Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Romulus Marcius
Añadido 06 dic. 2025

Romulus Marcius

@romulusmarciuschanel
Número de suscriptores: 74
Fotos: 70
Videos: 8
Enlaces: 14
Descripción:
У держави три стовпа - філософія, історія, тюрма. t.me/Zalmoxis_m

👥 Número de suscriptores

74
Promedio/Día:: 0
Promedio/Tiempo:: +1
Promedio/Mes:: +2

📊 Mensajes por Día

0.1
Último día: 0
Promedio semanal: 0.1
Promedio por día: 0.1

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2025-12-06

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 254 26-06-10 15:33
В позаминулому дописі я згадував поняття метемпсюхозу (μετεμψύχωσις). Невелике прояснення для тих, хто не знає: цей термін вживається в контексті грецького вчення, котре прийнято називати "орфізмом". Говорячи загалом, орфізм наголошував на безсмерті душі, що людське тіло слугувало в'язницею для неї. Після смерті душа переселялась в інше тіло, продовжуючи цикл перероджень та страждань. Саме цей процес називається метемпсюхозом. І справа в тому, що нам достеменно не відомо, чиїй голові належала ця інновація: орфікам чи Піфагору. Для середньостатистичного елліна ідея про те, що душа після смерті не відправляється в Аїд, а перероджується в нових тілах, була в новизну. Перші згадки про це вчення належать близько 5 століттю. В цей час класична грецька релігія переживала певну кризу. В когось ця криза проявлялась в критиці вірувань "гомерівського типу". До прикладу, Ксенофан, котрому належить перша згадка про метемпсюхоз, сам активно критикував традиційний політеїзм, наголошуючи на монотеїзмі. Сам фрагмент:
👁 103 26-05-14 18:30
Одним з несправедливо забутих фрагментів філософії Піфагора є, якщо його можна так назвати, вчення "Вічного повернення". Я буду використовувати термін "палінгенезія (παλιγγενεσία)", оскільки він утворений з "παλιν-" - "знову" та "γενεσία" - "народжуватись" Цей аспект філософії математика та містагога висвітлений значно менше, ніж, скажімо, вчення про гармонію та число.Дікеарх Мессінський, котрого згадує Порфірій в своєму короткому "Житті Піфагора" доносить, що Піфагор, прибувши до Кротону(південь Італії), зібрав навколо себе безліч послідовників та співрозмовників. Ніхто не міг з повною впевненістю сказати, про що вони говорили, але мова йшла про досить відоме вчення про переселення душ (μετεμψύχωσις) та, найцікавіше в цьому фрагменті, що все народжене знову народжується через певні проміжки часу, що нічого нового немає у цьому світі. Цей фрагмент можна трактувати по різному. Можна назвати його свідченням про "Вічне повернення", а можна сказати й те, що під "нічого нового немає у цьому світі" мається на увазі переселення душ. Але ясність вносить Евдем Родоський, котрого до нас доносить Сімплікій у своїх коментарях на Аристотеля.Евдем, своєю чергою, приписує "Вічне повернення" не конкретно Піфагору, а піфагорійському колу загалом:Можна було б поставити проблему, чи повторюється той самий час, як дехто каже, чи ні. “Той самий” має багато значень: те саме за формою, здається, відбувається, як-от весна і зима та інші пори року й періоди; подібним чином ті самі зміни відбуваються за формою, бо сонце здійснює свої сонцестояння, рівнодення та інші свої шляхи. Але якщо хтось повірить піфагорійцям, що чисельно ті самі речі повторюються, то й я буду розповідати байки, тримаючи свій посох, а ви сидітимете там, і все інше буде те саме, і правдоподібно сказати, що час також буде той самий. Філософ вводить дистинкцію між поняттям "те саме за формою" та "те саме чисельно". Він стверджує, що "те саме по формі" - це, до прикладу, весна чи інша пора року, що повертається кожного року у тій же формі. А "те саме чисельно" означає, що це повернення максимально точне.Наскільки я розумію цей фрагмент, то відрізку часу n характерне певне числове значення. Якщо числове значення повторюється - то в точності повторюється й відрізок часу, котрому число характерне.Це одні з найвагоміших згадок про таке вчення у Піфагора, оскільки що Дікеарх, що Евдем, жили через 150-200 років після Піфагора. Що, за мірками піфагорейського питання - майже пряма мова сучасників. Піфагора можна назвати одним з перших еллінів, котрий ввів вчення про циклічність буття.
👁 338 26-01-27 18:45
Що ж, неохоче я сюди пишу про новини геополітики. Але, по проханню одного дорогого колеги, я це опублікую тут.Можливо, хтось також слідкує за подіями в Китаї, хоча б краєм ока, як це роблю я. Нещодавно, судячи по всьому, був скоєний замах на Сі. Замах невдалий, оскільки зараз йдуть дуже серйозні чистки в найвищому керівництві НВАК. Що точно відомо - один з топових генералів зливав американцям інфу по китайській ядерній програмі. Загалом кажучи, голови летять.Якось я писав, не впевнений, чи тут, що двіжем з Гренландією нас та всю поважну західну спільноту хочуть від чогось відволікти. Можливо, хотіли відволікти від заворушки в Китаї. Або ж Гренландія - це шоу чисто для піндосів, щоб відволікти їх від проблеми ТЦК-ICE. Одне з двох. А в фальшивості цієї історії я навіть не сумніваюсь. Ніякого розколу в НАТО немає. Новини з "розколом" блоку подаються майже водночас з новинами того, як країни НАТО озброюються до зубів. Стільки зброї для оборони просто не потрібно.Або ж революція в Ірані була спланована піндосами, щоб відволікти вище командування Китаю. Хоч і мотив повстання дуже романтичний. Але згадайте, в який час живемо. Американці ж не прийшли на допомогу по тій причині, що їм це просто не потрібно.Що я ще можу додати - якщо американці знають про китайську ядерну програму достатньо, тут є 2 варіанти:1. Якщо в Китаю недостатньо ядерної зброї, то вони використовуватимуть Бліннолопатію як свій щит. В такому варіанті, напад США або європейської частини НАТО на Підорахію - практично неминуче. Нікчемність, в котру зараз грається НАТО та весь Захід - фальш і я в це не вірю. Після ліквідації ядерної зброї в РФ, будуть квитатися й з Китаєм.2. Якщо в Китаю достатньо атомної, то тут все набагато важче. Мабуть, США будуть впроваджувати якомога більше агентури в Китай та його владні структури. Сумніваюсь, що в такому варіанті буде глобальна війна лоб в лоб. Це відверте самогубство для обох держав.Можливо, я не один тут диванний геополітик та ви маєте власні міркування на цей рахунок.
👁 142 26-01-10 16:50
Канал став перетворюватися в збірку репостів та щіпостингу, що мені не дуже подобається.На днях бачив мємєс, через котрий згадав про одну стару, але цікаву ідею. Якось розповідав її в одному з походів ще осінню 24 року. Після її озвучення на мене дивились як на шиза, але тим не менш.В чому ж діло: я, виходячи з власної дитячої допитливості до буквально всього(особливо чогось нестандартного), почав цікавитися тюремною ієрархією в СРСР та на його руїнах(не даремно в описі каналу висить перефразування однієї відомої цитати, де "тюрма" так і залишилась). Та з часом став бачити, що їхня структура занадто сильно нагадує кастову систему Індії, та що з брахманами та ко. Є верхівка, вори-брахмани, блатні-кшатрії та інші, навіть недоторкані. І, як на мене, це дуже цікавий феномен - як в умовах повної ізоляції та очевидно без запозичень виникла подібного роду система. В світлі цього згадується легенда про експеримент Псамметіха І, де той доручив виховувати двох немовлят без мови, лише годуючи та доглядаючи, з ціллю встановити, яка мова є найдревнішою. Буцім, котрою мовою діти заговорять - та й найдревніша. Можливо, подібного роду ієрархія є природньою для патріархальних суспільств. Не виключаю, що якась схожа структура була і в предків людини, оскільки ієрархія як явище - річ дуже характерна для фауни в цілому, не лише приматів. Але в поприще антропології не смію пхатись, не моя юрисдикція.