Fuente
QA Navigator Leadership 🎓 | Cтосовно попереднього голосування та порад щодо зменшення чи збільше...
374 Vistas/Alcance
2026-03-02 08:00
Mensaje №1422
Cтосовно попереднього голосування та порад щодо зменшення чи збільшення років досвіду. Брехати в резюме про досвід чи ні? «прибери 5 років досвіду, щоб не лякати» або «додай пару років, щоб пройти фільтр». Висловлю непопулярну думку — це сигнал про те, що з ринком найму повна ....Давайте розберемося з першопричиною.Ми знижуємо досвід, щоб не здаватися «негнучкими». Ми збільшуємо його, щоб пробити стіну AI-фільтрів. Але це лише боротьба з наслідками.Чому система працює саме так?Не тому, що всі рекрутери чи ліди — «погані люди». Насправді, вони часто просто намагаються вижити під завалами з 1000 відгуків на одну вакансію. Коли ресурсів обмаль, починають діяти примітивні фільтри: «надто дорогий», «надто старий», «надто досвідчений».Це спроба спростити собі життя, яка заставляє кандидатів брехати. Спочатку в резюме, потім на інтерв'ю. А потім усі дивуються, чому в командах немає довіри.Чому кандидати вирішують брехати? - бо треба на щось жити, тут все зрозумілоБагато відмов, ринок дуже складний, скорочень багато, паніка росте, АІ добиває тих, кого не добила конкурентність та скорочення.В IT я вже майже 18 років.🙈 І я постійно відчуваю на собі страхи інтерв’юерів:— «Вона знає більше за нашого РМ-а, він втратить авторитет».— «У нас команда 20-річних, вони будуть її боятися».— «Вона оверкваліфайд, їй стане нудно».Це — проєкція чужих комплексів та недосвідченості на вас. Замість того, щоб взяти сильного гравця і підсилити ним проєкт, компанія «вдягає памперс» і пише типову відмову.Запам’ятайте: якщо інтерв’юер не може бути об’єктивним і додає до оцінки свої домисли — це його професійна проблема, а не ваша. Ви не «поламані», ви просто зустрілися з людиною, яка боїться вашого масштабу. З новачками зараз теж не просто, але там в більшості випадків просто нестача знань. Хоча й вимоги до новачків наразі задерті доволі сильно. Тому й "докидують" собі досвіду, якого не мають. Але на інтерв'ю це все "вилазить" в 90% випадків. Завищувати чи занижувати досвід — вирішувати вам. Але пам’ятайте: будь-яка брехня рано чи пізно вилізе.Проте, відмова у Х% випадків — це не про ваші скіли, а про інтервьюерів або внутрішню кухню компаній. P.S. Більшість вакансій на ринку — типові та однобічні. Чому? Бо наймачі часто не співпрацюють з HR, не створюють реальний профіль кандидата, а просто копіпастять вимоги. Це і створює той самий ефект «тисячі резюме на одну позицію», де в хаосі губляться справжні таланту. Навіть з пропрацьованим профілем завжди будуть ті, хто відгукується просто на всі позиції, що бачить, бо треба жити і заробляти кошти.P.P.S. ні, я не ідеальний інтерв’юер#співбесіда