бік більш прямолінійного стилю.🇺🇦 Карпати теж здійснили цікавий крок. Індекс вертикальності знизився, але несуттєво - приблизно як у Динамо. Натомість кількість володінь із 10+ передач зменшилася удвічі.🇺🇦 Кривбас Патріка став радикально більш прямолінійним. Команда Вернидуба й до того вважалася ледь не взірцем вертикального футболу, а тепер ця риса ще більше посилилася - і без втрати результату.Для новачків УПЛ бралися дані минулого сезону Першої ліги: 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦Підсумуємо тренди:Більш горизонтальними (у різних пропорціях) стали: • Шахтар, Полісся, Олександрія, Зоря, Рух, Верес, Полтава, Оболонь.Більш вертикальними стали: • Динамо, Металіст 1925, ЛНЗ, Колос, Карпати, Кудрівка, Епіцентр, Кривбас.Дійсно горизонтальними лишаються Шахтар, Динамо та Полісся. Є певні натяки руху до цього кластеру від Олександрії та Зорі. Думає МХ1925. Решту команд можна сміливо відносити до вертикальних. #УПЛмікроскоп
Лідери сезону #УПЛxThreat зі стандартів 🇺🇦Для тих, хто стежить за УПЛ, тут небагато нових облич. Умовний Олексій Хахльов ще під час нетривалого відрізку в Минаї був серед лідерів на стандартах, тож навичка виконувати подачі в нього була й раніше. Зараз він допомагає «Полтаві».Владислав Калітвінцев якісно подавав усюди, де грав. На новий рівень виходить Денис Кузик - на той рівень, де вже тривалий час перебуває Денис Мірошніченко.Георгій Судаков із перегонів вибув, тож важко спрогнозувати, хто, якщо не Арінальдо Ррапай, завершить перше коло лідером. Хіба що в Житомирі нарешті роздупляться і почнуть штампувати стандарти. Бо Микита Кравченко вміє подавати, йому байдуже - зі стандарту чи з гри. Не настільки розповсюджене явище, щоб гравець був в обох топах за xThreat, що з гри, що зі стандартів. Це вже майстерність. Після приїзду Микити в Богдана Лєднєва «зникли козирі». Не стало єдиної конкурентної переваги, де він міг би стати корисним. Мабуть, тому втратив не тільки місце в старті, а й статус бути серед перших, кого підіймають з лавки.Рейтинг:1️⃣ 🇺🇦 Ррапай — 3.11 хТ (459 хв)2️⃣ 🇺🇦 М. Кравченко — 2.20 (542 хв)3️⃣ 🇺🇦 Калітвінцев — 2.12 (525 хв)4️⃣ 🇺🇦 Мірошніченко — 1.96 (588 хв)5️⃣ 🇺🇦 Д. Кузик — 1.87 (458 хв)6️⃣ 🇺🇦 Судаков — 1.33 (299 хв)7️⃣ 🇺🇦 Бойко — 1.04 (552 хв)8️⃣ 🇺🇦 Хахльов — 0.98 (470 хв)9️⃣ 🇺🇦 Лєднєв — 0.93 (117 хв)#УПЛмікроскоп
Лідери 6-го туру #УПЛАтака і захист 🇺🇦Після матчу проти Кудрівки усі заговорили, що гравці Полісся нарешті зрозуміли вимоги тренера. Схоже, публіка поспішила. Але не будемо про сумне - відзначимо героїв цього матчу та туру загалом: • 😀 Олександр Андрієвський завдав 7 ударів (у площину — лише один, 14%) на 0.18 xG • 😀 Владислав Велетень завдав лише 3 удари, але вони заважили рекордні 1.02 xG • 😀 Сергій Чоботенко здійснив 12 перехоплень • 😀 Кудрівка відповіла 3 заблокованими ударами Мирослава СердюкаТак само четверо учасників від гри Шахтаря із Зорею: • 😀 Кауан Еліас мав 9 дотиків до м’яча у штрафному гостей • 😀 Микола Матвієнко без тиску здійснив 9 ведень із просуванням • 😀 Пилип Будківський взяв участь у 10 повітряних дуелях (виграв 7; 70%) • 😀 Олександр Сапутін відбив від власних воріт 1.99 очікуваних голаЧотири виконавці представляють матч ЛНЗ та Руха: • 😀 Олег Горін здійснив 17 повернень м’яча • 😀 Джевісон Беннетт вийшов з лавки та двічі потрапив в офсайд • 😀 Богдана Слюбика найчастіше били в турі - 5 фолів проти • 😀 Едсон мстився за партнера - 4 порушення плюс жовтаДинамівці зі своїм «економ-режимом» нечасто в топах турів: • 😀 Олександр Караваєв виконав 6 передач під удар на 0.85 xА • 😀 Владислав Дубінчак виконав 8 кросів (лише 2 точні; 25%)#УПЛмікроскоп
😀 Динамо vs Олександрія 🟡Превʼю 🇺🇦Динамо серед аутсайдерів чемпіонату за інтенсивністю єдиноборств. Кияни дуже пасивні без мʼяча, після втрати намагаються спуститися в середній-низький блок. Тому й PPDA, як у колгоспа (15.26) - нижче лише в Оболоні (16.05).Олександрія взагалі остання за інтенсивністю єдиноборств (4.2) та третя з кінця (одразу за киянами) за PPDA (15.16).Причина такої пасивності без мʼяча в Олександрії очевидна - влітку проїбався новий спеціаліст із фізики, бо колишній переїхав до Житомира разом із Ротанем.З киянами важче. З одного боку, тренерам із ФП бракує кваліфікації не менше. Футболісти - не моделі з Онліка, тому готувати їх складніше за жопи клієнток у залі. Але дуже схоже, що в киян додається ще й т.зв. «мораль» як додатковий фактор. Гравці усвідомлюють, що наступні дні після матчу вони проведуть в автобусі. Мабуть, проявляється певна саморегуляція. І що найцікавіше - вона поширюється не лише на т.зв. лідерів. Шапа, наприклад, зіграв десь третину ігрового часу в УПЛ. Буяльський - менше половини. А Ярмоленко - приблизно 42%. Прикра річ, бо ми не знаємо на 100%, чи було б інакше без війни. Але зараз так.Гравці Динамо грають, як Шахтар Пушича, намагаючись докладати рівно стільки зусиль, скільки потрібно для результату, і ні краплинки поту більше. В аграрній Лізі, де замість майстерності люди ригають здоровʼя, це погано. Інша версія - Шовковський свідомо обирає більш сцикливий формат ведення матчу, що потребує меншої кількості зусиль. Відповідь знають лише тренер та футболісти.Після паузи Олександрія в кубку продемонструвала деякий приріст у ногах. Динамо, як організація, виявилася не готовою додавати. Це помножилося на експерименти зі складом. Аби не геніальний пас Буяльського з лавки на Волошина та настирність Шоли - сталася б біда.Я обережно ставлюсь до ажіотажу, який виникає після невпевнених ігор Динамо проти колгоспів. Більше схиляюся до думки, що в колгоспів немає ні тактичних, ні технічних переваг над киянами. Все вирішує, наскільки серйозно та відповідально склад Динамо підходить до гри. Після чотирьох турів стояла черга відсмоктати динамівцям: і візуально, і статистично вони виглядали в УПЛ командою з іншої Ліги. Одна нічия - черга встала з колін та загуділа про ігрову кризу. Все, що вимагається від киян сьогодні, - серйозно підійти до матчу, як, наприклад, до гри з Поліссям. Олександрія укомплектована майже за тим самим принципом (Скорко, Боль, Огарков, Шостак, Козак, Кулаков, Булеца, Смирний), що й Динамо-3 із Житомира. Тільки вихованців Шахтаря трохи більше. Не може за жодних умов четвертий склад Динамо бути сильнішим за перший. Лише якщо перший «снізіт трєбаванія». Особисто більше вірю в це, ніж у реальну силу 14 із 16 команд УПЛ.#ДКмікроскоп #ДинамоОлександрія #УПЛ
Як грають DM/CM #УПЛ 🇺🇦Порушення правил та дуелі в захисті/90 та % виграних дуелей у захистіЩе одна проблема Полісся, окрім голкіперської, що виникла через тупе копіювання напрацювань Ротаня в Олександрії. Опорник Поліссю потрібен для балансу, використовуючи термінологію Реброва. Тут не все гаразд теж. З графіку вище ми розуміємо, що Руслан там не для просування м’яча. Однак, опорник житомирян поступається за кількістю дуелей у захисті лише АААА. Виграє Руслан менше 60%, що для команди з претензіями - провал. І що найбільш тривожно - Бабенко фолить щонайменше тричі за 90 хвилин. Це питання часу, коли станеться одноматчевий бан за 4 ЖК та довший - за 8. На це певно коефіцієнт 1.01 в букмекерів. Можна хату ставити в GG або чий там в них патч на футболках. Станом на 6-й тур Руслан не виглядає схожим на оптимальне рішення в цій зоні з усіх можливих. Можливо у тижневих циклах без єврокубків ситуація підрівняється. Але до зимового трансферного вікна - Бабенко безальтернативний. Полісся має терпляче чекати на якісь недоїдки зі столів грандів. Раптом впаде якийсь Назарина. Ну, або взагалі Шовковський виставить когось йому непотрібного із Динамо, на яке фетишують в Житомирі.Через пристойний вік на Бабенка не можна розраховувати впродовж 2–3 сезонів. Нинішній, мабуть, останній у зграї, коли ще корисний і не виглядає жалюгідно на фоні себе молодшого, як пізній Степаненко. Навіть Іван Калюжний став менше розмахувати руками та ногами в новому середовищі, де це більше не єдина твоя функція на полі. Наразі його показник фолів нижчий за середній по вибірці центральних півзахисників. А рік тому був десь у зоні Бабенка, граючи за Олександрію.Мій новий фаворит АААА теж багатенько порушує, але виграє не 59.5% захисних дуелей, а 75%. Та й між командами 10% різниці у володінні. #УПЛмікроскоп
Як грають DM/CM #УПЛ 🇺🇦Ведення та точні передачі з просуванням і вдалі дії в захисті на загальний % виграних дуелейІсторія про квадрант Яцика затягла на усі обмеження тексту під картинкою. Тому давайте пройдемося по решті, бо є цікаві інсайти.⬜️ «Квадрант Бабенка» включає центральних півзахисників із великою кількістю захисних дій, але без просування. 😀 Позиція Руслана Бабенка натякає нам, що сонцесяйний Руслан Петрович дійсно відтворює сетап зразка Олександрії в Поліссі: Ctrl+C & Ctrl+V. Руслан перетворюється на Калюжного. Інша справа, що Бабенко в минулих сезонах демонстрував непогані відрізки пасової гри. Але в Олександрії та Поліссі голкіпер головний глибокий плеймейкер команди, а не опорник. Опорник для балансу, як в Реброва. 😀 Ігора Харатіна відзначимо - друга молодість, і бунтів нема. 😀 Згадаємо наступного Степаненка. Максим Чех ніколи нічого не вмів із мʼячем, тому не зміг прижитися в жодній з команд, яка грає у складніші за бий-біжи форми. Оболонь, то його. ⬜️ «Квадрант Педріньйо» без захисних дій, але із просуванням теж цікавий. 😀 Бондаренко переважає за прогресією Очеретька, але в захисті десь теж саме. 😀 Яшарі здає в захисних діях - впав нижче середнього. 😀 Роман Саленко в Зорі демонструє доволі непогані якості в просування мʼяча, він лише двом гравцям поступається. Коли додасть в захисних обсягах - солідний гравець рівня топ-5 УПЛ буде. Полісся вже точно має облизуватися. Мічін поруч.⬜️ «Квадрант Араухо» для тих, хто активний по обидві сторони м'яча. 😀 4А або АААА: Андрусв Альберто Араухо Араке! То моя нова після Полісся любов! 🫶Чувак реально вміє все: виграє 72.1% дуелей, забирає мʼячі та просуває. Прям буду дуже уважно слідкувати. 22 роки і солідний потенціал перепродажу. Схоже Патрік фокус із трансформації Чурка з вінгера на інсайда успішно повторює з Максимом Задеракою. Дійсно Патрік вміє побачити якийсь потенціал в гравцях, та не боїться з безвиході знаходити нову роль. Задерака-інсайд - одне з головних відкриттів початку сезону для мене. Третій півзахисник Кривбасу Єгор Твердохліб також тут. Це черговий привід замислитися чому Судаков та Бондаренко послали Патріка нахуй. Усі працюють!😀 Іван Лосенко вилетів з Інгульцем, заявивши про себе. Кудрівка підібрала, і, мабуть, не шкодує. 😀 Ніл Кош схожий на хороший трансфер від Епіцентру. Микола Миронюк теж вартий згадки.😀 Роман Дідик з ЛНЗ тут трішки чітер, бо грав в центрі захисту в останньому турі. 😀 Іван Калюжний на локальному рівні МХ1925 без тиску теж вміє в прогресію.#УПЛмікроскоп
Правовірна таблиця #УПЛПісля 5️⃣ туру 🇺🇦💜 В таблиці відбувається зміна лідера - ЛНЗ випереджає Динамо та виходить на перше місце (11.2 хР). Паралельно ЛНЗ утримує ще дві першості: ⁃ черкащани створили найбільшу кількість очікуваних голів (10.7) ⁃ гравці ЛНЗ вже недозабили в 5 матчах 6.7 голів, що і пояснює розходження правовірної з реальною таблицею 🇺🇦 На протилежному полюсі реалізації київське Динамо - витиснули на 5.5 голів більше за середню команду УПЛ в тих моментах, що мали. 🇺🇦 Титул «дірка чемпіонату» від Шевченка переходить до Герети з Руху. Львівʼяни пустили на 3.7 голи більше очікування. 🇺🇦 Титул «стіна чемпіонату» утримує Епіцентр та Білик - пропущено вже на 5.8 голів менше очікування! 🇺🇦🇺🇦 Найбільший недобір очок у ЛНЗ та Карпат - по -4.2 від награного.🇺🇦 Найбільший перебір - на +5.9 в Колоса. Відскакують по захисту.🇺🇦 Найвидовищніша команда УПЛ - Епіцентр. В матчах з їх участю створено моментів на 16.9 хG.🇺🇦 Найдепресивніші матчі грає Металіст 1925 - 8.7 xG в їх матчах. 🇺🇦 Оболонь поруч - 8.9 xG, з яких їм належить лише 3 xG, що є найменшим показником в Лізі. Навіть Епіцентр створив більше.#УПЛмікроскоп