Полон - це частина війни, а не “перерва” між боями.У полоні люди зазнають тортур, голоду, психологічного, сексуального та фізичного насилля, повної відсутності медичної допомоги, знаходячись в нелюдських умовах утримання.Після звільнення люди повертаються з тяжкими захворюваннями, травмами, каліцтвами та психічними розладами.Але наразі держава не визнає ці наслідки частиною бойового досвіду.🔻Люди не можуть оформити інвалідність.🔻Не отримують належного лікування, реабілітації, пенсій і пільг.🔻Полон і тортури офіційно не вважаються підставою для соціального захисту.Мета петиції - домогтися змін у законі “Про статус ветеранів війни…”, щоб:✅ Визнати травми й хвороби, набуті в полоні, як наслідки війни;✅ Надавати звільненим з полону статус, інвалідність, соцгарантії;✅ Запровадити механізм встановлення зв’язку між полоном і станом здоров’я.Це питання справедливості, відповідальності держави та пам’яті про кожного, хто пройшов полон і вижив.Підтримайте петицію за посиланням⤵️https://petition.president.gov.ua/petition/249684
Ніколи не кричи довго – ти втратиш головне: повітря.Коли тебе завалило, перша реакція кликати на допомогу. Але рятувальники кажуть: у паніці людина кричить, втрачає кисень, задихається сама. А ми приходимо – і вона вже без свідомості.Під завалами важливо економити кожен подих. Один з тих, хто вижив, прошепотів:«Я хотів кричати, але згадав, що не можна. Я просто стукав по трубі і мене знайшли, бо я мовчав і дожив».Не намагайся вибратись сам.Якщо не впевнений, можеш обвалити все.Ти рухаєшся, підіймаєш голову, ворушиш ногою і перекриття над тобою падає ще глибше. Ми знаходили людей, які майже вибрались. МАЙЖЕ. А потім на них обвалювалось те, що трималося на сантиметрі пилу.Якщо не впевнений – не рухайся.Зміцнюй простір навколо себе, навіть просто руками.Перевір три речі: дихання, кров, світло.Закрий рот і послухай чи не дзвонить у вухах, чи немає відчуття задухи, чи не тече десь кров.Багато хто гине не від самого завалу, а тому, що не бачить: пошкоджено судину, і йде внутрішня кровотеча.Якщо можеш перев’яжи все, що тепле й липке, навіть розірваною футболкою.І дивися чи є хоча б краплина світла.Це – орієнтир і шанс.Не втрачай часу.Рятувальники кажуть: виживають ті, хто рахують час, співають подумки, слідкують за пульсом – не дають мозку зійти з розуму. Завал – це ізоляція, і психіка починає «плавитись».Якщо ти втримуєш свідомість перші 3–5 годин – твій шанс зростає в рази.Створюй собі якорі, навіть якщо це просто підрахунок вдихів – це рятує.І найголовніше – не роби головної помилки: не думай, що тебе не шукають.Ти думаєш: «Навіщо чекати?» Але рятувальник каже:«Ми розгрібаємо руками, спимо по 30 хвилин, шукаємо за запахом, за теплом, за будь-якою ознакою.Ти можеш бути дуже глибоко, але ми йдемо до тебе.Якщо ти здасися – ти помреш ще до того, як ми простягнемо руку».Ти впевнений, що в екстремальну хвилину думатимеш правильно?Збережи це.Бо ніхто не знає, коли тиша стане пасткою.Але ти можеш знати, як її пережити.
В Пущі купатись не можна. На 12 офіційних пляжах Києва зараз заборонено купатися через виявлення невідповідності якості води санітарним нормам. Про це повідомляється в результатах щотижневого моніторингу води, проведеного Міністерством охорони здоров'я України. Так, повідомляється, що з 66 відібраних проб води з річок та водойм на офіційних пляжах України, 25 (15,1%) не відповідали санітарним нормам за мікробіологічними показниками. Фахівці виявили перевищення рівня лактозопозитивної кишкової палички, яка може спричинити кишкові інфекції при потраплянні в організм. 130 проб води з річок і водойм на офіційних пляжах досліджено на хімічні показники, із них 46 (35,4%) не відповідають нормам.Так, в Києві заборонено купатися на пляжах: "Галерний","Передмістна слобідка","Центральний","Венеція","Веселка","Дитячий","Золотий","Молодіжний" на Дніпрі,"Вербний","Тельбін","Пуща-Водиця" на 5-7 лінії,"Острів Оболонь". https://ukranews.com/ua/news/1089274-moz-nazvav-plyazhi-na-yakyh-zaboroneno-kupatysya-u-kyyevi-cherez-kyshkovu-palychku-u-vodi
І НЕХАЙ Я ЗНОВУ БУДУ КЛОУНОМ... Є у Горенці своя Стана Плачу. Знаходиться вона на нашій сільраді. На цю стіну прикручують все нові та нові таблички з іменами наших загиблих на війні односельців. Сумне місце. І до неї не ходять горенські "герої" які, за їх словами, "Захищали Мощун, ходили у атаку у Ірпені та горіли у танку на Варшавці". Все тихіше звучать спогади справжніх воїнів які билися з бидлом у наших краях під час "Київської облоги" - вони гинуть, а ті, що залишилися у живих, не шукають піару, вони тихо та мовчки роблять свою справу - захищають нашу Україну. І на різного роду ветеранських та волонтерських зборах у нас лише у малий долі присутні справжні волонтери та ветерани - в основному там саме "Свідки облоги" які зайняті лише одною справою - пошуком лохів які проковтнуть їх брехню про власні подвиги та щось дадуть "на потреби армії", а фактично ним на прокорм. Ким був до війни наш головний "ветеран-аферист" Гарнік Карнгалцян? Жебраком який потрохи крав допомогу бійцям АТО у 14му - 22му році. Зараз він міняє автівки та будує собі новий дім замість конури у котрій жив до війни. Він і ветеран, і "рятівник Мощуна та Горенки", а разом з тим фарцовщик пам'ятними медалями від ГУР та посвідченнями УБД які на шару роздає лише тим, хто згоден підтвердити його "подвиги", яких не було. І отакі Гарніки зараз пишуть свою історію. Ту історію, у який немає місця справжнім Героям які боронили та боронять нашу землю. Я п'ять разів звертався до "компетентних органів" з тим, щоби вони припинили діяльність цього афериста - байдуже, той, майже напевно, вправно ділиться отриманими грошима від реалізованої допомоги з "сильними світу цього". Ви можете вчергове проігнорувати мої прохання, але я не перестану вас просити допомогти нашому меру Ларисі зібрати гроші на книгу "Розстріляна весна" у якій будуть інтерв'ю зі справжніми воїнами нашої ДФТГ, "Азову", 72ї бригади, спогади військових та цивільних, світлини тих зовсім невеселих подій які відбувалися під час "Київської облоги". Я розумію, що зараз це начебто не на часі, але загроза того, що після війни наші бійці та волонтери повернуться не у мирну Україну Правди про війну, а в Україну продану та куплену псевдо-ветерансько - владною мафією не просто істотна - вона кричуща. Допоможіть нам, я дуже вас прошу. І я гарантую, що жодного слова у цій Книзі про мене не буде. Я не Герой та таким себе не вважаю. розстріляна веснаРозстріляне весна: форпост Києва🎯Ціль: 455 000.00 ₴🔗Посилання на банкуhttps://send.monobank.ua/jar/85qqMRpFrk💳Номер картки банки4441 1111 2402 3841На даний момент зібрано більше ніж 212 000 - практично екватор збору. Я вже не прошу нічого на ремонти, а потреби є завжди, допоможіть закрити цей збір, і я від вас відчеплюся зі своїм жебракуванням. Дай Боже що назавжди.send.monobank.ua (https://send.monobank.ua/jar/85qqMRpFrk)Безпечний переказ коштівНадсилайте безкоштовно та безпечно кошти
МИХАЙЛО СТОРОЖУК:Куди їхати, коли горить все місто і невідомо, де більше потрібна допомога?Повідомили, що після обстрілів горить ліс у Пуща-водиці.Як виявилося, не просто ліс.Влучання було у гаражному кооперативі.Спалахнув будинок охоронця, шиномонтаж, як сірники почали палати сосни навколо, з гучними вибухами загорілися гаражі.На допомогу одразу прибігло дуже багато людей! Головне було - скоординувати їх, не пускати людей без захисту у палаючі будівлі, та розгорнути рукава для того, щоб якнайшвидше локалізувати пожежі.Охоронець кооперативу чітко вказав, де знаходиться: пожежний гідрант та балон з газом на сто. На щастя, гідрант працював і видавав достатній тиск для гасіння пожежі одразу трьома стволами.Дуже швидко було зупинено розповсюдження пожежі в ліс, знищено було тільки декілька гаражів з декількох десятків.На щастя,серед добровольців, які прибігли на місце, був колишній пожежний та військовий медик, які взяли на себе командування по гасінню окремих ділянок пожежі.Отже, до прибуття основних сил ДСНС, силами добровольців було повністю зупинено розповсюдження пожежі, а вже потужними стволами з пожежних машин пожежу було повністю ліквідовано.Жертв і постраждалих людей чи тварин на місці немає.P.s.Під час гасіння пожежі безповоротно пошкоджено 6 пожежних рукавів, отже допомога на ремонт та закупівлю нових, завжди актуальноНомер картки пожежного загону 4731185618597444Дякую вам за підтримку.
Хроніки ночі. Ця доба - новітній рекорд України. Найдовша по часу атака українських БПЛА, що розпочалася близько 23:00 19 травня та тривала до 04:00 22 травня. Тула. Починаючи з 02:00 в Тулі пролунало близько 14 вибухів. Активно працювало ППО, Числень ураження на землі, зокрема через падіння уламків влучну роботу російської ППО. Наслідки - уточнюються. Московська область. Протягом ночі активна робота ППО по всьому підмосков’ю. Офіційна Москва на ранок відзвітувала про 23 збитих дрона. Проте, зафіксовано результати на землі щонайменше в районі аэродрому Кубінка,, Красноармейску, та Звенігороду.Також в період часу з 20:00 21 травня до 04:00 часу 22 травня фіксувалась робота російської ППО та надходили звіти офіційних осіб про “збиття”:- 42 БПЛА — над територією Курської області,- 14 БПЛА — над територією Бєлгородської області,- 31 БПЛА — над Московським регіоном,- 12 БПЛА - над Рязанською областю- 8 БПЛА — над територією Орловської області,- 2 БПЛА — над територією Калузької області,- Один БПЛА БпЛА — над Рязанською областю
Сказ — це смертельно небезпечне вірусне захворювання, яке передається через укуси або слину заражених тварин. Якщо є підозра на сказ, важливо діяти негайно:Що робити при укусі потенційно скаженої тварини:Промити рану – одразу промийте уражене місце великою кількістю мильної води (15 хвилин) або антисептиком (наприклад, хлоргексидином, перекисом водню).Зупинити кровотечу (якщо потрібно) – накладіть стерильну пов’язку.Негайно звернутися до лікаря – це обов’язково, оскільки сказ майже завжди смертельний після появи симптомів.Вакцинація проти сказу – лікар визначить, чи потрібна вам екстрена вакцинація (курс з 5-6 ін'єкцій). Якщо укус був особливо небезпечним (глибокий, на голові, шиї, руках), також можуть ввести імуноглобулін проти сказу.Спостерігати за твариною (якщо можливо) – якщо тварина не вбита і є можливість за нею стежити 10 днів, це може допомогти лікарям визначити необхідність вакцинації.Ознаки сказу у людини (з’являються через 1-3 місяці після укусу):Свербіж, біль у місці укусуЛихоманка, головний більСудоми, водобоязнь (людина не може ковтати воду)Агресія, галюцинаціїКома і смертьЯкщо з’явилися симптоми – сказ вже невиліковний. Тому вакцинацію потрібно зробити ДО появи симптомів.Будь-який укус дикої або безпритульної тварини – це привід негайно звернутися до лікаря!
😡 10-15 тисяч доларів: стала відома ціна, за яку депутат Київради Турець може “порішати” земельні питанняДепутат Київради від "Європейської солідарності" Владислав Турець відкрито обговорював корупційну схему з продажу земельних ділянок. І при цьому заявив, що "можна порішати" такі питання за гроші.📹 Вочевидь він не знав, що мікрофон біля нього увімкнений та йде трансляція засідання Земельної комісії.Турець обговорював можливість "вирішення питання" за 10 або 15 тисяч доларів. Що саме за ці гроші можна було "порєшать" – питання відкрите. Земельна ділянка? Дозвіл на забудову? Чи ще якась бізнес-схема?Це привід для регламентної комісії негайно розглянути поведінку Турця, а для правоохоронних органів – ретельно перевірити його дії. Хоча на регламентну комісію надії мало. Там головує однопартієць Влада - Леонід Ємець.👏 І звичайно дякуємо голові Земельно\ комісії Михайлу Терентьєву за випадково не вимкнений мікрофон. Хоча Міша досвідчений депутат і якось не віриться, що він може зробити таке випадково...Київ Влада
❗️Під офіс продажів квартир в недобудові ЖК «PUSHA HOUSE» КМДА дозволила поставити МАФ, хоча інші МАФи по району зносить…Нагадаємо, що спочатку ЖК «PUSHA HOUSE» в Пущі-Водиці на вулиці Максима Федорека, 7А повинен був бути висотою 6 поверхів, про що була надана відповідна гарантія громаді від забудовника Леськіва (саме Леськів збирався будувати незаконний і мега скандальний хмарочос на вулиці Прирічній), але потім він на*бав громаду і продовжив в курортній Пущі будувати вгору даний ЖК з прицілом на 12 поверхів.Враховуючи, що оболонський депутат Київради Влад Турець мав спільний рекламний бізнес з Леськівим, то проблем у останнього, зокрема і в курортній Пущі-Водиці не виникало.ЖК «PUSHA HOUSE» з самого початку (2012 рік) мав ознаки будівельної афери, особливо коли злетів з проєкту генпідрядник ТОВ «ЕНЕРГІЯ».Далі на генпідряд цього ЖК зайшов забудовник із Броварів, екс-кандидат в депутати Броварської міськради від партії Слуга Народу Володимир Лаппа зі своєю ТОВ «БК» Атлант плюс».Саме ТОВ «БК» Атлант плюс» наприкінці 2024 року і звернулося до КМДА щодо отримання права поставити МАФ для відділу продажів на комунальній земельній ділянці з недобудованим ЖК «PUSHA HOUSE», яка перебуває в оренді у ПП «Інтеко». І ось 17.12.2024 перший заступник голови комісії Комісії з питань розміщення тимчасових споруд КМДА Михайло Буділов допоміг протягнути дане питання і поставити МАФ в Пущі-Водиці, одночасно демонтуючи по району МАФи малого бізнесу.Між тим, ТОВ «БК» Атлант плюс» повʼязана з Леськівим і його «UBH» через інші незаконні будівництва - ЖК «Struetinsky Residence» і клубного будинку «М29» в Печерському район, щодо законності яких розслідується кримінальна справа №42023000000000455.Життя🫶Оболонь
ФБ: Про сьогоднішню трагедію таки скажу, бо дещо знаю: Кілька років тому, мені розповіли про тих, хто вперше відкрив канатну дорогу. Здається, це був Скай Парк. Вони були професійними спелеологами й дуже прискіпливо відносилися до спорядження та обладнання. Страховки, карабіни, все підбирали згідно вимог, відносно безпеки атракціону підвищеної небезпеки. Але через час, їх бізнес впав в око "молодій команді" мера, Кличко, й туди завели іншу команду. Яка, трохи відступлю, до речі, вже засвітилася ще й зараз, на побудові "Гєльмімінтного мосту" на Оболоні. Ну як завела, просто відбулося типове рейдерство. Благоустрій Києва, натягнувши балаклави, по "чиїсь" команді, обрізав їм троси та завалив вишку. Бо ті довго не здавалися й якось не поспішали попрощатися з бізнесом в який вклалися. Потім на тому ж місці, вже з'явилася "раптом" нова канатка, й там вже був підхід зовсім інший. Нові володарі, відчували безкарність та безконтрольність, професійно могли лише складати й передавати куди треба бабло, й не мали ніякого відношення до робіт на висотах, вже зовсім по іншому підходили по безпеці у цій , новій, доя них, справі. Бо головним стало лише оте саме бабло.Таким чином сьогоднішня загибель 20 річного пацана, була лише слідством рейдерства. П.С. Я не зацікавлений, та ніяк не задіяний тут жодною стороною.