Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Вебжурнал Світ Фентезі
Añadido 06 dic. 2025

Вебжурнал Світ Фентезі

@sf_web_magazine
Número de suscriptores: 1 940
Fotos: 2,150
Videos: 36
Enlaces: 1,430
Descripción:
Усе про фантастику

👥 Número de suscriptores

1 940
Promedio/Día:: 0
Promedio/Tiempo:: -4
Promedio/Mes:: -21

👁️ Vistas promedio por mensaje

753
Promedio/Día:: 514
Promedio/Tiempo:: 1,005
ERR: 38.81%

📊 Mensajes por Día

1.4
Último día: 5
Promedio semanal: 1.9
Promedio por día: 1.4

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2025-12-06

Muro

Estadísticas de telegram canal

📚Про що сюжет?16-річна Євангеліна Фокс іде до таємничого Принца Сердець, аби зупинити весілля свого, як вона думала, коханого хлопця та її зведеної сестри Марісоль. Однак Джекс, тобто Принц Сердець, — ще той пройдисвіт і втілює її прохання у спосіб, якого вона ніколи не хотіла. А тепер вона ще й винна йому три поцілунки у відплату. Цілувати треба не Джекса, звісно — бо поцілунок із ним смертельний — а того, на кого він вкаже. Ось так Євангеліна їде на Північ, цілує тамтешнього красеня-принца Аполлона (знаю-знаю, але ви ще не чули імені Мстивця Забійвуда, чи то пак Вендженса Слотервуда), закохує його в себе, але виявляється, що все це треба, аби відкрити страхітливо-містичну Арку Валорів. Одним словом, Євангеліна опиняється в ситуації, коли їй хочеться знайти справжнє кохання, але так, щоб її не використали.Плюси Половина трилогії — це ненав'язливий казковий світ, в якому багато хаосу і несподіваних відкриттів. Тут є легенди та історії, які мають здатність викривлюватися, дерева-фенікси, отруйні зілля, обезголовлені статуї та навіть вампіри. А ще багацько сукенок та красивих людей. Євангеліна, попри підліткову нерозсудливість, — приємна героїня, яка вірить у все хороше, любить магічні перекази та чинить так, як вважає за потрібне. Авторка вміє ловити на гачок, через що книжки читаються легко. Постійно існує якась інтрига, як-от із Марісоль: то вона таки добра чи погана сестра? І що знаходиться за Аркою Валорів?Мінуси Найголовніший мінус — абсолютно поганий фінал, яким трилогія обривається наче нізвідки. «Що це було?» — питаю я. Сюди ж запишемо те, що трилогія з часом втрачає розуміння, куди вона йде, і сюжет починає розпадатися та навіть губити, здавалося б, вагомі лінії. (Я досі не можу зрозуміти, навіщо було списувати Марісоль). Пласкі чоловічі персонажі — при чому абсолютно всі. Трагічна передісторія — це не прописування характеру. Нецікава любовна лінія, що для роментезі дивно. Стосунки між Євангеліною і Джексом не мають емоційного зв'язку, вони не розвиваються, а тільки крутяться у колі самоповторів усі три книжки: "він такий гарний, але такий придурок" / "мені на всіх начхати/я не можу її поцілувати, бо вона помре". Романтика повністю будується на фізичному потягу та незрозумілій тязі до покусування. хДЦе гаремник 💞Визнаймо чесно, «Одного разу розбите серце» — це класичний дівчачий гаремник. У таких історіях є головна героїня та багато вродливих хлопців. Зазвичай серед них є головний любовний інтерес (Джекс) та другорядний, якому нічого не перепаде (Аполлон). Усі інші мають тішити око або просто розважати.Дівчачі гаремники можуть бути направду хорошими історіями. Але для цього треба пам'ятати, що хлопці з гаремника тут не лише для того, щоб світити усмішками й м'язами головній героїні та шепотіти їй провокативні речі. Закину таку святотацьку ідею: можливо, у них теж є якісь прагнення і внутрішні драми, які можна розкрити? Джекс 🙈Джекс — це кринж. У мене немає іншого слова просто. Хлопчина за сотні чи скільки йому там років навіть жартувати пристойно не навчився, хоча він чесно старається. Знаєте, той тип хлопця, який думає, що він смішний, але сміятися там хіба після слова "лопата". З його жартів зрідка сміється хіба Євангеліна, але вона просто пускає слину на його ямочки, ключиці, волосся і таке інше.Джекс постійно ходить і розказує, як він когось уб'є, що він увесь такий бездушна машина смерті. І водночас закладає ДВА МЕЧІ ЗА СПИНУ, КАРЛ!!!Це вже не кажучи про те, що він постійно маніпулює Євангеліною і поводиться, як останній довбень, але не моя справа ставити під сумнів смаки головної героїні...👉 ВисновокДалі першої частини читати не варто.Тут міг би бути нормальний сюжет, якби не було так багато Джекса і третьої частини.
Сезон кабачків розпочався навіть у книжках— І ні згадки про пташиний пеньок єпископа, — промовив я, поглядаючи на руїни. — Отже, він десь тут.— Не знайшов? — запитав Карратерс.— Не знайшов, — підтвердив я. — Які шанси, що хтось прийшов раніше і забрав його?— У такому разі це були точно не наші, — сказав Карратерс. — Девіс та Пітерс навіть не дістались потрібного року. Мені знадобилося чотири спроби, щоб підібратися так близько. Вперше я прибув дев'ятнадцятого числа. Вдруге опинився середині грудня. Втретє влучив у яблучко: той місяць, той день, десять хвилин до початку рейду, але висадився посеред поля на півдорозі до Бірмінгема, а довкола мене — одні качки.— Качки? — перепитав я, думаючи, що не розчув. — Скільки там тих качок водилося?— Кабачки, — роздратовано виправив мене Карратерс. — Посеред овочевого поля кабачків. І нема в цьому нічого смішного. Дружина фермера вирішила, що я німецький десантник і замкнула мене у повітці. Чортзна-що. Ледве звідти вибрався. (Конні Вілліс «Не кажучи про пса»)
Що замість роментезі?Кілька тижнів тому обговорювали висловлювання Кідрука, що український ринок просто перенасичений роментезі — таку кількість назв не встигають читати. Це лише підживило вже наявну дискусію щодо заяскравої присутності роментезі в жанрі.Зазвичай роментезі протиставляють "серйознішим" піджанрам: епічному (в його класичному розумінні) та темному. Саме це фентезі мало би бути в центрі уваги і перекладів, а не роментезі.Але роментезі тим часом добре заходить читачам, навіть подекуди проти власної волі — і це факт. У чому ж причина?Після свіжого прочитання трилогії «Одного разу розбите серце» Стефані Ґарбер я маю одну теорію.Але варто почати з того, що разом із популярністю роментезі читачі також замилувалися затишним фентезі. А якщо подивитися на десяток з гаком років раніше, то на місці цих двох піджанрів стояли янг-едалт (маркетингова категорія, яка стала сприйматися за жанр) та міське фентезі відповідно. І, як на мене, це сигнал одного й того самого запиту — часто незакритого або недостатньо розкрученого для дорослішого читача.Що ж це за запит?"Класичне" фентезі (назвемо його так) — це, як правило, історія з високими ставками. Не лише за сюжетом, але й за читацьким сприйняттям. Саме тому воно сприймається "серйозно", незалежно від того, чи ми дивимося на героїчні виправи у боротьбі проти масштабного зла, чи на цинічні й саркастичні міркування про цей прогнилий світ. Сучасне роментезі також часто будується на епічній чи темній складовій, але під час читання ти розумієш, що ставки не такі серйозні. Чому? Бо щонайменше половина сюжету присвячена романтичним стосункам, які суттєво відволікають від основних ставок. Умовно, ми рятуємо світ, але треба на шляху 100 разів подивитися, яке ж гарне волосся у чоловічого персонажа. І в цьому суть — не у красивому волоссі якогось хлопця — а в тому, що ставки насправді не такі серйозні, навіть якщо довкола вбивають на раз-два і розкидаються прокляттями.Я не хочу сказати, що запиту на красиву любовну історію чи гаремник немає — він доволі великий —, але є у роментезі те, що зараз переважно обмежується підлітковим фентезі.Відчуття пригоди.Дорослий читач також хоче пірнути у чарівний світ, пробігтися магічними лісами, розкрити таємниці, помахати мечем, поварити зілля чи проїхатися на драконі, але в історії наполовину простішій. Тобто прочитати щось, що, як правило, матиме слабкішу світобудову, але захопливий сюжет із середнім розмахом ставок. Любовна лінія може додаватися і бути помітною, проте бути однією із частин пригоди, а не застилати нею все.Роментезі і затишне фентезі мають усі ці гачки. Автори найпопулярніших книжок зазвичай досить непогані або й геть добрі оповідачі, хоч і з посередньою стилістикою. Так, історія може бути нелогічна, хаотична, банальна, але буде тримати читача в напрузі й викликати відчуття дізнатися, чим це все закінчиться.👉Тому моя теорія полягає в тому, що нам бракує ринкового просування фентезі з середніми ставками, можливо, формування нового маркетингового жанру, як це було з янг-едалтом чи роментезі. Бо книжки є, але вони зараз не скупчені за одним запитом. Ти кажеш: "Хочу прочитати щось на кшталт «Тресс зі Смарагдового моря» чи «Кропиви і кістки»", але не маєш слова, яке максимально пояснить твоє бажання.Як вам така теорія? Пишіть у коментарях! 👇
Перше українське фентезі знову в трендах,або чому тредсі знову токсичать іронізуютьБачили, як автори і читачі раптом масово почали писати, що їхнє фентезі — "перше українське"? Звідки ж взявся цей флешмоб?Почалося все з того, що люди поприходили з презентації фентезі "Хорт" Ольги Навроцької та Алана Бадоєва, яка відбулася на Фанконі, і почали писати свої враження про це.Одна з відвідувачок написала так: "Наскільки мені відомо, це перший український цикл фентезі, світ якого побудований навколо реальних історичних локацій, на наших міфах та теології".Звісно, був варіант, що це вона щось не так зрозуміла, адже в офіційних дописах наймасштабнішої в історії українського фентезі промоції раніше не звучало нічого про перше фентезі чи то міфологічне, чи то українське.Що є в офіційному гаслі цього циклу, то це ось це: "Перший фентезі-всесвіт про українську силу". (У адміна одразу пішли флешбеки до "Книги сили" Валентина Терлецького, яка у 2018 році виходила з коментарем, який наче один в один повторює зараз Алан Бадоєв, але нехай, це справді може бути збіг, бо ідея лежить на поверхні).Однак інші присутні, які там були, теж вийшли з презентації з подібним враженням про "першість", навіть на офіційній сторінці "Хроніки сили" можна знайти не один, а кілька перепостів сторіз з подібними формулюваннями. Тобто щось таки прозвучало, що змусило необізнаних відвідувачів подумати, що українського фентезі про українську міфологію чи богів до "Хорта" не було.Звісно, читачі, які читали українське фентезі, кинулися кепкувати з такої подачі і накидати численні приклади, які спростовують слова про "першість".Це вибісило не лише тому, що це просто неправда, а й тому, що фраза "перше українське" має довгу історію в українському книговиданні. Це не вперше і не вдруге, коли українське фентезі презентували як "перше щось" чи "наукраїнськіше щось". Уже до 2018 року цей безглуздий маркетинг став своєрідним анекдотом. І, здавалося б, мав давно померти.Але ж ні.Ну, а якщо можна таким займатися творцям "Хорта", то чому не можна позбиткуватися іншим?От і пішло гуляти.Який висновок?Треба бути дуже обережним зі словом "перший" у промоції українського фентезі, а краще не використовувати взагалі. Українська література — звісно, свого роду, Дике поле, заходь, твори й збирай оплески, але не настільки, що там нічого до вас не було.P.S. До слова, розбудова мультимедійного всесвіту — геть інше питання і теж не нова амбіція у нашому колі, але це заслуговує на окремий допис.
Світлана Тараторіна вирушає у тур із презентацією нового роману «Змій» — продовження альтернативно-історичного фентезі про Київ початку ХХ століття, де революції, теракти й політичні змови переплітаються зі світом упирів, вовкулак і давніх проклять.Разом із модераторками поговоримо про міфологію і постколоніальну оптику, про історичних прототипів, міський фольклор і голоси, якими говорить ця історія.📍 ПОЛТАВА — 20.05 о 18:00Модераторка: Тетяна ПетренкоПолтавська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. П. Котляревського📍 ХАРКІВ — 21.05 о 18:30Модераторка: Олена РибкаArt Area ДК, вул. Чернишевська, 13 (вхід за добровільний донат простору)📍 ЧЕРНІГІВ — 23.05 о 15:00Модераторка: Росава ДощикЧернігівська центральна міська бібліотека імені М. М. Коцюбинського📍 ЖИТОМИР — 26.05 о 18:00Модераторка: Олеся КапранчукВиставковий зал художників, вул. Театральна, 8🎟Вхід вільний за попередньою реєстрацією: https://forms.gle/Xp1rgDKJuw8MwxDm6Далі буде — вже скоро поділимося другою хвилею міст туру!До зустрічі💚
Як Філіп Пуллман писав від руки і чому переставМайже все життя Філіп Пуллман писав свої твори від руки. Він пишається красивим почерком, якого навчився, і отримує від процесу задоволення.Він мав також денну норму — три сторінки на день.Звісно, опісля він набирав текст на комп'ютері — самостійно. Лише одного разу, коли треба було дуже швидко здати книжку на редактуру, йому допомагала дружина. Але вона не набирала, а начитувала текст. Пуллман захоплюється тим, наскільки сучасні технології розпізнавання голосу точні.Він потім перевіряв, все було добре, окрім смішного курйозу з однією сценою. Раптом посеред абзацу з'явилися дивні слова: «Гав-гав, ха-ха-ха». Коли Пуллман запитав у дружини, що це, вона замислилась і згадала. Тоді, під час начитки, загавкав пес, а вона з цього засміялася. От це програма і записала в текст. 🙂Однак після ковіду Пуллман був змушений перейти повністю на друк на комп'ютері. Внаслідок хвороби у нього розвинувся артрит і йому було фізично боляче тримати ручку в пальцях.~ Розіграш великої коробки книжок за донат
Філіп Пуллман проти Клайва Стейплза ЛьюїсаА ви знали, що Філіп Пуллман, автор трилогії «Його темні матерії», недолюблює творчість і погляди Клайва Льюїса, автора «Хронік Нарнії»?Напевно, це було б очевидно для тих, хто читав і того, і того автора, адже «Нарнія» — християнське фентезі, а «Темні матерії» — досить антиклерикальне. Ось кілька тез самого Пуллмана з останнього інтерв’ю. Йому не подобається, що Льюїс не дозволяє своїм героям-дітям дорослішати. Він не каже, що це проблема тільки Льюїса, адже в той час в дитячій літературі був поширений образ невинної дитини-янголяти, чистої і недоторканої. І автори намагаються закрити її в такому стані як певний ідеал. Пуллман натомість каже, що це не є природно, діти хочуть бути дорослими, вони входять у перехідний вік, вчаться відрізняти добро від зла і навіть відчувають сексуальний потяг. І це є нормально.Те, що робить зі своїми героями Льюїс, на думку Пуллмана, неприпустимо. Провівши їх через карколомні захопливі пригоди, він не дозволяє їм вирости і просто вбиває в залізничній аварії. Це найгірше, що автор може зробити з героями дитячої книжки.Також він згадує інший сюжет Льюїса, в якому мама хлопчика хворіє на смертельну хворобу. Хлопчик потрапляє в чарівний край, де росте чарівне дерево з яблуками, які здатні вилікувати хворобу. Але хлопчик не бере яблуко собі, міркуючи, що так робити зле, і повертається додому. І о чудо! Вдома з'являється те цілюще яблуко. На думку Пуллмана, це огидна брехня, адже ця історія переконує, що якщо ти будеш чемною і слухняною дитиною, то твої батьки не захворіють чи вилікуються, а якщо не будеш — то відповідно навпаки. В реальному житті поведінка дитини не здатна вплинути на перебіг хвороби батьків, і жорстоко вдавати, що це є так. (Тут автор приблизно переказує сюжет «Небожа чаклуна»)До слова, в книжкових блогах уже наповну дискутують з таким прочитанням «Небожа чаклуна»🙂~ Збір на ремонт авто з розіграшем великої кількості книжок.
Доброго, наскільки це можливо, понеділочкаТрішки "вчорашніх" новин, якщо ви пропустили.🦊Окрім ютуб-каналу, у видавництва "Жорж" з’явився сайт, про який так довго просили. Правда, його ще доробляють, тому купувати продовжуйте через інстаграм і фейсбук.🦊Росіяни випустили на Стімі огидну гру "Ukrainian Warfare: Gostomel Heroes", яка відбілює дії російських окупантів у Гостомелі. Через скарги від українців гру вже заблокували для території України. Наступний крок — просити іноземних друзів скаржитися на гру з інших регіонів, щоб її видалили зовсім.🦊Передзамовлення на книгу "Лазарус. Змій" Світлани Тараторіної вже відкрито. Нагадаємо, вона продовжує першу частину про слідчого Тюрина в альтернативному Києві поч. ХХ ст. з нечистю та детективними розслідуваннями.🦊Також фанатів детективів і пригод зацікавить німецьке фентезі Марка-Уве Клінґа та Йоганни і Луїзи Клінґ "Відшукувач слідів" про розслідування вбивства, відшукувача слідів у відставці та двох його надто непосидючих дітей.🦊Серед інших анонсів українського фентезі з’явилися: шпигунське міське фентезі про секретний підрозділ "Відділ 32: служба магбезпеки" Катерини Пекур та пригодницьке міфологічне фентезі про князівну у вигнанні "Дея та всі її прокляття" Валерії Вести.
📢«Видавництво» оголошує КОНКУРС оповідань для збірки сучасної дорослої жанрової прози🔥До участі в збірці приймаються фентезійні та фантастичні твори, які ніде не публікувалися, не викладалися, і не брали участі в інших конкурсах. Робоча назва збірки — «Фантастичні зимові історії».‼️Вимоги до текстів:— мова твору — українська;— об’єм твору — від 15 до 50 тис. знаків з пробілами;— жанр: фентезі, фантастика та всі їх піджанри;— присилати до 30 травня (включно), остаточні результати будуть оголошені орієнтовно 30 липня (включно);— від одного автора — один твір;— оповідання має бути збережене в форматі текстового документу (.docx), 14 кегль;— присилайте твір на адресу [email protected], вказавши короткі біографічні дані та тригери, якщо вони є у вашій історії. У темі листа зазначте «Конкурс оповідань».Орієнтовний вихід збірки у грудні 2026 року, збірка буде розрахована на максимально широке коло читачів, зважайте на це під час написання.Основні умови: в творі має бути фантастична чи фентезійна складова та зима як повноцінна частина сюжету. Все інше на ваш розсуд. Вибирайте один чи комбінуйте кілька запропонованих нижче орієнтовних напрямків:💫Казкова зима: ретелінги на українські та світові міфи, казки про зимові свята, зиму.💫Похмура зима: постапокаліпсис, антиутопія, жахи, темна фантастика та фентезі, готичне фентезі тощо.💫Романтично-затишна зима: роментезі, затишне фентезі, фантастична комедія та подібне.З нетерпінням чекатимемо на ваші твори💙.
🤝 Три кванти допомоги. Збір на антену AvengeAngel - підсилювач сигналу БпЛА для бригади РУБІЖ.Ми з вами вже не один раз допомагали бригаді НГУ РУБІЖ. Ми допомогли зі збором на метеостанції для снайперів бригади, також допомогли зі збором на роботизований комплекс Веприк 6.1. Нещодавно мені знову написав Максим Продун з проханням допомогти у новому зборі для бригади РУБІЖ.Підкажіть, будь-ласка, чи можемо ми просити Вас про приєднання до поточного збору бригади Рубіж на антени підсилювачі сигналу для дронів? Наразі на Покровському напрямку намагаємося пробитися до логістики ворога, в чому антени підсилювачі нам добре допомагають. Загальна ціль збору - 100000 гривеньЯ відкрив допоміжну банку на 50000 гривень, вважаю, що таку сумму ми можемо зібрати.🎯 Ціль: 50 000 ₴🫙 Посилання на наш збірhttps://send.monobank.ua/jar/3owdTRmTbcСеред всіх, хто приймає участь в зборі я розіграю гарний приз, який отримає один переможець.📜 Умови розіграшу: Донатите на банку сумму від 200 гривень й вище. Більше донат - більше шансів виграти (200 гривень - один шанс, 400 - два шанси тощо). Задонатили 800 гривень - я впишу ваше імʼя чотири рази в список. 1000 гривень - 5 разів ваше імʼя буде повторюватися в списку. Залишаєте під цим оригінальним дописом коментар зі скріншотом переказу (щоб хоча б частину було видно, що переказ відбувся та сума переказу) та вашим ніком в ТГ або ФБ для зв’язку. Терміни розіграшу - поки не закриємо банку.🎁 Призи розіграшу:📖 Романи “Чорти” Джо Аберкромбі, “Сади місяця” Стівен Еріксон, “Чорна рота” Глен Кук. Всі книги спеціально для цього збору-розіграшу мені надіслали з видавництва “Nebo BookLab Publishing”. Ці книги є гарним темним фентезі і про них я розповідав у відео “Топ 5 темного фентезі українською, яке варто прочитати”. Дякую видавництву “Nebo BookLab Publishing” за підтримку збору! 📖 Романи “Семіозис” Сью Берк та “Афон 2643” Нільс Вестербоер. Ці книги спеціально для збору-розіграшу мені надіслали з видавництва “Lobster”. Про роман “Афон 2643” в мене є відгук тут і тут. Дякую видавництву “Lobster” за підтримку збору!📖 Роман “Втрачені зорі” спеціально для розіграшу мені надіслав його автор Вадим Панченко, за що йому величезна подяка. Книга з автографом та побажанням віт автора. Про неї я розповідав у відгуках ось тут і тут.📖 Роман “Одинак і місяць” спеціально для збору-розіграшу мені надіслала його авторка Юлія Сиромолот, за що їй велика каджитська подяка. Книга з автографом і про неї я недавно робив відгуки тут і тут. 📖 Роман “Блакить” спеціально для збору-розіграшу меня надіслав його автор Владислав Бондарук, дякую йому за підтримку. Книга з автографом і не тільки книга підписана, а й закладинка теж. Про цю книгу ми з Ланою зробили спільне відео “"Блакить" Владислав Бондарук. Неймовірне українське технофентезі та ефірпанк”☕️ Компанія 25 Coffee Roasters надіслала для збору-розіграшу набір смачної кави та какао, які дуже добре пасують до читання книг. Я вже третій рік п’ю таку каву і може точно сказати, що вона прям супер. Дякую компанії “25 Coffee Roasters” за підтримку збору!😎 І все це отримає один переможець розіграшу. Тож пропоную всім підтримати ЗСУ та отримати шанс виграти чудові книги, які ви будете читати з горнятком смачної кави.Збір запускаю і в ФБ, звідти теж порахую всі скріншоти та ніки. Дякую всім за допомогу.❤️ Буду вдячний за репости цього збору.