Відтепер органи влади на місцях можуть розробляти власні програми будівництва фортифікацій та підтримки сектору оборони та безпекиУ нещодавно уведеному в дію Главою держави Володимиром Зеленським Законі України враховані пропозиції Луганської облдержадміністрації.Йдеться про внесення змін до деяких законів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з підтримки сектору безпеки і оборони України.Відповідний Закон Президент підписав 28 травня.Обласна влада подавала свої пропозиції щодо урегулювання цього питання. Низку з них було враховано при ухвалені законопроєкту. Він стосується надання повноважень органам влади на місцях щодо розроблення програм підтримки Сил оборони та будівництва й утримання фортифікаційних споруд.Тож, відтепер сільські, селищні, міські ради мають повноваження приймати рішення про надання фінансової та матеріальної підтримки сектору безпеки і оборони у період дії воєнного чи надзвичайного стану.Також це стосується затвердження місцевих програм підтримки сектору безпеки і оборони.Виконавчим органам сільських, селищних, міських рад надані повноваження відносно підготовки, подання на затвердження та реалізації у період дії воєнного чи надзвичайного стану місцевих програм підтримки сектору безпеки і оборони, посилення обороноздатності держави та сприяння матеріально-технічному забезпеченню Збройних Сил України.Важливо, що це стосується й програм будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд.
Головне на Луганщині за добу 📌Із різних видів озброєння вели вогонь росіяни минулої доби на території нашої області. Тричі вдарили з мінометів. По два рази - зі ствольної артилерії та автоматичних гранатометів. Спрямували в бік українських оборонців 20 дронів. На Лиманському напрямку ворог здійснив 18 спроб просунутися біля сімох населених пунктів.📌Кадрова криза поширюється територією так званої "лнр". Спеціалістів стає все менше. Досвідчені намагаються знайти роботу за межами окупованого регіону з гідною оплатою праці. Молодь теж має намір одразу виїхати. Так, за п'ять місяців року там працевлаштовано лише 300 осіб віком до 35 років. Тобто, в середньому, тільки по дві особи на день. Здебільшого це - робітничі спеціальності і роботи тимчасового характеру. І навіть частково не вирішує, до прикладу, проблем медицини.📌Штучний голод намагаються створити у Рубіжному росіяни. Усі постачальники раптово відмовилися привозити до міста хліб. В інших прифронтових населених пунктах такої ситуації не спостерігається. Тобто цілеспрямовано було обране саме Рубіжне. Більш того, за чотири роки окупації загарбники навіть не намагалися відновити роботу місцевих пекарень, бо є вказівка просувати продукцію хлібозаводу з Луганська.
Сьогодні росіяни знов завдали удару по особливій території навколо Чорнобильської атомної станції. «Шахед» уразив одну з будівель Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. Об’єкт надзвичайно критичної інфраструктури. І надзвичайно підлий російський удар. МЗС України, Міністерство енергетики та всі наші служби вже займаються тим, щоб кожен із партнерів знав, що відбулося. Росія свідомо вдарила саме по цьому об’єкту ядерної інфраструктури. Станом на зараз немає перевищення норм радіаційного фону. Але однозначно є перевищення навіть вже давно захмарної російської наглості. Українські рятувальники зупинили пожежу на цьому об’єкті після удару. І потрібні реальні нові кроки світу, щоб росіяни відчули, що така їхня терористична війна – удар по самій Росії.Цієї ночі були російські удари й по інших цивільних об’єктах у 13 наших областях. Загалом протягом тижня Росія випустила проти України 88 ракет, понад 3250 ударних дронів та близько 1800 КАБів. Треба збільшувати тиск на Росію. Дякую всім, хто допомагає!
Головне на Луганщині за добу 📌Десять разів атакували росіяни минулої доби на Лиманському напрямку. Намагалися просунутися поблизу п'ятьох населених пунктів. На території Луганщини вони тричі вдарили з мінометів. Двічі - з автоматичних гранатометів. Застосували реактивну систему залпового вогню. У чотирьох випадках спробували поцілити дронами.📌Загарбники продовжують "віджим" житла на окупованих територіях Луганщини. Їх цікавлять виключно квартири, які залишилися в гарному стані і розташовані у вцілілих будинках. Черговий список нерухомості, який за 30 діб вони збираються "націоналізувати", опублікували в Сіверськодонецьку. Це квартири в трьох багатоповерхівках, що розташовані у старих районах міста. Для формальності власникам дали місяць на оформлення повного пакету документів російського зразка.📌Звісно що, встигнути за цей термін щось зробити практично неможливо. Тому деякі люди починають довіряти зловмисникам, які за гроші пропонують прискорити реєстрацію нерухомості. Декілька таких випадків трапилося в Луганську. Отримавши кошти, ці "ділки" перестають виходити на зв'язок.
Новий крок Сіверськодонецької лікарні в Українці: модернізуємося та шукаємо підтримки!КНП СМБЛ оновила палату інтенсивної терапії: зроблено ремонт, замінено комунікації та встановлено функціональні ліжка. Сучасне оснащення палати дозволяє медичному персоналу ефективно здійснювати моніторинг стану пацієнтів та надавати необхідну допомогу в умовах інтенсивного спостереження.Наша релокована лікарня щодня бореться за здоров'я захисників і ветеранів, членів їх родин, ВПО. Для них працює ще й стаціонарна та амбулаторна реабілітація, де люди заново відновлюють сили.Також ми невпинно боремось за покращення якості медичної допомоги для пацієнтів та їх комфорт. Наразі гострою є потреба в забезпеченні інклюзивної вбиральні. Реабілітація неможлива без гідності. Людина на кріслі колісному або з протезом має право бути самостійною. Закликаємо всіх небайдужих партнерів, донорів та меценатів, які стоять на захисті гідності наших воїнів, долучитись до невеликої, але дуже важливої справи - довести реновацію до кінця.
Сіверськодонецька МВА взяла участь у турнірі єдності на зеленому сукні: у Дніпрі зіграли у «Вільну піраміду»У м. Дніпро відбувся відкритий турнір з більярдного спорту - «Вільна піраміда», присвячений 88-й річниці утворення Луганської області. Захід організувала Сіверськодонецька районна державна адміністрація у співпраці з Департамент освіти, культури, молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації, за підтримки Попаснянської міської військової адміністрації та директора БФ «Сприяння та розвитку» Костянтина Жалдакова.Турнір об’єднав 28 поціновувачів більярду - внутрішньо переміщених осіб із громад Луганщини, працівників військових адміністрацій, релокованих установ, організацій, підприємств, а також військовослужбовців. Чоловічий склад учасників доповнила й гравчиня, яка із задоволенням долучилася до турніру та впевнено змагалася за більярдним столом.Від Сіверськодонецької міської військової адміністрації у турнірі взяв участь начальник відділу по роботі з ветеранами Станіслав Ященко.Змагання проходили в особистому заліку відповідно до всеукраїнських правил гри «Вільна піраміда».За результатами напружених і захопливих поєдинків було визначено переможця та призерів турніру, яких нагородили цінними подарунками — годинниками та книгами «Нариси історії Луганщини».Перемогу у турнірі "Вільна піраміда" здобув підполковник Роман Собакар, помічник начальника 11 прикордонного загону. Друге місце посів Станіслав Малиновський — начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції Луганської облдержадміністрації.Третю сходинку турнірного п’єдесталу розділили ветеран російсько-української війни Олег Якубов та сержант Ігор Ковальов — інспектор прикордонної служби 3 категорії.
Звітний концерт до Дня міста Сіверськодонецьк об'єднав творчі колективи, митців, дітей, педагогів та жителів нашої громади.Концертна програма стала справжньою подорожжю у світ творчості та спогадів про рідне місто. На великому екрані - краєвиди мирного Сіверськодонецька, а зі сцени лунали пісні про Україну, незламність, любов та надію.У заході взяли участь творчі колективи Сіверськодонецького Палацу культури, Сіверськодонецької музичної школи №1, Центру позашкільної освіти «Дивосвіт», Дитячо-юнацької спортивної школи та інших закладів громади.Глядачі щиро вітали виступи ансамблю бального танцю «Ровесник», зразкового хореографічного колективу «Гран-Прі», вокальних колективів «Сузір’я», «Лісова пісня», «Діти майбутнього», гурту «ТБН» та талановитих солістів, які подарували присутнім незабутні емоції.Особливо зворушливим став фінал концерту, коли на сцені об’єдналися різні покоління творчої родини Сіверськодонецька. У цей момент кожен відчув: наше місто живе. Воно живе у наших спогадах, у наших піснях , у дитячих усмішках , у творчості та вірі в майбутнє.Дивитись тут: https://youtu.be/72OOSKns888
Головне за тиждень ✅Цього тижня очолив делегацію з Луганщини на IV Міжнародному саміті міст і регіонів «Партнерство. Стійкість. Готовність», що відбувся в Києві за участю Президента України Володимира Зеленського та понад 500 представників українських і міжнародних інституцій.Під час заходу наголошувалося на важливості міжрегіональної співпраці, відновлення громад та залучення міжнародної підтримки для відбудови територій.✅Лише за останній місяць на підтримку фронту було спрямовано близько 120 мільйонів гривень, при цьому кожен запит військових частин опрацьовується робочою групою «Прозорість і підзвітність» та затверджується Радою оборони області.✅Передав підрозділам ГУНП в Луганській області два броньовані автомобілі підвищеної прохідності та квадроцикл, придбані за кошти субвенції, для посилення роботи поліції в зоні бойових дій. ✅Багатодітна родина зі Чмирівської громади, яка виховує сімох дітей, отримала житловий будинок площею 225 квадратних метрів на Київщині в межах проєкту «Знову вдома», що реалізується за підтримки міжнародних партнерів і благодійних організацій для забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. ✅Кремінська громада виплатила 190 тисяч гривень фінансової допомоги семи мешканцям, серед яких поранені військові, мобілізовані громадяни та родини загиблих Захисників, а Чмирівська громада продовжує реалізацію житлових ініціатив для ВПО у співпраці з міжнародними фондами.
🔔Сьогодні останній дзвоник пролунав для учнів 9 і 11 класів закладів освіти Сіверськодонецької громадиЗ найкращими побажаннями та зворушливими словами до випускників, освітян і батьків звернулась заступниця начальника Сіверськодонецької міської військової адімінстрації Тетяна Стєхіна.Вітальні слова звучали від начальника Управління освіти СМВА Лариси Волченко.Найкращі напуття давали класні керівники, керівники закладів освіти, вітали вихованці дошкілля та позашкілля.Повне відео 9 класи: https://www.youtube.com/watch?v=UYdt_69yISU🔔Найочікуванішою стала церемонія нагородження учнів 11-х класів Свідоцтвами про здобуття загальної повної середньої освіти з відзнакою!Зворушливі слова випускників до своїх вчителів, батьків не залишили байдужими нікого. Вчителі та батьки за доброю традицією дали своїм учням напуття, поради перед кроком у новий період свого дорослого життя.Від випускників ліцеїв пролунав той самий Останній дзвоник.Повне відео 11 класи: https://www.youtube.com/watch?v=GzkhcLH9uC4
День нашого міста. Зустріч тих, чиє серце назавжди в Сєвєрі.Навіть якщо наші стіни зараз поранені, а вікна дивляться в порожнечу, Сєвєр живе всередині кожного з нас: у запаху хвойного лісу біля Чистого чи Шосе Будівельників, у новорічних вогнях ПК Хіміків, у затишних двориках старого міста, в гамірних чергах Центрального та «Хитрого» ринків. Ми розсіяні по світу, але в День міста ми маємо бути разом. Нехай і через екрани телефонів чи ноутів.Запрошуємо всіх містян і друзів міста на теплу онлайн-зустріч «Зустрінемось на Гвардійському».Коли: 29 травня о 17:00Посилання: https://meet.google.com/tzy-cojy-vfkЩо на нас чекає:Урочиста частина з врученням звань Почесних громадян міста.Теплі спогади та розмови про те, чим живемо.Можливість побачитись з тим, кого давно не бачили.Вдягайте щось затишне, беріть каву чи чай і до нас. Нам так потрібно побути разом, обійнятися бодай словами та знову відчути цей неповторний дух нашого міста на піску та серед сосен.Сєвєр — це ми. Чекаємо на кожного з вас! 💙💛