Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Про Зброю
Añadido 14 jul. 2024

Про Зброю

@prozbroyu
Número de suscriptores: 24 009
Fotos: 3,530
Videos: 389
Enlaces: 1,290
Descripción:
Оскільки добре оснащене ополчення є необхідним для безпеки вільної української держави - право народу України на володіння зброєю не може бути обмеженим! Підтримати канал: https://send.monobank.ua/jar/AJVszX7oRJ

👥 Número de suscriptores

24 009
Promedio/Día:: -74
Promedio/Tiempo:: -163
Promedio/Mes:: -995

👁️ Vistas promedio por mensaje

7 916
Promedio/Día:: 5,890
Promedio/Tiempo:: 8,666
ERR: 32.97%

📊 Mensajes por Día

1.2
Último día: 0
Promedio semanal: 1.6
Promedio por día: 1.2

Historial de cambios de logotipo

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 7,070 26-06-10 15:14
Фірма Federal тим часом робить революцію у світі високоточної стрільби. І найцікавіше, що робить вона її у вже звичному і типовому калібрі 6.5mm Creedmoor. У чому революція? У тому, що початкова швидкість 130-грейнової кулі тепер становить ~940 м/с, а більш важкої 155-грейнової - 884 м/с.Це десь на 100 м/с вище типових значень для цього калібру. І суттєво покращує його балістичні можливості. А для досягнення такого ефекту використовується вже не латунна гільза, а гільза із більш міцного сталевого сплаву Peak. Тому й патрон такий отримав назву 6.5 Creedmoor + Peak.Склад сплаву не розголошується, але повідомляється, що ця новітня технологія не має майже нічого спільного зі сталевими гільзами виробництва колишнього СРСР. Тому що Peak дозволяє підняти безпечний тиск у патроннику із 62 000 до 80 000+ psi, це майже 5,5 тисяч атмосфер. Заявлено, що для стрільби цими посиленими патронами можна застосовувати переважну кількість зброї, яка вже є на руках у калібрі 6,5 Creedmoor. Звісно, зношування ствола дещо підвищується, як і віддача. Та і далеко не всі кулі витримають такі початкові швидкості на сучасних крутих твістах. Але цікаво, цікаво. Просто заміною патрона переходиш у клас "Магнум") Хотілося б спробувати...Маю підозри, що високий тиск і сталеві гільзи створять нові виклики щодо надійної роботи зброї, пошуку купних навісок і взагалі - щодо влучної стрільби на великі відстані. Але, звісно, все це наразі актуальне переважно для стрілецького спорту, типу PRS. Який у нас нині дещо не на часі, на жаль.Про Зброю t.me/prozbroyu
👁 11,800 26-06-04 15:37
🔫 Понад 149 тисяч одиниць зброї у розшуку в Україні у 2026 роціЗа час повномасштабної війни в Україні втратили або викрали 780 465 одиниць зброї. Це 66% від усього реєстру (1,17 млн).Найбільше нових записів з’явилося у 2022 році — 266 086 випадків. У 2023-му темпи знизилися, але з 2024 року кількість втрат знову почала зростати. У 2026 році показники вже наближаються до пікових: станом на зараз у розшуку 149 760 одиниць зброї. Для порівняння, за весь 2025 рік було зафіксовано 179 315 випадків.До трійки найпоширеніших типів зброї у розшуку входять:👉 автомати — 252 369 одиниць (32,3%);👉 мисливські рушниці — 210 712 (27,0%);👉 карабіни — 102 616 (13,1%).Найбільше втраченої та викраденої зброї зафіксовано у Миколаївській області, Києві та Донецькій області.Детальніше про це розповіли у статті 🖥Нагадуємо, що для власників зброї в Україні передбачене обов’язкове страхування цивільної відповідальності — зокрема на випадок шкоди життю, здоров’ю чи майну інших людей. 🤳 Instagram 🤳 Facebook 🤳 TikTok 📱 X 📱 Threads
👁 6,950 26-06-01 19:25
Коли мене питають, чому західні кулемети ловлять клини частіше за "пекачі", я відповідаю так:Через нестачу розуміння та любові до них.Щоб зрозуміти кулемет, вивчити його, освоїти, стати із ним "на ти", кулеметнику потрібно спершу довго вчитись, потім - довго тренуватись, і довго жити та виконувати задачі зі своїм кулеметом. Ключове слово тут - довго. Потрібен час.При цьому гарним кулеметником не може стати хто завгодно. В ідеалі це має бути людина, що має бодай мінімальний хист до механіки, і вміє працювати руками. Таким людям, технарям, освоїти кулемет - будь-який - значно простіше, аніж "чистим" гуманітаріям чи електронщикам.Ну а про любов треба окремо сказати.Це прозвучить дивно, але військові, у переважній більшості, зброю не надто і люблять.В усякому разі - не так, як ми, фанати зброї, які купують її та патрони до неї за власний кошт.Військові зброєю користуються.Як засобом, інструментом. І ставлення також мають відповідне - аби стріляло.Витрачати свій особистий час на більш ретельний догляд за зброєю, на самостійне вивчення її конструкції, особливостей, нюансів - стане далеко не кожен військовослужбовець. Дай Боже, щоб хоч один із десяти...Що ж до кулеметників, то їх зараз, на превеликий жаль, помітно менше, ніж кулеметів.Мова про справжніх професіоналів, а не про недавно мобілізованих піхотинців, яким видали кулемет і призначили на посаду.І це прикро. Бо саме кулемет - це один із найбільших винаходів військової науки усіх часів.Свого часу поява кулеметів змінила поле бою назавжди. Майже так, як нині його змінюють дрони, а до дронів - танки. І вміло застосований кулемет ще і досі дуже часто вирішує результат бою.FN Minimi цілком може бути таким кулеметом - в умілих руках.Станом же на зараз я бачив дуже мало кулеметників, які вміють розібрати і обслужити газблок на цьому кулеметі. Бо там це не так просто зробити.Також надто рідко кулеметник має при собі мастило (так, знову реклама Балістолу, звісно ж).При цьому цікаво, що в конструкції ПКМ прямо на самому кулеметі передбачено ємність для мастила і засіб для його нанесення. У нього прямо в прикладі виконана масльонка із йоршиком! Потрібно це йому рідко; але воно є!FN Minimi любить масло помітно більше за ПКМ. І більшість його затримок та клинів усуваються просто доливанням масла - частіше в механізм, а іноді - ох, яка єресь! - доводиться пшикати трошки мастила навіть у сам патронник.Бо після цього кулемет перестає ловити клини, і знову починає стріляти без зупинок. Тільки й того.Ну, а нагар після стрільби необхідно ретельно вичищати, бо коли він сильно наросте, почнуться недонаколи капсулів. Краще до такого не доводити.Одним словом, якщо маєте зброю - любіть її, доглядайте її, вивчайте і освоюйте ретельно. І тоді зможете на неї покластись, якщо виникне така потреба.Але якщо ваш кулемет зацвіте отаким синім цвітом, як на першому фото - або і просто рудим - зайве буде й мріяти про його надійну роботу. Навіть якщо це буде і легендарний ПКМ.Доповідь закінчив, дякую, хто дочитав.Про Зброю t.me/prozbroyu
👁 5,640 26-05-30 17:05
Не буду тягнуть інтригу в довгий ящик.І ЮАРка, і ДДшка тортури землею перенесли без жодних проблем. ЖОДНИХ. Стріляли так само, як і без землі.Але, звісно ж, обидві попередньо були добре змащені священним Балістолом.Я, до речі, часто чую, що новачкам не радять наливати в арку мастила - бо, мовляв, на нього буде пил та пісок налипати...Хз, може за якихось умов це дійсно так; але я особисто перевіряв вже купу разів, і повсякчас доходив до висновку: чим краще змащена механіка арки, тим довше вона працюватиме безвідмовно. Навіть із піском.Тому - таки раджу мастити щедро.Та й скільки там того піску насправді, ну, самі гляньте...Щодо ДД M4A1 - ну, мені теж сподобалась, звісно) приємна комплектація, все зручно, все працює. Офігенський коліматор Aimpoint Patrol Rifle Optic, складані запасні прицільні... збільшене руків'я зведення, збільшена кнопка скиду затримки, накладки на квадрейлі...А, от згадав: цівка у ДД, на мій смак, дещо затовста. І переднього руків'я в комплекті нема. І штатний ремінь незручний (як і на юарці). Але це, як ви розумієте, вже чисто шоб присікатись.Обидві гвинтівки успішно працюють на Сили Оборони України. І це, справді, чудово.Про Зброю t.me/prozbroyu
👁 8,130 26-05-26 10:48
Показував новій групі свій улюблений фокус. Плюнути на верхні патрони в магазині, ткнути ними в пісок, а тоді зарядити і спробувати стріляти.Очікувано при подачі в патронник патронів із піском виникають проблеми. Або із досиланням, або із екстракції стріляної гільзи.Цього разу був другий варіант. Обрив закраїни гільзи.Я вже хотів було братись за шомпол, але з третього удару прикладом об землю гільза таки вилетіла. Екстрактор затвора виконав свою місію, хоч і не одразу.Чому йому було складно таке викинути, гадаю, видно на фото. То пісок.Ну, а далі все було, як завжди. Протяжкою шморг, і все знову працює і стріляє. Далі я знову намагався змусити свою UAR-15 зупинитись від піску на затворній рамі. Двічі кидав його лопатою зверху; на третій раз вийняв раму, обваляв у піску, засунув назад і стріляв так.Зупинити не вдалося за всі три спроби. Продовжила стріляти, і хоть би що.Але ж арка повинна клинить від найменшої піщинки! Як так???Можливо... можливо, це тому, що вона у мене завжди рясно змащена Балістолом...Та ну, нє, не може буть такого! Це ж було б якось занадто просто, га?...Про Зброю t.me/prozbroyu
👁 10,600 26-05-21 13:04
Для високоточників, хоча і не лише.Американська фірма PROOF Research, що відома своєю технологією "карбонових" стволів, оголосила про новий прорив у будівництві стволів до нарізної зброї.Тепер ним стала розроблена ними технологія експоненціальних нарізів - PXT. Якщо коротко, то дослідники пов'язують типовий значний знос та розгар нарізного ствола на перших сантиметрах після кульного входу із занадто різким наданням кулі необхідного обертового моменту.Раніше вже робились певні досліди із так званими прогресивними твістами, коли нарізи закручуються поступово. Але в PROOF вирішили робити закручування нарізів по експоненті.Також вони довго досліджували вплив геометрії нарізів, і дійшли висновку, що виступи і доли нарізів у стволі повинні бути плавними, заокругленими, без різких переходів. За твердженнями PROOF, технологія PXT дозволяє їм говорити про подовження життя ствола для "гарячих" магнум-калібрів від 30 до 100%, себто майже вдвічі. Нібито саме завдяки тому, що отой інтенсивний розгар ствола, який виникав на самому початку руху кулі, тепер розподілений більш рівномірно по всьому стволу. Також стверджується, що гвинтівку менше крутить віддачею. І, звісно ж, нова технологія дозволяє стріляти точніше і купніше - від 20 до 50%.Ще цікаво, що поштовхом для розвитку цієї технології стали вимоги підняти початковий тиск у патроннику зі стандартних 62 000 PSI до 80 000 PSI (це майже 5,5 тис атмосфер). Гадаю, ви розумієте, про що мова. Було цікаво дізнатись, що подібні "супергарячі" патрони вже знаходять своє застосування у високоточній стрільбі. На відео, яке публікує виробник, видно велику кількість відстріляних сталевих гільз - поруч із латунними. Не виключено, що скоро побачимо використання сталевих гільз і у високоточці - але не для економії, а для більш високого тиску і вищих початкових швидкостей кулі. Про Зброю t.me/prozbroyu
👁 9,040 26-05-19 18:38
Красивого Фортика вам.Ви іноді питаєте про Форт-20, тому я трошки розкажу про цей пістолет у "Посиденьках". Але поки що дуже коротко підсумую:- він мені подобається;- досить зручний;- комфортніший за деякі закордонні моделі;- як на мене, цілком надійний.На даному зразку (це не мій, якщо шо), як бачите, представлене і додаткове оснащення - ліхтарик з лазером та коліматор. Не маю нічого проти ліхтарика Olight Baldr, і сам іноді із таким граюсь. А от про коліматор мушу сказати - не зовсім поділяю я сучасне захоплення цими прицільними пристроями на пістолетах. Не зовсім.Причин декілька. Перша: до коліматора на пістолеті треба звикати. З незвички, виносячи зброю на ціль, спіймати крапку буває дуже складно! Починає здаватись, що коліматор вимкнутий, хоча насправді треба трошки опустити ствол. Це, звісно, напрацьовується, але майте на увазі - стрільба з коліматором на пістолеті зовсім не настільки одразу ж інтуїтивно зрозуміла, як з механіки. Причина друга: лінза коліматора залапується руками та пальцями при досиланні патрона, і від цього його точка розмазується і розпливається. Доводиться регулярно доглядати скло коліматора. Це досить морочливе діло. Мікрофіброві серветки вам у поміч! Причина третя: як бачите, для монтажу коліматора на цей Форт власнику довелося зняти цілик, і поставити замість нього посадкову планку. На жаль, при такому монтажі, якщо коліматор раптом погасне (сяде батарейка абощо) - механічні прицільні не зможуть відпрацювати, як повноцінний бекап. З іншого боку - принаймні, залишиться лазер. І нарешті, саме ця модель коліматора Vortex викликає у мене певні сумніви щодо своєї механічної надійності - для тривалого "життя" на слайді пістолета. Це ж не карабін типу AR-15, це зовсім інша справа. І якби раптом я обирав собі коліматор на пістолет, обрав би Aimpoint ACRO. От там з надійністю усе добре, як на мене. Але навіть без коліматора Форт-20 сучасним патроном 9х19 цілком здатен влучати у ростову фігуру на дистанції 80-100 м. Я неодноразово таку стрільбу практикував, бо зазвичай наші поясні гонги для автоматів десь на таких відстанях і стоять. Це досить цікаво, але, звісно, більше як розвага - практична користь від такої стрільби сумнівна.Але - я був би безумовно радий, якби усі законослухняні українці могли мати подібну зброю. Гадаю, порівняно із розкрученими західними зразками вона цілком може бути доступнішою, і при цьому - не гіршою.Про Зброю t.me/prozbroyu
👁 8,500 26-05-05 13:10
Сьогодні вперше бачив, як UAR-ка вклинила через неправильне масло.Точніше, не зовсім так. Іду, дивлюсь - боєць вовтузиться зі зброєю. Питаю, шо там не получається, і пропоную допомогу. Простіше кажучи, відбираю зброю і дивлюсь сам.Не можу відкрити затвор. Не йде назад. Мабуть, клин патрона? Прикладаю силу. Помалу відкривається. Патронник порожній.Гммм, дивно. Виймаю затворну раму. Виймаю шпильку ударника. Намагаюсь вийняти ударник.Ударник не хоче виходити.Взагалі. Ніяк.Гммммммм. Дуже дивно.За допомогою підручних інструментів "умовляю" ударник вийти назовні. Розбираю затворну групу до кінця. І що ж я бачу? Нагар + рідина, що колись дуже давно була використана бійцем як мастило, перетворились на справжнісінький клей! Я не жартую. В'язкість тієї суміші була така, що затвор ледве ворушиться в затворній рамі, а ударник ледь-ледь совається у каналі затвора. Суміш речовини з нагаром на деталях ще й липка на дотик так, неначе це якийсь клей, типу "БФ". Або як старий скотч. Чи якась цукерка "Тузік") Допитую бійця. На жаль, він так і не зміг пояснити, чим і коли він чистив свою зброю останній раз. "Ну, там банка на столі стояла..."Судячи з нагару і стану зброї, було це ще чи не в минулому році. На жаль, не мав можливості зробити більше фото чи відео. Це я до чого: друзі, будьте обачні! І краще застосовуйте у вашій зброї добре перевірені засоби. А військовому перевіряти стан і роботу своєї зброї бажано б як мінімум щодня - а можна й частіше.Так і не з'ясував я, що то таке було. Можу лиш сказати, що із Балістолом би такого не сталося. А от стара WD40, за чутками, може дати подібні ефекти... Але це лише припущення, бо чим чистять зброю військові у зоні БД, іноді краще й не знати. Сподіваюсь, це не соняшникова олія... але це не точно)P.S. Звісно ж, ні набору для чистки, ні збройового масла у бійця із собою не було.Зібрав усе те назад, і передав бійця до рук його сержанта. Із відповідними коментарями. Сподіваюсь, він якось доживе до ранку)Майте при зброї якісне мастило, друзі! Для зброї це - як кров. І я не перебільшую.Усім гарного дня.Про Зброю t.me/prozbroyu
👁 8,070 26-05-03 16:07
Друзі! Я нечасто прошу вашої допомоги, але...У нас є постійна потреба навчати новачків стрільбі з рушниць 12 калібру. Самі рушниці вже у якійсь кількості надходять, слава Богу та волонтерам. А от патронів 12К - нема. Майже нема. Так само, як і керамічних тарілочок. Але то менший клопіт.Основна проблема - патрони. Останній раз видали нам на заняття аж по 2 патрони на військовослужбовця. Самі розумієте - ну, це просто смішно. Я докупив ящик патронів RIO (дякую тим, хто підтримує канал!), то ж все-таки хоч трошки постріляли. Але на жаль, це нині недешево.Тому я оголошую збір на закупівлю десятка ящиків патронів 12К, а також стендових тарілочок для проведення тренувань новоприбулих. Бо потреба ця і постійна, і значна.Наголошую, що мова йде саме про тренування новачків, після БЗВП, у яких зараз дуже багато різних витрат, але мало надходжень. Бо бувалі хлопці, хто вже отримав бойові, то і самі собі купують - там вже простіше з грошима. А от новачкам, і купувати патрони - ну ніяк.А йти перший раз на позиції, взагалі не вміючи стріляти з рушниці... гадаю, самі розумієте.Тому - уклінно звертаюсь до вас за допомогою із цим.Щоб було цікавіше, я розігрую десяток легендарних патчів "Святого Балістолія") Кажуть, працює як оберіг - реально бафає зброю, додає +10 до надійності і влучності))) Як би там не було - 5 шт отримають найбільші донатери, і ще 5 шт я розіграю серед усіх, хто бере участь (сервісом Монобанку).Посилання на банку:https://send.monobank.ua/jar/8bp7QMm7gjНомер картки банки:4874100026806946Щиро вдячний усім, хто долучиться!Про Зброю t.me/prozbroyu
👁 8,039 26-05-01 17:53
Друг Іван зібрав чудову колекцію патронів 9х19 із цікавими кулями. « Зліва направо:Ammo Inc. Streak - трасера; Hornady Critical Defense - експансивні кулі з полімерним наконечником FTX для запобігання засміченню порожнини; Norma NXD - неекспансивні мідно-полімерні монолітні кулі, що створюють потужний гідродинамічний ефект; Federal HST - еталонні експансивні кулі з контрольованим розкриттям (JHP); Sig Sauer Elite Defense - експансивні кулі преміум-класу (JHP V-Crown) з оптимізованою деформацією; Federal Hydra-Shok Deep - експансивні кулі з ініціатором експансії для збільшеної глибини проникнення; Fiocchi Black Mamba - високошвидкісні оболонкові кулі зі зрізаним конусом (FMJTC), розраховані на максимальну передачу енергії без експансії, для країн де експансивні кулі заборонені.»До речі, знаю із досвіду, що далеко не всі з цих патронів працюватимуть у пістолеті Форт-20. У фортів рампа ствола зроблена під оживальну частину кулі типу FMJ. І коли намагаєшся зарядити кулю зі зрізаним носиком - вона впирається, і не йде у патронник. Я не жартую - куля от буквально впирається носом і не лізе) Чому "Форт" так зробили - я не знаю. У інших виробників із цим наче немає проблем...Але все ж ця колекція цікава тим, що придбана вона в Україні, а не десь у США. І придбана цілком легально - просто купівлею у збройових магазинах. Бо друг Іван служить у війську з 2014 року, і серед цілої низки нагород має і короткоствольну. А так, звісно, ні пістолетів, ні самооборони з ними у нас немає. Лише спортивні змагання.Про Зброю t.me/prozbroyu